Šta je novo?

Red Dead Redemption 2 PC

Pa da, to dosta kolje jer ima mnogo drveca u igri. A postavljao sam ja ovde slike sa razlikom u izgledu i fps, a i to je optimisticno, zna jos vise da obara fps.
Takodje, HDR ne radi u igri, igraj bez.
 
Da gasi obavezno.
 
DLSS review:

 
Došao i RDR2 na red konačno ali odmah problemi, igra crashuje kad god krenem da uđem kod šerifa u Valentine :D Dobijam ERR_GFX_STATE grešku i izbaci me na desktop. Na reditu samo jedan takav problem, bez rješenja. Pokušao sam prebaciti na Vulkan sa DirectX 12, ista situacija. Ništa nije overklokovano.
 
Sećam se tog problema još onomad kad sam ga i sam random imao... i nema ko ga nije imao, pa teško da si uspeo samo jedan rezultat na redditu da pohvataš. :)


3 i 4 sa tog linka probaj.
 
Instalirah RDR2 pred Novu godinu, slabo se sećam ičega iz stvarnog života u ovoj godini :D

Po svemu što sam našao po Internetu, Vulkan ima mnogo stabilniji framerate od DiectX 12.

Postoji jedna druga začkoljica koja se meni dešava. Svako malo kad pogledam u settings stoji da je Windowed Borderless umesto Fullscreen kako sam ga ostavio. Kažu da ovo može biti uzrok brojnim problemima. Meni npr. RDR2 puca sa greškom Unknown Error #FFFFFFFF ako zaglavim u igri duže od jedno sat ipo. Kao da je neki memory leak. Uglavnom ljudi predlažu ovo što je i dzonihsv predložio.
 
ja sam vrv najveci retard za single player igre, hahahahaha
u Valentine mi je neki lik sto pise knjigu o nekoj pijanduri revolverasu dao 4 fotke da ih nadjem, jedino zensku sam uspeo da zaobiidjem sa pucnjavom, ovo ostalo sam pobio, uzeo slike od svih 4, i sad se vratim u saloon, i sanker mi kaze ti si onaj sto je pricao u vezi Jim Calloway, ali mi samo nudi da jedem i pijem, ne nudi mi nikakve informacije gde da nadjem onog pisca.
Seca li se ko, ko je presao igru, gde gresim, sta sam propustio?
 
meni se uopste ne pojavljuje ova misija sad kad sam roknuo Grangera, zadnji od 4, fotke koje sam napravio mogu da vidim u social klubu.
1676981291901.png
 
Moraš malo da igraš glavnu priču ili da se pojaviš kasnije u neko vreme u tom baru, ali verovatno je uslov da završiš 4. poglavlje da bi pokrenuo nastavak.

Samo igraj igru, i po meni od starta treba da se fokusiraš da ti Pirson iz kampa napravi sve one torbice da bi došao do poslednje kako bi nesmetano mogao da skupljaš biljke, lutuješ nakit, novac itd. i da dereš kože i meso za životinja, posle toga sve što radiš usputno, biće ti dosta lakše, i da, trebaće ti neko vreme za te torbice, ali vredi, i obavezno isprati kroz to uputstva kako da rešiš, ima dosta uslova, sa kojim oružjem i na koji način treba ubijati životinje da bi došao do savršenog krzna.

I obavezno Fast travel nadogradi, kupi onu opremu za kamp iz zajedničke kase šta je potrebno.
 
jos jedno pitanje pa nadam se jedno vreme necu daviti:
dok sam jurcao sa ova 4 revolverasa, ni sam neznam kako, pokupio sam necijeg konja. i sad se nalazim u valentine, imam i mog konja, i ovaj drugi jadnicak me prati gde god da krenem.
dva puta mi levo iskocilo da kao vratim konja vlasniku i zaradim neki achivment, ali ja nemam pojma ko je vlasnik. 3 puta sam ga vc terao, on se uvek vrati.
:D :D :D
 
e stvarno popizd sad, isao sa likom Hosea, ubio sam legendarnog grizlija, pise mi da nadjem "fence" ili "trapper" da prodam kozu koju sam mu odrao. "fence" nasao, trapera ne vidim nigde na mapi, i ladno mi ne prikazuje kozu od medveda u inventaru iako je drzim u ruci, i nemogu da je prodam, stvarno me nervira ovo, nemam pojma sta da radim.
Red Dead Redemption 2_2023.02.23-12.05_1.pngRed Dead Redemption 2_2023.02.23-12.05.png
 
Ne mogu ovako na pamet ali cim sam uzeo krzno, nisam imao problemn da nadjem lika kojem moram prodati. Ima objasnjeno kome da odneses.

Te stavri mozes sa dva klika izguglati.

image.png


 
nasao sam trapera pomocu YT, video gde je na mapi iako nije obelezen bio, njemu sma uspeo da prodam.
 
Kako budeš istraživao po svetu tj. mapi, tako će ti se i ucrtati legenda objekata i ljudi na mapi.
 
Pozdrav, iako nisam dugo bio aktivan ovde hteo bih da pitam i vas za pomoc. Apdejtovao sam Nvidia drajvere na polsednju verziju, pokrenem GTA V, apdejtuje se R* launcher i ok igrao sam to nekoliko dana, bilo je tu i pucanja tj. zamrzne sliku i mora restart. I ajd da udjem malo u RDR 2, i primetim odmah da mi je cudno nesto. FPS varira nije to to. Udjem u podesavanja kad tamo po defaultu stoji DX12 umesto Vulkana i naravno locked, a pre toga Vulkan bio default cak i kad sam kupio komp i sa Win 10 apgrejd na Win 11. Prebacim na Vulkan, restartujem, nista opet isto DX12. Brisao drajvere sa DDU programom, stavio dve verzije ispred nove, opet isto. Vracao fajlove u settings sto sam ranije napravio kao backup, brisao settings komplet folder nista. Kao da ne cita te fajlove od Vulkana, a kad obrisem skroz folder, samo napravi fajlove od DX12. Iskreno ne radi mi se ponovo sistem, pa sta mi je ciniti, da li da cekam novu verziju drajvera ili ipak sistem ponovo (ne bih igru da ponovo instaliram nemam jos optiku). Sistem je Win 11 apdejtovan skroz, licenciran, RTX 3060 12Gb, Ryzen 7-5700X i 32Gb DDR4. Hvala unapred.
 
Nakon predjenog prvog dela sinoc, odma instalacija drugog! Navucen :) Sinoc sam Blek Dzek u prvom delu igrao 2h... Pokrenuo drugi, ponovo odusevljenje zbog grafike...Cekam da prestane to i da se fokusiram na "dogadjaje" :)
 
Ima na sajtu link sa poređenjem.

 
Neke stvari objektivno izgledaju "bolje", ali igra ovako nekako gubi svoj šmek i atmosferu. Te stvarčice su mi OK kada su neke starije igre u pitanju koje sam odigrao više puta, pa ajd kao što da ne.
 
Grafika je toliko dobra da ne mogu da se opustim i igram :) Malo, malo pa stanes negde i kazes WOW... Zato mi prvi deo kul bio, grafika iz prosle decenije - nisam obracao paznju na nju...Svi resursi upotrebljeni za gameplay ;)
 
I prvi deo je izgledao dosta dobro, pogotovo u to vreme kad je izasao. Dvojka je po tom pitanju (a i po gotovo svim ostalim) masterpiece, ne smem ni da zamilsim kako ce izgledati treci deo.
 
Po mnogim stvarima jeste masterpiece a po mnogim tezak krs i nakon svih ovih godina.

NPC-evi koji sede na vazduhu (narocito upadljivo nakon treceg chaptera), konji koji su u vasem vlasnistvu vam se neki put pojave na sred misije iako ste odabrali ili ukrali drugog - pa vi sad vidite sta cete sa njim; Arthur (lik koga vodimo kroz dobar deo igre) je iskreno - mukica zatucana, tipicni rednek koji od stabla ne vidi sumu; Kontrole na tastaturi su blagi uzas (da bi ubrzali konja morate vise puta stisnuti SHIFT, na sta windows voli da odgovori); pretraga po kucama zna da potraje vecnost jer morate da stanete TACNO ispred itema i molite boga da Arthur, siroma, gleda u istu stvar kao i vi; Jednom sam nasumicno opljackao voz i vozovi su prestali da idu kroz ceo story - nigde ni jedan voz nije putovao do samog kraja, sto mi je zesce oduzilo prelazenje...

Nadam se da ce se rockstar malo vise inspirisati filmovima Serdja Leona i napraviti neke zanimljivije questove za 3. deo koji se najavljuje ovih dana. Gledao sam pre neki dan po ko zna koji put Once Upon a Time in the West , gde Henry Fonda (po meni ultimativni bad-ass western zloca) radi kao placenik za americke zeleznice i "resava" vlasnike imanja koji odbijaju da prodaju ista (po suludo niskim cenama naravno). Muzika, kadrovi, likovi... uh samo se nadam.

 
Poslednja izmena:
Uff, ne bih bas rekao da je RDR2 tezak krs ni po kom osnovu. Da ima po neki bug - ima, ne postoji igra koja nema neki, ali sta onda reci za CP2077, Starfield, TLoU Part 1, Jedi Survivor, itd., koje su na launch-u bukvalno bili glich fest-ovi. Ni patch 2.0 za CP2077 nije ispravio sve bagove, NPC-i su i dalje retardirani i mislim da ce takvi i ostati u pomenutoj igri. Da ne komentarisem i druge igre koje sam naveo, svi znamo u kakvom su se stanju pojavile u prodaji.
Sto se Arthur-a kao lika tice, takvog su ga kreatori igre osmislili, nije John Marston, ali nije ni ne zanimljiv lik. To se ne moze uzeti kao mane igre, jer lik je jednostavno takav kakav je, nekom se svidja, nekom ne. A sto se kontrola tice, igra je prvenstveno pravljena za igranje na gamepad-u jer je prvo za konzole i izasla, a godinu dana kasnije i za PC. Mislim danas se valjda i podrazumeva da svako ko je gamer ima barem jedan gamepad u kuci, a i RDR2 je svavako bolje igrati na njemu.
 
RDR2 i težak krš u istoj rečenici, e sad sam sve čuo.
 
Nazad
Vrh Dno