Šta je novo?

Red Dead Redemption 2 PC

Kako mislis zezalo ?
Kao da si igrao pirata pre par meseci, tako zvucis.

Zezalo te na originalu ?
 
Original. Još tamo pre skoro godinu dana. Mislio sam da su te gluposti do sada popravili, ali izgleda nisu. :)
 
Bilo je mnogo više toga u startu, pa jesu popravili (navodno). Mada, igru nisam igrao ima minimum 8 meseci pa ne znam šta se dešavalo u međuvremenu. Brat igra online nonstop, ali on je sa 1080ti i od starta nije imao uopšte problema.
 
Kako resiti err_gfx_state gresku?

Javlja se i na Vulcan i na DX12.

Probaj da napraviš shortcut ka RDR2.exe i dodaš komandu -ignorepipelinecache

Ako to ne reši problem, nadji "Documents\Rockstar Games\Red Dead Redemption 2\Settings" i iz njega izbriši fajlove sa nastavkom .sga.
Zatim pokreni igru i podesi na DX12.
 
Poslednja izmena:
Kad već pišete o nekim erorima. Uzeo sam igru na Epicu, završio sve i sad bih još da istražujem svet, lovim živuljke i ostalo.
Međutim, nakon instalacije drajvera igra mi bukvalno radi ali slike nema. Čuje se intro, na slepo udarim enter i uđe u game, čujem kako pucam, komentare ljudi, ma sve. Ali slike nema, crno.
Nema šta nisam probao:
- vratio drajvere
- u međuvremenu izašli novi, pa sam i njih skinuo
- probao alt+enter kad sam u igri (čitao da tako može da pomogne)
- reinstalirao igru više puta
- brisao settings fajlove iz documentsa
- brisao sejvove, ubacivao svoje stare..
- mislio sam da je greška u rezoluciji, da se promenila prilikom instalacije drajvera.. pa sam pokušao u GF Experience da promenim pre pokretanja igre

Ne znam šta još.. brdo nekih čuda koja sam nalazio po netu sam isprobavao i ništa. Baš počinje da me nervira.
 
Oziman, probao sve i dalje javlja gresku

Можда је проблем у неисправном сејву. Скини са интерента неки сејв фајл, или покрени игру из почетка, и види шта се дешава.

Ако имаш оверклоковану графичку картицу. врати је на дефаулт.

Такође, неки кажу да пре него што уђеш у стори, прво покренеш бенчмарк тест, сачекаш да се заврши до резултата, и тек тада покренеш стори.
Ако то делује, мораш исто радити сваки пут.

Треће, можеш да пробаш да уместо да обришеш .sga фајлове учини их "Read only".

Пробај и да промениш драјвере графичке.
 
Počeo da igram ponovo, od nule nakon x meseci. Ajme kako je samo trom Artur... Prvi put sam se nekako brzo navikao, sad mi malo ide na živce, moraću da imam strpljenja dok se ponovo ne naviknem.
 
To u zatvorenom prostoru i kampu pomalo može da bude osetno, ovako baš i nije čini mi se?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Kad već pišete o nekim erorima. Uzeo sam igru na Epicu, završio sve i sad bih još da istražujem svet, lovim živuljke i ostalo.
Međutim, nakon instalacije drajvera igra mi bukvalno radi ali slike nema. Čuje se intro, na slepo udarim enter i uđe u game, čujem kako pucam, komentare ljudi, ma sve. Ali slike nema, crno.
Nema šta nisam probao:
- vratio drajvere
- u međuvremenu izašli novi, pa sam i njih skinuo
- probao alt+enter kad sam u igri (čitao da tako može da pomogne)
- reinstalirao igru više puta
- brisao settings fajlove iz documentsa
- brisao sejvove, ubacivao svoje stare..
- mislio sam da je greška u rezoluciji, da se promenila prilikom instalacije drajvera.. pa sam pokušao u GF Experience da promenim pre pokretanja igre

Ne znam šta još.. brdo nekih čuda koja sam nalazio po netu sam isprobavao i ništa. Baš počinje da me nervira.

Ako imas MSI afterburner, uninstall obavezno pa probaj onda ;)
 
Pa koliki je replay value ove igre ?
Ja to verovatno nikada necu saznati, jer igram od aprila i na 33% sam...[emoji23] al koliko vidim velika vecina je otpikala vise puta.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Ja obrnuh igru sa afterburnerom i to čak i malo overklokovana grafička ali sam imao sigurno 10tak situacija da je pucala igra. Nisam nigde našao da afterburner pravi problem, da sam znao obrisao bih ga :D Kod mene je bilo da sve lepo radi i odjednom zamrzne sliku i pomaže samo reset. Dešavalo mi se najviše na ostrvu i to uvek na istom mestu, da sam na kraju prešao taj deo gde je zamrzavalo u safe modu. Isto i misiju s balonom...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ja isto igram sa AB i max klokom, 2025 core i 9000 memorija.
Radi i sa i bez HDR-a.
Ja sam igru uzeo odmah preko Rockstara, jos u preorderu i uvek mi je sve radilo.
 
Verovatno, da moze neka novija verzija AB da radi ! nisam probao ...moze da igra :D
 
Ne razumemo se, kod mene je bio problem, novi driveri i stara verizja AB ...graficku imamo istu GTX 1060
jel sad jasnije ?
 
Razumem ja, ali je i najbolji ortak igrao sa starim AB, jos onim sto je imao sve u jednoj boji, zelena, ljubicasta, sta bese vec...
Ja sam igrao sa nekim koji je tada bio aktuelan.
Zato ti samo kazem da nije do AB, nego do kombinacije necega, pa bzvz gasiti AB i gubiti performanse, kada moze i sa njim da radi sigurno kada se nadje pravi fix.
Drugo, da nije mozda graficka overklokovana preko limita, pa zato kresuje?
Kod mene mnoge igre rade na 2040Mhz bez problema, a onda 2 ili 3 kresuju i moram da spustim za 1Mhz core clock, sto brzinu obara na 2025Mhz, gde sve radi.
 
Poslednja izmena:
meni je ab odnosno riva tunner koji ide uz njega zakucavao betmena i jos neke igre. pa ako nesto puca prvo gasim ab i ruva tuner. ne nora skroz unistall
 
MSI je djubre od programa

Kako kome. Meni nikada nije pravio problem i veoma koristan softver. Opet subjektivna stvar. Vrv u saradnji sa nekim drugim programom moze da napravi problem ali meni je neizostavna stavka za OC i frame limiter preko RTSS-a. Igram RD2 dosta dugo i nisam imao problema
 
Meni puca igra i bez AB. Nema pravila, samo freezuje i cao na desktop. Tražim dalje...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Stavite verziju2 lek, meni je to pomoglo i igra nije nijednom krasovala nakon toga, a osim toga, koristim i MSI Afterburner i graficka mi je klokovana rucno dosta.
 
Nazad
Vrh Dno