Šta je novo?

Red Dead Redemption 2 PC

sve je to bledje i bledje :) vracam se na automate
 
Problem sa SP igrama (meni kao MP igracu) jeste sto su iz godine u godinu sve gluplje. AI ne da stagnira vec se desava degradacija zadnjih deset+ godina. Igre se danas prave da budu bombasticne i da imaju dobar trailer, da se dobro prodaju. Kvaliteta nije bitna, bitan je kvantitet jer ti naslovi izlaze svake dviije godine.

Nekada je aimbot ili wallhack bio cheat. Danas je to feature. Ne znam ima li ubisoftove igre bez wallhacka i selektovanih neprijatelja preko brda. Ne sjecam se da je izasla neka igra koja je zahtjevala skill da se predje (osim ovih ala dark souls slešera). Da je zahtjevala mozak da se skonta misija. Overall, igra koja je bila izazov. Mozes biti najveca letva i preci ces sve popularne igre. Za vecinu akcionih igara treba spamati samo jedno dugme https://youtu.be/j30PKp_Wub0?t=345 Nekada je žanr bio "arkadne igre". Danas je doslovno svaka igra arkada.

I ovo stoji, ima nas koji smo odrasli uz NES, PS1, N64 i PS2. Nakon 20+ godina skontas da se jedno te isto vrti.

Ali postoji tako, par nalsova poput GTA, RDR, The Witcher, Breath of the Wild itd. Igre koje su u razvoju bile i po deset godina. Naslovi u kojima se mozes "izgubiti". Koji su bogati sadrzajem. Pa ležerni gameplay kompenziraju sa "živim" svijetom. Ja cu rado dati 60€ na RDR2, ili za koju godinu na GTA 6. Cijenim ulozeni trud R* i CDP developera.
Pa moje misljenje je da su gluplje jer se sada lako zaradi na *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*skim lootbox opcijama koje su poceli ubacivati u mp igre pa kasnije i u sp igre, posto to prolazi nema potrebe da se trude , MP igre danas nisu nista bolje sve su iste samo sa drugim skinom i to se igra .

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Pljucnuo sam sa zadovoljstvom 60 evrića za RDR2, dobio pri kupovini LA Noire i Max Payne 3, podsetio se kako su to dobre igre i ganjaću ih do izlaska RDR2. Iskreno se nadam da će RDR2 biti prva igra u kojoj ću probati multiplejer. GTA V sam pokušao, kada je izašla za PC, ali sam bio užasno razočaran. Probao sam neki zadatak gde ja i još jedan treba da ubijemo drugu dvojicu na onoj planini - ja i moj kolega 5. i 7. nivo, na biciklama i sa pištoljima, geknemo lagano jednog od dvojice protivnika, a drugi lik u tenku. Čiter. Posle toga pokušam neki zadatak gde nas osam, svi između 7. i 10. nivoa, treba da osvojimo neku zgradu na uzvišenju. A gore lik 37. nivo sa snajperom poskidao nas sve za minut-dva. Zatim jedan heist gde se nije znalo ko pije i ko plaća, te sam užasnut količinom *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*izma u istom zauvek batalio taj vid igranja.
Nadam se samo da u RDR Online neće biti oklopljenih konja, likova u tenkovima i oklopima, letećih kočija, brodova sa laserskim topovima i drugim glupostima koje mogu da naprave dokoni zaluđenici, kakvih je u GTA V online bilo tušta i tma.
 
Vi izgleda nikako da skapirate da MP nije tako dobar, a to vam pričaju ljudi koji su ga već isprobali.

Ja nisam, čekam da uzmem za BF na PS-u. Sad nikako ne bih mogao da se vratim na nešto manje od 55". Igram jedino WoT na računaru i to radim veoma retko.
 
Pljucnuo sam sa zadovoljstvom 60 evrića za RDR2, dobio pri kupovini LA Noire i Max Payne 3, podsetio se kako su to dobre igre i ganjaću ih do izlaska RDR2. Iskreno se nadam da će RDR2 biti prva igra u kojoj ću probati multiplejer. GTA V sam pokušao, kada je izašla za PC, ali sam bio užasno razočaran. Probao sam neki zadatak gde ja i još jedan treba da ubijemo drugu dvojicu na onoj planini - ja i moj kolega 5. i 7. nivo, na biciklama i sa pištoljima, geknemo lagano jednog od dvojice protivnika, a drugi lik u tenku. Čiter. Posle toga pokušam neki zadatak gde nas osam, svi između 7. i 10. nivoa, treba da osvojimo neku zgradu na uzvišenju. A gore lik 37. nivo sa snajperom poskidao nas sve za minut-dva. Zatim jedan heist gde se nije znalo ko pije i ko plaća, te sam užasnut količinom *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*izma u istom zauvek batalio taj vid igranja.
Nadam se samo da u RDR Online neće biti oklopljenih konja, likova u tenkovima i oklopima, letećih kočija, brodova sa laserskim topovima i drugim glupostima koje mogu da naprave dokoni zaluđenici, kakvih je u GTA V online bilo tušta i tma.

Ne brini i ovde ćeš naletati na manijake:)
 
Vi izgleda nikako da skapirate da MP nije tako dobar, a to vam pričaju ljudi koji su ga već isprobali.

Ja nisam, čekam da uzmem za BF na PS-u. Sad nikako ne bih mogao da se vratim na nešto manje od 55". Igram jedino WoT na računaru i to radim veoma retko.

Isuse, pa ti igras MP na Sony-ju...a mi mislili ti pricas o pravom MP, ne tom dolly MP...dobro nisi krenuo o mobile MP da pricas :trust:

Problem sa SP igrama (meni kao MP igracu) jeste sto su iz godine u godinu sve gluplje. AI ne da stagnira vec se desava degradacija zadnjih deset+ godina. Igre se danas prave da budu bombasticne i da imaju dobar trailer, da se dobro prodaju. Kvaliteta nije bitna, bitan je kvantitet jer ti naslovi izlaze svake dviije godine.

Nekada je aimbot ili wallhack bio cheat. Danas je to feature. Ne znam ima li ubisoftove igre bez wallhacka i selektovanih neprijatelja preko brda. Ne sjecam se da je izasla neka igra koja je zahtjevala skill da se predje (osim ovih ala dark souls slešera). Da je zahtjevala mozak da se skonta misija. Overall, igra koja je bila izazov. Mozes biti najveca letva i preci ces sve popularne igre. Za vecinu akcionih igara treba spamati samo jedno dugme https://youtu.be/j30PKp_Wub0?t=345 Nekada je žanr bio "arkadne igre". Danas je doslovno svaka igra arkada.

I ovo stoji, ima nas koji smo odrasli uz NES, PS1, N64 i PS2. Nakon 20+ godina skontas da se jedno te isto vrti.

Ali postoji tako, par nalsova poput GTA, RDR, The Witcher, Breath of the Wild itd. Igre koje su u razvoju bile i po deset godina. Naslovi u kojima se mozes "izgubiti". Koji su bogati sadrzajem. Pa ležerni gameplay kompenziraju sa "živim" svijetom. Ja cu rado dati 60€ na RDR2, ili za koju godinu na GTA 6. Cijenim ulozeni trud R* i CDP developera.

Prvo, nisu gluplje, odigraj neke stare igre i uporedi, ne oslanjaj se na pamcenje, ono je podmukli neprijatelj :)
Daleko od toga da nema glupljih igara sada, ali takodje je cinjenica da ih i ima ukupno 20x vise.

Ovaj link koji si okacio je donekle tacan, jer je to pocetna borba, posle to postaje dosta kompleksnije, sa razlicitim neprijateljima, koje moras na razlicite nacine da ubijas...ali naravno da i dalje ta igra nije olicenje hard-core SP igranja, niti to pokusava biti.
A mogu reci da je jako dobra igra i da svako ko voli Batmana treba da odigra.

Odrastao sam i ja uz sve to, Amiga 1200, Pentium i 5.25 floppy sa Prince Of Persia na narandzasto crnom ekranu, na dalje i od 1999. sam ozbiljno u MP zasao, pa vidim da se nista ne vrti, nego bih rekao da se vi jako povrsno informisete i izgleda vam sve isto.

Ako pricas o tezini igara, koje su to igre bile hard core ranije? Ja se ne secam da sam imao poteskocu da predjem neke igre kao mladji...
Drugo, takodje ne mozes porediti igru od 2 kvadratna kilometra usmerenog gameplaya i igru sa 2000 kvadratnih kilometara i brdo stvari i ocekivati da budu na isti fazon.
Uporedi recimo Neverwinter Nights i Divinity Original Sin 2 i reci mi sta je to toliko bolje u toj starijoj igri?
Kao veliki fan obe, mogu ti reci da je druga 5 liga ispred, do mere da je neuporedivo.

Probao Gothic 2 skoro, sto mi je jedna od omiljenih igara ikada, maltene nisam mogao da igram koliko mi je operisano...a secam je se sa ne odusevljenjem, nego obozavanjem i pricanjem sa drugarima o istoj satima...medjutim, to je bilo tada.
 
Poslednja izmena:
Kao veliki fan obe, mogu ti reci da je druga 5 liga ispred, do mere da je neuporedivo.
Kako kome, NWN sam odigrao vise puta, i igracu ga jos, a DOS sam jedva sebe naterao jednom da predjem.
Za ostalo se slazem.
 
Odigrao sam opet remaster skoro i ima svog smeka, celog tog D&D elementa, ne bi mogla biti zapamcena medju najboljim rpg-ovima da je samo jedna u nizu.
Ali sveukupno, DOS je mnogo jace iskustvo, sve je na visem nivou odradjeno, daleko opsirnije, uzivis se u likove, pa uticaj elemenata i okoline daju dosta na borbi, itd...
Opet, na kraju je to dosta i do ukusa, svako se lozi na nesto drugo.
 
Poslednja izmena:
Isuse, pa ti igras MP na Sony-ju...a mi mislili ti pricas o pravom MP, ne tom dolly MP...dobro nisi krenuo o mobile MP da pricas :trust:

Ti nisi nešto dobro skapirao ili ja nisam napisao kako treba. *mjau**mjau**mjau**mjau*m li ga ali evo da pojasnim. :D

Ja ne igram MP na Soniju, niti sam to napisao, niti sam probao bilo koji MP na Soniju (moj sin igra Fortnite ali to nije tema ove priče). Igram jedino WoT na PC-u i to veoma retko u poslednjih nekoliko godina.

Ja sam napisao da čekam Black Friday kako bih na popustu kupio Red Dead Redemption 2 za Soni i isti igrao na TV-u. :)

Napisao sam da ljudi koji su igrali MP ove igre na Soniju nisu izneli nijedan pozitivan komentar o istom, pa sam shodno postu koji je iznad mog, a na koji se moj odgovor i odnosio, to isto napisao. Čisto da čovek koji kupuje igru zna kakvi su komentari za MP jer možda ne prati Soni podforum.
 
Poslednja izmena:
Ahaa, ok onda :D

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Kupio preko avg vpn (rusija) za 35e... paypal preveo na 4250dina sa 2499rubalja :) ukrajina je bila 33e, ali kontao lakse cu naci rusiju ako bude stani pani...ako roknu region lock sta da se radi :D stvarno mi bilo zao da dajem 60e za igru, plus me ne zanima MP. Prica je dovoljna.. probao na sony slimu kad je izasao, zbrzano, presao za manje od10dana. 3-4sata dnevno....a ovo cudo moze da se igra brat bratu 100h. Ima svacega na mapi gomilu stvari propustio
Preporuka - ko moze neka poveze na tv + gamepad. Zavaljen u fotelji :d nije bf pucacina pa da je neophodan mis I hevi koncetracija
Vizuelno iskustvo okruzenja je nesto nikad do sad vidjeno :smoke: I to na soniju -
ocekujem jos vecu uzivanciju na 1060 3gb :,,:
 
Poslednja izmena:
ne postoji takva kartica.
 
Ne mora da znaci da ce biti nesto ekstremno zahtevno, s obzirom da Sony fura 4k/30.
Ok, bice mnogo zahtevnije od toga jer ce dosta bolje izgledati, kao i GTA 5, ali mislim da nece biti heavy, nije ni GTA bio heavy.
Niti je ovo iskreno igra koja zahteva 60fps, ali mislim da ce se 2080ti izboriti.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
ps4 pro u sebi ima rx 570 (5 teraflopsa), pa računajte (jeste čekerbord render, ruku na srce).
duplo jača rtx 2070 / rx 5700 bi trebalo da lagano odradi posao sa ovako starim endžinom.
 
Poslednja izmena:
Vi izgleda nikako da skapirate da MP nije tako dobar, a to vam pričaju ljudi koji su ga već isprobali.

Ne mogu da kažem kakav je MP u RDR2, ali sudeći po ovom snimku uopšte nije loš i nezanimljiv...
[YOUTUBE]CIK-AX6sHGw&t=324s[/YOUTUBE]
 
Ma kakav mp na konzolama, to je suludo, vidjecemo na PCu kako ce to izgledati pa onda suditi. RS je napravio najbolji potez izbacivanjem GTA V za PC, pa i danas je igra na steamu nenormalno igrana. I to samo zbog mp.
 
Barem 2x2080ti ili 2x1080ti

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Kupio preko avg vpn (rusija) za 35e... paypal preveo na 4250dina sa 2499rubalja :) ukrajina je bila 33e, ali kontao lakse cu naci rusiju ako bude stani pani...ako roknu region lock sta da se radi :D stvarno mi bilo zao da dajem 60e za igru, plus me ne zanima MP. Prica je dovoljna.. probao na sony slimu kad je izasao, zbrzano, presao za manje od10dana. 3-4sata dnevno....a ovo cudo moze da se igra brat bratu 100h. Ima svacega na mapi gomilu stvari propustio
Preporuka - ko moze neka poveze na tv + gamepad. Zavaljen u fotelji :d nije bf pucacina pa da je neophodan mis I hevi koncetracija
Vizuelno iskustvo okruzenja je nesto nikad do sad vidjeno :smoke: I to na soniju -
ocekujem jos vecu uzivanciju na 1060 3gb :,,:

Ja sam isto razmisljao da uradim istu stvar,ali za sada odustajem!Ne zelim da se kockam sa 4 'iljadarke,a i ovako sam se oprostio sa 60 evra na dan izlaska igre!Dok sam imao PS4 malo sam probao i online dok je bio besplatan jedan period i nije mi delovao nimalo lose!Mada imam osecaj da nece bas zaziveti online kao kod GTA 5!
 
Poslednja izmena:
pa imas najveci hack u console pvp, aim assist....
 
Koja kartica treba za gta 5 u 4k/60 fps?
Gtx 1080 bi trebala da bude dovoljna, 1080ti lagano sve na max.
Meni je na 1070 radilo 4k na max, bez antialiasinga, na 40-60fps.

Evo ti kod mene na gtx1070 sa dodatnim modom za grafiku:
https://youtu.be/t2cFnGtGPio


Rdr2 bi trebao lagano da radi na 2080s/2080ti.


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Gtx 1080 bi trebala da bude dovoljna, 1080ti lagano sve na max.
Meni je na 1070 radilo 4k na max, bez antialiasinga, na 40-60fps.

Evo ti kod mene na gtx1070 sa dodatnim modom za grafiku:
https://youtu.be/t2cFnGtGPio


Rdr2 bi trebao lagano da radi na 2080s/2080ti.


Sent from my SM-N975F using Tapatalk

pa i ja pricam da meni cak i BF1 u MP u 4K, sa preko 80% stvari podeseno na high/ultra, ali sa iskljucenim AA, radi na konstantnih 60-65fps, a Snake mi kaze da mi je slaba grafa.... dva dana sam isprobavao, igrao, i radi, i grafa je konstantno nategnuta na 99% u 4K.
sa BF5 vec idu malo muke, radi slabije, ali u BF5 nemogu da iskljucim AA, kad bi mogao to da iskljucim, verovatno bi i u njemu islo sve bolje
 
vole ljudi da preporučuju bugati pored živog golfa četvorke gti
ic ol in d mastering...
 
Poslednja izmena:
Sacekajte dok igra izadje za ovih par dana. Relevantnost hardvera konzola iz 2013 u 2019-toj je totalno nebitan. Ne znamo ni kakav je: konzolaski port, koje su opcije ponudjene, koliko je igra grafički naprednija i kako je igra uopste optimizirana.

Pitati za savjet: "kako ce igra raditi na mojoj masini" je isto da neko pita: "kada izlazi HL3". Niko ne zna dok ne izadje.

Cak je irelevantno i to sto koriste isti engine kao GTA V. Ni jedan engine ne stagnira. Svi se oni vremenom unapredjuju. DICE je recimo uspio da sj**e Frostbite u odnosu na Frostbite 3 na kome je BF4 u BF1.

Cak i to sto je GTA5 dobro optimiziran ne znaci nista. PC verzija je stara više od 4 godine.

Ja vjerujem da ce R* uraditi dobar posao. Ako ne po izlasku, onda peglanjem u narednih par mjeseci ali je ovo jedna od igara koja se moze sacekati. Ne znam cemu žurba da je predjete day one i onda blejite gdje se vedri :)
 
Anyway, mene je igra bas smorila opasno.

Pa, sto ljudi, sto ćudi.
Ja sam, na primer, u toku svog igračkog staža od preko 30 godina (počelo se još u luna parkovima) završio svega dve "pucačine iz prvog lica" i to Bioshock i Half Life 2 (COD Modern Warfare ne računam u SP igru). Čak i Cyberpunk 2077 se dvoumim da li da igram zato što je iz prvog lica. Jednostavno, to ne volim i MENI deluje besmisleno to roštiljanje svega što se miče po ekranu, bez ikakve upotrebe moždanih resursa, osim u svrhu refleksa. Ali igre kao što su Witcher 3, AC Origins i AC Odyssey, pa sad i RDR2 su nešto što nikada ne skidam sa hard diskova i mogu uvek da ih igram. Jednostavno, mnogo se lakše "unesem" u igru i zgotivim likove koje vodim za razliku od uvek mutavih glavnih likova koji kroz nišan ganjaju mrdajuće piksele.
Zato sam sve nestrpljiviji da se uživim u Artura Morgana i uz pomoć svog vernog Šarca zaorem drumove Lemojna i Nju Hanovera. :D

P.S. Pošto sam uz preorder dobio LA Noire i sada konačno rešio da je odigram do kraja, sve vreme sam se pitao kako bi bilo dobro da se u takvom endžinu i tehnologiji "remasterizuje" prva Mafia. Uf, kakva bi to igretina bila!
 
Meni je neverovatno da od LA Noire, niko nije uzeo da radi fascijalnu animaciju tog kvaliteta.
 
Nazad
Vrh Dno