Šta je novo?

Red Dead Redemption 2 PC

@Glenn, 50eur, spec edition

@Lemaja, iskreno, da se niko ne uvredi ovde, meni je ovo teska glupost od igre...... jes da igram MP pretezno, ali mi je naprimer ROTTR koji isto igram, koji je slicna kamera itd itd, super igra, atmosfera, mistika, muzika, grafika, -ali RD2 - jok. pokusavao sam i pokusavao, ne bi li nasao nesto da me zagreje, ali se najcrnje smorih u njoj..... tako da je ipak najbolje sto sam je prodao :)

Dobro si izvukao 50€. Brzo si je prodao, ali sam ti davno govorio da je ne uzimas: https://forum.benchmark.rs/showthre...emption-2-PC&p=5920303&viewfull=1#post5920303

Igra je meni licno odlicna. R* i jeste "krivac" zasto neki slicni open world naslovi budu popljuvani. Ali je istina da je micromanaging problem u RDR2. Jedina je stvar ko koliko toleriše. Definitivno razumijem osobe koje ostave igru zbog toga.
 
Meni je igra odlicna, jer mozes brutalno da se uzivis, da juris kojekakve side misije, achievemente i gear, a u isto vreme mozes da je odigras u "promaja" modu, da samo radis sta ti kazu, usput pucas i to je to.
Dakle, ne moras da upoznas mehaniku cele igre da bi je odigrao, ali ko hoce, izvali milion nekih sto sitnih, sto krupnih gluposti, koje jednostavno unesu totalno novu dimenziju zabave.
 
@Xepoj87 Da, snašao sam se sa afterburnerom. Nije mi to nešto bilo neophodno ranije ali sada sam hteo da pogledam koliko i gde padaju frejmovi. Koristio sam fraps nekada ali ovde prosto ne radi, ne znam zašto, možda i zbog novog dx...
Elem fps pada u određeno doba dana, rekao bih u svitanje ili sumrak, verovatno zbog izraženijih senki, ništa strašno, uglavnom do 40.
Sama igra me je kupila načisto! Evo već koje jutro jedva ustajem za posao jer igram do kasno (pošto preko dana nemam kad..) :D
Komande su mi malo nezgodne i dalje tj ima ih previše ali navikavam se polako. Kameru pri jahanju sam menjao da više ne utiče na kretanje, meni daje više kontrole, ko ima problema neka proba. Ne mogu da skontam baš dead eye kako radi jer sam beleži gde da gađa? Valjda sam na takvom nivou samog dead eye-a? Mnogo lako se gine i lako može se zabrljaju random encounteri ali to im i daje draž..
Dosta vremena sam igrao samo istražujući tamo - vamo i u učenju kontrola a zapravo treba da se igraju main questovi jer se postepeno otključavaju mnoge stvari po kampu.
Odlična igra u svakom slučaju!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Odlicna stvar je native podrska za DualShock 4, sve fino sa ps ikonicama.. Morao sam da se prebacim na dzojped, na tastaturi ne mogu da se pohvatam sa kontrolama, i na dzojpedu je konfuzno ali malo manje
 
Naviknes se jako brzo.
U sustini, main kontrole su ti tab, e i r, nema tu ne znam ni ja sta.
Najveci problem je da zapamtis da ti je glavno R za vecinu interakcija, a ne E, na sta smo navikli u vecini igara.
Ja sada vec ni ne razmisljam, automatski klikcem.
Nemas na dzojpedu nista manje kontrola.

Ne bih igrao na dzojpedu ni da mi plate :)
Pa ja sam zato prestao da igram na PS4pro, jer mi bilo dosadno da igra sama nisani, da mi se sve sporo okrece...jednostavno neuporedivo.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Moze naravno, ali s obzirom da igra ima po vise izbora u svakom dijalogu i da nisi ranije igrao neki prethodni deo, naviknes se na ove, jer nisu lose kontrole u sustini.

U SW Jedi Order sam odmah X i C zamenio recimo, bukvalno posle intro misije.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Moram da priznam da ima jedan mali bag u igri koji me ponekad strašno iznervira. Kad god se trigeruje neka iznenadna sekvenca desi se da ne vadi oružje bez obzira na komandu. Jednom me iznenada napadne puma i vidim je kako odlazi od mene, pet puta zadajem komandu za izbor oružja, ali Artur ništa. U onim močvarama vidim obešenog lika, htedoh da ga skinem sa kanapa snajperom, kad odjednom izađoše tri čudna lika i krenu da me napadaju noževima. Kad god sam pokušao da izvučem pištolje, Artur blene tupo dok ga seckaju. Naletim na tipa za ono takmičenje u pucanju, čovek sipa po flašama, ja 6 puta da izvadim pušku koju nosim, Artur samo stoji nepomično. Tek kada sam promenio na pištolje, pa tek posle opet na pušku igra je izvršila komande, ali dotle ovaj porazbijao sve što je bilo stakleno. Ne dešava se uvek, ali kada se desi onda me strašno iznervira.
A i desio mi se još jedan prilično smešan "bag". Nalovio neke zverke i otišao do onog trapera na krajnjem zapadu. I dok tako probiram po stvarčicama šta bi moglo da se napravi čujem kako moj konj njišti, a zatim i neko režanje, ali pomislim da ne može ništa da se desi dok sam u meniju za trgovinu. Na moje iznenađenje od razgledanja kožne galanterije momentalno se prebacilo na animaciju ogromnog grizlija koji kida Artura. Besomučnim razvaljkivanjem tastera F uspem da ga na kratko oteram od sebe, izvučem semi-auto sačmaru od koje se nikad ne odvajam i pocepam mu glavudžu. I taman kad sam osetio olakšanje zbog spašavanja i želje da oderem medu pojavi se ono crveno WITNESS i ispod DISTURBANCE OF PEACE. I onda vidim trapera kako beži da me prijavi. Umro sam od smeha. I zaradio BOUNTY od 5$. :D
Ali, svejedno, u zadnja tri dana sam odradio tek jednu žutu i par povezanih "stranger" misija u Valentajnu (one sa dvojicom likova koji se svađaju oko iste žene i skroz su uvrnute), a i dalje silno uživam u besmislenom lutanju po mapi, lovu, ribolovu i kartanju...
 
Imam problem, cini mi se da nesto ovde brljavi oko senki, graficka podesavanja su kao Xepoj sto je okacio par strana ranije.
Ovo je izrazeno jako kad je u igri jako sunce, sve kao da nesto strci, i drvece i ova "zrnca" oko senki. Ruzno izgleda kad se zagledam. Okacio sam kako to izgleda da vidite, pa ako neko zna do cega moze biti. Graficka je ispravna jer ovakav problem samo ovde imam, drajveri su poslednji, win azuriran...
IMG_20191203_183607(1).jpg
IMG_20191203_182918.jpg
 
Poslednja izmena:
Mozda ipak screenshot da postavis - na fotografijama se tesko sta vidi, a i ss eliminise potecijalno lose kalibrisan monitor... Lupi wnkey+print scr i sacuvace ti se ss u User\Pictures\Screenshots.
 
Jel ti ukljucen TAA? Bez TAA ima shimmering tekstura nazalost, pa i ja na 4k moram da ga palim, da mi mrlja sliku bzvz.

Takodje, msaa i fxaa iskljuceni.
Ako imas visak performansi(fazon igras 1080p na 1080ti i jace), umesto msaa 2x(sto je ok za slabiju kartu da ukljucis), stavis resolution scale na 1.500.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mozda ipak screenshot da postavis - na fotografijama se tesko sta vidi, a i ss eliminise potecijalno lose kalibrisan monitor... Lupi wnkey+print scr i sacuvace ti se ss u User\Pictures\Screenshots.

Ajd postavicu, ovo je slikano telefonom. Ali moze se videti na prvom shotu te tackice .. to nikako ne treba tako da bude, bar ja mislim XD

@Xepoj87
iskljucen je TAA, kao tvoja podesvanja sto si postavio ranije su
rekao bih da je to i neki tip shimering tekstura.. jer na travi,drvecu, jako sve nesto sljasti
 
Poslednja izmena:
Glupo pitanje ali da nije neki filter tipa grain i slicno.
 
Da, mora taa, ukljucio sam ubrzo, mislio sam da sam postavio sa time SS.
I to stavi medium ili high, kako ti se vise svidja, oba ce ti resiti taj problem, a ne uticu na performanse.
Nazalost, dobices blago zamucivanje/uplasticenje tekstura, ali naviknes se brzo.

Emaremare, jok, nego igra ne radi bez taa, trebali su da izbace biranje te opcije, kao u mnogim igrama danas.
U Star Wars Jedi Order recimo mozes taa da iskljucis samo editovanjem ini fajla, nema opcija u settings igre.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@emaremare

E pomislio sam i ja na tako nesto, ovde je situacija da je slika najslicnija kao da je ukljucen film grain pa da baca ta zrnca na sliku...
Kad dodjem kuci palim TAA, pa javim jel resilo stvar
 
Resava 100%, istu stvar sam imao :)
A i nije valjda da igras na fhd bez ikakvog antialiasinga, to je horor :D
Taa high, pa ako imas mesta performansama, ukljuci sw msaa x2, pa ako imas jos jedno 20% mesta, iskljucis 2xmsaa i ukljucis RS na 1.5.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
U 1440p, kakav crni FHD :p
To je to druze, resilo stvar. Slika je sad idealna. TAA je bio problem
 
Pregazilo je vreme vec fhd :)
 
Odlican izbor do tamo neke 2011-2012 haha
 
I dalje je full hd vecina, treba jos par godina da ljudi predju na 2k a kamoli 4k. Evo sa steam rezultati.

Steam stats:
1080p - 62.65%
768p - 12.57% + 1.79%
1440p - 4.42%
2160p - 1.5%
1080p UW - 0.96%
1440p UW - 0.52%


Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Steam je daleko od merodavnog. Statistika koju oni izvlace odnosi se na sve kompjutere na kojima je instaliran Steam (sto moze znaciti i neke sekundarde racunare u domacinstvu). Mada, slazem sa da je 1080p jos uvek dominantan i ne verujem da ce za manje od 5 godina prestati da bude.
 
Zasto bi iko instalirao steam na sekundarni racunar?

Snake, 1440 je jos uvek preskup za vecinu pc korisnika, dzaba trolovanje kada je novcanik u pitanju...

...riding on 720p...
 
Ja bi igrao drage volje na 4k da imam novac za to.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Ljudi igra mi crashuje kada krenem sa "American Distillation" misijom koju mi daje Serif Gray , desava se uvek na istom mestu dok se vozim kocijom. Ima li neki fix?
 
Imao sam istu stvar ali je druga misija kod mene bila u pitanju koliko se sjecam. Uglavnom, morao sam oboriti rezoluciju na 2k i resetovat ostala graficka podesavanja na default (vulkan), tako sam "zaobisao" crash. Sada poslije ovih patch-eva nemam nikako vise tih problema.
 
Zasto bi iko instalirao steam na sekundarni racunar?

Snake, 1440 je jos uvek preskup za vecinu pc korisnika, dzaba trolovanje kada je novcanik u pitanju...

...riding on 720p...

Nisam imao nameru da ikoga omalovazavam ko se igra na FHD, nego su njih dvoje sarlatana mene zezali to tipa ima se moze se, a uopste nisam gledao to sa novcane strane i kao da sam neka faca sto imam mozes misliti 1440p, nego iz razloga sto je po meni FHD odvratan pored 1440p , ko jednom predje na min 1440p a kamoli 4k ne pada mu na pamet da vise gleda FHD... na to sam mislio... XD
 
Never Complain; Never Explain
 
Nazad
Vrh Dno