Šta je novo?

Red Dead Redemption 2 PC

Ne znam, izgleda da vam je moderan gaming spustio standarde. Ja kad vidim da npc sedi u vazduhu, meni to nije bug. Nego bubasvaba. Ali avaj...
 
Sve zavisi sta neko trazi od igre. Ako trazim akcionu igru ala Warframe, RDR2 je smor.

Ali ako koristimo i objektivno i subjektivno vidjenje, i ako stavimo da je RDR2 10/10, onda su popularne: Cyberpunik 2077 -3/10, Starfield -20/10, TLOU serijal 2/10, The Witcher 3 3/10 itd itd.

RDR2 ima vise linija koda za jedan NPC nego Cyperpunk i Starfield zajedno. Ako se ode u nazad deset godina pa se pogleda AI kod NPCeva u GTA5, skontat cemo da je taj kod i dalje daleko od bilo kojeg AI na trzistu. Mozes na raskrsnici napraviti nesrecu, i sjesti i uzeti kokice i gledati razvoj radnje kao mali film. Od prolaznika, reakcije vatrogasaca do medic tima i policije. RDR2 koristi isti kod plus kompleksnost likova sa pozadinskom pricom.



Igra ima komplkeksnije animacije nego bilo sta sto je u gamingu izaslo ikada. Ja nakon predjene RDR2, kada upalim witcher 3, svakih 5minuta me fata kridj od animacija Geralta koji, u dijalozima, slegne ramenima svakih 60 sekundi. W3 ima dijaloge i meskrajne cut scene koje su nekome prioritet. I meni je to ok. Daleko je RDR2 od toga. Ali mene zanima vise gameplay i kvalitet price isprican gameplayom s toga mi je RDR2 vise drzala paznju.

Grafika, za igru koja je izasla 2019, je i dalje benchmark. Ne postoji naslov koji izgleda bolje ma koliko RT-eva gurali u plastic fantastic 2077 koji izgleda kao nauljena jeftina ku**a.

Dijalozi kroz gameplay, ne sa ubogim cut scenama i kolicina sadrzaja, je osramotilo vecinu RPGeva. Licno mislim da je Kingdom Come: Deliverance jedna od najboljih, ako ne i najbolja, RPG igra. Ali fali AAA kvalitete koju RDR2 ima. RDR1 mozda ima bolju pricu. To je igra koju ne brisem sa racunara. Ali opet moram biti objektivan pa reci koliki je RDR2 tehnološki naprednija bez obzira na RDR1 nostalgiju.

Sto se likova tice, da je Artur seljober.. well, ammmmmmm thats th point of the game. Ako si igrao RDR2 a ne prekskakao, to Arthur sam kaze na pocetku igre nekoliko puta.

Sto se bugova tice. Igram je po treci put. Prvi put sam je presao. Drugi put do pola dosao. Sada, idem iz pocetka jer nisam sacuvao save prelaskom na drugi PC pa ganjam side misije koje nisam prvi put. Nisam ni jednom imao te "withcer 3" bugove ali ne sumnjam da ih ima jer je to danas slucaj u svakoj igri. Samo je kod mene R* verzija original. Nije narodnjak.

Kontam ja da je RDR2 losa igra nekome ali ne kontam sta je to toliko bolje a da ja za istu nikad' nisam cuo.
 
Sve to stoji sto si rekao i nisam rekao da je losa igra. Rekoh da je masterpis i krs u isto vreme.
Masterpis zbog svega sto si naveo: euforia + ragdoll fizika, ponsanje npc-eva (neki yt su isli za njima i snimali im dan, ladno ceo dan u igri oni nesto rade i negde idu) dijalozi sa sve akcentima, motion capture kako treba. vremenske nepogode, svet... Covek da ne poveruje sta sve dobije za oko 40 evra.
Ali i dalje, nakon svih ovih godina, postoje stvari koje su stvarno kosmicni velike. To sedenje u vazduhu i ajde, smejurija, al brate sve konje pogubih samo zato sto mi se spawnuju u sred misije a ostavio sam ih u stali. Kraj igre sam morao da prelazim sa konjem koji je nesto brzi od kornjace, cela banda je morala da kampuje dok me ceka da se ja nacrtam negde. To ne bi bio toliki problem da sam mogao da stignem vozom. Ma kakvi, nema vozova. Jedan opljackas i kraj. To su velike stvari i tacno cripple-uju igraca i iskustvo.

O zavrsetku igre sve najgore. Sve predjes da bi ispao papucar.
 
Ne znam, izgleda da vam je moderan gaming spustio standarde. Ja kad vidim da npc sedi u vazduhu, meni to nije bug. Nego bubasvaba. Ali avaj...
Malo je danas igara kvaliteta kao RDR2, a isti samo podize lestvicu ocekivanja od buducih igara. Ali nazalost iako je proslo pet godina od izlaska RDR2 jos se nije pojavila igra koja bi joj parirala po kolicini detalja (ne mislim samo na graficke) o kojim se vodilo racuna, kao i celokupnoj atmosferi dok igras.
 
Ja ne sumnjam da ti se takve stvari desavaju ali se meni nikad nije desilo da mi se spawna konj u sred misije. To za kraj igre i sporost konja nisam siguran. A vozova ima, stalno prolaze. Opet nisam siguran na sta mislis.
 
Meni je sve bilo super, nisam ni bagove imao.
Jedina negativna stvar mi je zastareo koncept questova, jer su isti jako linearni i moraju da se prelaze bas na nacin kako su oni zamislili.
To je Rockstarov problem vec duze vreme, nije to novo.
Mislim da sve posle San Andreasa ima taj linearan sistem questova.
 
Imam skoro 200 sati u ovoj igri na PC-ju, ne znam da li sam 10 bagova primetio, ili su toliko nebitni da sam ih zaboravio.
Ali definitivno je tempo igre vrlo spor, pa uz detaljne animacije zna da odbije ljude. Meni je to samo još jedan plus bio.
 
Tako je, problem je sto neko ocekuje Uncharted gameplay ovde... I onda silno - udari u zid... Takodje kada sam opušten, ovu igru ukljucim da se sinhronizuje sa mojim raspolozenjem... U rezervi obavezno imam nesto sa "adrenalinom", sada je to AC (presao BOSSa, necu da se hvalim :ROFLMAO: ) - i to samo da ne bih poceo RDR2 da igram "brze" - vec detaljno i lagano
 
NPC-evi koji sede na vazduhu (narocito upadljivo nakon treceg chaptera), konji koji su u vasem vlasnistvu vam se neki put pojave na sred misije iako ste odabrali ili ukrali drugog - pa vi sad vidite sta cete sa njim; Arthur (lik koga vodimo kroz dobar deo igre) je iskreno - mukica zatucana, tipicni rednek koji od stabla ne vidi sumu; Kontrole na tastaturi su blagi uzas (da bi ubrzali konja morate vise puta stisnuti SHIFT, na sta windows voli da odgovori); pretraga po kucama zna da potraje vecnost jer morate da stanete TACNO ispred itema i molite boga da Arthur, siroma, gleda u istu stvar kao i vi; Jednom sam nasumicno opljackao voz i vozovi su prestali da idu kroz ceo story - nigde ni jedan voz nije putovao do samog kraja, sto mi je zesce oduzilo prelazenje.
Dao sam ti lajk samo zbog "Bilo jednom na divljem zapadu" reference, tu se slazem sa tobom. :)

Sto se tice Artura, mislim da je daleko od toga kako si ga ti dozivio, svako na svoj nacin izgleda.
Kontrole su takve kakve jesu, pa nije konj BMW od 300 konjiskig snaga pa da mu samo stisnes shift za nitro. Generalno je igra zamisljena da bude tako spora, sa tim realisticnim interakcijama i animacijama koje odgovaraju vremenu u kome se odvija. Jeste da nekada ne moze da pokupi predmet u koji gleda jer nije tacno pozicioniran i to je jedino sto je meni smetalo, sve ostalo je bas kako treba za taj tempo igre.
Bagove nisam nigde zatekao, na konzoli sam presao niti jedan nisam susreo, sada na PCu prelazim i sve je savrseno upeglano - mozda mogu neki da se jave u zavisnosti od konfiguracije na kojoj se igra. Nikada ni jednog NPCa nisam vidio kako lebdi, "narocito upecatljivo nakon ch3" - stvarno ne znam o cemu pricas, ja licno nikada nisam susreo sa tako nekim "upecatljivim" bagovima, cak ne mogu ni na YT da nadjem takve neke snimke da se ljudi zale na to. Bas suprotno, NPC i njihova rutina su nesto najbolje sto jedna open world igra moze da ponudi, jednostavno su postavili standard na tom polju. Probaj da odigras Cyberpunk 2077 pa se javi sa utiscima.

To sto kazes da je po "mnogima" teski krs to samo govori o tim igracima - vjerujem da su oni teski krs. :)
Tako je, problem je sto neko ocekuje Uncharted gameplay ovde... I onda silno - udari u zid... Takodje kada sam opušten, ovu igru ukljucim da se sinhronizuje sa mojim raspolozenjem... U rezervi obavezno imam nesto sa "adrenalinom", sada je to AC (presao BOSSa, necu da se hvalim :ROFLMAO: ) - i to samo da ne bih poceo RDR2 da igram "brze" - vec detaljno i lagano
Pre svih Assassin's Creed fanovi, oni su svi dobili potres mozga. :D
Meni je sve bilo super, nisam ni bagove imao.
Jedina negativna stvar mi je zastareo koncept questova, jer su isti jako linearni i moraju da se prelaze bas na nacin kako su oni zamislili.
To je Rockstarov problem vec duze vreme, nije to novo.
Mislim da sve posle San Andreasa ima taj linearan sistem questova.
Tako je, to je jedna od mana sigurno. Mada nije to od San Andresasa, GTA 4 je bila njihova poslednja igra u kojoj si mogao misiju preci na vise nacina.
 
Poslednja izmena:
Jel uspeo neko da reši ERR_GFX_STATE problem? Kod mene je GTX 1080 Ti sa 537.58 drajverima (najnoviji u ovom trenutku).
 
Nesto mi polude igra danas, prvo prijavljuje nesto da nemoze da se registruje, onda je restartujem, pa iz drugog puta radi. malopre pocelo da pise u launcheru da je igra startovana, a nje nigde nema na desktopu, i nudi mi da izadjem??? kakve vestice i goblini ovde....
 

Prilozi

  • Red Dead Redemption 2_2023.10.21-14.53.png
    Red Dead Redemption 2_2023.10.21-14.53.png
    165.3 KB · Pregleda: 36
  • Screenshot 2023-10-21 190616.png
    Screenshot 2023-10-21 190616.png
    1.2 MB · Pregleda: 36
I meni se isto desava vec dva dana, inace radilo normalno sve do tad bez ikakve poruke. Tek iz drugog puta proradi, Steam je verzija. GTA V Steam verzija isto ne javlja nikakve probleme. Mozda nesto do njih sa ovim online eventima.

Par postova iznad, vezano za misije, meni je to sa medaljama malo bez veze, ono odradim misiju kako ja hocu, posle vidim npr. bronza, pa onda se iznerviram sto nisam gold dobio :D Ajde cekpointe sto su ubacili to je i ok, al medalje nisu trebali ni ovde ni u GTA :D Ok, tek posle misije vidim sta je i kako trebalo, al onda me mrzi da ponavljam :D Do TLAD je sve bilo super cak i bez cekpointa, al TBOGT je uveo medalje i tako i ostalo za dalje.
 
Poslednja izmena:
Prešao sam do sada 15% RDR2 na PS5. Utisak je sjajan da tako realna igra postoji. Ipak, nije mi baš jasno kako bih trebao da pravim pare. Mučim se da platim $90 neki bounty. Namakao sam $75 dolara i ne vidim neki jasni cilj na mapi gde bi trebao da idem da zaradim. Palo mi je na pamet da ubijam i pljačkam prolaznike ali se dobije sitan novac tipa 1 dolar. I bojim se da ne napravim još veći Bounty takvim ponašanjem.
Poslednje što se desilo je da sam opljačkao venčani prsten nekom liku u kući. Pomislio sam da bi bilo dobro da mogu da prodam to i namaknem $90 da platim bounty. Da li postoji neki način da zaradim brže ili da samo provedem vreme u igri i lutam pa će mi se samo reći? Ne vidim ni neke objektive na mapi gde su glavne misije.
 
Pare se lako zaradjuju. Radi glavne misije, lootas NPCeve koje pobijes i prodajes sta nadjes kod njih. Mozes se baviti i huntingom i prodavati krzno. Imas gomilu side misija itd. Ima dosta nacina da zaradjuejs.
 
Ok, glavne misije baš ne vidim više. Pre su bili žuti markeri na mapi. Ali možda ima veze sa bounty. Gde bih prodao iteme koje sam našao? Životinje kada ubijem i oderem, da li nosim krzno na znak šape na mapi ili negde drugde? @Glenn
 
Ako ti nije preveliki spojl, po meni je najbolja varijanta da uradis jednu mapu sa blagom, prodas jednu zlatnu polugu za 500$ i prespojis tu inicijalnu besparicu.
 
Ok, glavne misije baš ne vidim više. Pre su bili žuti markeri na mapi. Ali možda ima veze sa bounty. Gde bih prodao iteme koje sam našao? Životinje kada ubijem i oderem, da li nosim krzno na znak šape na mapi ili negde drugde? @Glenn
Iteme prodajes trgovicima. Ne kupuju svi sve pa moras naci adekvatnog ali u vecini, ako odes u bilo kojo gradic, naci ces trgovca kojem mozes prodati vecinu itema.

Krzno prodaješ trgovcu u šumi. Imas lokaciju na istocnoj strani mape i jednu na jugo-zapadu mape. Da ti ne spoilam ali kada budes otkrivao mapu, na istoj su prikazani sa ikonom "šape".

Imas dosta bandi koje mozes zaskociti i opljackati. A za nastavak price mislim trebas prvo platiti bounty. Ali ne znam 100% jel ti to problem.

Imas i veliku trvrdjavu koju mozes zaskociti. Poprilicno je tesko ali sam ja uspio. I imas dosta loota u njoj. Hint "treba ti kocija".

Imas random likove koji su opljackali kociju i pokusavaju da otvore kovčeg. Pa ih zaskocis i otvoris ga ti.

Jedna od vecih mana igre meni licno jeste sto se jako lako dolazi do novca.
 
Platio sam konačno bounty. Knjigu ledger sam morao da iskoristim u kampu i sada imam misije opet. Igra uspeva na 21% pređenog da i dalje ne izgleda repetitivno. Nisam u besparici više.

Teško je napucavati bande od 3+ ljudi jer se ne vide jasno od okoliša i imaju dosta oružija pa me uvek savladaju.
 
Dijalozi kroz gameplay, ne sa ubogim cut scenama i kolicina sadrzaja, je osramotilo vecinu RPGeva. Licno mislim da je Kingdom Come: Deliverance jedna od najboljih, ako ne i najbolja, RPG igra. Ali fali AAA kvalitete koju RDR2 ima. RDR1 mozda ima bolju pricu. To je igra koju ne brisem sa racunara. Ali opet moram biti objektivan pa reci koliki je RDR2 tehnološki naprednija bez obzira na RDR1 nostalgiju.
Za Kingdom Come Deliverence se potpuno slazem... sa modovima za neogranicen save, brze levelovanje, sporije prljanje itd. je stvarno RPG bad-ass !
Kad se ukljuci max. grafika na RTX 3070 izgleda kao da je izasla 3 godine kasnije...
Valjda zbog ocena o pojedinim "smarajucim" elementima, narocito na pocetku - pre pojave pravih modova... nije stekla image PC legende.
 
Jedno pitanje, dobio sam zahtev od malog Dzeka ali nikako ne uspevam da nadjem taj drugi predmet sto trazi, a nisam znao da ce misija koju sam odradio dovesti do pakovanja stvari, pa da li ako uspem da nadjem to sto trazi, da li mu to mogu dati u sledecem poglavlju chapter III, ili je to vezano samo za chapter II. Ili iako je sve spakovano ipak mu mogu dati kad uspem naci, i da li ostaje taj predmet u torbici pa ce se preneti u sledece poglavlje. Ostala mi je jos misija sa slovom M i misija sa slovom D, al ne bih jos ovu drugu da radim, ostaje mi se jos u chapter II :)
 
Jel uspeo neko da rasi problem grafickih podesavanja konkretno TAA, prilikom pokretanja igre stalno se vraca na neku vrednost nece da sacuvao zeljena podesavanja?
 
Isti je i meni problem. Na raznicitim racunarima se isto ponasa. Svaki put moram pdoesavati.

R* launcher verzija.
 
Nazad
Vrh Dno