Šta je novo?

Red Dead Redemption 2 PC

Može li se igrati na grafici sa 2gb rama?

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 



Jako dobar video od DF, dosta su pojasnili o PC verziji i o tom zasto vecina smatra da je "los" port. Ono sto je isto zanimljivo jeste da se ne moze dostici bas nivo detalja kao na konzolama jer koriste kvalitet koji je manji od low na PC-u (u odredjenim stvarima).


Bas kako sam i rekao, uradili su futureproofing sa igrom.
Pravi primer toga je Kingdom Come Deliverance, koji i dan danas vecinu grafickih stvari ima neprevazidjeno, ali mozes da sanjas o 4k ultra, gde verovatno ni 2080ti ne gura jace od 30fps.
Very high u KCD mi radilo 45-70fps, ultra 10-25fps, ali bukvalno.

Recimo, u RDR2 imas slajder za fiziku vode.
Skinuo sa maksimuma, za samo jednu crticu od ukupno 4, sa 33 skocilo na 48fps.
Da, ne deluje kao da je iz holivudskog filma, ali reka i dalje izgleda fenomenalno.

Evo dole slika na max i na 3/4, pogledajte razliku u fps, sve ostalo identicno.

9802335e6cb66a699ddc0d6a42c2334f.jpg
874143d1527f1e5e17c14b3b962e457a.jpg
349739c3d735aef8e77550a360a93262.jpg
 
Poslednja izmena:
Hardver koji treba da "iznese" ovu igru, još nije izašao.
Treba samo naštimati postavke (a ima ih više nego dovoljno) i uživajte u igri.
Ako neko ima 2080ti, to ništa ne znači - možda ovi u Rockstaru imaju 4080ti ,)
Gledajući ovih dana po redditu i youtubu - ljudi samo plaču - generacija plačljivaca.
Igra nije izašla za PC - plači. Igra izađe za PC - plači. Novi COD nije po mom - plači.
Gledam neki post na redditu - novi COD SP mu suviše traumatičan .... bem ti .... obavezan vojni rok za čitavu planetu.
Nikako nemogu da svarim tu potrebu da ako ti se nešto ne sviđa ti trebaš nešto da mijenješ .. pa ima milion drugih kome se sviđa ... idi igraj nešto drugo.

Izvinite na offtopicu, samo je izletilo, a inače igra je fantastična i odlično je optimizovana.
 
Poslednja izmena:
bravo na postu

ja jih zovem teletubis generacija :p
 
i ja zagrizao metak i pazario jutros...nakon ovih horor priča očekivao sam svašta.
Setovao igru na high-ultra, off-AA, 1440p i za sada šeta 90% vremena 50-60fps na 2070s.
GPU usage 98%, CPU sva jezgra na oko 40%, frejmrejt stabilan. Rekao da bih da je fino optimizovana igra.
Bilo je par pucanja, uglavnom nakon mog igranja sa slajderima, mislim da mi je vulkan dosta pouzdaniji od dx12. Ništa strašno u suštini.

Prešao sam igru ranije na ps4 i prosto nisam mogao da odolim da ne uradim isto na PCju. Nisam stigao mnogo da čačkam online igru, ali mi je ovako za 30ak min delovalo praznjikavo, nadam se da postaje bolje kasnijje, ili da ce RS u bliskoj budućnosti fokusirati tim na razvoj ovog dela igre.
 
Poslednja izmena:
Ma da, fora je sto Ultra cesto duplira broj shadera za renderovanje, sa jako malim dobitcima.
Gde sam odmah primetio razliku izmedju high i ultra, a da sam smanjio jer ne mere more digram na 40fps, jesu osvetljenje i senke i to senke bas treba da stojis i gledas.
Igru su popravili od day 1, sada dosta bolje radi i nema neosnovane padove fps, nego gde god da imas problem, znaces zasto, sta je tu zahtevno.
Takodje, najgori primer toga pored Kingdom Come Deliverance je i Metro Exodus, gde maltene nikakvog vizuelnog dobitka nema na Extreme u odnosu na Ultra, a bukvalno se duplira broj shadera i performanse tonu.
 
Nije ni cudo sto voda jede resurse, kad sam video na redditu kako lik u potoku sa konjem napravi blagi vir tako sto se zavri par puta oko svoje ose, izadje iz vode a voda se i dalje okrece u tom smeru...ludilo.
 
Pa da, samo da prodaju najskuplji hardver, izmisle tako neke opcije.
Bas steta sto vi koji ste imali igru na PS4, ste morali ponovo da je kupujete za PC, ja mislim da bi bilo posteno da je za vas besplatna verzija za PC ili ajde recimo doplata od najvise 10 evra.
 
Pa video rockstar da se ljudi loze na klipove modera koji budze grafiku(unistavaju) u gta 5 a i da ljudi i dan danas pale gta 5 da vide kako ce nova graficka tu da se pokaze pa su sada sa ovim potezom to odlozili, produzili.
 
Razmisljam o kupovini igre, ali trenutni procesor je AMD Phenom 955.... Sta mislite, oce li raditi, ili da sacekam sa kupovinom igre jos mesec/dva dok ne zamenim procesor..?
PS, GTA5, Witcher, itd rade savrseno na ultra podesavanjima, ali su stariji naslovi...
 
Jel ikako izvodljivo imati dva profila na ovom launcheru? Žena hoće da igra.
 
Jel ikako izvodljivo imati dva profila na ovom launcheru? Žena hoće da igra.

Ja ne znam ni na jednom da postoji mogucnost 2 profila?

Razmisljam o kupovini igre, ali trenutni procesor je AMD Phenom 955.... Sta mislite, oce li raditi, ili da sacekam sa kupovinom igre jos mesec/dva dok ne zamenim procesor..?
PS, GTA5, Witcher, itd rade savrseno na ultra podesavanjima, ali su stariji naslovi...

To ti moze reci samo neko ko je probao sa tim procesorom, jer je GemersNexus radio test i ovaj naslov, kao i GTA 5 koja je na istom enginu, muci isti bug, hoce da stutteruju na procesorima koji nemaju multi threading.
Cak i 9700K sa 8 fizickih jezgara, moguce i trenutno najbolji gaming procesor, radi losije od recimo 2600k od pre 8 godina, a 7600K ima najgore performanse na testu bas zbog nedostatka hyper threadinga.
 
Poslednja izmena:
Majke mi, htedoh da se upustim u raspravu o gameplayu, i igri..
Ima li neko na topicu da je probao da igra igru?

U mom slučaju, igra je uveliko ušla u društvo Witcher3, Mafia, SW:KotOR i AC:Origins/Odyssey koje mogu da igram svakog dana i koje se ne brišu sa diskova.

Naravno, nije savršena (a koja pa jeste?), ali količina pozitivnih, sjajnih i zapanjujućih stvari daleko prevazilazi one (nekome) loše. Čitam kako ljudi kukaju na razne stvari, ali ogromna većina toga je potpuno neosnovana, a neke kritike su krajnje idi.otske. Na mojoj mašini sam sve ono što nije "LOCKED" nasvirao na HIGH ili ULTRA i igra meni izgleda prelepo i klizi kao po loju. Da li će se videti senke ispod travki, da li će se dlaka zeca koji pretrčava put mreškati ili ne, da li će voda da se vidi ovako ili onako, to su stvari o kojima razmišljaju sitničavi ljudi. Ja sam, tehnološki davne 1996-e, uživao u prvom Tomb Raideru kad je zapenjena voda bila skup ogromnih kockica i to mi nije smetalo jer je igra zabavna. A baš kao i sa GTA V ni sad mi nije bitno da li ću izvući maksimum ili ne. Jednostavno uživam u igri, a za dve godine kad kupim novi hardver tada ću je i otpanjizi da vidim kako izgleda na max podešavanjima.
A jedna od meni najglupljih kritika je da je dizajn Rockstarovih igara zastareo, misleći upravo na ovu igru. Takva vrsta snobizma i bolesne patologije mi baš ide na nerve. Trenutno ne postoji bolji način od ovog da se ispriča jedna priča u okruženju otvorenog sveta, a kome to smeta - pa ima mali milion igara na tržištu, valjda broj prodatih "kopija" i ovakav hajp oko igre dovoljno govori da je to što (besmisleno) kritikuju teško lupetanje.
I da, slažem se da u igri ima puno jahanja, ali dok bi se u Witcher 3 obesio da nema onih "fast travel" putokaza, ovde su jahanje rešili na mnogo bolji način (pored toga što je mapa mnogo manja nego u W3). Da ne pominjem prirodu koja je maestralno odrađena i pravo je vizuelno uživanje jahati na konju koji često frče i zabacuje glavu (i time frapantno deluje kao živo stvorenje), nego usput uvek imaš mnoštvo zanimljivih "random encouter"-a - nekom pomogneš u nevolji, ili upadneš u zasedu, negde možeš da se umešaš u pucnjavu, naletiš na čudne likove (ja sam naišao na meksikanca koji se kladi ko će više flaša da pogodi metkom) i u svemu tome imam utisak da po prvi put putujem po stvarnom, živom svetu, a ne skriptovanoj liniji od A do B.
Istina, još uvek nisam dospeo u WANTED level (par puta sam upao u situaciju, ali sam uspeo da stignem svedoka i "ubedim" ga da me nije video), ali čitam kako ima problema sa tim i da bandane u nekim situacijama ne služe ničemu, jer šerifi i agenti te prepoznaju lagano kao da je nisi nosio. No, dobro, možda se to ispravi pačevima, možda ne, ali to je stvar koja, ber meni, neće ni najmanje omesti uživanje u ovom biseru interaktivne umetnosti.
I, naravno, igri godine. Bar meni.
 
Meni se igra svidja, imao ona zastajkivanja po sekund dva tu i tamo, prebacio na dx12, sada ih skoro pa i nema. Nv 1660ti.
Što se same igre tiče, baš sam zadovoljan, mada mi je W3 ipak za klasu bolji. Ovde ima previše nepotrebnih stvari, onaj mikromenadžement, hrana i koliko je jedeš, da li je konj opran, i tako te neke stvari...
 
Majke mi, htedoh da se upustim u raspravu o gameplayu, i igri..
Ima li neko na topicu da je probao da igra igru?

evo, ja sam probao, odigrao sam prve tri misije, od toga 2 sata besomucnih dijaloga i jahanja po snegu, napad na O'Driscol bandu - toliko glupo i predvidivo da to nije istina, zadnjeg O'Driscola dok sam vezao lasom sam skuvao i rucak i veceru, checkpointi totalno - da ne psujem - pomesani - svaki put mi ucita nesto drugacije, online story mod - svaki put kad ga ucitam baci me na drugo mesto, pre tri dana sam stavio 1080Ti, igra je sama podigla masu detalja na ultra, lepo radi i klizi na oko 75FPS, a da izgleda nesto spektakularno na sta pola sveta balavi - pa i ne izgleda......
stavio sam je u oglas gore u razmena igara da je menja, toliko o mom igranju iste dalje, odustajem
 
Ovde ima previše nepotrebnih stvari, onaj mikromenadžement, hrana i koliko je jedeš, da li je konj opran, i tako te neke stvari...

Vidiš, meni se upravo te stvari sviđaju, nekako sam mnogo "vezaniji" za konja time što moram da ga održavam, nego kada sam sa Geraltom jahao Roacha ili Phobos-a sa Kasandrom/Aleksiosom. Da ne pominjem to da je konj u RDR 2 tako dobro odrađen da zaista stvara utisak živog bića, a ne gomile skriptovanih piksela.

evo, ja sam probao, odigrao sam prve tri misije, od toga 2 sata besomucnih dijaloga i jahanja po snegu, napad na O'Driscol bandu - toliko glupo i predvidivo da to nije istina, zadnjeg O'Driscola dok sam vezao lasom sam skuvao i rucak i veceru, checkpointi totalno - da ne psujem - pomesani - svaki put mi ucita nesto drugacije...

Dobro, ukusi su različiti. Igra je bazirana na priči o bandi, treba malo vremena da se objasni ko su i zašto su tu, pa zato to i traje, početne misije te upoznaju sa mehanikom igranja i tasterima, ne treba očekivati ne znam kakav izazov.
Sušta suprotnost je bio COD 2, čini mi se, prva misija je bila ono iskrcavanje na "Omaha beach", meci lete sa svih strana, krici, eksplozije, navala adrenalina sigurna, ali to je igra u kojoj priča nema nikakvu važnost, cilj je ići od tačke A do tačke B i jedina upotreba mozga je da primetiš gde se mrdaju pikseli i da ih istim pikselima "pogodiš". Da, sve to izgleda lepo, bilo je i finih sinematika, ali to su igre koje može da igra i onaj ko nema blage veze sa engleskim. Ljudi to vole i ja to poštujem, štaviše i ja sam potrošio tih desetak sati za SP COD i osim te igre Bioshock i Rainbow Six Vegas su jedine pucačine koje sam odigrao do kraja, jer su imale finu atmosferu, ali takve igre služe za opuštanje i iskaljivanje nečega, dok je RDR2 igra za uživljavanje u priču, povremeni grajnd, mikromenadžment i uopšte stvaranja osećaja da igrate sa živim ljudima, a ne pokretnim pikselima. I u tome su uspeli kao niko do sada.
Naravno, nekima je to dosadno baš kao što ja ne bi igrao DOOM Eternals ni da mi plate.
 
jel ko kupovao preko ruskog vpna? dal da napravim novi account ili da koristim postojeci? Postoji li sansa da cu dobiti ban i izgubiti sve ostale igrice?
 
Ako je region locked sto vrv jeste, mozes biti banovan i izgubiti komplet nalog

...A3...
 
^ljudi sve objasnili, nek se vise zavrsi prica o losem portu ili optimizaciji jer sve je jasno kao dan.
 
Razmisljam o kupovini igre, ali trenutni procesor je AMD Phenom 955.... Sta mislite, oce li raditi, ili da sacekam sa kupovinom igre jos mesec/dva dok ne zamenim procesor..?
PS, GTA5, Witcher, itd rade savrseno na ultra podesavanjima, ali su stariji naslovi...

Mislim da neces moci da pokrenes igru. Witcher 3 i GTA V rade na tom procesoru ali ne i AC: Oddyssey. Zasto? Zato sto AC: Oddyssey trazi neke instrukcije koje imaju samo noviji procesori. Bojim se ce isti slucaj biti i sa RDR 2.

Evo teme na redditu gdje je neko rekao da nije uspio da pokrene igru sa Phenom II procesorom.

https://www.reddit.com/r/reddeadredemption/comments/dt0k4l/phenom_ii_and_red_dead_redemption_2/
 
Jeli mi utisak varljiv ili ovde treba 2080ti da bi se igralo u nivou kvaliteta Xbox OneX u 4K na 60 fps? I da između max na PC i Xbox u najvećem broju slučajeva se razlika može videti samo ako zaustaviš igru i zumiraš... i praktično ne postoji grafa koja će ovo da tera na 4k/max u 60fps.
Pošto je GTX 2080ti jača od moje GTX 1080 od 80-100% mogu da se nadam 30-35 fps na 4k... ako me ne izda proca 9100f(a sva je šansa da hoće jer nema hyperthreading) :) Kad pomislim da sam hteo da je uzmem i za PC nakon PS4... praktično ništa ne bih dobio sa duplo skupljom mašinom. U stvari bih izgubio, živce :)

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
konzole ovo nemogu da teraju u 4k i 60fps
neki settings na konzolama su ispod low na pc, tako da se i ne moze bas porediti 1:1

samo 4K monitor kosta kao konzola
http://www.itsvet.com/cenovnik-pda1-31.i?i344=3545&i342=3477&v343=27&option=
https://games.rs/konzola-xbox-one-x-1tb.html
https://www.gigatron.rs/sony/sony_konzola_playstation_4_pro_1tb__dualshock_4_-282567?
Jasno da ne može konzola u 4k/60, moj komentar se odnosio na to da bi doživeo bolje iskustvo nego na konzoli i igrao u 4K/60 FPS treba 2080ti. Najvažnije i najprimetnije opcije po videu DF su na Medium, High i Ultra na Xbox (teksture, senke itd). Sve što su pokazali da je ispod low na konzoli je vidljivo samo kad se zumira i to su minimalne razlike...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Neke stvari koje su oni ovde zumirali da bi ljudi bolje skontali o cemu se radi su zapravo primetne konstantno.
Global illumination je konstantno prisutan i vidi se velika razlika recimo, senke takodje, kvalitet vode neuporediv, onda parallax occlusion cini razliku, a ne utice na performanse.
Mozes dobiti 60fps sa daleko boljom grafikom na 2080ti.
Dodatno, ovo je 60fps lock, vecina igre tu radi na ~70fps.
Xbox X takodje nema 30fps lock, vec ima padove, a igra super radi na svemu iznad 50fps, gde ispod vec pocinje da se primecuje lag.
Ja sam namestio 4k da mi ne pada ispod 45fps.

Dodatno, on koristi stock 2080ti, dobija se tu jos 5-10% performansi prostim klokom na msi AB i onda i zahtevnija podesavanja rade.
 
Nazad
Vrh Dno