Šta je novo?

Red Dead Redemption 2 PC

Daj screenshot completationa da uproredim sa mojim pa ti kažem šta ti nedostaje, tj. šta je taj preostali Unknown.
 
Poslednja izmena:
Daj screenshot completationa da uproredim sa mojim pa ti kažem šta ti nedostaje, tj. šta je taj preostali Unknown.

Čim sredim kompjuter. Tri dana sam bez njega, osećam se kao invalid. :)

Onda .... ćeš je još jednom okrenut :D

Naravno. I to sa ogromnim zadovoljstvom. Ionako sam uzeo Ryzen 5 3600 i X570 matičnu, još da dodam neki brži RAM, pa onda opet... :)

Ha... napokon ubacili u igru u single player modu da pored odece mozes i oruzija da skladistis :whip:

Dobro su se setili. Zanima me samo kako su to izveli u praksi...
 
Poslednja izmena:
Probao sam i uradili bas ono sto trebalo. Ono sto poneses to imas. Sve sto ostavis u sanduku moras da uzmes kad ti zatreba. Na konju ti je samo ono sto poneses
 
Ovaj MSAA kolje i današnje grafičke više srednje klase u GTA V, a kamoli u RDR2. GTX 1060, jednostavno, nije dovoljna za PRAVO UŽIVANJE u lepoti ove igre. Sve ispod 5700XT za 1920x1080 je šteta da se ne vidi puna grafička raskoš endžina. Tek danas kad otpanjim GTA V na makimum vidim koliko ta igra dobro izgleda i za današnje pojmove (nemojte porediti "hodnik" šutere sa ovim). Tek za par godina kad grafičke kartice više srednje klase budu mogle da izdrže sve na ULTRA videće se koliko je ZAISTA lepa ova igra.
Ova dve slike nastale na mojoj prosečnoj mašini su dovoljne:

Pogledajte prilog 286560
Pogledajte prilog 286561

Samo videti te detalje je dovoljno. Ubedljivo "najživotnija" (ne znam drugi izraz) igra koju sam ikada igrao. Prva u kojoj ZAISTA imam osećaj da sam deo sveta, a ne kao u ranijim igrama da se nešto neće desiti ako moj lik nije tu u određeno vreme i na određenom mestu. Zato mi je igranje ove igre gotovo kao lek. Dođem sa posla nervozan i umoran, pustim RDR2 za malo lova ili neki achievement i posle 10ak minuta sam blaženo opušten. Umesto opijata ovo me jednako opušta. A to je moglo svega par igara u mom životu.

Defintivno se slazem sa tobom, mada mislim da gresis za GTX 1060, na mojoj masini sa tom grafom i i7 8700 defintinvo drzim fin frejm od 60fps al ume u nekim prilikama da padne do 45 maksimalno al opet su mixovana podesavanja, najvaznije su na ultra, dok je lighting na medium i jos neke stvarcice. Al mozes da vidis na raznim benchmark klipovima da taj lighting preterano jede frejm zbog neoptimizacije i generalno i nije neka razlika, dok je po noci malo vise vidljiva. Elem, bukvalno photo mode u igri je melem za dusu izmedju ostalog jer vise sam vremena proveo u tome nego igrajuci :)

Malo skrinova sa podesavanjima: 1920x1080, TAA Medium, Ultra-Medium Preset
 

Prilozi

  • Red Dead Redemption 2 Screenshot 2020.04.19 - 21.31.22.82.jpg
    Red Dead Redemption 2 Screenshot 2020.04.19 - 21.31.22.82.jpg
    259 KB · Pregleda: 138
  • Red Dead Redemption 2 Screenshot 2020.07.26 - 02.43.52.73.jpg
    Red Dead Redemption 2 Screenshot 2020.07.26 - 02.43.52.73.jpg
    127.5 KB · Pregleda: 129
  • Red Dead Redemption 2 Screenshot 2020.05.25 - 00.59.27.58.jpg
    Red Dead Redemption 2 Screenshot 2020.05.25 - 00.59.27.58.jpg
    195.4 KB · Pregleda: 126
  • Red Dead Redemption 2 Screenshot 2020.05.10 - 03.31.23.61.jpg
    Red Dead Redemption 2 Screenshot 2020.05.10 - 03.31.23.61.jpg
    109.3 KB · Pregleda: 122
Poslednja izmena:
Mala pomoc.
Igru nisam palio bas dugo,krenuo sam da je igram i malo sam batalio na par meseci :)

Sad sam pokusao da je pokrenem i nece.
Igra je kupljena preko VPN-a iz Ukrajine kad se pojavila.
Kad pokrenem Rockstar Games Launcher nece da se uloguje.
Dobijem na kraju ovu poruku.




Gde gresim?
Jel treba opet da se pali VPN na Ukrajinu pa onda da se logujem ili je nesto drugo problem???
 
Ne pravi VPN problem nego ume CG nat ako si na SBB to se dešavalo.

Probaj da teterujrs net sa mobilnog i probaj da se ulogujes ako uspes onda si natovan. Prodje samo posle par dana ili ako zoveš sbb da im kukas.
 
Ipak radi sve preko telefona,malo se zaglupio,radio je neku update...
Znacii definitivno je taj nat u pitanju? Da li postoji neki nacin da se to 100% proveri pre nego sto ih okrenem?
 
Pa rekao bih da si upravo proverio [emoji4] zovi i reci im da sa netom sa fona radi.
 
A primetio sam da mi u poslednje vreme i BF4 pravi problem. Takodje i online serije,filmovi,utakmice...
 
Do NAT-a je, imao sam i ja isti problem na Supernovi
 
Da li mogu da se preko postojeceg naloga posluzim sa onom ukrajinskom forom? Resio sam da uzmem, a na epicu imam i onaj kupon i na kartici 16e, taman bih imao.
EDIT: Nadjoh na temi da moze postojeci Acc ali da ce ostati na Ukrajini zauvek. Nadam se da su inace igre u Ukrajini jeftinije :)
 
Poslednja izmena:
Krenuo sam da pripremam teren za graficka podesavanja.
Obzirom da imam r9 380 4gb GPU i 2k monitor verujem da ce biti muke.
Igrao sam igru na PS4 konzoli i bio zadovoljan grafikom jedino mi je 1080p rezolucija smetala.
Sada obzirom da mi je graficka jaca od PS4 ekvivalenta (r9 270) nadam se istim setinzima kao na ps4 konzoli i 2k rezoluciji.
Problem je sto ne mogu da nadjem graficka podesavanja ravna PS4 konzoli.
Jedino sto sam nasao je ovo
mR6xtmF.png
u reddit postu ali to je izvuceno iz DF videa u kojem se covek vodi po XBOX ONE X konzoli.
Zna li neko konkretna graficka podesavanja koja su ekvivalentna PS4 konzoli?
 
Podesavanja sam stavio kao sa slike i 2k rezoluciju. Benchmark kaze min 29fps max 30 a average 29 sto je ok. Medjutim kada sam krenuo da igram izgledalo mi je kao da imam od 20 do 25. Moracu da skinem fraps pa da se uverim, trenutno sam u prologu i u onoj vejavici sta ce biti u st denizu, to ce tek da bude haos.
Zanimljivo mi je da sam sa texturama na high imao identican fps kao i sada na ultra u benchmark testu.
 
Ne bi bas rekao da je ta konfiguracija adekvatna za 1440p i ovu igru.
 
Ma znam i ja da nije ali sam se nadao da naguram nekako 30fpsa obzirom da mi je to ok framerate za ovu igru.
Ali moracu da se pojacam sa nekim gpuom, cekam samo da izadje nova nvidia a i big navi pa da malo obori cene ovim golf trojkama koje je nisanim.
 
Smanji Volumetric i generalno Shadows. I Water.
Mada, tebe i CPU kolje prilicno. Sumnjma da je 10 godina stari FX dobar, iako je u 1440p ipak daleko vaznija graficka.
 
E to su izgleda stari podatci za komp, ne mogu sad da pogledam preko fona.
Imam R5 2600 na 4ghz
I 16 giga rama, M.2 samsung ssd.
Mislim da je sve korektno za 2k osim gpua.
Smanjicu ta podesavanja a mozda cak i spustim rezoluciju na fhd umesto podesavanja.
Pa onda za neka 2 meseca uzmem rx 580 ili mozda cak 5600 ukoliko bude pala cena i bude mogla na ovaj procesor.
 
Na ukrajinskom epicu imate igru za 18e trenutno, do 24.09
 
Stvarno mala para za ovo remek delo. Smanjio sam rezoluciu na full hd i prilagodio podesavanja po "hardware unboxed" preporukama i sada radi na 45 fpsa. Mutno, ruzno ali i dalje remek delo, gledam u prologu u kolibi detalje, neke zavucene grede na plafonu polomljene, prozori svaki izdeformisan na svoj nacin, 90% igraca nece ni da vidi te stvari ali oni su ga uradili...stvarno su mu ebali kevu. I po 100i put ne mogu posle ove igre da ne pomislim sta ce uraditi od novog gta-a. CDPR je po korektnosti prema igracima iznad Rockstara, ali kad je kvalitet same igre u pitanju Rockstar je ipak najbolje preduzece.
 
Nazad
Vrh Dno