Šta je novo?

Red Dead Redemption 2 PC

Red Dead Redemption 2 PC - Performance Scaling

Graphics Settings Comparisons

https://www.overclock3d.net/reviews...c_performance_review_and_optimisation_guide/3
https://www.overclock3d.net/reviews...c_performance_review_and_optimisation_guide/4

4Cv9e48.png


----------

Maximum preset - Intel i7-6850K @ 4GHz | 1080p | 1440p | 2160p |

B01lX2v.jpg


iBDQIxD.jpg


C5GFhVa.jpg


----------

Maximum preset Vulkan API vs DirectX 12 - RX 5700 | 1440p |

w6RcQFT.jpg


----------

Maximum preset CPU core/thread count - Intel i7-6850K @ 4GHz | RTX 2080 Ti | 1080p |

80K1wAH.jpg


----------

Performance Scaling | Intel i7-6850K @ 4GHz | RX 5700 & RTX 2060 | 1440p | Max Preset | Custom High | Custom Medium | Custom Low |

TNTIreo.jpg


----------

Maxed Out Settings vs Maximum preset - RTX 2080 Ti | 2160p |

:D

uUtW4NM.jpg


----------
 
Poslednja izmena:
Pa mislim, ukljucis 8xMSAA na 4k...naravno da ce dima 15fps :)

Realno je 2800super za 1440p na ultra(ne max).
Ja vucem 50-70fps na 4k sa solidno klokovanom 2080s, nesto na max, ali dosta stvari na high, pa 2 ili 3 nebitne na medium.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Au, cvrc... Mislio sam da ce 5700xt biti dovoljna za 1440p 60fps high/ultra (mp shootere ne racunam)... xD
Racunajuci da 3070 bude neka prepakovana 2080super, ni to me ne krpi za 1440p 60fps-a u narednim godinama za SP igre... lol
 
Poslednja izmena:
Red Dead Redemption 2 PC - Performance Scaling


----------

Maximum preset CPU core/thread count - Intel i7-6850K @ 4GHz | RTX 2080 Ti | 1080p |

80K1wAH.jpg


----------

----------
[/SPOILER]

Da li je moguce da HT ovoliko znaci u igri? Izgleda da sam dobro prosao zamenivsi 3570K za 2600K, pa posle za 3770K :)
 
A tek i opijati i rdr2 :D

Samo mi fali da vidim dva Artura ili Džona ili da se boje razlivaju po monitoru... :guitar:

Sta bre 5700xt za 1080p rezoluciju? Zar ta grafa ne moze da pogura lagano 1440p u stabilnih 60fps-a na ultra?!

Pa, sad, sa nekim, na primer i9 ili Ryzen 9 procesorom i dobrom pločom sa brzom memorijom - svakako. MSAA mi je isključen, 90 % podešavanja je na ultra, ali nekoliko i na high (refleksije, particle occlusion i još par njih), ali je bitno da nema štucanja da sve ide između 55-60 FPS-a i da izgleda prelepo.
 
Ja strejt ne sedam ni za jednu igru.. [emoji16]

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Aman ljudi vise te ultra, te high. Mora svaka postavka pojedinacno da se gleda, kad ta mogucnost (srecom) postoji. Sa te strane, dakle strane tweakovanja RDR 2 je odlican, koliko god gomila stvari bile neoptmizovano. Po ko zna koji put, odgledajte sledece, rade ljudi za dosta AAA naslova, odlican optimization guide:

https://www.youtube.com/watch?v=385eG1IEZMU
https://www.youtube.com/watch?v=C3xQ33Cq4CE

Laganih 65% dobitka u FPS, a zadrzavanje ultra like prikaza. Slican guide su odradili i za Borderlands 3.
 
Ili se procita tema malo sa pocetka, gde smo sve to prosli xx puta, ukljucujuci i taj video :)
Ja kacio 10ak puta sigurno razlicita podesavanja, kada sam izvalio da neke stvari uopste ne uticu na izgled, a ubijaji neki deo performansi.
Na tom videu nema update koji je dodat i gde je ubacena opcija za tree tessellation(ako se dobro secam, poslednja opcija u settings), koja kolje performanse.
Da, drvece lepse izgleda, ali to ne vidis kada si i hodu, osim kada ides sporo kroz sumu i gledas u stabla.
Najgora opcija je water physics, ali se to vidi samo kada je prisutni reka ili jezero, talasi budu dosta veci, sto meni malo i neprirodno izgleda, pa se stavi na 3/4.
I taj video je dobar start ka optimizaciji, vecini ce biti dovoljno.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
ako slucajno neki forumas prodaje RDR2 saljite mi PM.. nadam se da nije nedozvoljeno pitanje :)
 
Zaista svet kakav nisam video nikad pre toga, video sam u Red Dead 2. Neverovatno je kakav su uverljivi svet izgradili, imas zaista osecaj da si tamo, na Divljem Zapadu, kao da zivis tamo stvarno dok igras. Nijedna to igra nije postigla u tolikoj meri, neke su se pribizile poput GTA 5 i The Witcher 3, a kada se pojavi Cyberpunk 2077 smatram da ce RDR 2 dobiti ozbiljnu pretnju. Ali kako stvari trenutno stoje, trenutno prosto ne postoji imerzivnija igra od ove. Moram priznati da sam na kraju pustio jednu suzu, musku najtezu, a to mi se ne dogadja cesto, sto dovoljno govori. Artur je takav *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* da ja nemam reci, ali uspeli su da ga naprave kao *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*a kog volis :D Svaka cast i za to.
 
Jel izašo "Rus"?
 
Ne znam da li je neko već postavljao, ali ova mapa je neverovatna pomoć za one koji ovo igraju.

https://rdr2map.com/

Ja sam završio sa igrom i pokušavam da nađem šta je to što mi fali od 99% do 100% i nabasao sam bar na 3 mape sa blagom koje prvi put vidim u igri, od kojih jedna donosi čak 6 zlatnih poluga. Da ne pominjem šta sve može da se istraži u igri..apsolutno zapanjujuće.
 
Ne znam da li je neko već postavljao, ali ova mapa je neverovatna pomoć za one koji ovo igraju.

https://rdr2map.com/

Ja sam završio sa igrom i pokušavam da nađem šta je to što mi fali od 99% do 100% i nabasao sam bar na 3 mape sa blagom koje prvi put vidim u igri, od kojih jedna donosi čak 6 zlatnih poluga. Da ne pominjem šta sve može da se istraži u igri..apsolutno zapanjujuće.

Au koliko je ovo sati igranja :D Svaka im cast, nisam vala imao do sada obicaj da dajem vece pare na kupovinu igara al ovo cu po svoj prilici da kupim


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Isto, kako ide vreme sve sam blizi kupovini.

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
a ja mirovini...
 
Pa logicnije jest, ali previse slobodnog vremena sada imam. Znam da ce uskoro al ne moze se vise cekati....

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Ne znam da li je neko već postavljao, ali ova mapa je neverovatna pomoć za one koji ovo igraju.

https://rdr2map.com/

Ja sam završio sa igrom i pokušavam da nađem šta je to što mi fali od 99% do 100% i nabasao sam bar na 3 mape sa blagom koje prvi put vidim u igri, od kojih jedna donosi čak 6 zlatnih poluga. Da ne pominjem šta sve može da se istraži u igri..apsolutno zapanjujuće.
Svaka cast ako si na 99%. Bas ima dosta sitnica koje trebaju da se urade, pokupe, otkriju za 100% Koliko samo onih karti ima to je ludilo. Pa gde su one retke vrste perja, ludacki celendzi...
 
Ja odradio 100% ali imam utisak da pola igre nisam video. Naročito zone iz epiloga. Krivo mi je što i ostrvo nisam detaljnike istražio.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Svaka cast. Koliko h si igrao ako znas mozda?
Ja sam zbog nekih equipmenata resavao neke celendze i ubrzo me ubilo u pojam, mehanicki sam krenuo da igram. Tako da sam batalio to. Zezao sam se sa fotografijom, slikao pejzaze :D
 
Poslednja izmena:
Social Club kaže 5 Days 11 Hours 52 Minutes.
 
Ja odradio 100% ali imam utisak da pola igre nisam video. Naročito zone iz epiloga. Krivo mi je što i ostrvo nisam detaljnike istražio.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Jel mislis na Guarmu ili ?
Svaka cast. Ja sam na 2 dana i 5 sati.. ali uzivam u istrazivanju i random otkrivanju stvari. Svet je fenomenalan.
 
Ja odradio 100% ali imam utisak da pola igre nisam video. Naročito zone iz epiloga. Krivo mi je što i ostrvo nisam detaljnike istražio.

Ne znam kako si dospeo do 100%, ja već dva puta na 99% i oba puta mi nedostaje UNKNOWN COLLECTABLES za 100%. A nema šta nisam pokupio počev od tako besmislenih gluposti kao što su tri knjge Otisa Milera, smanjena glava, nordijski češalj, sva moguća oružja, obišao sam sve ono što se nalazi na onoj interaktivnoj mapi i jedino što sam video da sam svaki put preskočio jeste nekakav mornarički kompas koji ti traži Pirson u kampu, a on mi nakada to nije pomenuo. A ne verujem da je ta besmislena sitnica ono što mi nedostaje.
 
Koristio sam uputstva sa neta... koske, grobovi, karte i driga čudesa moraju sve da se sakuoe. Ako si sakupio 99% bez uputstava, ti si za mene Bog.
 
Pa čuj nordijski cesalj i smanjena glava je dovoljno za klanja je [emoji28]. Šta je bre to?
 
Kakva ste braca Romi Bog da vas vidi :d (ljudi ovo sam stvarno rekao u sali da me neko ne shvati ozbiljno bez ikakve namere da bilo koga vredjam)
 
Koristio sam uputstva sa neta... koske, grobovi, karte i driga čudesa moraju sve da se sakuoe. Ako si sakupio 99% bez uputstava, ti si za mene Bog.

Sve to uradio, naravno koristeći YouTube (koliko treba biti zaludan da to sam bez uputstva odradiš???), sve carvingse, kosti, karte, trinkete i drugu bižuteriju, sve što traper može da napravi imam, imam i Legends of the East odelo, pokupio sve maske i šešire sa strašila, pokupio sve orhideje i pobio pola močvarnih `tica za onaj odvratni šešir, uz pomoć one interaktivne mape sam našao još tri blaga za koja nisam ni znao da postoje i opet kad uđem u progres sve je štiklirano osim UNKNOWN COLLECTABLES.
I, opet, kad gledam onu mapu jedino što mogu da primetim je taj prokleti kompas za Pirsona i ako je to, onda... :mad:

Kakva ste braca Romi Bog da vas vidi :d

:D :D
 
Nazad
Vrh Dno