Šta je novo?

Red Dead Redemption 2 PC

Svi smo mi NastyB.
Nasty, gledaj da slijedece od hw nabavis neki krsten HDR tv ili monitor.
Pa onda da odigras neke od HDR igara koje su to kvalitetno implemetirale, kao npr. AC Odisey, Forza, Gears of War itd.
 
Hmmm rgb podesavanja na nvidia kazete...[emoji1]

Eto i ja sam jedan od onih sto prvi put cuju za to...isprobace se [emoji16]

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Ne kapiram zasto koristite to, jer kolko vidim za tu opciju mora da se aktivira nvidijin color setings, a svakako je bolje default gde koristiti svoja podesavanja za boje za vas monitor, a ne da nvidija pretpostavlja... ovako se samo ubaci ako imate kalibrisan profil vaseg monitora ili odradite kalibraciju, zaista ne shvatam zasto ukljucujete nvidijin control setings, kad on ne moze sam da bolje pretpostavi kako da podesi boje, kad to mozete mnogo bolje sami rucno da odradite.

Probao tako preko nvidija opcija i dobio popisano zutu nijansu u igrama, mnogo bolje izgleda moj default kalibrisan profil.
 
Poslednja izmena:
Cek ovo vazi samo za hdmi? Ne i za dvi?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
da,samo za HDMI i jako,jako retko za DP (ja lično nisam video da nije bio 4:4:4 na DP-u i po difoltu),ali takođe nikad se nisam bakćao sa lošim kablovima i jeftinim monitorima sa DP...na DVI-ju ti je RGB po difoltu oduvek,ni nemaš opciju da menjaš.a za onaj mit da radeoni imaju bolji 2d prikaz od nvidije to je bilo tačno jako davno,i od fermija pa naovamo razlike su neprimetne (na digitalnoj konekciji,VGA analogna je uvek bila bolja na radeonima,tako je bilo do kraja).

takođe,taj članak je mator,već godinama nvidia ima opciju da se promeni na 4:4:4,kao i da radeonima nije uključen overscan po difoltu.
 
Poslednja izmena:
Ja ionako koristim dvi...sto znaci lazna uzbuna [emoji38]

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Hit igre bi svakako trebale da imaju odvojenu tehničku temu...

Anyway, nasvirao igru na 100% i realno imam osećaj da još puno toga nisam ni video ni istražio. Već pisah da mi je ovo najbolja SP igra koju sam igrao. Mana ima milion ali mi je prosto greota pisati o njima pored svega drugog.

Eto da izdvojim jednu, a to je da je igra prelaka na mišu i tastaturi a da nema podešavanja težine.

Za 100%, laganim igranjem mi je trebalo oko 120 sati, doduše ne znam da li su tu brojana i pauziranja u meniju.

Inače sam je odigrao na Stadiji, koja muljavi malo grafiku igre zbog kompresije, ali igra i dalje izgleda fenomenalno.
 
Poslednja izmena:
Gdje uzeti najjeftinije igru? Uzeo sam je za PS4 Pro ali mi smor igrati na gamepadu, frustrirajuće bude... :)
 
27 EUR na Epicu preko ukrajinskog VPN-a, to je ta cijena, nema šta tražiti niže ?
Pokreće se pretpostavljam preko Epic launchera, neophodan je ?
 
Poslednja izmena:
Igraj u "defanzivnom" modu. To ih ne sprečava ali meni nije niko odavno napao. Možda ima i to što vide da sam lvl. 66 pa me ne diraju. Naiđe pokoja "*mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*".

Druga opcija je da uključiš "solo loby". Pisali smo o tome, idi nekoliko stranica unazad, prosto je. Tada igraš sam, samo ne možeš story misije da radiš.

Može i ovako, nisam lično isprobavao:

 
Evo ima već neko vreme kako sam završio igru i nisam upalio... i redovno razmišljam o tome kada ću je ponovo igrati!
 
Jedno možda glupo pitanje ali meni je bitno. Ima li smisla ovo igrati na m&t? Ili da prvo ispazarim džojped(deca sve izlomila)? U smislu da li je igra nativno pravljena za džojped (kao dark souls npr) a na m&t samo "može da se igra", ili je manje više jednak ugođaj?
 
Ne naravno, igra je duplo bolka na misu i tastaturi, kao i svaka igra u kojoj ima nisanjenja, a neki poput mene bi cak rekli da osim voznji i fighting igara, sve je bolje na misu i tastaturi :)
Igrao sam Dark Souls i bilo mi je bolje sa misem, jer imam vecu, brzu i precizniju kontrolu kamere.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Hvala, nije mi namera da skrećem temu na joypad vs m&t.
 
Završih juče kampanju, oko 100 sati igranja (Sve side i main misije).
Najbolja single player igra od Rockstar-a i (po mom subjektivnom mišljenju) u dve najbolje single player igre u poslednjih 10 godina (uz Witcher-a).

Svaka preporuka.
Posto je Dan Houser napustio Rockstar, pitanje da li ćemo od njih opet dobiti ovako dobru single player igru.
 
Evo ima već neko vreme kako sam završio igru i nisam upalio... i redovno razmišljam o tome kada ću je ponovo igrati!

Ja kad sam je prvi put prešao bukvalno sam "proleteo" kroz epilog i ono što se tu dešava, silno željan da ponovo posetim zimski Colter, pa i Horshoe Overlook... Onda sam krenuo drugi put, pa negde dok sam bio u IV chapter-u kupio 5700Xt i rešio da krenem ponovo, ali baš detaljno ovaj put. Pošto mnoge Achievemente, kao i mnoge garderobe kod trapera ne možeš da završiš/kupiš dok si u osnovnoj igri, jednostavno sam "proleteo" kroz V i VI chapter i sad lagano uživam u epilogu, zahvaljujući onome što mi je Atrur ostavio na farmi svinja... :)

Šta sa tuberkulozom, osim onog trinketa?

Samo nastavi. Videćeš i sam.

Jedan mali savet - ako imaš jedno 3-4.000 minimum, nisi završio "Aberdeen Pig Farm" kvest sa onim debelim i sestrom koji te opljačkaju i ostave na groblju, nemoj uzimati ono što se nalazi iza slike. Zatrebaće za kasnije i dobro će doći.
 
Dobar popust na instant gejmingu.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Nemam izraz na našem koji ima značenje onaj engleski "HOLY CRAP!!!". Za ovo:
 
Lepo se ismejah...

 
Uf kakva igra. Poceo sam da igram i odusevila me od samog starta. Po mom ukusu malo duzi tutorijal ali dobro, bitno je za pricu. U startu samo nemam fast travel pa mi malo cimanje ili jos nisam provalio kako, dosta pesacenja ali ima sta da se vidi :D
E da... izgubio sam konja ko zna gde i sad moram po njega :)

edit: I veliki plus je tematika igre, divlji zapad :) Ovi moja ce tek sad da poludi posto mi preti da ako odgledam jos jedan western da letim napolje :d
 
Poslednja izmena:
Ako neko oce Diablo 3 za RDR 2, privremena trampa, dok se ne predje :D
 
Nazad
Vrh Dno