Šta je novo?

Red Dead Redemption 2 PC

Zavisi kako ko igra. Ja sam u drugom/trećem prelazu, tek sam ušao u Chapter III i imam 50+ sati igranja, belog arabiana i još jednog konja sam odavno ukrotio na 4. nivo, sakupio sam sve kože za LotE satchel, pola onih "ulepšavanja kampa" sam obavio, Explorer Achievement sam obavio (našao sva 4 blaga), još tri achievement-a su mi pri kraju, a neke tek treba da obavim, čisto da vidim kako izgledaju.
Znam, deluje kao da sam odlepio, ali posle RDR2 koje god igre da sam se dohvatio opasno me je smorila. Mislio sam da će Witcher 3 kojeg dugo nisam igrao malo to da poremeti, ali čim sam ušao u White Orchard setih se Valentine-a i Horshoe Overlook-a i momentalno sam poželeo da se vratim nazad. Jednostavno, nijedna druga igra me trenutno ne privlači, pa što da ne odugovlačim što je moguće više. To je samo MOJ slučaj, svako igra na svoj način.

P.S. Tek u ovom drugom/trećem prelazu sam saznao da kad ti nivo DEAD EYE poraste da možeš samovoljno da nišaniš, da držanjem tastera Q možeš da koristiš "stari" sistem DE kada kursor automatski obeležava metu, što u nekim slučajevima ume puno da pomogne.
Ja 1 put prelazim i igram po tvojim i savetima jos nekih. Pocetak 3 chaptera imam oko 42 sata. Nisam lovio sem ono sto sam morao. Planiram uskoro da malo lovim (imam lavlju sapu sada pa taman da ganjam sta mi treba za kombinnaciju sa njom) ako mi svidi ok ako mi se ne svidi lovicu samo sta moram. Obavio sam sve bele misije osim fotografa zivotinja u Jagodiću njemu sam samo torbu vratio. Nije me put nanosio tamo u poslednje vreme pa nisam njega do kraja odradio.

Ovo sa Q za dead eye ti napomene u misiji pri kraju 2 chaptera. Toliko brzo ti hintovi nestanu da covek lako propusti.

Nista budzovanio nisam sem kampa dok sam bio u Konjskoj Potkovici, sad malo kinte da nakupim da cu da sredjujem. Sto se tice Artura i Konja nisam previse ulagao u njih sem osnovno.

Artut mi je preko 75%stamine a health i dead eye oko 50%. Koliko sam shvatio health se najbolje budzi veslanjem i tucom? A kako dead eye da nabijem?
 
Valjda si Nislija [emoji14]

Pa sad, to je komplikovana tema :D

Košta jedno 700-800 dolarčića u štali u Sen Deniju i za nijansu su bolji od Turkomana.

Bio do štale u SD, ali mi tamo ne nudi na prodaju nijednog konja, očigledno moram još neku story misiju da uradim da bi se pojavili.

Drugi konj mi treba za razne namene, crnog arapina ću svakako da imam, pa čoveče želim da budem Old Šeterhend! Ali bi nabavio i neku drugu rasu. Kod Turkamana preporučujete i gde se nabavljaju?

Na konje i kozmetiku (odela i ostale gluposti) u story modu ne treba bacati pare.

MAJOR SPOILER
Od kako sam se ispojlao da će Artur da rikne, pazim ga i mazim kao da mi je rođeno detence. Redovno ga šišam, uređujem bradu, kupam, puštam da spava u hotelu i baš sam sentimentalan :D Gledam da je lepo obučen i u skladu sa lokacijom. Prso sam zar ne?

I sad nekako kad znam da su mu dani odbrojani, želim da mu na sviram što više perkova.

Šta će ti drugi konj? Dok kod njega razviješ sve, možeš da završiš igru, počneš sve ispočetka i stigneš do pola.

Ali ja nigde ne žurim. Završižu igru kad završim. Planiram da imam maks broj konja koji mogu da imam, naravno lvl 4 bond.

Ja predlažem da počnete online mod.

Ja sam na Stadiji... tamo je populacija igrača mizerno mala a nemam nijednog jedinog prijatelja. Planiram da probam svakako kad žestoko izgustiram story. Trenutno se bez problema vidim da krenem od početka story. Drugi bitan problem sa online mi je ako moram da cimam druge ljude a onda odjednom trebam da nestanem iz igre, to mi je glupo a nikada ne znam kolika će mi gejming sesija biti.

edit: sad vidim da si napisao da može i solo, super!

Inače za vikend napravih "the" torbicu! Ura! Videću sad kako će mi biti izazovi, mada sa samog spiska vidim da ima dosta teških, što i nije neki problem, ali i onih koji mi se ne rade... tipa kockarski.

pa što da ne odugovlačim što je moguće više

Ista priča. Imam na lageru i Rise of Tomb Raider koji planiram da ubacim po malo između RDR2 sesija ako mi se desi da mi je potrebna mala pauza.

da držanjem tastera Q možeš da koristiš "stari" sistem DE kada kursor automatski obeležava metu

Eto, imam DE lvl 8 ali nisam imao pojma o ovome.

Što me potesti za lvl 9, koje izazove trebam da uradim? Ako sam dobro razumeo za lvl 10 mi je potrebno svih 90, a za 9 nisam uhvatio kako.

Ovo sa Q za dead eye ti napomene u misiji pri kraju 2 chaptera. Toliko brzo ti hintovi nestanu da covek lako propusti.

Hintovi su mnogo glupo urađeni, naročito na početku. Ono fokusiran si na uvod likova i sl. Ja npr. igram sa titlovima uključenim, čitam titl a hint mi izađe na milisekundu na drugom delu ekrana.

Sinoć bio u fazonu malo da iskuliram... odem u pozorište, uzmem čips i salsa umak i iskuliram 10 minuta. Ova igra je stvorena za budale kao što sam ja.
 
@jorgovan: Hahahaha, i ja sam ga redovno slao na šišanje, brijanje i kupanje. Higijena na nivou. Jednom sam napomenuo da sam više puta pokušao da mu nabacim neku žensku iz saluna ali Artur neće pa neće. :D

@emaremare: Ubijanjem životinja, nišani u glavu. Možeš i NPC da "kokaš". :)

Edit: Nije tako jednostavno kako sam mislio. :D

https://www.shacknews.com/article/114815/how-to-upgrade-dead-eye-in-red-dead-redemption-2

Ja nisam nešto posebno jurio to da nadograđujem, nakako mi se samo levelovalo i nisam ga baš često koristio.

2020-01-13_122321.jpg
 
Poslednja izmena:
Ovo sa Q za dead eye ti napomene u misiji pri kraju 2 chaptera. Toliko brzo ti hintovi nestanu da covek lako propusti.

Upravo to. Dobija se prilikom one pljačke voza (nije spoiler, valjda svako zna da će biti pljački, banda je u pitanju), ali posle mi se pojavilo toliko kratko da nisam stigao da vidim koji se taster koristi za to. Srećom, odmah sam restartovao igru i to je bilo prvo što se pojavilo. Kad samo pomislim da sam u prethodnom prolasku to propustio, a ponekad bi tako značilo...

Artur mi je preko 75%stamine a health i dead eye oko 50%. Koliko sam shvatio health se najbolje budzi veslanjem i tucom? A kako dead eye da nabijem?

Ubijanje zverinja i deljanje koža uvek donosi mali upgrade, svaki pronalazak nećega donosi poneki poen, VALERIAN ROOT takođe fino upgrade-uje Dead Eye, pronalaženje onih ROCK CARVINGS za misiju GEOLOGY FOR BEGINNERS donosi po 5 DE poena, ali i nešto što sam otkrio tek juče - pošto sa LotE satchelom imam podosta onog nalovljenog mesa, kad sam jednom u priručnom kampu hteo da se nahranim životinjskim ostacima sasvim sluajno sam (omaškom) pritisnuo strelicu desno na BIG GAME MEAT i iznenadio se da postoji "začinjeno" meso. Uopšte to nisam znao do juče. NPR, ispečeš BIG GAME sa CREEPING THYME biljkom i DEAD EYE CORE ide u žuto, napraviš POTENT SNAKE OIL od jedne biljke INDIAN TOBACCO, popiješ to i ima pola garnzona da pobiješ dok se Dead Eye ne istroši. :D Dođavola, sad sam počeo i bilje da ganjam.
Jedino što me malo nervira i ne mogu da ukapiram je pecanje. Na drugom prelasku sam ulovio jedno 5-6 legendarnih riba, ne previše teško, ali neke su živo mučenje. Na primer, legendarnu štuku koja se nalazi u Bayou uspem da uhvatim na, bukvalno 3-4 metra od Artura. Ali pošto ne mogu da je "povlačim" dok se praćaka, da ne bi pukao konac, pokušavam da je zadržim sa SHIFT (ne sme dugo da se koristi, jer posle 10-ak sekundi konac puca) a kad ostavim komande dok se praćaka, Artur otpušta mašinicu da ne bi pukao konac, što je krajnje realno. Problem je što se riba praćaka 10-15 sekundi (kada se konac popušta), a mirna je za povlačenje jedva 3-4 sekunde, te ako ne želim da pukne konac ona je za par minuta već na 20 metara od Artura. Probao nekoliko puta i uvek se završi ili pucanjem konca ili riba ode u tri lepe daleko kad me više mrzi da se maltretiram sa tim.
Znam da mora da postoji fora i ovaj put ću silno hteti da to provalim. Možda je poenta u tome da je lovim iz čamca, neke sam ulovio lagano iz čamca, ali tamo u Bayou nisam naišao ni na jedan...
Uf, kako se lako raspišem... :smoke:
 
Poslednja izmena:
Bio do štale u SD, ali mi tamo ne nudi na prodaju nijednog konja, očigledno moram još neku story misiju da uradim da bi se pojavili.
Drugi konj mi treba za razne namene, crnog arapina ću svakako da imam, pa čoveče želim da budem Old Šeterhend! Ali bi nabavio i neku drugu rasu. Kod Turkamana preporučujete i gde se nabavljaju?

To tek u IV chapter-u. pre toga su nedostupni. Turkoman je, takođe, u istoj štali i malo je jeftiniji od crnog arapina.
Postoje snimci na YT kako se "besplatno" dolazi do boljih konja, ali to su sve konzolni snimci bagova koji su ispravljeni i ne važe više ni u PC verziji.

Sinoć bio u fazonu malo da iskuliram... odem u pozorište, uzmem čips i salsa umak i iskuliram 10 minuta. Ova igra je stvorena za budale kao što sam ja.

Nisi jedini. I meni ponekad dođe da popijem kaficu, s tom razlikom što mi je TV tik do monitora, pa malo gledam i jedno i drugo. I umesto gašenja igre ili pasiviziranja sa Alt-tab pustim da vidim šta ima po tim pozorištima.
Baš kao što sam uživao u pričama Rikija Žervea u GTA V. Ili GTA IV više se ne sećam...

@emaremare: Ubijanjem životinja, nišani u glavu. Možeš i NPC da "kokaš". :)
Edit: Nije tako jednostavno kako sam mislio. :D
https://www.shacknews.com/article/114815/how-to-upgrade-dead-eye-in-red-dead-redemption-2

Hvala na linku, ni ja nisam znao sve ovo posle toliko vremena u igri.
 
Ja sam biljober odavno, ali pecanje još nisam počeo. Evo sačekaću da ti to još malo provališ pa ću onda :D . Mislim da ću opet da pauziram story i da jurim malo ove lakše izazove.
 
Poslednja izmena:
Ja sam biljober odavno, ali pecanje još nisam počeo. Evo sačekaću da ti to još malo provališ pa ću onda :D . Mislim da ću opet da pauziram story i da jurim malo ove lakše izazove.

Nisam siguran, ali mislim da je fora u čamcu. U drugom prelasku jedina riba koju sam ulovio a da nije iz čamca jeste ona "pored pruge" u Sen Deniju. Jedino nju sam upecao sa onog pružnog mosta, a baš tada nema vozova satima. :)
Šta podrazumevaš pod "lakše izazove"??
Opet uzimam sebe za primer, jedan od zeznutijih achievementa jeste SHARPSHOOTER izazov da ubiješ 5 ptica SA voza u kretanju. S obzirom da sam prvi put bio u trećem ili ćetvrtom čapteru, nanišaniš uz pomoć Dead Eye jednu, pa dok nanišaniš, pa dok pogodiš, te se ugasi DE posle pogotka, pa onda opet aktiviraš DE za drugu, pa dok je nanišaniš, pa opališ, pogodiš, a onda opet...pa posle prvog pucnja se vodiš kao da pljačkaš voz... živo mučenje.
Ovaj treći put dok sam bio u onom DE modu kada kursorom automatski obeležavaš metu (početni nivo) trebalo mi je bukvalno 5 sekundi da poskidam tih 5 ptičurina i zbrišem pre nego što su u vozu shvatili šta se dešava. Da sam ranije znao da to može da se izvede i kasnije, na isti način, držanjem tastera Q, sve bi bilo mnogo lakše.
I još jedan savet za meni uzbudljiv lov.
Gledao sam mnoge snimke kako uhvatiti PERFECT PANTHER PELT u šumi južno od Rhodes. Kakva glupost. Sve što ti treba jeste da se u šumu ušetaš na konju. Pantera nećeš videti jer napada krajnje iznenada (ako si pešak teško da ćeš stići da reaguješ), ali to nije problem. Pustiš da se zverka sasvim približi (ne može da te napadne na konju), da te konj zbaci, tada se panter izmakne nekoliko metara sasvim dovoljno da uključiš DEAD EYE i prosviraš ga kako treba.
Tako lovim i pume (jedan od achievementa je uloviti strelom pet puma i oguliti ih) i uopšte nije problem ako se ne uzbudoš/uplašiš prilikom toga. Grizli?? Jedan metak iz Springfield puške sa EXPRESS municijom u vugla i kraj priče. Achievement sa tri odradana medveda je jedan od laganih. Samo da znaš gde se pojavljuju.
 
Nisam siguran, ali mislim da je fora u čamcu. U drugom prelasku jedina riba koju sam ulovio a da nije iz čamca jeste ona "pored pruge" u Sen Deniju. Jedino nju sam upecao sa onog pružnog mosta, a baš tada nema vozova satima. :)
Šta podrazumevaš pod "lakše izazove"??
Opet uzimam sebe za primer, jedan od zeznutijih achievementa jeste SHARPSHOOTER izazov da ubiješ 5 ptica SA voza u kretanju. S obzirom da sam prvi put bio u trećem ili ćetvrtom čapteru, nanišaniš uz pomoć Dead Eye jednu, pa dok nanišaniš, pa dok pogodiš, te se ugasi DE posle pogotka, pa onda opet aktiviraš DE za drugu, pa dok je nanišaniš, pa opališ, pogodiš, a onda opet...pa posle prvog pucnja se vodiš kao da pljačkaš voz... živo mučenje.
Ovaj treći put dok sam bio u onom DE modu kada kursorom automatski obeležavaš metu (početni nivo) trebalo mi je bukvalno 5 sekundi da poskidam tih 5 ptičurina i zbrišem pre nego što su u vozu shvatili šta se dešava. Da sam ranije znao da to može da se izvede i kasnije, na isti način, držanjem tastera Q, sve bi bilo mnogo lakše.
I još jedan savet za meni uzbudljiv lov.
Gledao sam mnoge snimke kako uhvatiti PERFECT PANTHER PELT u šumi južno od Rhodes. Kakva glupost. Sve što ti treba jeste da se u šumu ušetaš na konju. Pantera nećeš videti jer napada krajnje iznenada (ako si pešak teško da ćeš stići da reaguješ), ali to nije problem. Pustiš da se zverka sasvim približi (ne može da te napadne na konju), da te konj zbaci, tada se panter izmakne nekoliko metara sasvim dovoljno da uključiš DEAD EYE i prosviraš ga kako treba.
Tako lovim i pume (jedan od achievementa je uloviti strelom pet puma i oguliti ih) i uopšte nije problem ako se ne uzbudoš/uplašiš prilikom toga. Grizli?? Jedan metak iz Springfield puške sa EXPRESS municijom u vugla i kraj priče. Achievement sa tri odradana medveda je jedan od laganih. Samo da znaš gde se pojavljuju.

Na pocetku 3 chaptera kada sa Hoseom i Dutchom ides na pecanje Hose napomene da je pecanje izrazito lakse iz camca.
 
Na pocetku 3 chaptera kada sa Hoseom i Dutchom ides na pecanje Hose napomene da je pecanje izrazito lakse iz camca.

Da, sinoć sam došao do toga, prva dva puta uopšte nisam obratio pažnju na to, delovalo mi je kao neko neobavezno ćaskanje.

Ali, opet, u tom Bayou ima jedan jedini čamac na koji sam naišao (mora biti tokom dana), ali čim sednem u njega čitav Lagrasse želi da me metkom proburazi, kao da im kradem zlato. :)
 
Odavno me neko nije nasmejao kao ovaj lik. Klipove gledajte redom. :)

Rešio čovek da "poentira" ingame, doduše sa Džonom ali nema veze. Uporan je. :D



Deadwood scenario: :)

 
Poslednja izmena:
Jedno tehnicko pitanje, drugar bi da igra RDR2, ima AMD 1100t 6/6 na 3.3 ghz , 16 gb rama i RX470 8gb , da li moze da potera igru, tj. koliko je igra CPU zahtevna?
 
Ne more, procesor nema sse4.1 instrukcije. U najboljem slučaju će doći do glavnog menija i igra će krešovati.
 
Ja se uhvatio u koštac sa izazovima. 40ak uradio. Iskreno, kolko su neki dobri i zanimljivi, toliko su drugi dosadni i ponavljaju se. Šteta što nisu ovo malo bolje uradili

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Zdravo, kupio bih ovu igru, ali ne znam kako bi radila na mojoj konf.
CPU: I7-3770
GPU: AsRock RX580 8GB OC
RAM; 8GB

Jel ce moci da potera, i na kojim podesavanjima?
 
Nakon završene prve online story priče, ima i druga kada se otvori ovaj novi mod (25 zlatnika treba), igra se pretvara bukvalno u težak grind. Doduše, kako napreduješ sve je lakše jer imaš bolju opremu i oružije.

"Otvorio" sam sva tri prvobitna moda i najviše igram kao trader. Međutim, to je već preraslo u dosadu.

Ima onih gluposti da te neko ubije iz čista mira ali i to može da se izbegne u podešavanjima, a ako se neko navrze može da se sklopi primirje na 10-15 min što je dovoljno da se udaljite od "manijaka". Kad me ne mrzi napucavam se sa drugima, uglavnom sam protiv 3-4 onih koji bi da se iživljavaju nad slabim igračima, ali to samo ide u "štetu", nikakva korist od toga, jer posle moraš da kupiš municiju. :D

Može komotno da se igra solo. Kao trader isključivo radim kratke dostave jer verovatnoća da me neko opljačka je velika.

Verovatno je zanimljivije kada igraš u nekom manjem društvu. Međutim, tada ste gotovo neuništivi. Ovo je dobar primer za to:

 
Jel imao neko ovaj problem sa RS Launchero-m. Nece da se uloguje. Nisam pikao nekih 5 dana, taman sam kuci i naostrio se kad ono prc/

FA77cfs.png
 
Koju verziju od tri ponudjene uzeti, standarnu, specijalnu ili ultimate?
Koja je razlika, gledao po netu al nesto nisam bas skapirao. :D
 
hoce li raditi na i7 3770k, rx 580 8gb oc, 8gb ram?

pri kojim podesavanjima i koliko fps pri rezoluciji 1920x1080?
 
Uzmi standardnu jer je ostalo kozmetika.

Ja sam lično uzeo specijalnu ali možeš komotno i bez nje da igraš.

https://forum.benchmark.rs/showthre...5966974&highlight=Special+edition#post5966974

Od navedenog je super što sam s tim konjem završio igru, koristio taj talisman odmah i imao u startu malo više para što i nije loše (i još po neku sitnicu).

Onu bonus misiju "Bank Robbery Mission & Gang Hideout" nisam ni odigrao. :D Video sam YT i ništa bitno se ne propušta.

Da li to vredi razlike u novcu od 6$ koliko je bilo kada sam ja kupovao - NE.
 
Jel imao neko ovaj problem sa RS Launchero-m. Nece da se uloguje. Nisam pikao nekih 5 dana, taman sam kuci i naostrio se kad ono prc/

FA77cfs.png
Da odgovorim da znate ako vam se desi. Javna ip se promenila a kako sam natovan kod SBB vrlo moguce da je iza ove javne bio neko koga su banovali i sad šio mu ga djura. Dobro nisam sve pobrisao nego resio VPNom.

Evo sad se ponovo promenila javna posle cackanja i radi.

Prokleti nat kod sbb-a.

P.S. ipak ćorak istripovao sam i dalje sam iza iste adrese...damn
 
Poslednja izmena:
Radi evo igram, ali moram sa vpn-om da bi se social club ulogovao. Mislio sam da je zbog ukrajinske price ali nema veze. Stavim srbija na vpn i radi. Blokiran je opseg adresa na sbb. Verovatno je neko nekada nesto muljao na gta v ili mozda rdr 2 i sad mi zapao taj opseg. Zvacu ovih dana slepce da me resetuju da vidim dal pomaze.
 
Ја сад гледам нешто, да видим где су све ти Gang Hideout-и, шта сам све пропустио и видим да сам заправо одиграо Bank Robbery Mission.



Оно што ме је навело на то да је нисам одиграо је ова мисија, коју стварно нисам одиграо.



Могуће ја да то зависи од нечега али не знам од чега. :D
 
Zagrizao sam ozbiljno da ovo odigram na 100%. Na kraju sam trećeg poglavlja. Van priče sam doooosta toga uradio. E sad, ono što mene brine je deo koji se tiče oružja. Po odličnom sabetu sa foruma, nisam skupljao oružje i to mi zaista znači. Međutim brine me da li ću sada uspeti da ih sakupim dovoljno do kraja igre?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Nalazim na ebay-u za tipa 10$ epic launcher naloge sa igrom...Sta kazete jel ok to za probati?
Ne bih isao na ove offline steam share varijante.
 
Ne razumem sta da probas?

Igra vredi full cenu koju su stavili jos pri launchu (special ed.)... A pati od problema (kao i sve R*) da toliko podize kvalitet open world igara da ce ti sta god posle budes odlucio da odigras od aktuelnih naslova izgledati par godina zastarelo...

Ne mogu ni da zamislim kakva ce ludaja od igre biti sledecii GTA...
 
Bukvalno... Nakon zavrsetka nisam mogao da igram nista drugo pa sam krenuo od pocetka RDR2 :D
 
Nazad
Vrh Dno