Šta je novo?

Red Dead Redemption 2 PC

Ja sam odradio jedno od predloženih rešenja sa neta, koje (za sada) fercera, jer nisam imao nijedan "ispad" od onda. Prebaci (ako već nisi) sa Vulkana na DirectX 12, isključi V-Sync i Triple Buffering, i kad uđeš u igru prvo pokreni Benchmark test (pusti da odradi 30-40 sekundi, pa ga prekini). E sad, nije ti ni to garancija, ali ja sam imao pre te "intervencije" izletanja svakih pola sata, a nakon ovih postavki sam bez problema igrao igru po 4-5 sati. Srećno.
 
Sve sam probao, uvijek na istoj animaciji izleti.

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Nisam ispratio sve, ali ako ti tokom neke misije igra puca uvek na istom mestu (meni je pucala na misiji s balonom recimo), pokreni u safe modu i prođi taj deo pa vrati normalna podešavanja. Pričam o originalu ali verujem da to nema veze

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ne bih dao euro za original ovu igru, jer se i na org zale na iste stvari, cak je mnostvo ljudi trazilo refund zbog toga. A svjesno da dajem 50e za smece od optimizacije, i da se cimam sa safe mod, a dao sam 50e..... Mislim ono..... lagani uninstal i to je to :)

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
da jeste kosta 50 eur tolko nije ni bila pre god dana, a realno ako ti ne radi nemoj ni da je igras
 
Mislim da mu kreša onaj prvi krek koji je radio par minuta pa se sruši.

Sta god da je, ne mozes je suditi po narodnjaku. Evo kod mene isti radi preko 30h bez kresanja.
 
Kod mene je jedino u pocetku bilo kresovanja sa DX12 i to mozda dva puta!Sada radi kao singerica!Jedino sto me i dan danas izbacuje iz online-a,pa zato igram solo varijantu!
 
Za 30e ima da se kupi original igra na Gamivo, a bespredmetno je pricati o kupovini originala sa covekom koji je cekao godinu dana krek, uvek ce imati spremnu argumentaciju zasto ne treba da se kupi :)
Drugar presao na Epic-u ili Steamu, ne secam se(one varijante, nalog za 4, 5e), a sada mu ne radi pirat.
 
Poslednja izmena:
evo zavrsih je i ja posle god dana, pravio neku veliku pauzu od 8 meseci, stukao sam sigurno 150 sati. kakva igra sunce ti poljubim

prosto ne mogu da zamislim kakva ce im sledeca igra biti
 
Ma htio da igram onako ponekad kad mi je dosadno, uopste nisam fan, niti mi se igra nesto narocito dopada. Al ajde reko porobam kakva je, kad vec ima narodna.... Da dajem pare za los konzolni port, koji ne znam ni da li cu igrati, zaista ne bi. A za izljetanje se ljudi na originalu masovno zale. Da pokrecem safe mod i da se cimam sa igrom koju sam platio, neka hvala. Hvala vam u svakom slucaju :)
 
koliko traje credits, pa ovo par hiljada ljudi radilo sigurno... ima da se vide zanimljive stvari.. . sudbine sporednih i glavih likova

lalzow bogami ako je on birao muziku ala vera


https://youtu.be/5ovgGY_7Mlo
 
Poslednja izmena:
@emaremare
Al' si se ti izigrao, celu godinu. :D
Ja i dalje igram, i nakon kraja.. ima sadrzaja koliko ti volja.
 
nisam pikao celu godinu, napravio sam pauzu osam meseci... ali sam je lagano igrao nisam jurio % vec jahao istrazivao ubijao [emoji4]...

mislim da je dostao ide unistall
 
meni ovo bagovito smece, kad moram tako da kazem opet random freezuje nakon 10-15 min igranja. original igra, najnoviji drajveri, sve utegnuto. 9900k, 3080, 32gb ram...
pao je uninstal, mislim da je ovog puta za svagda jer do sada nisam igrao igru koja je u gorem stanju.
 
Bogami ja odigrao na istom setapu samo sa 2080, bagova nigde. Podesavanje je na Vulcanu.
 
Takodje nikakvih bugova za dosta sati provedenih u njoj.... a komp mator ko biblija, jedino grafa vadi stvar.

I ja bih deinstalirao da imam problema a nemam predstavu sta moze biti uzrok, nista gore nego da igram nesto sta mi se svidja i cekam kad ce sledeci blop da se desi.
 
kod mene je igra sa 2080 kartom radila bez problema sa high setovanjima ali i povremenim dropovima do 45fps. ali. tada sam je batalio na 3. chapteru jer mi je bila uzasno dosadna. sad sam hteo opet da je malo odigram da bih isprobao novu kartu ali freezuje. pominje se problem sa kombinacijom fxaa i taa i ostalog ali nema sanse da istrazujem sta se pomrsilo od tone podesavanja. da mogu trazio bih refund odavno.
 
Meni na 2080s radi na 4k high-ultra, samo uvece u gradu pada ispod 60fps.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
@ericm

Ona dobra stara: sve sto je overclockovano vratiti na default.
 
samo je cpu oc-ovan. prosao je sve testove i verujem da nije do toga jer ga tako koristim od kad je kupljen i sit sam se naigrao bez ikakvih problema.
moozda rdr-u dam jos jednu sansu kad budem dokon i stavicu na neka auto podesavanja.
 
Kod mene sa konform iz potpisa from day one kada sam je startao, radi bez greske. A malo se danas zezao sa 4K screenshotovima (nativna monitora 1080p) i opet je par sati radilo ok.

Standardno za PC, neke kombinacije ne rade sa nekim igrama i zato ljudi bjeze na konzole.
 
kod mene je igra sa 2080 kartom radila bez problema sa high setovanjima ali i povremenim dropovima do 45fps. ali. tada sam je batalio na 3. chapteru jer mi je bila uzasno dosadna. sad sam hteo opet da je malo odigram da bih isprobao novu kartu ali freezuje. pominje se problem sa kombinacijom fxaa i taa i ostalog ali nema sanse da istrazujem sta se pomrsilo od tone podesavanja. da mogu trazio bih refund odavno.
ja sam na 3 chapteru batalio i nastavio posle skoro god dana, kako bi se zeznuo da sam batalio
 
ma verujem, ja generalno volim da zavrsim igre, cak i kad mi se nesto ne svidi. eto, dacu mu jos jednu sansu kad budem imao vremena pa da vidim hoce li nesto da se promeni.
meni je igra prelepa ali me prica uopste ne vuce niti mi se radi ista od sporednih kvestova a generalno volim sve maksimalno da pocistim i istrazim kad igram.
imam utisak da me igra konstantno vuce za rukav i pravi bespotrebnu tenziju.
 
Meni na 2080s radi na 4k high-ultra, samo uvece u gradu pada ispod 60fps.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Cisto sumnjam da je to moguce na jednoj 2080s. U mene na 2080ti sa gpu klokom na 2100+mhz i 8000mhz mem pada ispod 60 cak i sa podesavanjima medium/high/ultra (mada jako, jako rijetko), a posebno da je sve samo na high i ultra.
Ako moze jedan benchmark ili slicno jer SAMO uvece u gradu da ti pada ispod 60 ja prosto ne vjerujem.
 
U svetlu prethodnih par postova cenim da mi je bolje da pržim orginal na PS4, nego da skidam narodnjaka i igram na PC u 1080p na 1660 Super?

Mislim vizuelno ću slabo šta dobiti igrajući na PC, a PS4 ipak samo uključiš, teraš i ne misliš, a ovde (kako čitam) treba da gledam u pasulj hoće li sve biti ok, ili će me izbacivati u desktop svaka pola sata...

P.S. završio sam juče prvi čepter, i sad mi se otvorio prvi kam i stvarni potencijal igre, i iskreno malo me strah, ne znam kud bih pre... :)
 
U oravu si, na benchmarku je sledeca situacija: na pocetku, mecava, ide 55fps, posle najnizi fps je kada izlazi ona druga kocija i krece pucnjava, pre eksplozije, tu pada na 51fps i posle kada seda i jase kociju, pada na 53...
Sve ostalo je 57+, gde su zapravo jako retki padovi ispod 60, na sekund.

Ali u realnom gamingu, barem ja nisam primetio padove ispod 60 skoro nikada.

Benchmark mi trenutno baguje, vrti u krug, nece da se ugasi i pokaze rezultat na kraju, nego posle mosta ucitava movini opet pusta mecavu ispocetka...

Podesavanja:
Od Texture quality:
Ultra
X16
Ultra
Ultra
High
Ultra
High
High
Ultra
Custom
Custom
Ultra
Ultra
Medium-TAA
Off
Off

Advanced:
Vulkan
High
Ultra
High
Off
Ultra
High
High
On
Off
High
High
3/4 crtice
Off
Max
Off
Off
Max
6/10
Ultra
Ultra
Ultra
High
Off


Gpu: 2040Mhz i 9050Mhz
Cpu: 4100Mhz

Edit:

Lazem, moze se reci da ne pada ispod 55, a ide ispod 60 povremeno, sada proverio.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
samo ides na stop benchmark i ispise ti rezultat.
 
@Xepoj87 Evo uradio sam benchmark sa apsolutno istim podesavanjima kao i kod tebe u native 4K rezoluciji. Da bi se dobio rezultat moras prekinuti bench pri zavrestku, na zadnjoj sceni kada prelazi preko mosta. Evo moj score:

20201130131208_1.jpg

Mada mislim da nije ovaj bench legitiman sto se tice in-game performansi, tokom igranja igre dosta zahtijevnije scene ce da budu sa mnogo zbunja, trave, drveca itd, gdje fps drasticno pada.
 
Ma meni nije dotaklo ni 80fps, a ne 100 :D

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno