Šta je novo?

Red Dead Redemption 2 PC

e to sam i ja pisao pre dva dana, da mapa nesto proizvoljno radi po svom, isto se i kod mene desava ali i pre tog patcha..... nema sanse da postavim waypoint i odredisnu tacku gde ja hocu. i to se desava i par dana pre zadnje zakrpe a i sada.
juce ujutru sam skinuo taj patch, i sinoc se zezao malo online story mod i multiplayer, i da kucnem o drvo, nijednom mi nije ispala sa servera i na desktop od tada, ali ono da mi komp ne zadovoljava minimum system requirements, i dalje izlazi.....
i da, za grafiku, gledam posle pactha juce, igra shiba na 150+FPS, reko, uuuu al su je popravili, kad ono sve zivo na LOW..... hahahahaha


Brate ti i tvoj online story mod, batali brate to... nije ovoj igri to primarno, kakav bre online. Igraj obican singleplayer, to je ono glavno i najbolje ;)
 
@NastyB
Sto se tice resetovanje grafickih podesavanje desilo mi se samo posle instalacije poslednje zakrpe i za sada je sve uredu!Izletanja iz igre sam imao samo kada sam se igrao sa podesavanjima,a iz same igre mi se desilo kada sam igrao u DX12 modu!Jedino problem koji sada imam, kao sto si napisao je obelezavanje na mapi,mislim da je to trenutno problem kod svih!Sve ostalo trenutno lepo radi!
 
@NastyB
Sto se tice resetovanje grafickih podesavanje desilo mi se samo posle instalacije poslednje zakrpe i za sada je sve uredu!Izletanja iz igre sam imao samo kada sam se igrao sa podesavanjima,a iz same igre mi se desilo kada sam igrao u DX12 modu!Jedino problem koji sada imam, kao sto si napisao je obelezavanje na mapi,mislim da je to trenutno problem kod svih!Sve ostalo trenutno lepo radi!

Znam da postoji problem sa Nvidia drajverima, ali meni je na početku sve lepo radilo. Čak i to sa mapama. Gde postavim miša, pritisnem enter i tu se završi "pokazivač puta". Sada ni to neće, da ne pričam o bagovima.
Juče mi se desi da mi igra dva puta izletela u Windows za nekih 20-ak minuta. Treći put sam prolazio pored vode i tek tada primetio da su mi podešavanja na low. Podignem sve na Ultra/High i opleo tri sata bez problema (osim onog sa mapom). Pa se setim da mi se prekjuče nešto slično dešavalo. Izletela mi igra dva puta za 20ak minuta, treći put uključim Vulkan i igra krašovala momentalno. Vratim podešavanje na DX12 i opitchim jedno 3-4 bez prekida.
Videću danas, instalirao sam (pred spavanje) najnovije drajvere za grafičku i ukucao onaj njihov "lek", pa ću da vidim šta će biti...
 
Poslednja izmena:
Dobra igra ali krs optimizacija, mislim da ce ispeglati vecunu za nekih mesec do dva. Sada je moderno da bagove traze kupci .

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Šta su bre uradili igri za ovih godinu dana :) Na PS4 radi kao podmazano, bez ijednog baga, izletanja ili zakucavanja...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
I mene patch unazadio, a tako je dobro radila do sad. Podešavam sve nazad, ali nešto nevalja, nije to isto kao do sad. Čudno...
 
Šta su bre uradili igri za ovih godinu dana :) Na PS4 radi kao podmazano, bez ijednog baga, izletanja ili zakucavanja...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Nista, sve su to drazi PC(master race) igranja i opmizacije za xyz kombinacije hw-a... :) Ispeglace se za koji mesec, osim mp komponente.

Interesantno je videti na kraju koliko je ovaj endzin potentan (ili mozda samo neoptimizovan) i kako ce sve to izgledati u punom ruhu kada/ako sve ispeglaju. Ne bi me uopste cudilo da u njemu vec rade GTA 6
 
Bagovito ucitavanje tekstura je bilo i pre patcha, kao i treperenje odredjenih tekstura.

U nekoj meri sam izvalio da TAA high to popravlja.
I generalno, teksture su solidno lose odradjene, na 4k ima ogroman shimmering efekat, bukvalno bi i tu morao taa, pa bez ikakvog razloga dobijes zamrljaniju sliku.

Lako je optimizovati na Sonyju, jer se radi za jedan cpu i gpu.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Igra mi na launch day nije radila, stavio sam nove drajvere i radila je ko sat. I izgledala vrhunski. Sad mi je neki grain efekt, sve titra, nikako to da maknem. Idem s apdejtom drajvera, opet, možda pomogne, izašli su neki novi, ali želim da opet izgleda i radi ko nekad. taman sam se uživio u igru i sad samo drrkam po setingsima, ufffff. Ima li još ko ovakvih novonastalih problema?
 
Igra mi na launch day nije radila, stavio sam nove drajvere i radila je ko sat. I izgledala vrhunski. Sad mi je neki grain efekt, sve titra, nikako to da maknem. Idem s apdejtom drajvera, opet, možda pomogne, izašli su neki novi, ali želim da opet izgleda i radi ko nekad. taman sam se uživio u igru i sad samo drrkam po setingsima, ufffff. Ima li još ko ovakvih novonastalih problema?
Cudna pojava, uopste se ljudi ne zale na pomenuto u postovima iznad [emoji23]
 
ja sam sad malo cackao graficka podesavanja, ako dosta toga nasviram na high/ultra, ide oko 55-60FOS, GPU load 98-99%, CPU load 40-45%..... ako smanjim podesavanja na izmiksano low/medium/high, samo texture i lightning na ultra, onda ode na 85-90FPS, ali sam primetio da je GPU load i dalje na 98-99%. ali zato CPU load skoci na oko 80%.... jel to ok?
 
Jeste, nije igra neoptimizirana u smislu da ne zna koristiti komponente, vec da jednostavno ima dosta stvari koje se desavaju na ekranu. Mozda ce smanjivati poligone i draw distance kod nekih elemenata. A igra zbog grafike trazi jacu kartu pa je vise GPU opterecen, nema toliko fizike da CPU obradjuje kao recimo u BF sa 60 igraca i milion efekata i animacija.

Bilo je postavljeno ali evo opet ko je preskocio, sta najvise optereti komponente:

_id1573060917_343178.png
 
Proradila mi igra na win7 sa novin patchom. Vulkan koci dx12 super
 
I meni bolje radi na novom patchu i driverima.
 
jel kupovao neko ruske kljuceve? dali mogu da se aktiviraju sa vpnom?
 
jel kupovao neko ruske kljuceve? dali mogu da se aktiviraju sa vpnom?

Ja sam kupio direktno sa njihovog launchera koristeci ukrajinski VPN (za ruski ne radi placanje PayPal-om). Tako da kljucevi ne bi trebalo da budu problem.
 
Da li se zna tacan datum iszlaska stim verzije?

Poslato sa EML-L29 pomoću Tapatoka
 
probao i dx12 i vulkan, na istim podesavanjima, sta ja znam, isto mi vizuelno izgleda ili ne vidim nesto bitno, ali na vulkanu ima u proseku 10-15FPS vise.....
 
e ja sam stvarno tezak oblik mentola za ovu igru majke mi......
sad sam nekako sa C prebacio u prvo lice, i nemam pojma kako da vratim u trece lice, sve stiskam, i ne vredi....
drugo, na nekom brezuljku sam sa bandom, postavili eksploziv na sine za pljacku voza, i treba da pokrijem lice maramom, i neznam koja je komanda za to..... gledao u key mapping i ne vredi, i sad sam zaglavljen tu........; nista nisam cackao od komandi sve je po defaultu.... mala pomoc oko toga?
 
Drzis Tab i stisnes R, pa mis na dole levo i nadji maramu.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
e ja sam stvarno tezak oblik mentola za ovu igru majke mi......
sad sam nekako sa C prebacio u prvo lice, i nemam pojma kako da vratim u trece lice, sve stiskam, i ne vredi....
drugo, na nekom brezuljku sam sa bandom, postavili eksploziv na sine za pljacku voza, i treba da pokrijem lice maramom, i neznam koja je komanda za to..... gledao u key mapping i ne vredi, i sad sam zaglavljen tu........; nista nisam cackao od komandi sve je po defaultu.... mala pomoc oko toga?
Na slovo V menjas kameru a maramu stavljas preko TAB-a.

Sent from my SM-T580 using Tapatalk
 
Ja sam kupio direktno sa njihovog launchera koristeci ukrajinski VPN (za ruski ne radi placanje PayPal-om). Tako da kljucevi ne bi trebalo da budu problem.

Platio sam preko AVG vpna lokacija rusija na rs lanceru. Preko paypala. Radi
 
Prava razlika izmedju VULKAN i DX12 sa poslednjim patchem, a ne po osecaju:

RDR2_2019_11_15_21_18_40_071.png

RDR2_2019_11_16_04_48_35_457.png
 
Poslednja izmena:
tako nesto je bilo i pre patcha, svega par frejmova razlike.
kod mene dx12 puca nakon par minuta a vulkan je nekako krzav.
iako imam 60+ stabilnih frejmova stalno primecujem krzavost i neke mikro trzaje kad polako vucem mis.
tako da bataljujem igru dok ovo sve lepo ne ispeglaju i bude igrivo.
 
Za trzaje probaj da promenis input misa u igri, nesto od direct input, raw input...meni je bagovalo na windows mouse ili kako se vec zove opcija, ali isprobaj sve.
 
hvala, probacu i to, desava se samo u rdr2 pa ako ne pomogne definitivno pauziram sa igranjem.
 
Nazad
Vrh Dno