Šta je novo?

Red Dead Redemption 2 PC

@CaptainCrash

Može. Radiće sa lagovima (tj. stutter-ima) zbog malo jezgara, ali radiće.
 
@CaptainCrash

Može. Radiće sa lagovima (tj. stutter-ima) zbog malo jezgara, ali radiće.
Moze na Srpakom [emoji51] kontam da nece biti perfekcija, da li ce seckati uzasno i kociti ili...? 16GB rama i 1070

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Bukvalno... Nakon zavrsetka nisam mogao da igram nista drugo pa sam krenuo od pocetka RDR2 :D

I ja ću. Taman sam se navikao da jašem po celoj mapi (uključujući i "Crnu vodu" i sve levo od nje :p, to ne može dok se ne završi story mod za one koji bi da probaju)

Smorilo me ovo online jurcanje i silni bagovi. :D
 
Poslednja izmena:
Super je taj deo mape iz RDR1 ali je mrsav sadrzajem nazalost. Prejahao sam ga i otvorio manje vise ceo, odradio jedan dva bountija i ocistio par sedista Del Lobo ganga ukljucujuci fort Mercer. Jesi ocistio "thieves landing" gde je ukotvljen onaj brod? To je lep deo recimo... Ima i gold bar u potpalublju broda :)
 
Poslednja izmena:
Zagrizao sam ozbiljno da ovo odigram na 100%. Na kraju sam trećeg poglavlja. Van priče sam doooosta toga uradio. E sad, ono što mene brine je deo koji se tiče oružja. Po odličnom sabetu sa foruma, nisam skupljao oružje i to mi zaista znači. Međutim brine me da li ću sada uspeti da ih sakupim dovoljno do kraja igre?

Ne brini se ništa, sve ćeš dobiti. Par najboljih kao što je REPEATER SHOTGUN ili ona CARCANO RIFLE dolaze tek u VI aktu. Neke ćeš naći prilikom pljačke kuća, a i RARE ROLLING BLOCK RIFLE si verovatno već uzeo u misiji kada si spašavao Trelonija sa onog imanja.

Bukvalno... Nakon zavrsetka nisam mogao da igram nista drugo pa sam krenuo od pocetka RDR2 :D

Isti slučaj. Ovaj put sam pokupio sve moguće kože za satchel-e i i ukrase za kamp i pre III čaptera.

Usput, silno me nerviralo što nisam mogao da vidim kakve frizure može da ima Artur kad dođe kod berberina, jer se vidi samo spreda. A onda na nekom jadu pročitam da treba pritisnuti skrol miša i onda možeš da ga vidiš sa svih strana. Prokleti slepci iz RS, pola komandi nisu objasnili...
A pogotovo je korisno ono držanje Q kada si u DEAD EYE modu u kasnijem toku igre, a ni to nisu objasnili u manualu...
 
Usput, silno me nerviralo što nisam mogao da vidim kakve frizure može da ima Artur kad dođe kod berberina, jer se vidi samo spreda. A onda na nekom jadu pročitam da treba pritisnuti skrol miša i onda možeš da ga vidiš sa svih strana. Prokleti slepci iz RS, pola komandi nisu objasnili...

Ne pricaj!!! E ovo je otkrovenje :D
Vidjao sam po yt da na konzolama to rade ali nije mi palo na pamet da isprobam scroll click :D
 
Ja ga uopste ne šišam, samo pomadu na glavu i bez šešira. Obrijan na nulu pravi je smekerica [emoji23]
 
Kad god uraste, pravac SD na kompletan tretman.

Inace redovno mi se desi da tek okupan ljosnem na nos u blato.

BTW pustio sam ga bio da jaše sam, konj pao i uzeo da crkava. Izadjem iz Cine video moda kad ono samo mi otkucava padanje časti. Da li zato što sam ko zna koliko digo gledao konja koji umire? Konja sam spasao...

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Da, isto se dešava i kada gledaš kako životinja umire ili napraviš pokolj među prasicima i ovcama (što redovno radim online jer su dobar izvor resursa :D).

Inače, u online modu ne možeš da zakolješ životinju koja je ranjena. Moraš da potrošiš metak na nju ali time u 90% dobijaš lošiju kožu.

Ja sačekam da crkne ili je pregazio konjem ako ima 1 *.

Edit:

Ne mogu da se ne složim s ovim. Došao sam do 11 lvl za trade rolu i sad ne mogu da nađem nigde jednu životinju, čak su i ptice nestale u močvari, krokodila nigde, zečeva ni od korova, o papkarima da ne govorim ...

Kod:
The collector role sucks now because you have to buy maps. 

The trader role sucks now because there are no animals to hunt. 

The bounty hunter role always sucked because it pays nothing. 

The moonshiner role sucks because it's basically a job a uber. 

This game sucks.

Online role definitivno sucks. :D
 
Poslednja izmena:
Da, isto se dešava i kada gledaš kako životinja umire ili napraviš pokolj među prasicima i ovcama.

Jedna od glupljih stvari u igri. Vidi te neko kako kolješ svinju/ovcu/kravu i momentalno je ANIMAL CRUELTY, pa te ganja zakon. Ama, jesu li svi u Rockstar-u vegani ili ne znaju kako nastaju hamburgeri i hot dogovi koje ždrvnjaju??

Ne mogu da se ne složim s ovim. Došao sam do 11 lvl za trade rolu i sad ne mogu da nađem nigde jednu životinju, čak su i ptice nestale u močvari, krokodila nigde, zečeva ni od korova, o papkarima da ne govorim ...

Slična situacija je i u Story modu.
Kad su mi trebali jazavci (badger) i prokleti rakuni za one kamp dodatke nisam mogao svećom u po bela dana da ih nađem nigde. Trebalo mi najmanje sat vremena da ulovim jednog PERFEKNOG (naiđe povremeno neki sa jednom ili dve zvezdice). A onda se setim da mi se sviđa onaj kačket što se pravi od 6 "perfektno utamanjenih" veverica, koje iskaču pred konja gde god kreneš. Štaviše, znam mesta gde sam morao da ih izbegavam da ih ne bi zgazio. Tako da sam prve tri veverice sa lakoćom ulovio tamo zapadno od Strawberry, a znam da ih ima na tone tamo kod Shady Belle i pored napuštene crkve. Naravno, narednih par sati od veverica ni traga na bilo kom od tih mesta, a o rakune i jazavce se spoplićem samo tako, a ne trebaju mi nizašta.

I onda se setim, treba mi jazavac za neku kožu, prolazim tuda i nema ih ni za lek. Posle par sati ga na jedvite jade ulovim ko zna gde, napravim ono što mi treba i sad kad prolazim tu ima ih na svakih 50 metara po jedan!! Juče sam iz čista mira sačmarom pobio četiri jazavca i dva rakuna koji su stovremeno bežali pred mojim konjem!! Gde ste bili kad ste mi trebali???!!!! :D:D:d Šala, naravno...
 
Poslednja izmena:
Nego, jel zna neko gde živi NastyB? Pitam za drugara.

Za slučaj da zbog njegovog saveta (doduše dobrog saveta), ne može da se uradi 100% :D

Ajme svakim danom se sve dublje zaglibljujem u ovu igru.
 
Ja nisam ulovio onog prokletog medjeda, dosli gosti u nezgodnom trenutku, kad sam nastavio pade noc i nema ga nigde, zna li neko kako da nadjem to cudo pa da ga isprangijam???
Jel moram opet onaj bait da postaviM??
 
Kakva je situacija posle završetka price. Ima li nesto da se radi, a da sam pritom odradio sve side quest-ove? Posto sam krenuo ispočetka i tek sam na drugom poglavlju, ali ipak volim da znam unapred.
 
Pre neki dan sam ponovo obrnuo RDR1 na PS3, sad poceo na PC RDR2, ovo je ludilo koliko je dobra igra. :D
 
Posle završetka priče možeš da nastaviš da igraš sa Džonom i da juriš trofeje koji ti nedostaju. Ne znam da li može sve da se nadoknadi ali možeš da loviš do mile volje.

Što se tiče legendarnih životinja njih možete da lovite svaki dan, dok ih ne ulovite kada se na mapi pojavi precrtani simbol (nisam pokušavao da jurim dva puta istu legendarnu životinju koju sam već ulovio :D). Ako se desi da je nema, udaljite se, prespavajte pa ponovo (ima negde neki tip na YT da je najbolje prespavati 72h - nisam isprobavao :d).

Prokleti jazavac je i mene namučio. Ne sećam se zašto sam ga jurio ali znam da kada mi je trebao nigde ih nije bilo (severno od Valentine-a sam ih jurio oko Dakota reke).

Ko igra online Collector rolu ima interaktivna mapa (ne mora da se kupuje):


Takođe, ko igra Trader rolu, ovo rešava problem sa nepojavljivanjem životinja. Radi provereno, sinoć sam se natankovao kožama.



Odlično mesto za postavljanje kampa gde se na 2-3 minuta pojavljuje panter sa 3* i krdo bizona je u regiji

maxresdefault.jpg
 
Poslednja izmena:
Nego, jel zna neko gde živi NastyB? Pitam za drugara.
Za slučaj da zbog njegovog saveta (doduše dobrog saveta), ne može da se uradi 100% :D
Ajme svakim danom se sve dublje zaglibljujem u ovu igru.

Živim na Betelgezu pod imenom Zaphod Biblbroks. :) :D

Neke stvari je baš zaguljeno uraditi 100%, ako misliš na one achievemente!
Na primer, u prošlom prelazu sam batalio dva achievementa zbog zaguljenosti - ubiti tri lika nožem za 15 sekundi i pogoditi 5 ptica sa pokretnog voza. Gledao sam snimke na YT i pitao se kako ja to ne mogu da izvedem, sve dok nisam tek NEDAVNO otkrio da u DEAD EYE modu postoji držanje tastera Q kojim se automatski obeležava više meta. E, kad sam to shvatio tamanjenje pet ptičurina sa pokretnog voza je bila ladovina. Ubiti tri lika nožem za 15 sekundi?? Samo naiđeš na onaj pokretni kamp O Driskolovih i laganezi tamanjenje noževima uz DE.
Uloviti sitne zverke (veverice, zečeve, pacove, muskrate...) sa onom "small game" strelom?? Samo u DEAD EYE, pritisneš Q, mišem obeležiš zverčicu i paljba. Nema nišanjenja VARMINT puškom dok se konj mrda, petljanja sa obeleženim delovima tela, greški ako zverčicu prosviraš gde ne treba... Sve je mnogo manje frustrirajuće kada otkriješ da postoje stvari i mehanike koje ne postoje u tutorijalu, niti bilo gde, nego su otkrili dobri ljudi interneta. :)
Usput, tek juče sam otkrio da kad se odrade svih 9 vrsta achievementa dobija se LEGEND OF THE EAST OUTFIT i kad sam to video, sad znam šta ću da radim u IV chapteru u kojem sam trenutno...
Prokleta igra, usisa mi svaki slobodan trenutak!
 
Živim na Betelgezu pod imenom Zaphod Biblbroks. :) :D

Neke stvari je baš zaguljeno uraditi 100%, ako misliš na one achievemente!

Mislim na total completation score.

Ne mislim da jurim sve Achi, ali su svi challanges naravno potrebni i to ću da odradim. Ostalo mi je 20ak, od čega je svega par zeznuto... doduše baš zeznuto. Ali me to ništa ne brine, samo me oružje brine :)
 
Posle završetka priče možeš da nastaviš da igraš sa Džonom i da juriš trofeje koji ti nedostaju. Ne znam da li može sve da se nadoknadi ali možeš da loviš do mile volje.

Znam, a ko da igra prvi deo pored ovog. [emoji3]


Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 

Uf, ovo je ne samo zaguljeno, nego ti treba večnost u igri da bi sve postigao.

Ali me to ništa ne brine, samo me oružje brine :)

Zašto te oružje brine?? Jednostavno, kupiš samo VARMINT i SPRINGFIELD puške, sve ostalo dobijaš tokom igre. Nijednu nećeš propustiti, jer je nalaženje istih ili u sklopu misija, pljački ili obilaženja kuća. Ništa nećeš propustiti. Ako vidiš neku da visi iznad kamina prvo je "snimi", pogledaj u inventaru i ako je nemaš onda je uzmeš.
U prvom prelazu sam kupio DOUBLE BARREL SHOTGUN kod trgovca, pokupio jednu u onoj misiji gde te Kieran vodi, jednu prilikom pljačke Catfish Jackson, tako da sam u inventaru imao tri te sačmare. Pa kad se izdupliraju ostale kad poželim da ponesem za lov SPRINGFIELD i VARMINT puške, ili LANCASTER REPEATER i SEMI-AUTO shotgun za misije prosto se okilavim dok ih ne nađem u inventaru. I tako svaki put kad zajašem konja...
Mislim da shvataš. Sva oružja se dobijaju tokom igre, jedino nisam naleteo na VARMINT i SPRINGFIELD puške, pa sam te dve kupio.
 
Inače, na PS Now (ko ima PS) juče sam primetio da su dali besplatan period za korišćenje.

Između ostalog, tu se nalazi RDR 1, pa ko baš voli eto prilike (ja neću sigurno :)).
 
@old_bookmaker
Svaka cast za savete!Postavio kamp tamo gde si savetovao,odradio sve one online zavrzlame i stvarno radi!Bilo je oko 15-20 bizona bukvalno oko kampa i jos pride par jelena!Samo da potraje ovaj glitch i bice dobro!
 
Takođe, ko igra Trader rolu, ovo rešava problem sa nepojavljivanjem životinja. Radi provereno, sinoć sam se natankovao kožama.
Ima jos bolja varijanta za solo lobby nego sto je ovaj lik okacio!Radi i njegova varijanta,ali posle pola sata se napuni lobby i sve moras iz pocetka da radis!
Probao sam ovo i radi bez problema!Igrao sam jedno dva sata i celo vreme sam bio sam!Cak nisam imao ni ono diskonektovanje za razliku od ranije!Videcu dali ce tako i ostati!
https://www.unknowncheats.me/forum/red-dead-redemption-2-a/372238-rdr2-solo-lobby-tool.html
 
Poslednja izmena:
@CaptainCrash

Može. Radiće sa lagovima (tj. stutter-ima) zbog malo jezgara, ali radiće.
Nece im stutterovati, jer imaju hyperthreading, nema to veze sa brojem jezgara, jer i na 9700k sa 8 fizickih jezgara, a bez HT, stutteruje, dok meni niti bilo kome na bilo kom i7 sa HT, ne stutteruje.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ma sredjeno je to, nemam ni ja stutter na 6600k. Nije bas ni da imam 60fps al dovoljno mi je bilo za uzivanje :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Kao što sajlonac kaže, sređeno je to za procesore bez ht-a.

Moj odgovor nije ni spominjao ht, već je i3 procesor o kome se pričalo slab za fluidno igranje rdr2-ke jer ima dosta delova u igri koji dignu cpu usage na kratko (verovatno se nešto učitava u pozadini) i ako nema dovoljno soka, desi se lag. A dovoljno lufta nema često nema jer taj procesor na rdr2-ci je skoro uvek na 80-90% usage-a.
 
Poslednja izmena:
Nemam pojma kako se kaže na engleskom. Kako da nateram konja da se propne na zadnje noge?
 
Nazad
Vrh Dno