Šta je novo?

Red Dead Redemption 2 PC

Je li jedini nacin da se na vulkanu vidi FPS sa RivaTunerom ili moze nesto poput frapsa ili bandicama?
 
Meni radi geforce experience.
 
Može li mala pomoć - savet od iskusnih igrača RDR2, obzirom da sam tek počeo da igram...

Kako sputavate wanted krimosa kad ga ulovite lasom?

Igram na PS4, ali same kontrole (i tasteri koji se pritiskaju nisu bitni) već mehanizam... Naime, bacim laso, ulovim ga, pritisnem R2 (kažem nebitno je da li je R2 ili npr. Q na PC) da ga dovučem do konja, sad treba da ga sputam, ali to ne mogu da učinim dok sam na konju. Problem je da kad pritisnem trougao (silazak sa konja) laso nestaje, i ulovljeni se oslobađa i počinje da bega, pa ponovo moram da ga lovim.

Napominjem da mi se ne pojavljuje kvadrat (taster za sputavanje) kada ga dovučem skroz do konja ako sam na konju, kad sam peške taj taster se pojavi i mogu da ga sputam...

Dakle postoji opcija je da siđem sa konja pa ponovo bacim laso i ulovim ga peške, ali nešto ne verujem da je ovo baš tako predviđeno da funkcioniše...
 
držiš L2 po difoltu prilikom silaska

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
 
Da ne spoilam nesto sebi, da pitam ukratko. Vredi li 40e ? Kontam da se jednom predje story, pocisti mapa i to je to od SP-a ? Ostaje tu online, ne znam koliko je repetitivan ? Ima li daily questova ili nesto sto te obavezuje da igras svakog dana/nedelje ?

Imam 40e u walletu, sumnjam da ce ici ispod 30 na winter sale-u. Cyberpunk me ne zanima, FM21 je druga dimenzija a dvoumio sam se izmedju ta 2 naslova. Tako da generalno ostaje pitanje da li vredi 40e i koliko sati mogu da ocekujem od igre :)

Keca sam igrao na ps3 jedno 10 sati, gotivna igra nema sta, ali preskocio celu generaciju.
 
Meni vredi. Najbolja priča i likovi u Rockstar igri ikad, sjajan, ogroman svet, brda stvari za uraditi... Bukvalno trenutni vrhunac open world avantura. Dok mi je online golo *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*.
 
Slazem se ^^ i meni je online bukvalno na nivou probanja... nisam hteo da se komitujem dalje. Mada je i sa GTA5 isto bilo tako, preveliki mi je 'jaz' dok ja svog karaktera ujednacim sa 'okruzenjem', nemam toliko vremena. :) SP je top, bas fino uradjeno, ali proveri alternativne distributere, ja sam prosle godine kupio za 20ak eur na jednom od njih.
 
Prinudjen sam bio da si ubacim 40e na steamu. Na rockstwru za 30ak sam nasao na nekim sajtovima. Generalno ne znaci mi da li ostane 1 ili 10e u walletu.

Nisam pratio do sada Steam popuste, ako se ne varam sada u decembru se ocekuje winter sale? Mada ne verujem da ce ispod ovoga sada.
 
^ Ako ti nije o glavu, sačekaj katolički božić, obično budu niže cena, a RDR2 je u više navrata bio ispod 30USD...
 
Ja sam kupio preko cdkeys.com za Rockstar Launcher, tamo je negdje oko 30 eur.

Što se tiče igre, meni je baš legla.
SP je odličan, prešao sam i uživao u svakom trenutku, ali meni je MP daleko zanimljiviji.
Igram MP skoro svaki dan već pola godine i tu nisam zagrebao ni 20% sadržaja. Svaki put kada se logujem kontam par minuta šta danas ... jer imam aktivnih stotinu stvari za obaviti.
 
@Mau53r
Kako uopste funkcionise taj online ? Jel kao u Gta 5 ? Ja nisam isao dalje od pocetka, kad biras ko ces da budes, koja frakcija ili sta vec. Nisam imao vremena da se cimam tada i vise nikada nisam ukljucio.
 
Ja sam kupio preko cdkeys.com za Rockstar Launcher, tamo je negdje oko 30 eur.

Što se tiče igre, meni je baš legla.
SP je odličan, prešao sam i uživao u svakom trenutku, ali meni je MP daleko zanimljiviji.
Igram MP skoro svaki dan već pola godine i tu nisam zagrebao ni 20% sadržaja. Svaki put kada se logujem kontam par minuta šta danas ... jer imam aktivnih stotinu stvari za obaviti.

Hajde pojasni i nama sta se tu dobija i to o cemu govoris bas si me zainteresovao jer to je najbolja igra koju sam ilad igrao za mojih 30 godina gde sam svaku side misiju presao i zakruzio 100% igre, i sad je pokrenem i samo uzivam u atmosferi i jurim okolo, a planiram da kupim online dodatak
 
Evo i ja iscekujem MP opis da vidim sta ima tu da se radi. Jer u GTAV i nema sta da se radi ako nemas nikog u friend listi. Generalno osim pljacki i misija koje jednom uradis to je. Ljudi nadju zabavu u RP serverima, mozda trkama.. Zanima me da li ima nekog grinda ili cilja u RDR2. Kontam da ce to prelomiti da li je uzeti. Osim RDR2, jedino bih mozda razmislio da pazarim FFXV. Naravno FM21 ali verujem da cu vec u februaru da ga nadjem za 25e na kinguinu tako da ne zurim.
 
Hajde pojasni i nama sta se tu dobija i to o cemu govoris bas si me zainteresovao jer to je najbolja igra koju sam ilad igrao za mojih 30 godina gde sam svaku side misiju presao i zakruzio 100% igre, i sad je pokrenem i samo uzivam u atmosferi i jurim okolo, a planiram da kupim online dodatak

Nema šta da kupuješ, ako imaš SP imaš automatski i MP, oni su samo omogućili ljudima koji nisu kupili celu igru da kupe posebno MP mod za manje pare.
 
Kad kreiraš lika i kreneš bit ćeš na početku uvučen u online story mode. To je prvi dio i preporučujem da se odmah odigra na početku. Kad se završe sve misije, može se nastaviti i drugi dio online story, ali za taj trebaš imati negativan honor, pa da ti se pojavi početak misije. Negativan honor ćeš dobiti ako ubijaš i sl. ili ga možeš kupiti za zlato.

Mapa je ista kao i u SP i može se istraživati kompletna. Pored toga ima na mapi tona stranger misija koje se mogu igrati. Zatim se mogu igrati razni modovi sa ili protiv drugih igrača. Zatim postoje razne roles: Moonshiner, Bounty Hunter, Trader, Collector, Naturalist. Za svaku ima tona misija.

Više legendarnih životinja, nove odjeće, oružja, konja itd. Stalno dodaju nešto novo. Dok se leveluješ otključavaju se nove stvari. Može da se upgrejda apsolutno sve, od svog lika, pa sve do oružja, opreme, konja, kampa … Npr. odmah sam uzeo Colt Navy koji nema u SP i to mi je omiljeni revolver.

Ja sam npr. lvl 82, a tu ima hrpa profila sa levelima preko 300.


Preporučujem Red Dead Online pa sa strane Recommended Communities

Također preporučujem RDO - Collectors Map. To je real-time mapa koja se resetuje jednom dnevno za Collector role. Preporučujem kupiti odmah svu opremu: lopatu, metal detektor i dvogled. Isplatiće se od prodaje za jedan dan. Dobro se može zaraditi.

Za Bounty Huntera treba kupiti odmah Reinforced Lasso i to je jedina uloga za koju se dobijaju i pare i zlato.

Preveliko da bi se detaljno objasnilo. Treba igrati i gledati uputstva na netu i youtube definitivno.
 
Poslednja izmena:
Hvala drugar na opisu. Generalno uzecu RDR2 sada, igracu ga za 100% i SP i MP. Bice jedina SP igra za ovu zimu. Mislim da je tako najbolje. To je rockstar games, na steam-u necu docekati da ustedim 15e ni za godinu dana.
 
Ja sam se vratio na RDR2, odavno sam je uzeo ali me generalno SP igre ne drze, pa sam batalio da je igram. Sad sam na nekih 25% i mogu samo da potvrdim da je igra sjajna, jeste malo sporija za moj ukus ali vredi igrati.

Na konfi iz potpisa i sa podesavanjima sa HW Unboxed kanala igra naprosto klizi, 70-100fps, vecih dropova nema, kao film da gledam..
 
Dx12 38fps, Vulcan 70tak fps, odmah na pocetku igre. Jel to normalno tako da bude?

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Dx12 38fps, Vulcan 70tak fps, odmah na pocetku igre. Jel to normalno tako da bude?

Sent from my IN2013 using Tapatalk
Mislim da nije , meni je fps bio slican sa dx i vulkan. Mozda je odvrnuto jos nesto u advanced opcijama kada se prebaci na dx.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Mislim da nije , meni je fps bio slican sa dx i vulkan. Mozda je odvrnuto jos nesto u advanced opcijama kada se prebaci na dx.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
Vulcan mi smanji zvuk, bukvalno moram da odvrnem zvucnike do kraja.
Na dx 12 ako pritisnem ESC, i vratim se u igru, fsp se prepolovi i gpu usage ode na 50%. I onda se nakon 10 sekundi vrati na full fps. I tako svaki put. U igri samo ne pada fps, ali cim ESC i udjem u menu ili da snimim igru, kad se vratim, 10 sekundi je na 50% fps-a.
A nekad uopste nece da se vrati na 100%.
Triple buffering rjesio problem. Mada cu probat njega da iskljucim, a ukljucim vsync. Mozda ce i tako rjesiti problem.

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@whiplasher

I meni se smanji zvuk skroz, ne moras da odvrces zvucnike, desni klik na volume ikonicu, Open Volume Mixer, pa tu pojacaj zvuk, smanjen je za igricu skoro do kraja.
 
@ivanbass1 - E super hvala ti. Sad stoji na dx 12, pa ako mi opet bude pravio probleme vraticu na vulcan.

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Dx12 38fps, Vulcan 70tak fps, odmah na pocetku igre. Jel to normalno tako da bude?

Sent from my IN2013 using Tapatalk

Nije. Proveri da li ti je resetovao podesavanja kada si presao sa DX12 na Vulcan. Mozda nije na istim podesavanjima.
 
Jeste, sve isto, udjem izadjem iz igre. Kako sam ukljucio triple buffer ok je. Podesavanja su ista za oba, gotovo sve ultra, ponesto high i med. Odmah na pocetku je, ne igram, samo prosao onaj prvi dio da vidim hoce li me izbaciti, jer me na narodnoj izbacivalo.
Evo opet sam usao i pobao, def je do triple buffer. Cim ga iskljucim, gpu usage padne na 55% i stoji tu ukoliko stisnem ESC, pa se vratim.

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Taj bug sa zvukom je došao sa updejtom od 1. decembra, baš iritantno. Svaki put kad uđeš u igru moraš u mixeru da podigneš zvuk ....
 
Na dx 12 ne. Cini mi se da je na dx12 vise onako "smooth", pa sam ostavio na dx12. Sam fps tu je negdje, mada mi se cini ovo na prvim scenama da na vulkan ima nizi min fps ns momente. Dx12 je nekako stabilniji.

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Meni je uvek bilo dosta losije na DX12 u odnosu na Vulkan, bas cu sada da udjem i proverom da li je i dalje.

Pa da, isto kao i ranije:

RDR2_2020_12_24_13_54_07_298.pngRDR2_2020_12_24_14_02_34_144.png
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno