»RSS Benchmark sajt

Strana 65 od 65 PrvaPrva ... 15556162636465
      Prikazani rezultati od 961 do 973 od ukupno 973

Tema: Red Dead Redemption 2 PC

Member Avatar korisnika emaremare
        Na forumu od
        Sep 2007
        Poruka
        1.313
      2. Moja mašina
        • CPU: i5-3470
        • MoBo: Gigabyte GA-H77N-WIFI
        • RAM: 2x4GB Kingston 1600 Mhz
        • VGA: GeForce GTX 1060 ARMOR 6G OCV1
        • MON: Samsung PS50B530
        • HDD: Kingston V300 240GB, Hitachi 2TB, Maxtor 320GB
        • OPT: LG GH24NS95 DVD
        • Case: Cooler Master Elite 120 Advanced
        • Ostalo: Onkyo TX-SR508
      3. Citat Citiram korisnika: NastyB Pogledaj poruku
        Zavisi kako ko igra. Ja sam u drugom/trećem prelazu, tek sam ušao u Chapter III i imam 50+ sati igranja, belog arabiana i još jednog konja sam odavno ukrotio na 4. nivo, sakupio sam sve kože za LotE satchel, pola onih "ulepšavanja kampa" sam obavio, Explorer Achievement sam obavio (našao sva 4 blaga), još tri achievement-a su mi pri kraju, a neke tek treba da obavim, čisto da vidim kako izgledaju.
        Znam, deluje kao da sam odlepio, ali posle RDR2 koje god igre da sam se dohvatio opasno me je smorila. Mislio sam da će Witcher 3 kojeg dugo nisam igrao malo to da poremeti, ali čim sam ušao u White Orchard setih se Valentine-a i Horshoe Overlook-a i momentalno sam poželeo da se vratim nazad. Jednostavno, nijedna druga igra me trenutno ne privlači, pa što da ne odugovlačim što je moguće više. To je samo MOJ slučaj, svako igra na svoj način.

P.S. Tek u ovom drugom/trećem prelazu sam saznao da kad ti nivo DEAD EYE poraste da možeš samovoljno da nišaniš, da držanjem tastera Q možeš da koristiš "stari" sistem DE kada kursor automatski obeležava metu, što u nekim slučajevima ume puno da pomogne.
        Ja 1 put prelazim i igram po tvojim i savetima jos nekih. Pocetak 3 chaptera imam oko 42 sata. Nisam lovio sem ono sto sam morao. Planiram uskoro da malo lovim (imam lavlju sapu sada pa taman da ganjam sta mi treba za kombinnaciju sa njom) ako mi svidi ok ako mi se ne svidi lovicu samo sta moram. Obavio sam sve bele misije osim fotografa zivotinja u Jagodiću njemu sam samo torbu vratio. Nije me put nanosio tamo u poslednje vreme pa nisam njega do kraja odradio.

Ovo sa Q za dead eye ti napomene u misiji pri kraju 2 chaptera. Toliko brzo ti hintovi nestanu da covek lako propusti.

Nista budzovanio nisam sem kampa dok sam bio u Konjskoj Potkovici, sad malo kinte da nakupim da cu da sredjujem. Sto se tice Artura i Konja nisam previse ulagao u njih sem osnovno.

Artut mi je preko 75%stamine a health i dead eye oko 50%. Koliko sam shvatio health se najbolje budzi veslanjem i tucom? A kako dead eye da nabijem?

Member Avatar korisnika jorgovan
        Na forumu od
        Mar 2002
        Poruka
        3.344
        Citat Citiram korisnika: sajlonac Pogledaj poruku
        Valjda si Nislija
        Pa sad, to je komplikovana tema

Citat Citiram korisnika: NastyB Pogledaj poruku
        Košta jedno 700-800 dolarčića u štali u Sen Deniju i za nijansu su bolji od Turkomana.
        Bio do štale u SD, ali mi tamo ne nudi na prodaju nijednog konja, očigledno moram još neku story misiju da uradim da bi se pojavili.

Drugi konj mi treba za razne namene, crnog arapina ću svakako da imam, pa čoveče želim da budem Old Šeterhend! Ali bi nabavio i neku drugu rasu. Kod Turkamana preporučujete i gde se nabavljaju?

Na konje i kozmetiku (odela i ostale gluposti) u story modu ne treba bacati pare.
        MAJOR SPOILER
        Spoiler:
        Od kako sam se ispojlao da će Artur da rikne, pazim ga i mazim kao da mi je rođeno detence. Redovno ga šišam, uređujem bradu, kupam, puštam da spava u hotelu i baš sam sentimentalan Gledam da je lepo obučen i u skladu sa lokacijom. Prso sam zar ne?

I sad nekako kad znam da su mu dani odbrojani, želim da mu na sviram što više perkova.

Šta će ti drugi konj? Dok kod njega razviješ sve, možeš da završiš igru, počneš sve ispočetka i stigneš do pola.
        Ali ja nigde ne žurim. Završižu igru kad završim. Planiram da imam maks broj konja koji mogu da imam, naravno lvl 4 bond.

Ja predlažem da počnete online mod.
        Ja sam na Stadiji... tamo je populacija igrača mizerno mala a nemam nijednog jedinog prijatelja. Planiram da probam svakako kad žestoko izgustiram story. Trenutno se bez problema vidim da krenem od početka story. Drugi bitan problem sa online mi je ako moram da cimam druge ljude a onda odjednom trebam da nestanem iz igre, to mi je glupo a nikada ne znam kolika će mi gejming sesija biti.

edit: sad vidim da si napisao da može i solo, super!

Inače za vikend napravih "the" torbicu! Ura! Videću sad kako će mi biti izazovi, mada sa samog spiska vidim da ima dosta teških, što i nije neki problem, ali i onih koji mi se ne rade... tipa kockarski.

pa što da ne odugovlačim što je moguće više
        Ista priča. Imam na lageru i Rise of Tomb Raider koji planiram da ubacim po malo između RDR2 sesija ako mi se desi da mi je potrebna mala pauza.

da držanjem tastera Q možeš da koristiš "stari" sistem DE kada kursor automatski obeležava metu
        Eto, imam DE lvl 8 ali nisam imao pojma o ovome.

Što me potesti za lvl 9, koje izazove trebam da uradim? Ako sam dobro razumeo za lvl 10 mi je potrebno svih 90, a za 9 nisam uhvatio kako.

Ovo sa Q za dead eye ti napomene u misiji pri kraju 2 chaptera. Toliko brzo ti hintovi nestanu da covek lako propusti.
        Hintovi su mnogo glupo urađeni, naročito na početku. Ono fokusiran si na uvod likova i sl. Ja npr. igram sa titlovima uključenim, čitam titl a hint mi izađe na milisekundu na drugom delu ekrana.

Sinoć bio u fazonu malo da iskuliram... odem u pozorište, uzmem čips i salsa umak i iskuliram 10 minuta. Ova igra je stvorena za budale kao što sam ja.
        Where else can you go?

Member Avatar korisnika old_bookmaker
        Na forumu od
        Aug 2015
        Poruka
        1.470
        @jorgovan: Hahahaha, i ja sam ga redovno slao na šišanje, brijanje i kupanje. Higijena na nivou. Jednom sam napomenuo da sam više puta pokušao da mu nabacim neku žensku iz saluna ali Artur neće pa neće.

@emaremare: Ubijanjem životinja, nišani u glavu. Možeš i NPC da "kokaš".

Edit: Nije tako jednostavno kako sam mislio.

https://www.shacknews.com/article/11...d-redemption-2

Ja nisam nešto posebno jurio to da nadograđujem, nakako mi se samo levelovalo i nisam ga baš često koristio.

Click image for larger version. 

Name:	2020-01-13_122321.jpg 
Views:	61 
Size:	50,1 KB 
ID:	280012
        Menjao old_bookmaker : 13.01.2020. u 13:23

Member Avatar korisnika NastyB
        Na forumu od
        Oct 2007
        Poruka
        1.097
      7. Moja mašina
        • CPU: Core i5 8500, CoolerMaster Liquid Master 120 Lite
        • MoBo: Asrock B360 Pro 4
        • RAM: 16GB Geil EVO Forza 2400
        • VGA: Zotac GTX1060 6GB
        • MON: Viewsonic 2448 LED
        • HDD: M2 SSS Samsung 970 EVO 250GB + M2 SSD WD Green 120 GB+ WD 1TB + Toshiba 2TB
        • OPT: Samsung SATA OEM
        • Case: CM Mastercase Maker 5, Corsair HX650
        • SND: Realtek ALC892, Altec Lansing ATP3
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Roccat ISKU+ CM Storm Alcor
      8. Citat Citiram korisnika: emaremare Pogledaj poruku
        Upravo to. Dobija se prilikom one pljačke voza (nije spoiler, valjda svako zna da će biti pljački, banda je u pitanju), ali posle mi se pojavilo toliko kratko da nisam stigao da vidim koji se taster koristi za to. Srećom, odmah sam restartovao igru i to je bilo prvo što se pojavilo. Kad samo pomislim da sam u prethodnom prolasku to propustio, a ponekad bi tako značilo...

Citat Citiram korisnika: emaremare Pogledaj poruku
        Artur mi je preko 75%stamine a health i dead eye oko 50%. Koliko sam shvatio health se najbolje budzi veslanjem i tucom? A kako dead eye da nabijem?
        Ubijanje zverinja i deljanje koža uvek donosi mali upgrade, svaki pronalazak nećega donosi poneki poen, VALERIAN ROOT takođe fino upgrade-uje Dead Eye, pronalaženje onih ROCK CARVINGS za misiju GEOLOGY FOR BEGINNERS donosi po 5 DE poena, ali i nešto što sam otkrio tek juče - pošto sa LotE satchelom imam podosta onog nalovljenog mesa, kad sam jednom u priručnom kampu hteo da se nahranim životinjskim ostacima sasvim sluajno sam (omaškom) pritisnuo strelicu desno na BIG GAME MEAT i iznenadio se da postoji "začinjeno" meso. Uopšte to nisam znao do juče. NPR, ispečeš BIG GAME sa CREEPING THYME biljkom i DEAD EYE CORE ide u žuto, napraviš POTENT SNAKE OIL od jedne biljke INDIAN TOBACCO, popiješ to i ima pola garnzona da pobiješ dok se Dead Eye ne istroši. Dođavola, sad sam počeo i bilje da ganjam.
        Jedino što me malo nervira i ne mogu da ukapiram je pecanje. Na drugom prelasku sam ulovio jedno 5-6 legendarnih riba, ne previše teško, ali neke su živo mučenje. Na primer, legendarnu štuku koja se nalazi u Bayou uspem da uhvatim na, bukvalno 3-4 metra od Artura. Ali pošto ne mogu da je "povlačim" dok se praćaka, da ne bi pukao konac, pokušavam da je zadržim sa SHIFT (ne sme dugo da se koristi, jer posle 10-ak sekundi konac puca) a kad ostavim komande dok se praćaka, Artur otpušta mašinicu da ne bi pukao konac, što je krajnje realno. Problem je što se riba praćaka 10-15 sekundi (kada se konac popušta), a mirna je za povlačenje jedva 3-4 sekunde, te ako ne želim da pukne konac ona je za par minuta već na 20 metara od Artura. Probao nekoliko puta i uvek se završi ili pucanjem konca ili riba ode u tri lepe daleko kad me više mrzi da se maltretiram sa tim.
        Znam da mora da postoji fora i ovaj put ću silno hteti da to provalim. Možda je poenta u tome da je lovim iz čamca, neke sam ulovio lagano iz čamca, ali tamo u Bayou nisam naišao ni na jedan...
        Uf, kako se lako raspišem...
        Menjao NastyB : 13.01.2020. u 15:21
        "Grešiti je ljudski, ali da bi se stvarno zabrljalo, potreban je kompjuter"

Na forumu od
        Oct 2007
        Poruka
        1.097
      10. Moja mašina
        • HDD: M2 SSS Samsung 970 EVO 250GB + M2 SSD WD Green 120 GB+ WD 1TB + Toshiba 2TB
      11. Citat Citiram korisnika: jorgovan Pogledaj poruku
        Bio do štale u SD, ali mi tamo ne nudi na prodaju nijednog konja, očigledno moram još neku story misiju da uradim da bi se pojavili.
        Drugi konj mi treba za razne namene, crnog arapina ću svakako da imam, pa čoveče želim da budem Old Šeterhend! Ali bi nabavio i neku drugu rasu. Kod Turkamana preporučujete i gde se nabavljaju?
        To tek u IV chapter-u. pre toga su nedostupni. Turkoman je, takođe, u istoj štali i malo je jeftiniji od crnog arapina.
        Postoje snimci na YT kako se "besplatno" dolazi do boljih konja, ali to su sve konzolni snimci bagova koji su ispravljeni i ne važe više ni u PC verziji.

Citat Citiram korisnika: jorgovan Pogledaj poruku
        Sinoć bio u fazonu malo da iskuliram... odem u pozorište, uzmem čips i salsa umak i iskuliram 10 minuta. Ova igra je stvorena za budale kao što sam ja.
        Nisi jedini. I meni ponekad dođe da popijem kaficu, s tom razlikom što mi je TV tik do monitora, pa malo gledam i jedno i drugo. I umesto gašenja igre ili pasiviziranja sa Alt-tab pustim da vidim šta ima po tim pozorištima.
        Baš kao što sam uživao u pričama Rikija Žervea u GTA V. Ili GTA IV više se ne sećam...

Citat Citiram korisnika: old_bookmaker Pogledaj poruku
        @emaremare: Ubijanjem životinja, nišani u glavu. Možeš i NPC da "kokaš".
        Edit: Nije tako jednostavno kako sam mislio.
        https://www.shacknews.com/article/11...d-redemption-2
        Hvala na linku, ni ja nisam znao sve ovo posle toliko vremena u igri.

Member Avatar korisnika jorgovan
        Na forumu od
        Mar 2002
        Poruka
        3.344
        Ja sam biljober odavno, ali pecanje još nisam počeo. Evo sačekaću da ti to još malo provališ pa ću onda . Mislim da ću opet da pauziram story i da jurim malo ove lakše izazove.
        Menjao jorgovan : 13.01.2020. u 15:25
        Where else can you go?

Na forumu od
        Oct 2007
        Poruka
        1.097
      14. Moja mašina
      15. Citat Citiram korisnika: jorgovan Pogledaj poruku
        Ja sam biljober odavno, ali pecanje još nisam počeo. Evo sačekaću da ti to još malo provališ pa ću onda . Mislim da ću opet da pauziram story i da jurim malo ove lakše izazove.
        Nisam siguran, ali mislim da je fora u čamcu. U drugom prelasku jedina riba koju sam ulovio a da nije iz čamca jeste ona "pored pruge" u Sen Deniju. Jedino nju sam upecao sa onog pružnog mosta, a baš tada nema vozova satima.
        Šta podrazumevaš pod "lakše izazove"??
        Opet uzimam sebe za primer, jedan od zeznutijih achievementa jeste SHARPSHOOTER izazov da ubiješ 5 ptica SA voza u kretanju. S obzirom da sam prvi put bio u trećem ili ćetvrtom čapteru, nanišaniš uz pomoć Dead Eye jednu, pa dok nanišaniš, pa dok pogodiš, te se ugasi DE posle pogotka, pa onda opet aktiviraš DE za drugu, pa dok je nanišaniš, pa opališ, pogodiš, a onda opet...pa posle prvog pucnja se vodiš kao da pljačkaš voz... živo mučenje.
        Ovaj treći put dok sam bio u onom DE modu kada kursorom automatski obeležavaš metu (početni nivo) trebalo mi je bukvalno 5 sekundi da poskidam tih 5 ptičurina i zbrišem pre nego što su u vozu shvatili šta se dešava. Da sam ranije znao da to može da se izvede i kasnije, na isti način, držanjem tastera Q, sve bi bilo mnogo lakše.
        I još jedan savet za meni uzbudljiv lov.
        Gledao sam mnoge snimke kako uhvatiti PERFECT PANTHER PELT u šumi južno od Rhodes. Kakva glupost. Sve što ti treba jeste da se u šumu ušetaš na konju. Pantera nećeš videti jer napada krajnje iznenada (ako si pešak teško da ćeš stići da reaguješ), ali to nije problem. Pustiš da se zverka sasvim približi (ne može da te napadne na konju), da te konj zbaci, tada se panter izmakne nekoliko metara sasvim dovoljno da uključiš DEAD EYE i prosviraš ga kako treba.
        Tako lovim i pume (jedan od achievementa je uloviti strelom pet puma i oguliti ih) i uopšte nije problem ako se ne uzbudoš/uplašiš prilikom toga. Grizli?? Jedan metak iz Springfield puške sa EXPRESS municijom u vugla i kraj priče. Achievement sa tri odradana medveda je jedan od laganih. Samo da znaš gde se pojavljuju.

Member Avatar korisnika emaremare
        Na forumu od
        Sep 2007
        Poruka
        1.313
      17. Moja mašina
        • CPU: i5-3470
        • MoBo: Gigabyte GA-H77N-WIFI
        • RAM: 2x4GB Kingston 1600 Mhz
        • VGA: GeForce GTX 1060 ARMOR 6G OCV1
        • MON: Samsung PS50B530
        • HDD: Kingston V300 240GB, Hitachi 2TB, Maxtor 320GB
        • OPT: LG GH24NS95 DVD
        • Case: Cooler Master Elite 120 Advanced
        • Ostalo: Onkyo TX-SR508
      18. Citat Citiram korisnika: NastyB Pogledaj poruku
        Nisam siguran, ali mislim da je fora u čamcu. U drugom prelasku jedina riba koju sam ulovio a da nije iz čamca jeste ona "pored pruge" u Sen Deniju. Jedino nju sam upecao sa onog pružnog mosta, a baš tada nema vozova satima.
        Šta podrazumevaš pod "lakše izazove"??
        Opet uzimam sebe za primer, jedan od zeznutijih achievementa jeste SHARPSHOOTER izazov da ubiješ 5 ptica SA voza u kretanju. S obzirom da sam prvi put bio u trećem ili ćetvrtom čapteru, nanišaniš uz pomoć Dead Eye jednu, pa dok nanišaniš, pa dok pogodiš, te se ugasi DE posle pogotka, pa onda opet aktiviraš DE za drugu, pa dok je nanišaniš, pa opališ, pogodiš, a onda opet...pa posle prvog pucnja se vodiš kao da pljačkaš voz... živo mučenje.
        Ovaj treći put dok sam bio u onom DE modu kada kursorom automatski obeležavaš metu (početni nivo) trebalo mi je bukvalno 5 sekundi da poskidam tih 5 ptičurina i zbrišem pre nego što su u vozu shvatili šta se dešava. Da sam ranije znao da to može da se izvede i kasnije, na isti način, držanjem tastera Q, sve bi bilo mnogo lakše.
        I još jedan savet za meni uzbudljiv lov.
        Gledao sam mnoge snimke kako uhvatiti PERFECT PANTHER PELT u šumi južno od Rhodes. Kakva glupost. Sve što ti treba jeste da se u šumu ušetaš na konju. Pantera nećeš videti jer napada krajnje iznenada (ako si pešak teško da ćeš stići da reaguješ), ali to nije problem. Pustiš da se zverka sasvim približi (ne može da te napadne na konju), da te konj zbaci, tada se panter izmakne nekoliko metara sasvim dovoljno da uključiš DEAD EYE i prosviraš ga kako treba.
        Tako lovim i pume (jedan od achievementa je uloviti strelom pet puma i oguliti ih) i uopšte nije problem ako se ne uzbudoš/uplašiš prilikom toga. Grizli?? Jedan metak iz Springfield puške sa EXPRESS municijom u vugla i kraj priče. Achievement sa tri odradana medveda je jedan od laganih. Samo da znaš gde se pojavljuju.
        Na pocetku 3 chaptera kada sa Hoseom i Dutchom ides na pecanje Hose napomene da je pecanje izrazito lakse iz camca.

Na forumu od
        Oct 2007
        Poruka
        1.097
      20. Moja mašina
      21. Citat Citiram korisnika: emaremare Pogledaj poruku
        Na pocetku 3 chaptera kada sa Hoseom i Dutchom ides na pecanje Hose napomene da je pecanje izrazito lakse iz camca.
        Da, sinoć sam došao do toga, prva dva puta uopšte nisam obratio pažnju na to, delovalo mi je kao neko neobavezno ćaskanje.

Ali, opet, u tom Bayou ima jedan jedini čamac na koji sam naišao (mora biti tokom dana), ali čim sednem u njega čitav Lagrasse želi da me metkom proburazi, kao da im kradem zlato.

Member Avatar korisnika old_bookmaker
        Na forumu od
        Aug 2015
        Poruka
        1.470
        Odavno me neko nije nasmejao kao ovaj lik. Klipove gledajte redom.

Rešio čovek da "poentira" ingame, doduše sa Džonom ali nema veze. Uporan je.

Deadwood scenario:

Menjao old_bookmaker : 14.01.2020. u 21:38

Member
        Na forumu od
        Jun 2007
        Poruka
        728
      24. Moja mašina
        • CPU: core duo 6420/3600mhz box bez dizanja napona
        • MoBo: infinity dark 965-s
        • RAM: 4 gb takems 800 mhz/900mhz
        • VGA: x1950 pro 512 gdr3
        • MON: samsung 757 dfx
        • HDD: 2x250 western digital raid
        • OPT: pionir 110
        • Case: codegen 400 w
        • SND: integrusa
      25. Jedno tehnicko pitanje, drugar bi da igra RDR2, ima AMD 1100t 6/6 na 3.3 ghz , 16 gb rama i RX470 8gb , da li moze da potera igru, tj. koliko je igra CPU zahtevna?

Member Avatar korisnika dzonihsv
        Na forumu od
        Nov 2007
        Poruka
        3.982
      27. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen 5 2600@4.0GHz + LC-CC-120-RGB
        • MoBo: MSI B450-A Pro
        • RAM: 2x8GB Corsair Vengeance LPX DDR4 3000MHz@3200Mhz CL16
        • VGA: Sapphire Pulse Radeon RX 5700 8G GDDR6
        • MON: ViewSonic VA2349S 23"
        • HDD: Gigabyte SSD 240GB + Hitachi 500GB + Hitachi 750GB + Samsung F3 1TB + Seagate 1TB
        • Case: LC Power 914b (LC6650GP3 V2.3 650W)
        • SND: Blueberry SW-M26
        • INET: Wifi
      28. Ne more, procesor nema sse4.1 instrukcije. U najboljem slučaju će doći do glavnog menija i igra će krešovati.

Member
        Na forumu od
        Jun 2007
        Poruka
        728
      30. Moja mašina
        • CPU: core duo 6420/3600mhz box bez dizanja napona
        • MoBo: infinity dark 965-s
        • RAM: 4 gb takems 800 mhz/900mhz
        • VGA: x1950 pro 512 gdr3
        • MON: samsung 757 dfx
        • HDD: 2x250 western digital raid