Šta je novo?

Crkava graficka?

CikaKURE

Cenjen
Učlanjen(a)
27.03.2011
Poruke
538
Poena
180
Moja oprema  
CPU & Cooler
i7 4770K / Noctua NH-U12P SE2
Matična ploča
AS Rock Z87 Pro3
RAM
12gb
GPU
GTX 1060 6gb
Storage
NVME + SSD + HDD
PSU
Zalman ZM850HP
Kućište
Chieftec Dragon Full Tower
Imam sledeci problem. Kada upalim racunar, digne se windows, pokaze desktop i samo se cuje zvuk raskacivanja hardwera i ugasi se monitor. Cuje se nekad i po 10 puta za redom zvuk uljucivanja/iskljucivanja hardwera ali ne daje sliku. Resetujem racunar, on se upali ali sa nekom bezveze malom rezolucijom. Par puta reset, vadjenje kabla i upali se normalno. Kada se jednom upali, sve radi normalno. Igre, pod opterecenem radi, sve kako treba. Dok je tako zagrejan, mogu racunar gasiti i paliti bez problema. Problem se javi samo kad duze stoji ugasen. Da li je problem grafika ili nesto drugo?

Graficka je dobro u lezistu, instalirao drajvere nove.
 
Moglo bi biti i do napajanja.
 
Juce kad sam ga ugasio kroz windows samo ugasio monitor, masina jos ostala da radi dok nisam iskljucio kabal. Posle toga mi tastatura nije radila do nism upalio i ugasio racunar. Mozda i jeste napajanje.
 
ne mora nov sistem,but nekog liveboot-a kao npr streleca ili nekog linuksa dabluje sasvim fino umesto.mada ako napajanje ima problem na sata granama,neće ni to reći ništa.

najpotpunije pa i najpraktičnije je da nosiš kod nekog sa provereno ispravnim računarom sa grafičkom slične ili jače potrošnje.
 
Moze biti i do kabla od monitora, mada ne bi trebalo da zabode racunar (tastatura).
 
Jel koristis displayport?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Koje je napajanje u pitanju? 99% je neki LC power od oko 500W, tako da to lepo ide u djubre. Ako je neko drugo, starije a brendirano, onda je vrlo moguce da su kondenzatori nabubreli/iscureli, pa ih samo zameni i radice normalno.
 
Jel koristis displayport?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Da, koristim bas display port? Pre godinu, dve je prestala grafika da mi daje sliku na DVI. HDMI i DP rade normalno.

Koje je napajanje u pitanju? 99% je neki LC power od oko 500W, tako da to lepo ide u djubre. Ako je neko drugo, starije a brendirano, onda je vrlo moguce da su kondenzatori nabubreli/iscureli, pa ih samo zameni i radice normalno.

U pitanju je neko Raidmax mislim, na poslu sam sada. Ima mozda cak 800w, ovde sam ga preko foruma kupio i lepo platio.
 
Probaj drugi dp kabl ili hdmi, bilo je problema vezanih za starije dp kablove

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Koristim adapter DP to DVI, tako funkcionise vec godinu, dve otkad DVI port nece da radi. Nema mi monitor HDMI ulaz. HDMI koristim za TV i radi normalno.
 
Nazad
Vrh Dno