Šta je novo?

Samsung Galaxy S20/S20+/S20 Ultra

Povrh toga, setite se da snap uvek vuče i sony senzore za kameru (u zadnje vreme samo prednju) a exynos isocell samsungov. Tako da je ranije i tu bila poprilična prednost. Sve u svemu, ja u buduće znam šta ću, a samsumgu sretno sa exyjem! Sad jedino da ne izbace bendove neophodne za evropu al valjda nisu toliki pilićari.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
A jel moguce naci SD u duos? Imao sam sad priliku da predjem od exynos na sd ali je bio model N960U sa signle sim....
 
Od preko 15 samsunga koliko sam promenio samo sam jedan nosio na servis; ako sam baksuz nek rikne pa ću ga prodam u delove ali exy više ni iz principa neću!

Slažem se u potpunosti sa svime što si rekao za snap/exy . . . samo još da srede globalni problem proximity senzora na S11 i milina :D
 
Ni taj problem nisam imao (ili jesam a ni ne znam) [emoji23][emoji56]

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Verovatno si ga imao, 99% svih S10 i Note 10 telefona ima taj problem ali nisi obraćao pažnju kao i ostalih 99% ljudi :d:d:d
 
^ to za senzor si u pravu, ni 10 android nije ispravio. Desi se retko ali ipak nije neprimetno.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Kad razgovaras senzor ugasi ekran, u trenutku kada zavrsavas razgovor i odmaknes telefon od uveta treba da upali ekran a senzor to ne odradi nego moras tapnuti da bi ga aktivirao. Ne desava se stalno ali na nekih 20 poziva desi se 1-2 puta.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
A sta je prob? Posto nisam primetio da zeza :D

1. AOD se ne gasi u džepu (ili kad se prekrije senzor)
2. Kad zvoni u džepu nema upozorenja "accidental touch protection" i možeš da se javiš a da to i ne želiš
Dok razgovaraš dešava se (negde manje negde više) da se ekran upali sam od sebe a da ga nisam odvojio od uveta .... itd, itd
Pisao sam u temi o S10 pa da ne trujem i ovaj topic.
Uglavnom zamenili su mi matičnu ploču 2x i sve je isto radilo samo su čekali da me izmrcvare dovoljno da odustanem i kupim neki sledeći telefon.
Kupio Note 10 ista priča ... sve radi manje više kao na S10 (malo je bolji odziv senzora kad pričaš) ali i dalje ne radi kako rade telefoni iz S8 i S9 serije (vidi stavku 1 i 2 ), pa sam se zato nadovezao na ovoj temi o S11 gde sam rekao da se nadam da će rešiti problem sa proximity senzorom konačno.
Meni je prosto neverovatno da to nikome ne smeta :)
 
1. Aod ne koristim ali mi led nedostaje

2. Kad me neko zove upali mi se sat pre nego telefon i ili odbijem poziv ili vadim tel i javim se

3. Nisam nikad primetio da mi se pali ekran dok mi je tel na uhu.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Jel ti se ugasi AOD potpuno tj ekran kad prekriješ senzor i da li možeš da se javiš kad te neko zove a prekriven ti je senzor ili ti se uključi poruka accidental touch prevention kad dodirneš ekran?
Konkretno to ako nije problem da mi odgovoriš. Hvala.

P.S.
Izvinjavam se za mali off ...
 
Jel ti se ugasi AOD potpuno tj ekran kad prekriješ senzor i da li možeš da se javiš kad te neko zove a prekriven ti je senzor ili ti se uključi poruka accidental touch prevention kad dodirneš ekran?
Konkretno to ako nije problem da mi odgovoriš. Hvala.

P.S.
Izvinjavam se za mali off ...

Ne znam sta da ti kazem, od ovog navedenog gore ovaoko,
Aod ne koristim, u dzepu mi se evo za ovih nekoliko meseci ( i s10+ i n9 nije javio)....a niti se pali kad je prislonjen meni do glavu...

Jedini "problem" koji imam je taj da kad nekad od sto uzmem fon i da otkljucam prikazuje mi ovaj " accidental touch protection" ...i to me uzasava - na n9....posle toga obrisem ceo ekran i onda prestane- obicno je to kada je ekran ili masan ili onako ujutro uduvavam vruci vazduh na hladan ekran..I jos jedan prob a on je poceo posle androida 10 beta verzije, ako pricam s nekim i ugasen ekran ne mogu da promenim jacinu zvuka...sve dok ne odmaknem telwfon od glave i upali se ekran- ovako on menja ali menja jacinu obavestenja i zvona a ne jacinu slusalice


Evo sad probao....Aod mi je potpuno disejblovan(preko adb ) pa ne mogu da kazem....a za ostalo, kada mi je prekrijen senzor i pokusam da ga otkljucam javlja se ovo "accidental touch protection".... tako da to radi i kad me nekko zove

IJU5H64.jpg
 
Poslednja izmena:
Hvala za odgovor War10ck_97. Baš tako i treba da se pojavi na ekranu kad je pokriven senyor ili je mnogo uprljan displej ali toga nema na Note 10 seriji
Problem ima S10 i S10+ serija kao i N10 i N10+ tj od kako su istanjili bezele gore i dole i sad je senzor ispod touch-a umesto ispod stakla kao na svim serijama do S10/N10.
Nekako se nadam da će uspeti da ga vrate sa S11 modelom da radi normalno kao na svim starim S i N serijama
 
Poslednja izmena:
Hvala za odgovor War10ck_97.
Problem ima S10 i S10+ serija kao i N10 i N10+ tj od kako su istanjili bezele gore i dole i sad je senzor ispod touch-a umesto ispod stakla kao na svim serijama do S10/N10.
Nekako se nadam da će uspeti da ga vrate sa S11 modelom da radi normalno kao na svim starim S i N serijama

Ma ne ako je to na vecini modela verv i kod mene zeza, ali verv nisam nikad primetio... sa ovom s11 i dalje idu sa rupom u sredini jel da? :D
 
Jel ti se ugasi AOD potpuno tj ekran kad prekriješ senzor i da li možeš da se javiš kad te neko zove a prekriven ti je senzor ili ti se uključi poruka accidental touch prevention kad dodirneš ekran?
Konkretno to ako nije problem da mi odgovoriš. Hvala.

P.S.
Izvinjavam se za mali off ...
"Accidental touch protection" (ne prevention) mi je isključen, ta poruka me uvek nervirala [emoji56][emoji57] Probaj bez toga, možda ti bude radilo sve kako treba.

Što se aod tiče, zadnji put kad smo testirali, mislim da beše prvi put gasio, ali kada se upali drugi put više neće da se gasi kada se prekrije

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Meni se nikada nije desio problem sa proxinity senzorom, ni jedan jedini put.

Jedino sto me nervira, jeste sto ako je mracno, senzor detektuje kao da je telefon u dzepu, pa mi ostavi upaljen accidental touch detection.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
@Proday

"Accidental touch protection" je opcija u settings-u a poruka koja bi trebalo da se javi kada dotakneš ekran a prekriven je senzor je ona "to prevent accidental touch ..."

Što se aod tiče, zadnji put kad smo testirali, mislim da beše prvi put gasio, ali kada se upali drugi put više neće da se gasi kada se prekrije

Ovo mislim da smo probali na S10 ili sam zaboravio, nismo na N10 ..... ne sećam se ...

@Xepoj87

Znači AOD ti se normalno gasi posle nekih ~ 45 sekundi kad mu prekriješ senzor nekom krpicom recimo, a uključen je u opcijama "always show" (AOD) ?
 
Poslednja izmena:
Ne, proximity radi normalno, a AOD ne koristim.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Au brate moj mili, pa upali ga leba ti na always show pa probaj ako ti nije neki problem, značilo bi mi da znam.Hvala
 
@Proday

"Accidental touch protection" je opcija u settings-u a poruka koja bi trebalo da se javi kada dotakneš ekran a prekriven je senzor je ona "to prevent accidental touch ..."



Ovo mislim da smo probali na S10 ili sam zaboravio, nismo na N10 ..... ne sećam se ...

@Xepoj87

Znači AOD ti se normalno gasi posle nekih ~ 45 sekundi kad mu prekriješ senzor nekom krpicom recimo, a uključen je u opcijama "always show" (AOD) ?
Bio je Note 9 čini mi se, mada moguće i s10e!

Inače na Note 10 mi ne gasi, mada po samoj opciji koliko vidim i piše da će stalno da radi (continuosly)!?

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Ne, ne gasi se, ali mislim da su zato uveli tap to show.
Ne verujem da je to bug, jer accidental touch protection radi u dzepu, sto znaci da proximity ok radi, ali da su oni iskljucili da se gasi.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Bio je Note 9 čini mi se, mada moguće i s10e!

Inače na Note 10 mi ne gasi, mada po samoj opciji koliko vidim i piše da će stalno da radi (continuosly)!?

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

Pa nemam pojma ... na S8+ je ista opcija uključena i radi normalno tj. gasi se ekran

Ne, ne gasi se, ali mislim da su zato uveli tap to show.
Ne verujem da je to bug, jer accidental touch protection radi u dzepu, sto znaci da proximity ok radi, ali da su oni iskljucili da se gasi.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Znači tebi radi zaštita od slučajnog dodira .... kad ti je telefon na stolu i pokriven je senzor i kada zazvoni ako pipneš ekran on ti ispiše poruku i ne da ti da se javiš?
Izvini što te cimam ali jako mi je bitno da mi ne bi menjali opet matičnu ploču u servisu, reći ću im da postoje Notovi kod kojih radi kako treba i zato mi je jako bitno da baš ovako probaš kako sam te pitao.Hvala još jednom!
 
S8(+) i N10 (+), dva različita (tj tehnički četiri) telefona ;)

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Pa nemam pojma ... na S8+ je ista opcija uključena i radi normalno tj. gasi se ekran



Znači tebi radi zaštita od slučajnog dodira .... kad ti je telefon na stolu i pokriven je senzor i kada zazvoni ako pipneš ekran on ti ispiše poruku i ne da ti da se javiš?
Izvini što te cimam ali jako mi je bitno da mi ne bi menjali opet matičnu ploču u servisu, reći ću im da postoje Notovi kod kojih radi kako treba i zato mi je jako bitno da baš ovako probaš kako sam te pitao.Hvala još jednom!
Evo
83bee405f74d6df82dc7db83fbd50a3d.jpg


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
@Proday
Ma ok nego koja je poenta da ti AOD radi u džepu.Mogu tehnički da budu različiti dijametralno ali ista opcija/funkcija na N9 i na N10 bi trebalo da radi u krajnjoj liniji isto a ne uslovno lošije.
Troši bateriju bzvz celu noć i sve vreme dok je u džepu a toliko se trude oko smanjenja potrožnje.Žto Xepoj kaže ne verujem da su to isključili da se ne gasi čim su mi promenili 2 matične u Promobiju i nisu rešili problem pa sam ga na kraju prodao i kupio Note10.
I naravno ne bi trebalo da mogu da se javim dok vadim telefon iz džepa jer obično povučem quick answer ili prekinem slučajno nekoga ko me zvao.
To mi i nije baš zgodno budući da mi je posao vezan za pozive ... Ostaje da proveri Xepoj kod njega pa da vidim šta ću.Za mene je takav propust neprihvatljiv bez obzira kako je tehnički odrađen telefon.Na svakoj generaciji godinama unazad je sve to radilo savršeno bez obzira na brend tako daaa ...

@Xepoj87

Vrv imaš neki pattern unlock ili nešto slično .... ako nemaš ništa sem swipe to unlock onda kod tebe radi normalno?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno