Šta je novo?

Samsung Galaxy S20/S20+/S20 Ultra

^ hehe odlicna fora[emoji23]

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Jedna molba za sve koji budu čačkali S20 seriju: provjerite ima li autofokus na ultra wide kameri? Plašim se da nema kao ni S10 serija (uključujući i Note) što je van pameti za uređaj od 1000+ eura.

Sent from my GM1913 using Tapatalk
 
U Ns u Big-u još uvek nema izložen...možda nekom bude značila info.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Evo ja sam poručio S20 4g sada, kaže da je shipping 05.03 sa expres poštom pa videcemo.

Nadam se da je proximity sensor sredjen na novom modelu.

Mislim da mi u Australiji dobijamo model sa 8gb memorije i 128gb.

Mislim da u evropi će biti 12gb?
 
Jedna molba za sve koji budu čačkali S20 seriju: provjerite ima li autofokus na ultra wide kameri? Plašim se da nema kao ni S10 serija (uključujući i Note) što je van pameti za uređaj od 1000+ eura.

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Vecina smartfon ultrawide kamera, ako ne i sve, imaju ''fixed-focus'', sto nije nista cudno za UW.
That ultrawide lens might see almost everything your eyeballs can, but keeping it all in focus is another story. “It’s just fixed at infinity, kind of like a disposable camera would be.” says Stalman. Unless you’re deliberately shooting at weird angles to capture a certain perspective, keeping your distance from your subject is your best bet for images that are truly in focus. “If your subject comes closer than about 1 meter from the camera you might not only end up with some exaggerated wide angle distortion, but they might go out of focus too,” Stalman says.

Ovde , na dnu stranice, ima zanimljivih podataka.

Super Resolution Zoom includes digital zoom, which may cause some image deterioration.
Image sensor size larger than Galaxy S10.
Galaxy S20 Ultra's image sensor is about 2.9x larger than Galaxy S10.
The format and amount of Single Take results may differ based on original capture.
8K video is saved as 4K when edited in the Video Editor app.
Available on previous Galaxy series when upgraded to Android 10 after Galaxy S20 launch.
Super Slow-mo only supports HD resolution. On Galaxy S20 and S20+, users can record approximately 1 second of video captured at up to 960 fps with approximately 32 seconds of playback. On Galaxy S20 Ultra, users can record approximately 1 second of video captured at 480 fps and digitally enhance the video to 960 fps with approximately 32 seconds of playback. Playback time can be edited in Super Slow-mo player.
HDR10+ recording is currently in beta and only available on the rear camera. Quality may vary based on sharing platform and playback environment; HDR10+ color is only available on supported devices or platforms.
3D Scanner is only available on Galaxy S20+ and S20 Ultra. The 3D Scanner app is part of Bixby Vision Apps mode and must be downloaded from the Bixby Vision Apps menu prior to use.
Accuracy of 3D Scanner may differ depending on shooting conditions including subject shape, size, symmetry, and color, transparency, thin objects, or black objects.
Quick Measure is only available on Galaxy S20+ and S20 Ultra. Any measurements provided by Quick Measure may not be accurate and should be used for reference purposes only. Accuracy of Quick Measure may differ depending on various factors including shooting conditions, such as being outdoors, and object characteristics, such as being too large, very small, highly reflective, or extremely dark.
Izgleda da S20 Ultra primarni senzor kamere nema DRAM pa radi softversku interpolaciju ultra slo-mo snimaka iz 480fps u 960fps dok S20/+ senzori imaju DRAM i snimaju pravih 960fps.
 
Pa Huawei i OnePlus napr nemaju fiksni fokus. Ja volim da fotkam neke detalje izbliza ultraširokom kamerom a i za macro može da se koristi.

Sent from my GM1913 using Tapatalk
 
UW kamera na telefonu nije bas namenjena za to ali ako ti je bitno ti onda kupi OP/Huawei.
Ili sacekaj potvrdu za S20 seriju, prema GSMA pise da imaju AF - 12 MP, f/2.2, 13mm (ultrawide), 1.4µm, AF
 
Evo ja sam poručio S20 4g sada, kaže da je shipping 05.03 sa expres poštom pa videcemo.

Nadam se da je proximity sensor sredjen na novom modelu.

Ajde ako ti nije problem javi kad dobiješ telefon da li je na S20 generaciji sve kao što je bilo na svim serijama do devete generacije
 
UW kamera na telefonu nije bas namenjena za to ali ako ti je bitno ti onda kupi OP/Huawei.
Ili sacekaj potvrdu za S20 seriju, prema GSMA pise da imaju AF - 12 MP, f/2.2, 13mm (ultrawide), 1.4µm, AF
UW kamera je jedina i zanimljiva za tako nešto, kako bih inače napravio ovu fotku [emoji23]IMG_20200220_180030.jpg

P30 Pro
 
O tome i pričam :) Dobiješ prirodan bokeh.

Sent from my GM1913 using Tapatalk
 
UW kamera je jedina i zanimljiva za tako nešto, kako bih inače napravio ovu fotku [emoji23]Pogledajte prilog 281747

P30 Pro
@Spanjeli u fazonu: slatko jednoj ruci, slatko u drugoj ruci, slatko na monitoru...
Auu čoveče, dobićeš šećer od toliko slatkog. [emoji122][emoji6]
Pozdrav druže!

Btw, UW ima AF i mogućnost macro fotografija, što je izvrsno. Retko koja kamera to ima na telefonima, a iskreno užasava me 5,6,7 (ima li kraja) zadnjih kamera na telefonima.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Pored toga sto mi nikada ne bi palo na pamet da ovekovecim takav kadar (pa jos sa UW smartfon kamerom), mislim da bih ovakvu fotku obrisao posle 2 sekunde pregleda.
Dobro, pošto sam počeo (dobronamerno) šalu, moram da se uključim.

Iskr, meni je extra fotka, ima foru.

Ne znam što bi je brisalo, pa bogovi marketinga su uredili da svaka reklama ima baš sve ovo što je čovek pokazao na slici.

Seti se samo Frikomovih reklama za sladolede i jasno je sve.
Ciljaš na duboke (primitivne-primarne) porive u čoveku, udariš na emotivnu inteligenciju onih od kojih očekuješ da kupuju proizvod i baaaam, prodaja ide.

S tim, obzirom da je ogromna većina muških na forumu ovde, mislim da je @Spanjeli opako pogodio.
Ali, o ukusima ne vredi raspravljati.

Pozdrav @hsv.stoned !

Malo je off-topic post ali ajde ljudi smo i družimo se ovde.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Nzm brt, vrv nsm u tom intagrm fzn pa nrzm
 
Pored toga sto mi nikada ne bi palo na pamet da ovekovecim takav kadar (pa jos sa UW smartfon kamerom), mislim da bih ovakvu fotku obrisao posle 2 sekunde pregleda.
Druže, ti u startu ne bi mogao da napraviš takvu fotku jer nemaš af na UW, ako uopšte i imaš UW kameru na telefonu [emoji23]
Inače, to je bila fora koju očigledno jedino ti nisi razumeo...

P30 Pro
 
Kvalitet postova na ovom forumu je toliko prop'o (posebno u smartfon podforumima) da je tesko proceniti ko je ozbiljan, ko se zeza, ko je pogresio slova u Gugl pretrazi pa slucajno zavrsio ovde.
 
Nemoj HaEsVe brate tako [emoji1]

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Konačno odvojih vreme da pogledam S20 Ultra u TC Ušće. Iako sam očekivao dosta veliki uređaj, uopšte nije tako. U odnosu na S10 Plus, Ultra je uža, a viša. U ruci odližno leži, ekran je uži i nema problema rukovanja jednom rukom. U poređenju sa Note 10 Plus bolji osećaj u ruci pruža Ultra. Note 10+ nikada nisam simpatisao zbog oštrih ivica i nalazim da je pomenuti model nelagodno držati u ruci. Note 10+ deluje veće upravo zbog širine uređaja. Ko je koristio S10+ bez problema će se navići na S20 Ultra, a Note 10+ korisnici će imati oseća da je u pitanju manji uređaj iako to nije slučaj.

Kamera je dosta upadljiva, ali ne toliko drastično, uživo to izgleda bolje. No, smatram da je dizajn S10 serije za klasu bolji od svih modela iz obogodišnje S20 serije. Samo crni model je bio izložen koji izgleda kao FBI baza otiska prstiju, neverovatno koliko crna boja loše izgleda na staklenim telefonima (po mom mišljenju). S20 Ultra u sivoj boji nije bila izložena, ali će svakao dobiti i tu boju pre početka zvanične prodaje.

Mislio sam da osvežavanje ekrana od 120Hz nije tolko primetno, ali prevario sam se. Neverovanto koliko telefon deluje fluidno sa 120Hz. S10 Plus i Note 10 Plus (sa kojima sam uporedio S20 Ultra) su izuzetno fluidni uređaji, ali sa S20 Ultra je poseban nivo, izuzetno korisničko iskustvo pri 120Hz.

Pitah radnice u Samsung radnji u TC Ušće u pogledu natpisa od 10x Space zoom umesto 100x, naravno ona ne zna i izvlače se da je 10x optički a 100x space zoom i da zbog toga stoji 10x a ne 100x. Na moju konstataciju da na svim primercima na YT i na slikma na Samsung sajtu stoji 100x i da to upravo i treba da stoji pored natpis Space zoom, kaže mi da izložbeni primerci nisu za prodaju i da je to možda razlog zašto ne piše 100x nego 10x, drugim rečima nemaju pojma.

Evo nekih fotki S20 Ultra.
















 
Poslednja izmena od urednika:
Kako misliš s20 ultra je uži od s10+ ?


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Vrv je mislio na N10+....

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Konačno odvojih vreme da pogledam S20 Ultra u TC Ušće. Iako sam očekivao dosta veliki uređaj, uopšte nije tako. U odnosu na S10 Plus, Ultra je uža, a viša. U ruci odližno leži, ekran je uži i nema problema rukovanja jednom rukom. U poređenju sa Note 10 Plus bolji osećaj u ruci pruža Ultra. Note 10+ nikada nisam simpatisao zbog oštrih ivica i nalazim da je pomenuti model nelagodno držati u ruci. Note 10+ deluje veće upravo zbog širine uređaja. Ko je koristio S10+ bez problema će se navići na S20 Ultra, a Note 10+ korisnici će imati oseća da je u pitanju manji uređaj iako to nije slučaj.

Kamera je dosta upadljiva, ali ne toliko drastično, uživo to izgleda bolje. No, smatram da je dizajn S10 serije za klasu bolji od svih modela iz obogodišnje S20 serije. Samo crni model je bio izložen koji izgleda kao FBI baza otiska prstiju, neverovatno koliko crna boja loše izgleda na staklenim telefonima (po mom mišljenju). S20 Ultra u sivoj boji nije bila izložena, ali će svakao dobiti i tu boju pre početka zvanične prodaje.

Mislio sam da osvežavanje ekrana od 120Hz nije tolko primetno, ali prevario sam se. Neverovanto koliko telefon deluje fluidno sa 120Hz. S10 Plus i Note 10 Plus (sa kojima sam uporedio S20 Ultra) su izuzetno fluidni uređaji, ali sa S20 Ultra je poseban nivo, izuzetno korisničko iskustvo pri 120Hz.

Pitah radnice u Samsung radnji u TC Ušće u pogledu natpisa od 10x Space zoom umesto 100x, naravno ona ne zna i izvlače se da je 10x optički a 100x space zoom i da zbog toga stoji 10x a ne 100x. Na moju konstataciju da na svim primercima na YT i na slikma na Samsung sajtu stoji 100x i da to upravo i treba da stoji pored natpis Space zoom, kaže mi da izložbeni primerci nisu za prodaju i da je to možda razlog zašto ne piše 100x nego 10x, drugim rečima nemaju pojma.

Evo nekih fotki S20 Ultra.
Sto se tice otisaka prstiju vidi se i na drugim bojama, jednostavno zbog stakla ali ipak sigurno je izrazenije na crnoj boji.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena od urednika:
Opet pise 10X..

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Citao sam negde na netu da za Evropu ide exy i da pozadi na kameri pise 10x umesto 100x, kad pocne prodaja znacemo da li je to tacno ili ne. Sve preko 10x po meni je nepotrebno, a i mislim da je opticki zum do 4x.

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
I to je ok? Skuplji inferiorniji uređaj, navali narode :D
 
Konačno odvojih vreme da pogledam S20 Ultra u TC Ušće. Iako sam očekivao dosta veliki uređaj, uopšte nije tako. U odnosu na S10 Plus, Ultra je uža, a viša. U ruci odližno leži, ekran je uži i nema problema rukovanja jednom rukom. U poređenju sa Note 10 Plus bolji osećaj u ruci pruža Ultra. Note 10+ nikada nisam simpatisao zbog oštrih ivica i nalazim da je pomenuti model nelagodno držati u ruci. Note 10+ deluje veće upravo zbog širine uređaja. Ko je koristio S10+ bez problema će se navići na S20 Ultra, a Note 10+ korisnici će imati oseća da je u pitanju manji uređaj iako to nije slučaj.

Kamera je dosta upadljiva, ali ne toliko drastično, uživo to izgleda bolje. No, smatram da je dizajn S10 serije za klasu bolji od svih modela iz obogodišnje S20 serije. Samo crni model je bio izložen koji izgleda kao FBI baza otiska prstiju, neverovatno koliko crna boja loše izgleda na staklenim telefonima (po mom mišljenju). S20 Ultra u sivoj boji nije bila izložena, ali će svakao dobiti i tu boju pre početka zvanične prodaje.

Mislio sam da osvežavanje ekrana od 120Hz nije tolko primetno, ali prevario sam se. Neverovanto koliko telefon deluje fluidno sa 120Hz. S10 Plus i Note 10 Plus (sa kojima sam uporedio S20 Ultra) su izuzetno fluidni uređaji, ali sa S20 Ultra je poseban nivo, izuzetno korisničko iskustvo pri 120Hz.

Pitah radnice u Samsung radnji u TC Ušće u pogledu natpisa od 10x Space zoom umesto 100x, naravno ona ne zna i izvlače se da je 10x optički a 100x space zoom i da zbog toga stoji 10x a ne 100x. Na moju konstataciju da na svim primercima na YT i na slikma na Samsung sajtu stoji 100x i da to upravo i treba da stoji pored natpis Space zoom, kaže mi da izložbeni primerci nisu za prodaju i da je to možda razlog zašto ne piše 100x nego 10x, drugim rečima nemaju pojma.

Evo nekih fotki S20 Ultra.
Zanimljiv opis Ultra i utisak. Vrlo čudno ali ovde u de ga ja jos nigde nisam video izloženog, a voleo bih ga što pre videti i bar onako na brzinu uporediti sa M20X, veličina i širina itd.. I sta je tu sve bolje i vredno doplate u korist Ultra?
Koliko vidim, svuda se nudi za sada samo verzija od 128gb, što mislim da je suludo dati tolike pare za samo 128gb, da je 256gb, pa još i nekako... Ali 1350€ za 128gb, prevelika cena a malo memorije za te pare...?

Gesendet von meinem EVR-L29 mit Tapatalk
 
Poslednja izmena od urednika:
Ultra ima 4x optički zoom bez obzira da li pisalo x10 ili x100 pozadi, naravno, digitalni zoom je smeće najobičnije, bilo na ovom Samsungu ili na mom p30pro, tako da ne bi trebalo mnogo da vas tangira šta piše, svakako ćete biti razočarani :)

P30 Pro
 
Koliko vidim, svuda se nudi za sada samo verzija od 128gb, što mislim da je suludo dati tolike pare za samo 128gb, da je 256gb
Ako ti je samo to problem da pazariš mob, zašto ne kupiš dodatnih 100gb na Guglu,
smešna cena na godišnjem nivou?!
 
Koliko se meni ne sviđa marketing logika Samsunga gde namerno low end i midrange telefone prave identične kao flagshipe.
Njima su a51, a71 i ostali telefoni iz A serije dizajnerski isti kao s20 serija.

To je po meni iz više uglova loš potez , faktički kao u rangu exynos "podvale" .

S20 serija je ubedljivo najružnija serija od kada postoji Galaxy brend , toliko su bahati postali da ih je čak mrzelo da pozadi stave mat staklo umesto ovog "stakla" koje je identično kao na njihovoj budžet seriji telefona.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno