Šta je novo?

Samsung Galaxy S20/S20+/S20 Ultra

Izvini, ti si ekspert za cpu i gpu tako da iznesi svoj zaključak. Verovatno bi većina ljudi volela da ga pročita.
 
Izvini, ti si ekspert za cpu i gpu tako da iznesi svoj zaključak. Verovatno bi većina ljudi volela da ga pročita.
Ja moj zakljucak imam iz cega da izvucem, za razliku od nekih koji trabunjaju bez iole osnova :)

Elem, animacije sistema su nista za flagship CPU/GPU sto se snage tice, s te strane radice na Exynosu bez problema, problem ce biti kao i uvek autonomija.
 
Nema šta Exynos da "ne tera", samo će baterija da bude još veći krš nego do sad... sem ako ne naprave neku magiju u odnosu na prošle godine, što je teško
 
Baterije ce biti veceg kapaciteta nego do sada, tako da ce u tom smislu ''ispratiti'' 90-120Hz AMOLED panele. Nisu oni ludi, znaju sigurno sta rade. Nijedan proizvodjac nema interes da ugradi ogromnu bateriju koja bi pruzila sad neku brutalnu autonomiju, vecina kompanija ''ide'' na opciju da trajanje baterije bude dovoljno za prosecnog korisnika i 24h upotrebe i to je to.

A koliko sam razumeo, refresh rate ce moci rucno da se podesava, sto je dobro. Npr. za prosecnu, svakodnevnu upotrebu koristi se 90/120Hz mod. Ako iskrsne neka nepredvidjena situacija, putovanje, bilo sta sto podrazumeva nemogucnost punjenja baterije ''iz zida'', onda moze da se aktivira 60Hz mod, nije smak sveta.
 
Poslednja izmena:
Baterije ce biti veceg kapaciteta nego do sada, tako da ce u tom smislu ''ispratiti'' 90-120Hz AMOLED panele. Nisu oni ludi, znaju sigurno sta rade.

Haha, da da - zbudžiće lako još veću bateriju u još tanji telefon i još će da je nasviraju da se puni na 65w, samo što će biti zabranjeno da uneseš telefon sutra u avion.

Nemojte to "znaju oni šta rade" kada niko od njih ne zna 100% šta radi, ni Apple, ni Samsung. Tako se pričalo i za Note7.
 
Po svemu do sada sto smo mogli videti imace ultra verzija 5000mAh. To ce dati sot kao sto sada ima S10+ sa 60hz displayom. Kao sto je rekao @hvs.stoned sigurno ce izdrzati 1d bez vecih poteskoca.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Da moze da izdrzi 24h bez punjenja vise i ne treba, iako svi stavljamo tel uvece na punjac.

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Ispod 4000mAh ne smeju da stave ni u najmanji model za kombinaciju Exynos 90/120hz.
I da stave 5000mAh bateriju na 4g i 90hz taj telefon neće moći da sastavi 5h SOT-a na 16h rada. Ameri će moći da uživaju sa 30% boljom autonomijom lagano, što bi trebalo da bude dostupno svim korisnicima a ne da na Evropi eksperimentišu sa njihovim poluproizvodom od cpu.
Ali ajde videćemo, ja se nadam da će najmanji S11 imati pristojnu autonomiju i da ga neće zakinuti. To bi mi bio prvi pik za kupovinu.
 
Negde sam procitao da ce imati 4k, 4.5k i ultra 5k bateriju. E sada sto samsung ne daje i evropi SD je tuga ali mi tu ne mozemo nista.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Takodje je i sakitech pokazao da svi modeli stizu sa 120hz

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Sto dalje znaci da ce Ultra model imati 108MP, zum do 100 puta i 8K snimanje.
 
Navodno s11 i s11+ ce imati novi 12MPx 1.8 sensor, a ultra model 108MPx, 9[emoji3591]1, 12MPx/ 2.4.
A za ekran neki pisu da ce biti 2k/120, a negde da je otkazan i da ce imati 2k/60.
Za mesec dana cemo sve znati [emoji16]

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Ekran nece ostati 60hz to je sigurno.

Sent from my SM-A805F using Tapatalk
 
Bilo bi glupo da ostane 60hz ili da bude 90hz. Ne ide bez 120hz posto ce OP8 sigurno biti 120hz.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Nista ne bi bilo glupo :) to je samsung...3 god guraju isti senzor kamere i svake god pred izkazak sl modela se vodi tema da ce da ga promene
 
Zasto je toliko bitno da "mora" da ima 120Hz? Da li je toliko primetna razlika da se ne moze ziveti bez 120Hz? [emoji4]
Kapiram da je veca razlika 90 vs 60 nego li 120 vs 90.
 
^ niko ne kaze da se bez toga ne moze ziveti ali moraju opravdati necim nove modele. Posebno sto je OP8 najavljen sa istim displayom pa da ne kasne.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Moraju opravdati i cenu, jer ce da bude deranje, a cene hardvera konstantno padaju. Secate se koliko ste platili s2, ili s3 naprimer?

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Samo je bezveze ako je ono istina sto ce samo s20 ultra imati ovaj novi senzor a s20 i s20+ ostaje ovaj od 12mpx koji je navodno veci nego ovaj trenutni.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
^ vrlo moguce, sto kaze @suboticanin cena ce biti dranje koze.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Pa ultra model bi trebao biti cena kao note 10 plus.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
^ Ako ne i jaca posto ima veci ekran i 120hz, onda ce N20 ili kako se bude zvao da odvale cenu do maksimuma.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Jeste al je note klasa za sebe pa je i cena jaka, ja svakako uskoro uzimam note 10 plus i ne menjam do sledeceg nota.[emoji4]

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Slazem se ali iz ce sada S20 ultra da se izjednaci sa N10+ u ceni da bi na novom notu mogli da jos podignu cene. Samo profit i nista drugo nije bitno. Tako je i sa PC, pre 10 godina sam imao radeon 5970 dual gpu po ceni 600€ dok danas single gpu kosta 1300-2500€.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Bas preteruju sa cenama,ali dok profiriraju i dok masa kupuje idalje ce dizati cene.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Za 30 dana predstavljanje pa cemo videti... A cena, pa jeste drasticno porasla zadnjih godina, ali niko nas ne lupa po usima da kupujemo flagship telefone. Danasnja visa srednja klasa pruza skoro sve kao visoka. Realno, zavisni smo od potrosacke elektronike i to proizvodjaci koriste.
 
Samo je bezveze ako je ono istina sto ce samo s20 ultra imati ovaj novi senzor a s20 i s20+ ostaje ovaj od 12mpx koji je navodno veci nego ovaj trenutni.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Ako tako bude, onda sigurno nikad vise necu pogledati samsung. Planiram da uzmem s20+ sa novim senzorom, ako bude stari, mogu samo da gledaju kako cu da kupim xiaomi, ultra mi je prevelik za dzep i za ruku

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Bice novi senzor al 12mpx samo veci nego ovaj sada sto se vuce odavno.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno