Šta je novo?

Samsung Galaxy S20/S20+/S20 Ultra

E pa drugari, da se zvanično upišem u temu, stigao mi danas S20+ :)

Videću ovih dana da isprebacujem sve sa N8, pa da vidimo kako će da se ponaša (baterija, zagrejavanje, itd.)
 
Da se i ja upisem u temu, od pre desetak dana, presao sam sa N10 na S20+ Do sada sam zadovoljan novom masinom u svakom pogledu.

Послато са SM-G985F помоћу Тапатока
 
@dule2303 Detalji na 64 mpx su solidno unapređenje, posebno kada prebaciš nešto da gledaš na računaru ili telefonu. To sam primetio, ali i kolege kada im prosleđujem fotografije.

Noćni režim mi izgleda bolje, ali nisam imao nešto prilika da pravim fotografije i snimke noću.

Zum je za klasu iznad N10+.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
@dule2303 Detalji na 64 mpx su solidno unapređenje, posebno kada prebaciš nešto da gledaš na računaru ili telefonu. To sam primetio, ali i kolege kada im prosleđujem fotografije.

Noćni režim mi izgleda bolje, ali nisam imao nešto prilika da pravim fotografije i snimke noću.

Zum je za klasu iznad N10+.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Kako moze zoom biti bolji od n10+ kad on uopste i nema telephoto senzor,vec kropuje sliku sa 64mpx senzora?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Posle otključavanja otiskom traži mi da presvučem prst preko ekrana, na s10+ je odmah išlo na početni ekran, kako da izbegnem ovaj bespotreban korak?

Послато са SM-G980F помоћу Тапатока
 
Ima to negde u podesavanjima da se namesti da ti odma otkljuca direktno da ne moras da svajpujes preko ekrana.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ima to negde u podesavanjima da se namesti da ti odma otkljuca direktno da ne moras da svajpujes preko ekrana.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Ubi se tražeći ne znam gde je, smara ova promena telefona sa vraćanjem istih podešavanja

Послато са SM-G980F помоћу Тапатока
 
Da podelim utiske nakon dva dana korišćenja S20U. S obzirom da dolazim sa S10 ne osetim neke naročite promene u radu telefona, sve je brzo, fluidno, radi baš onako kako bi trebalo. Zagrevanja telefona nema niti bilo kakvih drugih problema koji su navedeni u nekim od postova. Mada je to subjektivan utisak, baterijom sam zadovoljan, ujutru skinut sa punjača, uveče je imao 20% baterije, 9 sati SOT, ekran na 60hz, pola pola wifi mobilna mreža, većina servisa uključeni, smartwatch, normalno korišćenje telefona bez igranja igara. Ono na šta se još nisam navikao je veličina telefona a ono što mi smeta je to što je zadnja kamera ispupčenija od futrole i samim tim nezaštićena. Poručio sam futrolu koja ima posebnu zaštitu za kameru sa klizačem.

Послато са SM-G988B помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ja više ne znam šta je s ovim telefonom (S20+). Maksimum koji izvlačim ne prelazi 3.45. Čak i danas posle novog ažuriranja.

Hajde da sam radio nešto mnogo, nego napravio sam 5 snimaka od 45 sekundi do minut i po, malo fotkao, ostalo je bilo sve nešto bzvz, društvena mreža (instagram), malo dopisivanje, wetransfer i na kraju 3.37 SOT, odnosno skinut u 7.30 sa punjenja, a na 17% bio u 17h.

Utisak mi je da je to baš slabo.

Na 60Hz sam i 4g + 2g.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Exynos i dobra autonomija ne idu zajedno.
Nema ti druge nego da promeniš telefon. Ako hoćeš dobru bateriju ili iPhone ili Huawei. Ili probaj da nabaviš nekako Note 10+ SD ili S20+ SD ako isključivo hoćeš Samsung, mada garanciju zaboravi.
 
Sta ocekivsti onda od obicne 20? Jesi li radio transver podataka sa starog telefona ili si sam podesavao od 0?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Zato ja oneplus i i huawei do daljnjeg.. exynos sto se tice performansi ume cak u nekim testovoma bit i bolji od snapdragona al baterija i brzo grejannje ga zeza.
 
Jel zna neko šta je poboljšano u vezi kamere na ovoj novoj nadogradnji?
 
Ja više ne znam šta je s ovim telefonom (S20+). Maksimum koji izvlačim ne prelazi 3.45. Čak i danas posle novog ažuriranja.

Hajde da sam radio nešto mnogo, nego napravio sam 5 snimaka od 45 sekundi do minut i po, malo fotkao, ostalo je bilo sve nešto bzvz, društvena mreža (instagram), malo dopisivanje, wetransfer i na kraju 3.37 SOT, odnosno skinut u 7.30 sa punjenja, a na 17% bio u 17h.

Utisak mi je da je to baš slabo.

Na 60Hz sam i 4g + 2g.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Ja bih rekao da ti nešto u pozadini vuče bateriju, ja sam moj juče posle podne skinuo sa punjača, u ovom trenutku imam 4.20 h sota i 53% baterije, sličan način korišćenja i podešavanja
 
Jel zna neko šta je poboljšano u vezi kamere na ovoj novoj nadogradnji?

Najviše je dobila Ultra. Autofocus za video gde je se javljao najveći problem sa ovim novim 108mp senzorom i "macro mode".

Kompletna S20 serija je dobila poboljšanje noćnog moda, i to za S20+ mogu da potvrdim. Slike primaju dosta više svestla i mnogo se manje razliva svetlost kod sijalica na uličnoj rasveti. Slike su blago počele od noći da prave sumrak, i mislim da ovo više ne bi trebali da diraju, jer sve preko će od noći praviti dan što neke odušvljava a meni se lično ne dopada.
 
Meni je u celoj situaciji čudno to što je prethodni
Exynos 9825 takođe bio lošiji od SD 855, ali ne toliko drastično, dok ovaj 990 ispadne lošiji od exynosa od pre pet godina i ovde je priča kao nema šta da se uradi po tom pitanju, da je bezizlazna situacija. Pa valjda će ga srediti ažuriranjima?
Meni je note 10 plus sa ex radio odlično (iako je SD bolji) i isto tako očekujem da će doterati S seriju. Nije mi jasno to da sad 990 ispadne lošiji prošlogodišnjeg 9825 i da je jedina opcija da se prodaje telefon?

Sent from my S20+ using Tapatalk
 
Jel i ostalima brzo punjenje ne radi sa fabričkim punjačem? Meni sa fabričkim rade obično i veoma brzo punjenje a brzo punjenje ne.
 
Ovo su opcije koje imam, kada čekiram samo brzo punjenje ne funkcioniše, u tom slučaju radi kao obično, nema nikakve razlike kada je čekirano ili odčekirano brzo punjenje.
106a4628aaef9a95a5d35fd59df71e9e.jpg
 
Poslednja izmena:
Ovo su opcije koje imam, kada čekiram samo brzo punjenje ne funkcioniše, u tom slučaju radi kao obično, nema nikakve razlike kada je čekirano ili odčekirano brzo punjenje.
106a4628aaef9a95a5d35fd59df71e9e.jpg
Sad sam i ja proverio, meni takođe ne radi brzo punjenje, tj. ne znam da li radi, ali ne piše da je brzo, nego obično. Dakle ima obično i super brzo.

Sent from my S20+ using Tapatalk
 
Tako i kod mene, izgleda da stock punjač ne podržava brzo punjenje. Probao sam sa punjačem od S10 i sa njim radi brzo punjenje.
 
Definitivno srče više baterije S20 u poređenju sa S10+, a apsolutno ne vidim nikakav napredak osim što je manji i zgodniji za nošenje. Da nisam razbio S10+ sa obe strane ovaj bih prodao. Čak mi se čini da otključavanje otiskom na S10+ bolje radi sa originalnom folijom nego na S20 bez folije. Smorio me ko S6+ koji mi je najgori telefon koji sam imao

Послато са SM-G980F помоћу Тапатока
 
Ja sam bio prezadovoljan sa N10+ i SD i Exy, onda mi sestra kupila s20+ i rek'o da mu dam šansu.

Izludeo me za ove dve nedelje.

Čak i u radu primećujem da je 990 lošiji od 9825. 4 GB RAMa osećam da fale. Prost render me zeza, odnosno sporiji je.

Kada sam ga uzeo odradio sam restore, što znam da je greška, ali me mrzelo da u potpunosti sve nameštam od 0.

Čak imam i dobru ponudu za p40 pro, odnosno 200 evra jeftiniju za mene, ali mi i to cimanje bez GS, od kojih solidno zavisim.

Apple ne mogu da se naviknem. U više navrata sam mu davao šansu, čak i sada nedavno na iPhone 11 pro, ali tu jedino sto je odlično je baterija.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Ja sam bio prezadovoljan sa N10+ i SD i Exy, onda mi sestra kupila s20+ i rek'o da mu dam šansu.

Izludeo me za ove dve nedelje.

Čak i u radu primećujem da je 990 lošiji od 9825. 4 GB RAMa osećam da fale. Prost render me zeza, odnosno sporiji je.

Kada sam ga uzeo odradio sam restore, što znam da je greška, ali me mrzelo da u potpunosti sve nameštam od 0.

Čak imam i dobru ponudu za p40 pro, odnosno 200 evra jeftiniju za mene, ali mi i to cimanje bez GS, od kojih solidno zavisim.

Apple ne mogu da se naviknem. U više navrata sam mu davao šansu, čak i sada nedavno na iPhone 11 pro, ali tu jedino sto je odlično je baterija.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Da li misliš da se ti problemi mogu rešiti ažuriranjima?

Sent from my S20+ using Tapatalk
 
@Maristotel95 Sada nisam siguran na šta tačno aludiraš, ali sa potrošnjom baterije itekako može da se igra.

Moje odbojnosti prema P40 pro i IP, koliko god mi se sviđali, su neka druga priča.

Igrao sam se sa mnogim uređajima, ali najkompletniji i najzadovoljniji sam uvek na kraju bio sa Note serijom.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
@Maristotel95 Sada nisam siguran na šta tačno aludiraš, ali sa potrošnjom baterije itekako može da se igra.

Moje odbojnosti prema P40 pro i IP, koliko god mi se sviđali, su neka druga priča.

Igrao sam se sa mnogim uređajima, ali najkompletniji i najzadovoljniji sam uvek na kraju bio sa Note serijom.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Aludiram na činjenicu da ljudi pričaju kako treba menjati s20 za druge uređaje jer 990 ne valja, pa me samo zanima da li ažuriranja bilo kako mogu da pomognu pregrevanju i lošoj autonomiji. Bio sam zadovoljan i sa S10+ i N10+ koji bi trebalo da imaju objektivno lošiji cpu i ostaje pitanje da li će to biti vidljivo ažuriranjima ili je jednostavno 990 sam po sebi faličan(dakle ne mislim na mane exynosa u globalu).

Sent from my S20+ using Tapatalk
 
Ja još ne znam za jednu nadogradnju koja je na samsungu (sa exy doduše) popravila autonomiju...vidim da kolega u note 10 temi hvali da mu se n10 sa snap preporodio posle maj nadogradnje!

Sve u svemu i ako bude nešto, biće u mizernim procentima pa ako ti sad ne završava posao, neće ni posle! Nazad na N10+ obojica, još po mogućnosti sa snap [emoji56]

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno