Šta je novo?

Samsung Galaxy S20/S20+/S20 Ultra

Prica se da ce svi vodeci (2020) modeli imati 90-120Hz displeje, baterije primetno veceg kapaciteta, solidno unapredjene kamere itd. Tako da je sve ovo za ''S11'' seriju prilicno realno, cak i za 4000-5000 mAh baterije.
I da, kazu da ce 2020. biti godina (am)oled displeja sa mitiser kamerama :d
 
Poslednja izmena:
Bice exynos, ali sa integrisanim 5g modemom. Zato i treba veca baterija. A valjda ce biti i normalna 4g verzija...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Respect kako god okrenes.
Na s10 plus je falio novi senzor kamere da bude zaokruzen model po meni. Sve ovo lepo zvuci, ali negde moraju da zakinu, gde ce biti videcemo [emoji23]
Edit: tek na s12 se ocekuju velika poboljsanja, kamera u ekranu, novi gpu, novi dizajn.

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Gde brate pop-up kamere, meni se ono ne svidja uopste. Lepse mi je pilula na s10 plus nego npr ona kamera na mi9t.

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Ni jedno ni drugo nema poente sve dok ima samo ulogu prednje kamere.
Bolje i notch ali makar znas zbog cega je tu, dosta senzora, prednja kamera, FU, IR...
 
I naravno opet EX ali nadam se poslednji put u s i n seriji . Poboljsace kameru i refresh rate i to je cela matematika za otimacinu
 
Nista posebno.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Uhh al je odvratan pozadi. Taman sam video sebe kako kupujem S11e ali sa Exynos-om i ovakvim dizajnom ne hvala.
 
Nek mi vrate notification led i meni dosta da ga kupim. Ovako po slikama što vidim, mwah, mogu i da ga preskočim komotno.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Klasika, niko nista nece uzeti [emoji23]

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Napred je odlican, ali pozadi izgleda ruzno, dosta je bolja kombinacija bila na n10+ npr.. Mada svaki tel ide u neku futrolu tako da ovo i nije neki da kazemo problem.
@Proday Led jedino da stave oko kamere da svetli.
Negde pisu da ce da ima 2 tof senzora, sta ce im dva ko zna, ali nije iskljuceno da je neki drugi senzor u pitanju.
Koliko bi trebalo da trosi 120hz u odnosu na 60hz?

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Nije pitanje koliko troši nego da li će exynos moći to da izvuče bez ozbiljnih gubljenja frejmova :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Napred je odlican, ali pozadi izgleda ruzno, dosta je bolja kombinacija bila na n10+ npr.. Mada svaki tel ide u neku futrolu tako da ovo i nije neki da kazemo problem.
@Proday Led jedino da stave oko kamere da svetli.
Negde pisu da ce da ima 2 tof senzora, sta ce im dva ko zna, ali nije iskljuceno da je neki drugi senzor u pitanju.
Koliko bi trebalo da trosi 120hz u odnosu na 60hz?

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
Ja sam npr u poslednjih 4-5 god. telefone držao u silikonima ukupno mesec dana. Čisto dok se ne naviknem na nov telefon i dok ne prođe nedelju dana od kako je kupljen jer mi toliko uglavnom bude žao da ga nosim bez zaštite. Nakon toga masku stavim u kutiju i ne diram je. Tako da mi je u suštini bitno na šta liči pozadi i da li će se klackati na stolu. Plus mogućnost grebanja sočiva jer ipak kamere nisu zaštićene kao npr kod S6/S7.
Po meni su najbolji dizajn imali S7 i Note 9.
Taj 120hz će trošiti sigurno više od 90hz, mada verovatno ne nešto značajno više. Veći je problem optimizacija softvera i taj Exynos koji je uvek kockanje.
 
Pa dobro, svako koristi tel na razlicite nacine, nismo svi isti. Za klackanje sve zavisi od kamere koliko bude izbacena.
Exy ako bude kao i svaki prethodni bice problema sa frejmovima, bice tu i snap ali ne za nase trziste.

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
*mjau**mjau**mjau* ja se ponadao da će Snap od ove godine postati standard za Note i S klasu. U ove jeftinije mogu komotno samo Exynos da trpaju.
 
Bila je prica da ce od 2021. da u s i note seriju koriste samo snap, a za ostale kategorije exy, ali tad treba da izadje i novi amd gpu, tako da od toga nema nista.
Opet ce plus model imati veci ekran od note 10+, to mi se ne svidja, poceli su da preteruju.

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Sto veci ekran to bolje,kamera ce da objasni!:)

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Kamera je kod samsunga prestala da objašnjava ima već par godina. I sad ako stave onaj 108mpx sa senzorom zrna pirinča, već sam unapred skeptičan [emoji849]

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Kamera ne znaci mnogo sto je 108mp ako nema sociva koja ce to podrzati, marcus je pokazao na MI10 note da ima ostrinu u sredini dok sa krajeva gubi na kvalitetu

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne znam odakle vama ta informacija da ce da ukinu exynos pa ste se smorili?
Jedina informacija koju sam procitao je da nece vise razvijati svoja jezgra nego da ce koristiti arm jezgra, kao i qualcomm.
Exynos ostaje...samo bez onih mungos jezgara (ili kako se vec zovu).

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
^ to sam i ja procitao negde, exynos ostaje ali promenjen. Valjda ce tako da bude slican a mozda kao i SD.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ukidaju ex od 2021 na flagship modelima to obavestenje je sam Samsung dao,ostace u segmentu mid range aparata,cak su mislil i naveli koliko ljudi ce ostati bez posla na zalost
 
Da su ih pravili kako treba ne bi ostali bez posla.
Ne znam kakav je sad MTK ali pretpostavljam da su tu negde.
 
Ukidaju ex od 2021 na flagship modelima to obavestenje je sam Samsung dao,ostace u segmentu mid range aparata,cak su mislil i naveli koliko ljudi ce ostati bez posla na zalost

Ja sam.procitao isto sto i kolega odozgo :) ne ukidaju exynos ni za flagship-ove ...nego kombinuju svoj AI i jezgra drugih kompanija
 
Hoce li ih menjati ili potpuno skloniti iz flagship serije samo neka naprave promenu posto exynos definitivno je losiji i od SD

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Jel ce sve verzije biti sa zakrivljenim ekranom?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Da, hoce.

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno