Šta je novo?

Samsung Galaxy S20/S20+/S20 Ultra

Ne budi nerealan... U celoj Evropi se fura Exynos a neko kao koze da trazi SD... Konne zeli ne mora da kupi. Ima Telefona sa SD koliko hoces i neces... Prosecan korisnik pojma neka koji je proc i koliko rama ima npr. Za heawy user-e koji cine 0.01% odprilike samsung zabole lakat.
Zalosno ali istinito
 
^ ja bih prvi uzeo sd, ima ih na kp ali sa garancijom do vrata. Da se mogu uzeti sa normalnim garancijama mnogo bi nas uzelo sd.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Exynos priča post #11 - menjaju (mikro)arhitekturu.
 
Tesko da ce imati sve ove spec, ali ostaje da se vidi. [emoji4]
 
Nadamo se da ce imati, red je da samsung koji pravi ekrane sa 90mhz napravi i za sebe.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ako se kojim slucajem desi da ima sve ovo, bice "par" eura skuplji od Note 10+ :D
 
Tesko da ce imati sve ove spec, ali ostaje da se vidi. [emoji4]

108MP Camera
5X Optical Zoom
High class camera
90Hz AMOLED display
Improved ultrasonic fingerprint sensor
UFS 3.0
One UI 2.1

Sta je ovde nerealno? Skroz ocekivano za 2020. i to ne samo kada je Samsung u pitanju. A i red je da primetno unaprede kameru posle toliko godina.
Mene vise zanima da li ce uspeti da optimizuju UI za rad u 90Hz modu :) Tu nisam bas optimista.
 
Nije realna kamera. Tesko da ce odmah ici na ovaj senzor, a toliko godina su "cedili" trenutni.
90 Hz manje-vise, to je realno ocekivati.
 
Primetan napredak kamere (kamera) je prilicno realan. Nebitno je da li primarna imati 108MP ili 64MP ili 12MP, jasno je da ce preci na veci senzor (verovatno 1/1.7''), kvalitetniju optiku i resenja slicna kao kod Huawei-a s tim sto Samsung najcesce ima bolji softver (i kamere i kamkordera) pa ocekujem malo bolji foto i video kvalitet od Mate 30 Pro ali i neke unikatne funkcije.

90Hz super amoled je takodje realno unapredjenje ali je pitanje da li ce optimizovati UI za tako fluidan rad.
 
Poslednja izmena:
Kamere ce, u odnosu na prethodne modele, svakako biti unapredjene. Moj komentar se odnosio na konkretne specifikacije, tacnije na sam senzor za koji se navodi da ce biti u novim modelima.
Ostaje nam da vidimo sta su spremili.
 
Sada dolazi i pitanje cene sa svim "novotarijama". Da li će biti kao i prethodnici ili će napraviti iskorak pa otići sa višom cenom.
 
Gde odoše na S20 :D :D :D.
 
Prate Huawei, okrugli brojevi. [emoji4]
Ovaj S11 moze da prodje, pogotovo u crvenoj varijanti. Ali ovaj sa linka ispod je blagi uzas. Ako ponovo proizvodjaci budu krenuli da se igraju kopiranja iP, onda su ovi iz Epla stvarno magovi.
 
^ ja bih prvi uzeo sd, ima ih na kp ali sa garancijom do vrata. Da se mogu uzeti sa normalnim garancijama mnogo bi nas uzelo sd.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
Ima ih u Irskoj sa proverenom garancijom, samo moram preciznije baciti oko na cene.

Sent from my OnePlus 5T using Tapatalk Pro
 
^ ako zivis tamo to je ok, ali posto sam u Srbiji to je neizvodljivo

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Primetan napredak kamere (kamera) je prilicno realan. Nebitno je da li primarna imati 108MP ili 64MP ili 12MP, jasno je da ce preci na veci senzor (verovatno 1/1.7''), kvalitetniju optiku i resenja slicna kao kod Huawei-a s tim sto Samsung najcesce ima bolji softver (i kamere i kamkordera) pa ocekujem malo bolji foto i video kvalitet od Mate 30 Pro ali i neke unikatne funkcije.
108MP je 1/1.33", sto je ogromno za telefonske standarde. Najverovatnije ce biti taj senzor u S11. Po sadasnjim nezvanicnim informacijama, bice bolji od IMX650, pa jos kad se doda Samsungov bolji softver od Huawei-a, pogotovo kamkorder...
 
To je sve verovatno rezervisano za Fold 2. 108 megica da vidimo u S11, po meni iskreno nerealno. 90Hz i nesto jaci CPU moraju, kameru...unapredice je novim senzorom ali mislim da famoznu 108 pricu u S11 ne gledamo.
 
Bolji displej (90hz), kamere da unaprede, jos manji bazeli, jaca baterija, brze punjenje, unapredice skener otiska, ne znam sta jos moze da se unapredi da bude upecatljivo, ram i cpu me ne zanimaju, bitan je softver.
Ako su mogli da daju 108mpx xiaomi-u, ocekivano je da nova s serija ima taj ili jos bolji senzor.
Da li moze da se ubaci u ovaj senzor ois, posto je dosta veci, posto nisam primetio da mi mix alpha ima ois za taj senzor.
Mozda je glupo pitanje, sta je problem da se stavi u ultra-wide kameru ois i da li moze i prednja kamera da ima isto ois, posto mislim da je jos pre htc to imao?

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Bolji displej (90hz), kamere da unaprede, jos manji bazeli, jaca baterija, brze punjenje, unapredice skener otiska, ne znam sta jos moze da se unapredi da bude upecatljivo, ram i cpu me ne zanimaju, bitan je softver.
Ako su mogli da daju 108mpx xiaomi-u, ocekivano je da nova s serija ima taj ili jos bolji senzor.
Da li moze da se ubaci u ovaj senzor ois, posto je dosta veci, posto nisam primetio da mi mix alpha ima ois za taj senzor.
Mozda je glupo pitanje, sta je problem da se stavi u ultra-wide kameru ois i da li moze i prednja kamera da ima isto ois, posto mislim da je jos pre htc to imao?

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
Za ultra-wide je ois nepotreban iz prostog razloga jer je izuzetno širok ugao pa se ne vide sitna pomeranja, to bi bilo čisto bacanje para, iz istog razloga neki proizvođači nemaju ni autofokus na tim kamerama jer je fiksni fokus ok na tako širokom ugl(potreban je samo za macro). Sa druge strane na tele kameri, ois je gotovo obavezan.

P30 Pro
 
Sad kad ga stave samo na Plus model :). Ima ovo cudo da bude preko 1,1k evrica.
 
Uz 120hz i ne mora da znači sa će da briljira...ali respect u svakom slučaju

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno