Šta je novo?

Samsung Galaxy S20/S20+/S20 Ultra

Jedino ako sa nekim budućim apdejtom ubace kao na N20U adaptivni 120hz (da ne radi non stop - već po potrebi ) , to bi već bio velik pomak .

Sent From Samsung Galaxy
 
A inače nije tako? Ja bio ubeđen da isto rade još zato koristim onaj program što forsira 96/120hz [emoji2960][emoji56]

Gesendet von meinem SM-G9810 mit Tapatalk
 
^ ne zezaj , znaš da se S i N upravo tu razlikuju , Stalno120hz i po potrebi 120hz . Probao i ja 96hz , ništa specijalno - ušteda . Nek ubace u novu S seriju 144hz i nek puknu dušmani (... A i baterija [emoji23][emoji16]) .

Sent From Samsung Galaxy
 
^ ne zezaj , znaš da se S i N upravo tu razlikuju , Stalno120hz i po potrebi 120hz . Probao i ja 96hz , ništa specijalno - ušteda . Nek ubace u novu S seriju 144hz i nek puknu dušmani (... A i baterija [emoji23][emoji16]) .

Sent From Samsung Galaxy
Meni je ipak bolja varijanta da uvek radi 120hz a ne adaptivno,nikakva specijalna razlika u bateriji nije izmedju s20 ultra i note 20 ultra slicni su jako.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Definitivno je bolje da stalno radi na 120Hz. Ko to ne želi, preko bixby rutina može da setuje da pri korišćenju određene aplikavoje refresh rate bude 60Hz.

Sent from my Samsung Galaxy S20 Ultra
 
^ ne zezaj , znaš da se S i N upravo tu razlikuju , Stalno120hz i po potrebi 120hz . Probao i ja 96hz , ništa specijalno - ušteda . Nek ubace u novu S seriju 144hz i nek puknu dušmani (... A i baterija [emoji23][emoji16]) .

Sent From Samsung Galaxy
Pazi kad nisam znao. U svakom slučaju i na n20 sam bio forsirao 96hz sve vreme u startu, posle 120 kad sam skontao da baterija traje i traje.

Gesendet von meinem SM-G9810 mit Tapatalk
 
Definitivno je bolje da stalno radi na 120Hz. Ko to ne želi, preko bixby rutina može da setuje da pri korišćenju određene aplikavoje refresh rate bude 60Hz.

Sent from my Samsung Galaxy S20 Ultra
Ima neka app koja to radi (nisam je instalirao) al mi nije palo na pamet da to moze i preko bixby.
Na kojim vrstama app se ne bi primetila razlika u Hz pa na kojim i vredi spustat na 60hz? Youtube, Netflix i slicne?
U sustini svaka app ima neko skrolovanje gde je razlika izmedju 60/120 bash primetna.
 
Ima neka app koja to radi (nisam je instalirao) al mi nije palo na pamet da to moze i preko bixby.
Na kojim vrstama app se ne bi primetila razlika u Hz pa na kojim i vredi spustat na 60hz? Youtube, Netflix i slicne?
U sustini svaka app ima neko skrolovanje gde je razlika izmedju 60/120 bash primetna.
Pisalo se o bixby rutinama ovde i u Note 20 ultra temi. Koristim 60 HZ kada gledama YouTube i kada koristim MX player.

Sent from my Samsung Galaxy S20 Ultra using Tapatalk
 
Pa hajmo realno da li znate koliko aplikacija radi na 120hz??? Na koliko radi yt,browseri znate li? Vecina aplikacija radi na 60hz cisto da znate
 
Posle zadnja dva update-a telefon se prilicno manje greje. Takodje, i kamera imam utisak da izbacuje kvalitetnije slike.
 
Baterija? Da znam da li da uzmemi s20+, ili da ostanem na s9+ jos neko vreme.
Fina je ponuda u mts-u pa me je to privuklo.
 
Baterija je ok ali bi trevalo da je bolja za ove pare.
MTS je spustio spustio cenu za 1000din i jos ubacio sat pride. Ja sam S20+ uzeo pre nekih mesec dana. Tada sam se premisljao ali sa ovom ponudom bih ga uzeo bez razmisljanja (i sa znanjem koje sada imam o telefonu)

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Stigao spigen rugged...prvi put da mi je nekako bolji u ruci nego tough, mada moram videti na duže staze.

Gesendet von meinem SM-G9810 mit Tapatalk
 
@zolee01 kako ti drzi baterija na s20+, pogotovo me 4g interesuje?

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Prosek i max iz Gsam.
U realnosti izvuce mi 15tak sati uz oko 5 sati SOT.
Igrice ne igram. Evernote, youtube, vesti, forumi, neftlix itd.
To je na medium power 120Hz (zadnjih par dana 96hz).
Mnogo vise sam na wifi nego na 4g. Namestio sam na bixby da mi gasi 4g kada sam na wifi a gde god da odem imam wifi. Tako da za taj profil koriscenja ti ne mogu dati neki info.
6b79e860db1f8c723d515ca70c66bf51.jpg


Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kako si namestio tu rutinu? Meni nikako ne radi, niti prebaci na 2g kad se zakaci na odredjeni wifi niti vrati na 4g kada izadjem iz kuce i otkacim se sa wifi.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
120hz na Medium
1. Namestis fon na 120hz optimized
2. Zatim napravis rutinu koja startuje manuelno i koja jedini zadatak ima prebaciti na medium power.
To jedbom pokrenes i fon ce prebaciti na medium power ali ce zadrzati 129Hz stoninace ne moze. Mislim da treba posle restarta ponovo rucno pokrenuti.

Btw. Imas video tutorijale na youtubr

Gasenje 4g kada nisam na wifi
1. Podesis rutinu da startuje kada si zakacen na neki poznati wifi (kuca, posao, gde providis vise vremena)
2. Zadatk postavis gasenje 4g (meni se gasi i lokacija, bluetooth)

Namestio sam i da se pali 4g ako je wifi signal ispod 40% jacine.



Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kako gasis 4g? Rutinom da prebaci na 4g ili da ugasi mobile data? Ja stavim da kada je na kucni wifi prebaci na 2g ali nece. Ako ugasim BR pa opet upalim, onda prebaci na 2g. Kada izadjem napolje, ne vrati na 4g kada se otkaci sa tog wifi.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Šta se toliko ubacujete sa tom baterijom. Evo sad je 9.20h, ja 43%. Šta ćete više ?

Послато са SM-G985F помоћу Тапатока
 
Sa ovim nisi bash nista rekao. Kada si skinuo fon sa punjenja? Koliki je SOT? Evo, sad je 22:30 a meni je baterija 70% jeeee!
Moze baterija da traje i 3 dana ako telefon ne koristis.
Kako gasis 4g? Rutinom da prebaci na 4g ili da ugasi mobile data? Ja stavim da kada je na kucni wifi prebaci na 2g ali nece. Ako ugasim BR pa opet upalim, onda prebaci na 2g. Kada izadjem napolje, ne vrati na 4g kada se otkaci sa tog wifi.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Kada kazem 4G mislim na datu a ne na standard konekcije na gsm mrezu (2/3/4/5g).
Nadji u rutini "Mobile data on off".


Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Što bi gasio data kad si na wifi, pa on ne radi ništa dok je ne wifi, ne razumem?
 
Tu rutinu sam probao pre, ona samo iskljuci mobile data ali mob i dalje ostane na 4g. Kuci mi Vip ima los 4g, 1-2 crtice, i kada se prebaci na 2g usteda baterije je poprilicna. Izgleda da rutina ne radi kako treba i drugi se zale po netu.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Bateriju ubija 4g kao vid pristupa(tip mreze) a ne protok preko te mreze.
 
Koliko vidim, pojavio se S20+ G9860 - Snapdragon na KP (695e), je li kupio neko sa foruma?
 
Previse para i problem sa autofokusom, ne znam jos ni da li cu imati petlju da se isprsim za S20+ SD... Za sada me zanimaju utisci, koliko je bolja autonomija...
 
Računaj 20-30%

Gesendet von meinem SM-G9810 mit Tapatalk
 
^Onda slicno kao sadasnji S10lite :) To bi bilo super, mozda se i pocastim za predstojece praznike.
 
@Migrant da, obzirom da sam baš sa 10 lite prešao na n20 ultra sd, mogu ti reći da je razlika 5-15% (zavisi koji refresh forsiraš) na strani 10lite, što je kontam i dalje sasvim dovoljno da se pregura dan bez dopunjavanja.

Gesendet von meinem SM-G9810 mit Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno