Šta je novo?

Samsung Galaxy S20/S20+/S20 Ultra

Odustao sam od Note 20 Ultra najvise zbog rama, mislio sam S20 Ultra ali me plasi taj autofokus da li su sredili
 
Ali koliko vidim Note 10 Plus je trenutno najisplativija kupovina...tel nema nikakvih problema ni sa ekranom ni sa kamerom...jos kad bi imao 120hz osvezenje bez razmisljanja bi iso na njega
 
Ja sam koristio 120hz u startu na s20+, okej, primeti se, ali, nije mi to nikakav wow(barem meni), iskljucio ga par dana kasnije, telefon je i dalje vrlo fluidan na 60hz tako da ne primecujem da mi nedostaje. Prilicno vuce bateriju, da znas.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Ja bas primetim razliku 60 vs 120...a to za bateriju da...definitivno srce vise baterije
 
Sa 120Hz nikada ne bih vratio na 60Hz. Sledeći mob mora makar 90Hz da ima. Mmogo dobro izgleda.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Sa 120Hz nikada ne bih vratio na 60Hz. Sledeći mob mora makar 90Hz da ima. Mmogo dobro izgleda.

Sent from my MI 9T using Tapatalk

Kad uzmem S10, ili bilo koji drugi telefon, izgleda mi kao da baguje, laguje...
A u stvari sam navikao na 120Hz.
Posle 5 dana korišćenja, jako bi bilo teško vratiti se na 60Hz.
Da troši više baterije, troši. Ali sa S20+ zaboravio sam šta je to problem baterije
 
Zamolio bih vlasnike S20 Ultra da napisu neki komentar sto se tice autofokusa, inace kamera mi je jako bitna na telefonu, bilo bi jako dobro kad bi neko snimio neki video i okacio
 
Zamolio bih vlasnike S20 Ultra da napisu neki komentar sto se tice autofokusa, inace kamera mi je jako bitna na telefonu, bilo bi jako dobro kad bi neko snimio neki video i okacio
Ma nema greske sa kamerom na s20 ultra,probavao sam je vise puta i poredio sa n10+,glavna kamera odlicna,zoom dosta dobar,nema tu generalno greske,120hz izgleda fenomenalno.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Kako ovde funkcionise bixby?Na s10e radio super,sve sto sam pokusao da nadjem pomocu fotke,nasao.Pokusao zeni da nadjem pomocu fotke neko cvece kako se zove,nista.Pokusam iz galerije auto,ladno nije nasao ni pezo 207.Nije mi jasan....Moze neka pomoc?

Послато са SM-G980F помоћу Тапатока
 
Kakva je situacija sa zvanicnim update-ima za snapdragon varijante ovde kod nas? I da li je isto sve sa flesovanjem SD, varijante ono skines rom pa ga ubacis preko odina?
Mozda se vratim na S20+ ali samo na SD varijantu pa se zato raspitujem. ;) Ili note 10+ videcu ovih dana sta je u ponudi.
 
Poslednja izmena:
Kakva je situacija sa zvanicnim update-ima za snapdragon varijante ovde kod nas? I da li je isto sve sa flesovanjem SD, varijante ono skines rom pa ga ubacis preko odina?
Mozda se vratim na S20+ ali samo na SD varijantu pa se zato raspitujem. ;) Ili note 10+ videcu ovih dana sta je u ponudi.
Kad vec gledas trazi ultru sa snapom.[emoji3]

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ja sam skoro testirao jedan s20+ i znacajno grejanje sam video samo na snjimanju u 8k. Doduse nisam karticu stavljao u telefon mozda bi 3/4g jos dodatno doprinelo ali ono sto sam na njemu osetio je daleko ispod grejanja s10/9/8 serija.

Velika je i razlika između subjektivnog osećaja grejanja telefona u ruci, i objektivnog grejanja procesora.
Može se nekom činiti da je telefon zagrejan dok igra igricu, ali temperatura ne prelazi 42, 43c.
Topao telefon, odnosno "vruć" u ruci, u tom slučaju označava i dobru distribuciju toplote, od procesora ka "vani".
To je, faktički, način hlađenja procesora.

Ma batali,kakvo pregrejavanje.Zamalo da ne uzmem fon zbog citanja.Nit se pregrejava,nit je baterija toliki krs kao sto je pisano.Doduse,ubio sam 4g jer kod mene kad je na 4g vecinom nisam dostupan,krs od signala.

Послато са SM-G980F помоћу Тапатока

Interesuje me ovo pregrevanje što se žale ovde neki, koliko sam prelistao strane unazad svega se 2 lika žali, šta je sa drugima? Jel do njihovih primeraka ili drugima ne smeta? I ako je telefon pod garancijom kakve veze ima ako je topliji? Možda zavisi i od verzije softvera?

Dajte mi neki članak na internetu ako postoji gde je pisano o tom problemu.

Ja sam prodao s20+ najvise zbog grejanja i baterije a pun je problema i mana. I da ne duzim sad(pogledajte moje komentare neki su i obrisani) imao sam t.j. koristio 4 telefona u rasponu od 6 meseci redom S9+, mi9t, s20+ i sada poco f2 pro. s20+ je u svim segmentima gori od ovih nabrojanih i to je cinjenica i manite te subjektivne osecaje toplote sta god to znacilo, iste aplikacije, isto mesto, isti nacin koriscenja s20+ je vreoooo pri koriscenju obicne facebook aplikacije(ostale pogasene) na wifi znaci zlo. Naravno da se telefoni greju pri koriscenju, evo sad se poco greje ali samo napolje na ovim vrucinama i to podnosljivo. Mozda je moj primerak bio los ali ko sto neko ovde rece ruski rulet, das 1000e i molis boga da si pogodio ispravan telefon.
 
Sa notom neces pogresiti sigurno,po meni i dalje najkompletniji uredjaj jos da ima 120hz nebi ga menjao ko zna do kada.:)

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Kolika je normalna radna temperatura procesora, i šta se smatra povišenom temperaturom, tj. koliko C?
 
Temperatura baterije je najbitnija,koja u extremnim uslovima koriscenja nebi smesla preci 41-42 stepena.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
koju aplikaciju koristite za merenje pa da okacim ovde rezultate ultre?
 
evo na punjacu mi je 30+ min i upravo i dl sam app i kao sto sam pisao vec jedino sam osetio da je telefon vreo dok je na punjacu.


https://i.imgur.com/8sZxloX.jpg

kacicu jos posle koriscenja

dajte jos ako imate neke zahtevne igre da testiram i temp proc i sve
 
Normalno je da se mora grejati na punjacu pogotovu do 80% posle obori temepraturu tih zadnjih 20%,probaj Call of duty na primer al kreni sa nekih 32-33 stepena,nije bas merodavno da odma krenes sa 39.:)

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Temperatura baterije je najbitnija,koja u extremnim uslovima koriscenja nebi smesla preci 41-42 stepena.

Da, na bateriju sam mislio, a pišem procesor :d

Evo kod mene na S20+ u prethodnih 7 ciklusa (tako prikazuje Gsam) temperatura varira od 25-26 do 36-37 (po slobodnoj proceni, malo je grafikon čudan). Ne mogu i dalje da provalim kada se više greje, pretpostavljam kada koristim FB, užasna aplikacija, em nema dark mode, em neoptimizovana... Primetim pod rukom poneki put da je malo topliji, ali ništa specijalno, preko maske se i ne provali uvek...

Jedino gde je odskočila na ~45 je pre neki dan kada sam "drndao" kameru namerno jedno 15-ak minuta, baš da vidim da li će da se zagreje, i zagrejao se dobrano :)
 
Da, na bateriju sam mislio, a pišem procesor :d

Evo kod mene na S20+ u prethodnih 7 ciklusa (tako prikazuje Gsam) temperatura varira od 25-26 do 36-37 (po slobodnoj proceni, malo je grafikon čudan). Ne mogu i dalje da provalim kada se više greje, pretpostavljam kada koristim FB, užasna aplikacija, em nema dark mode, em neoptimizovana... Primetim pod rukom poneki put da je malo topliji, ali ništa specijalno, preko maske se i ne provali uvek...

Jedino gde je odskočila na ~45 je pre neki dan kada sam "drndao" kameru namerno jedno 15-ak minuta, baš da vidim da li će da se zagreje, i zagrejao se dobrano :)
Imas dark mode za fb,gsam ti polazuje i svakom momentu kolika je temperatura pa odmah mozes videti u nekoj situaciju kolika je kada mislis da se bas zagrejao.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
^ Pa nemam opciju :) Hamburger meni > Settings & privacy i između Your time on FB i Language nema opcije :)

Što se tiče temperature, baš ću da obratim pažnju sledeći put.
 
Možda ovde nije tema ali ajde da pitam ko ima neki S20 modela, jel možete promeniti melodiju zvona viber aplikacije? Idem na notification, chekiram use sistem sound pa na call ring tone i SecsoundPicker mi uvek krešuje

Послато са SM-G988B помоћу Тапатока
 
Mozda nije pitanje za ovu temu, ali kapiram da necete zameriti. Uskoro sam postao vlasnik S20, obicne, pre toga bio Apple korisnik, pa sam malo ispao iz price sto se tice andorioda, pa mi treba mala pomoc.

Kako da mi se aktivira ekran, odnosno da se upali sam, kad mi stigne poruka na whatsu? Da li neko zna gde to aktivirati, proveravao sam sve oko zakljucanog ekrana, direktno u aplikaciji whatsa i nista nije pomoglo. Viber hoce da mi aktivira, ali samo preko onog egde ekrana, ali da li je moguce kao pre, kada stigne poruka da ti se upali ekran?

Hvala unapred na odgovoru.
 
Nazad
Vrh Dno