Šta je novo?

Samsung Galaxy S20/S20+/S20 Ultra

Ne pricam o hardveru vec o kameri samo.

Note 10+
 
^ juce sam imao ultru u rukama i 10x opticki zum uopste ne unistava kvalitet slike. Preko 30x se primecuje. Tako da tvoje misljenje pada u vodu.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Tako ti samo izgleda na ekranu telefona, uzmi prebaci sliku na komp i videćeš koliko je kvalitetna. Sličan rezultat ćeš dobiti ako slikaš u 108mpx i onda crop-ujes deo koji ti odgovara.
Uglavnom, da ne gušimo temu, marantz je lepo objasnio, marketing koji je furao Huawei sa p30pro i moon modom, Samsung je otišao korak dalje sa space zoom-om, jedino sto je Huawei odmah rekao 5x optički i 10x hibridni i tako je stvarno, inače fotka sa 10x je dovoljna za instagram i ništa više, dok je 5x stvarno ok

P30 Pro
 
Poslednja izmena:
Sto gusimo temu, pricamo da li ima stvarno 10x opticki ili ne.

Once you pass the 10X zoom mark, the S20 Ultra's image processing uses digital zooming methods on image data collected from both the 48MP telephoto sensor and the huge 108MP main camera. The image is cropped and sharpened based on what the telephoto lens can "see," and light values and other sensory data the main camera sensor is collecting.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zavisi od potreba korisnika. Uvek je dobro dohvatiti optikom nesto malo dalje a da kvalitet ne trpi.
 
Zum na Ultri je nešto što još nisam video na telefonu , fenomenalno radi - zumirao sam tablicu na autu sa 500 metara - fotka TOP . Okačiću slike sutra .

Btw Ultra još nema apdejta , prvi softver je i dalje (biće tu "peglanja" još )

b95a52e94ac5da168e7f35ae945b2710.jpg


Sent from Samsung Galaxy
Aj okači da vidimo taj "top".
@marantz, @antara Na osnovu cega to znate?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Na osnovu testova do sada. Vidi se iz aviona.
Zavisi od potreba korisnika. Uvek je dobro dohvatiti optikom nesto malo dalje a da kvalitet ne trpi.
Problem je što je sve to lepo u teoriji. Realnost je nešto drugo iako je lepo da se malo pomere granice. Kvalitet trpi samo tako sve preko 5x.

Sent from my SHT-W09 using Tapatalk
 
Koje su to potrebe korisnika za zumom na mobilnom telefonu?

Potrebe korisnika mozda i nisu ali sam napredak na modulima kamera nam omogucava da imamo i dodatne opcije. Ako se vec hvale kamerama onda sigurno ima smisla zasto ga i poboljsavaju i stavljaju. Meni licno 2x zoom na S9+ nije dovoljan, jer kad se klinac zaigra a nadjem ugao i polozaj, vise od 2x ne mogu a da ne krene da se kvari kvalitet. Ja sam licno za zoom.
 
S20U
10X
30X
100X

First Samsung Galaxy S20 Ultra NIGHT Camera Samples: Zoom

@Cvoruga

Takva karakteristike kamera izazivaju paznju, kao kada su se pojavili prvi dzepni fotoaparati sa ''mocnim'' zoom mogucnostima (opticki + digital.), pa posle njih i razne prosumer krsine koje snimaju veoma lose fotografije ali zato zumiraju mesec, bajo! Ogroman je broj onih koji (po istoj ili cak visoj ceni) pre kupuju prosumer kantu umesto 10x boljeg kompakta sa 1'' senzorom, i to samo zbog nahajpovanog zuma i izgleda fotoaparata (deluje im ''profi'').

Ovo iznad nema veze sa S20/+/u, te kamere su svakako dobre za smartfon standarde, nego je famozno ''zumiranje'' jedan od vecih magneta za prosecnog kupca kamera u poslednjih 15-ak godina pa se hajp polako prenosi i na telefone.
 
Poslednja izmena:
@hsv, pogađaš u metu, kao i obično.
Rispekt bajo moj!

Pitam čemu zum, (primer slikakanja tablica omg pa nemamo 11 godina)
realnu upotrebu za izvadi, škljocni, digni na hipstagram, ne vidim.
 
Pa dobro, 2-3X, 5X, 10X.. moze da zatreba i na telefonu ali svakako nije sad neka ''ubitacna'' funkcija koja opravdava sve vise cene. Tesko mi je da zamislim, a jos teze da razumem, da neko sa Note 10+ predje na S20U samo zbog ''zumiranja'', pa jos uz ozbiljnu doplatu u iznosu odlicnog, premium kompakt fotoaparata :d
 
Poslednja izmena:
Vidi se možda u jednom delu kada silazi na kraju stepenica i malo pri nekom trčanju, ali ono jedva da se primeti da je malčice stabilizovanije na ultri.
Slažem se, boje i meni na ovom snimku izgledaju prirodnije.
 
Da,da mozda na stepenicama samo i to minimalno. Sad sam ponovo odgledao ali ne verujem da ce neko trcati uz i niz stepenice i snimati
 
Pregledah snimak 3x, osetne su razlike i unapređenja.

N10 ima "lepše" boje odnosno na S10u su tamnije iako snimak ima oštrije detalje (zumirajte fine detalje cigli i trotoara), sve ostalo je na strani S10u: na selfi kameri sve je bolje (boje, dinamički opseg boja, stabilizacija);
Na glavnoj kameri je stabilizacija osetno bolja, pogledajte snimak trčanja pažljivo i naročito skakanje u mestu, na N10 se vidi nedostatak stabilizacije recimo zgrada u pozadini se baš trese dok je na s10u nestvarno glatko.

Mislim da su lako uočljive razlike, ako izuzmemo iz priče momente "Samsung je precenio", "obožavam N10" i "ne uzimam S10u zbog cene ali zato hajde da ga (glagol za koitus po izboru)".

EDIT: Ne zaboravite, tek slede softverska unapređenja. Ne bih ga ja ovde poredio toliko sa N10 koliko iščekujem P40 Premium poređenja, to mu je glavni rival.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Recimo ja. Znas kada bih presao sa N10+ na Ultru? Da im je jednaka cena mozda bih! Ogroman minus za 128gb i za izgled Ultre.

Note 10+
 
Pripadaš momentu "obožavam N10". Prijatelju sam si se javio. [emoji846]

Ovde nije reč o prelasku s jednog na drugi već o poređenju 2 uređaja.
O prelasku sa N10+ na S10u ovde postoji jedan čovek koji može o tome da svedoči. [emoji1]

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Pregledah snimak 3x, osetne su razlike i unapređenja.

N10 ima "lepše" boje odnosno na S10u su tamnije iako snimak ima oštrije detalje (zumirajte fine detalje cigli i trotoara), sve ostalo je na strani S10u: na selfi kameri sve je bolje (boje, dinamički opseg boja, stabilizacija);
Na glavnoj kameri je stabilizacija osetno bolja, pogledajte snimak trčanja pažljivo i naročito skakanje u mestu, na N10 se vidi nedostatak stabilizacije recimo zgrada u pozadini se baš trese dok je na s10u nestvarno glatko.

Mislim da su lako uočljive razlike, ako izuzmemo iz priče momente "Samsung je precenio", "obožavam N10" i "ne uzimam S10u zbog cene ali zato hajde da ga (glagol za koitus po izboru)".

EDIT: Ne zaboravite, tek slede softverska unapređenja. Ne bih ga ja ovde poredio toliko sa N10 koliko iščekujem P40 Premium poređenja, to mu je glavni rival.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
Koja softverska unapređenja kod Samsunga se mogu desiti?

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Ona koja su se dešavala u proteklih 4-5 godina sa istim modulom od S7 serije. Samo su malo dodavali bolje boje, oštrinu, efekte, i tako gurali jednu te istu kameru 4 generacije. Isto će biti i ovde.
 
Još im je rano za to ;). Pred izlazak novog modela će da krenu da je malo sakate i tako u krug.
 
Aj okači da vidimo taj "top". Na osnovu testova do sada. Vidi se iz aviona.Problem je što je sve to lepo u teoriji. Realnost je nešto drugo iako je lepo da se malo pomere granice. Kvalitet trpi samo tako sve preko 5x.

Sent from my SHT-W09 using Tapatalk
Super ti poredjenje, ti gledas sa YT a ja ga drzim u rukama i slikam.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ljudi koji su ga testurali u mom okruzenju kukaju na bateriju jako na Ultri, barem na testnim uredjajima. Night mode prilicno los.

Meni nije ostavio bas nikakav vau utisak spram Note10+, cak sam na obican mali S20 najvise odlepio. Nadam se samo da ce baterija na tom manjem moci da izgura ceo dan, doduse.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Super ti poredjenje, ti gledas sa YT a ja ga drzim u rukama i slikam.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Okači da vidimo te fotke. Ja ne moram ni da ga probam već znam kakvu kameru ima i koje su mogućnosti. Dok neki pak ne mogu da provale ni dok je imaju u rukama.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Planiram da uzmem S20 preko mts-a, a koristio bih ga sa telenor karticom pa me interesuje da li su prošle godine S10 modeli iz mts-a bili zaključani ili ne?
 
@Predrag

Nisu bili zaključani, ne verujem ni da se zaključavaju modeli DS bez obzira na operatera... samo nisam siguran kad idu ugovori preko firme
pa se uzimaju više komada sa poslovnim brojevima koji su uvezani itd.
 
Nazad
Vrh Dno