Šta je novo?

Samsung Galaxy S20/S20+/S20 Ultra

@Proday Bio mi potreban novac u tom trenutku jer je iskrslo nešto bitnije.

No, lepa vest je da sam uzeo sada ponovo N10+, ali još ne stižem da ga raspakujem od posla. [emoji1]

Što se tiče baterije na S20+, užasna je! Tvrdim posle mnogo iskustava sa raznim Samsung telefonima, dakle ne poredim sa iPhone 11 pro max i Huawei telefonima.

Jučerašnji dan ravno 3 SOT, 25 minuta razgovara. Nije to dobra baterija. Od 8.20 do 22h. Ostalo je na kraju 10%.

Na sve to, ugasio sam sinhronizaciju svega u 10h, jer sam prvi put zapravo imao takvu mogućnost.



Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Ja sam sa s20+ imao oko 4h sota za tako neki period(od 8 do 22h) jedna kartica, full hd, 60hz, osveženje 40-70%, wifi 80% vremena, očistio ga app managerom, isključio nearby device scanning, wifi scanning, uključio wifi power saving mode itd... Ništa nije pomoglo, imam osećaj kao da bih imao iste rezultate na default podešavanjima. Definitivno ima neki problem, videćemo da li će ažuriranja pomoći.


Sent from my SM-N9750 using Tapatalk
 
Ma probao sam razne kombinacije da ga sredim, ali ga nešto muči.

Sve se mislim da je feleričan ovaj moj model.

Uzeo sam i kanadski s10 sa 512gb za službeni telefon. Malo para, za sjajan uređaj.

Sent from my SM-G973W using Tapatalk
 
^Gde ga nađe?

Послато са SM-N970F уз помоћ Тапатока
 
Ja koristim gboard na svim samsung telefonima već godinama unazad, šta te zanima?

@sarulja91 što si morao da prodaš brzo snap?...nedostatak garancije, zarada, ne razumem?

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

Evo i ja sam sada, baš je super :)
Mada fali malo Samsung možda što sam navikao neznan.

Ali Gboard je slična samsungovoj.
 
Ma kad navikneš na ovu nema nazad!

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
swift sam ranije koristio i od kada sam prešao na gboard nisam primetio da mi nešto posebno nedostaje

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
swift sam ranije koristio i od kada sam prešao na gboard nisam primetio da mi nešto posebno nedostaje

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
Odlična je, hvala za predlog. Koristio sam Swiftkey godinama, ovo mi se svidelo na prvu

Послато са SM-G980F помоћу Тапатока
 
Da li se neko bavio ozbiljnije gejmingom na s20 liniji? Po internetu ima dosta spiskova igara koje navodno daju 120fps ali većina igrica zapravo dozvoljava samo 60.

Samo subway surfers i templerun2 radi na 120fps, sve ostalo što sam pokušavao samo 60.
 
Da li se neko bavio ozbiljnije gejmingom na s20 liniji? Po internetu ima dosta spiskova igara koje navodno daju 120fps ali većina igrica zapravo dozvoljava samo 60.

Samo subway surfers i templerun2 radi na 120fps, sve ostalo što sam pokušavao samo 60.
Pa i nema mnogo igara koje rade u 120fps,ne znam koliko je spisak al nije veliki.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 


 
Bas sam gledao taj video speed test sa one plus 8 pro,mislio sam da ce biti brzi oneplus al sam se prevario.[emoji3]

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ja sam sa s20+ imao oko 4h sota za tako neki period(od 8 do 22h) jedna kartica, full hd, 60hz, osveženje 40-70%, wifi 80% vremena, očistio ga app managerom, isključio nearby device scanning, wifi scanning, uključio wifi power saving mode itd... Ništa nije pomoglo, imam osećaj kao da bih imao iste rezultate na default podešavanjima. Definitivno ima neki problem, videćemo da li će ažuriranja pomoći.


Sent from my SM-N9750 using Tapatalk
Ne znam sta ocekujes,ja sam imao max 4;15h sot-a sa slicnim stvarima kao i ti ali uvek 120hz i u 70% vremena 100% osvetljenje,znam par ljudi koji imaju s20+ i svima je manje vise isto retko ko ima duze od 5H mada ja nikad nisam imao 5h,prosto to je to sto bi se reklo
 
@djape08 Ali to je baš malo i loše, prosto nedopustivo

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
E pa drugari, da se zvanično upišem u temu, stigao mi danas S20+ :)
Videću ovih dana da isprebacujem sve sa N8, pa da vidimo kako će da se ponaša (baterija, zagrejavanje, itd.)

Evo posle desetak dana, napokon našao vremena da isprebacujem sve sa N8 na S20+. Koristio sam SmartSwitch, prebacio mi je bukvalno sve, malo sam sad uzeo da podešavam aplikacije, malo sam izgled itd.

Prelazak sa N8 nije veliki, ekran je naravno bolji na S20+, kamere takođe, sam telefon je fizički manji od N8, ali sa većim ekranom :)

120Hz je zanimljiva stvar. Telefon se na 120Hz zagreva (gore u predelu kamera), na 60Hz ne preterano. U futroli se i ne oseća toplina :p Mada dušu mu vadim evo već 2h, i ne zagrejao se...

Čitač otiska prsta radi OK, prepoznavanje lica takođe.

To je to za sada, videćemo od sutra kada krene arčenje na poslu (pozivi, mailovi, Vajber) kako se ponaša baterija. Stay tuned :)
 
Da li neko ima problem na plus modelu ili se negde spominje, vrlo cesto mi slovo A ocita kao Q, i ako stisnem na A touchscreen registruje Q. Mozda je do fabricke folije koja je dosla na telefonu? Prvi put koristim foliju na ekranu.
To su jedina slova koja mi mesa.

Sent from my SM-G986U1 using Tapatalk
 
Pa probaj neku drugu tastaturu

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
@TozABG, ja evo već dva dana kucam kao preporođen, sve ubadam kako treba, bez grešaka, nisam primetio (za sada) da meša A i Q.

Inače, na N8 sam grešio katastrofa, sreća pa mi je bila uključena predikcija teksta :)
 
Ni ja nisam imao problem A-Q kod kucanja. A kucanje je savršeno precizno jer je vibra motor jako izbalansiran, i dosta sam ga pojačao jer daje taj neki osećaj preciznosti.
Preporučio bih svima da pojačaju intenzitet vibracije i da probaju brzo kucanje
 
Drugar kupio juce star dva meseca mint stanje za smesne pare.Bas sam ga dugo korustio zaista odlican telefon cak me odusevilo da na 120hz i max osvetljenje i drndanje kamere nije presao 36-37 stepeni.Ne znam sta ljudi kukaju da se ovaj novi exynos toliko greje ja to nisam primetio a bas sam ga przio muski.
df59ed8e274fcf4475af1baa8ec13754.jpg
a5f051888cdfded958178863a2d7aca4.jpg


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Takođe, koristim ga dve nedelje i nemam apsolutno ni jedan problem koji čitam na forumu, loša baterija, zagrevanje i slično.
 
Evo ja posle par dana korišćenja S20+ mogu da kažem da je zagrevanje bilo samo taj prvi dan kada sam sve podešavao, nakon toga se ne greje ništa više nego neki drugi :) Pretpostavljam da treba malo da "legne" softver i baterija. Videćemo u narednim danima.
 
Više pitanje za Android temu, ali na drugim S serijama se nije dešavalo : čim povežem s20 na BT na kolima automatski se pokreće TuneIn, kako da to sprečim?

Послато са SM-G980F помоћу Тапатока
 
^ Probaj ovo:

Favorites > Settings > Auto-resume > Off
 
Naletio sam na s20+ mnogo jeftino ali je exy :(
Kakva je baterija na s20+ sa 120hz uključeno i da li se grije kao s20? Negde sam čitao ima drugačiji cooling nego s20.
 
Naletio sam na s20+ mnogo jeftino ali je exy :(
Kakva je baterija na s20+ sa 120hz uključeno i da li se grije kao s20? Negde sam čitao ima drugačiji cooling nego s20.

Koristim S20+ već skoro mesec i po dana, i što se zagrevanja tiče nisam imao nikakvih problema, čak ni nakon dužeg gejminga, tu sigurno nećeš imati problem.

Što se baterije tiče, koristim non stop 120Hz i mogu da kažem da je baterija solidna, i gotovo 90% korisnika će služiti tokom celog dana. Nije na nivou Huaweia ili ovog novog Iphone-a, ali realno izmedju 6-7h SOT-a bi trebalo da ti bude dovoljno.

*u baš nekim specijalnim situacijama ako se nadješ negde gde ti treba baterija a nemaš kako da dopuniš, od recimo 40% vratiš na 60Hz i izdržaće ti dan.

Sve preporuke imaš od mene
 
Koristim S20+ već skoro mesec i po dana, i što se zagrevanja tiče nisam imao nikakvih problema, čak ni nakon dužeg gejminga, tu sigurno nećeš imati problem.

Što se baterije tiče, koristim non stop 120Hz i mogu da kažem da je baterija solidna, i gotovo 90% korisnika će služiti tokom celog dana. Nije na nivou Huaweia ili ovog novog Iphone-a, ali realno izmedju 6-7h SOT-a bi trebalo da ti bude dovoljno.

*u baš nekim specijalnim situacijama ako se nadješ negde gde ti treba baterija a nemaš kako da dopuniš, od recimo 40% vratiš na 60Hz i izdržaće ti dan.

Sve preporuke imaš od mene

Hvala puno, trenutno sam na s20 snap I baterija je super. Na igrici celi dan 6h Sot i još 12% ostalo.
Ali ima ovaj s20+ super jeftin nov ali exy. Mislio sam radi većeg ekrana da pazarom.

Moj stari exy s20 se grejao i slaba baterija bila
 
Bolje ostani na tom Snapdragonu. To ti je premija. Nikad se ne zna kad Exy može da poludi. Možda izleti S20+ snap...
 
Nazad
Vrh Dno