Šta je novo?

Samsung Galaxy S20/S20+/S20 Ultra

Kada sam planirao da kupim S20 Ultra, čitanjem postova u ovoj temi bih pomislio da je telefon loš, a stvarna situacija je upravo suprotna. Kamera je vrhunska, nikakav problem sa fokusom (telefon kada sam ga kupio out of the box je došao sa One UI 2.5). Dan sastavim bez problema, nikakve uštede, razume se 120Hz ekran. Telefon sam kupio da služi on meni, ne ja njemu i S20 Ultra obavlja vrhunski posao. Koristim ga istim tempom i načinom kao i s10 plus, S9 Plus i druge S modele pre ovog modela, nema pregrevanja, "topljenja" baterije i sl.

Sent from my Samsung Galaxy S20 Ultra
 
Kada sam planirao da kupim S20 Ultra, čitanjem postova u ovoj temi bih pomislio da je telefon loš, a stvarna situacija je upravo suprotna. Kamera je vrhunska, nikakav problem sa fokusom (telefon kada sam ga kupio out of the box je došao sa One UI 2.5). Dan sastavim bez problema, nikakve uštede, razume se 120Hz ekran. Telefon sam kupio da služi on meni, ne ja njemu i S20 Ultra obavlja vrhunski posao. Koristim ga istim tempom i načinom kao i s10 plus, S9 Plus i druge S modele pre ovog modela, nema pregrevanja, "topljenja" baterije i sl.

Sent from my Samsung Galaxy S20 Ultra
Isto doživljaj telefona i ja imam. Mnogo se ljudi tripuje na ovom forumu, čovek bi pomislio da su krševi u pitanju. Ja stvarno ne znam šta radite sa telefonima kad ne možete da izgurate dan. Meni je S20+ ekstra aparat, a imao sam N10+...

Послато са SM-G985F помоћу Тапатока
 
Potvrđujem prethodnike i jedna preporuka koje se godinama pridržavam. Ovaj forum nikako ne čitati pre donošenja odluke o kupovini telefona iz Samsungove S serije.
 
Isto doživljaj telefona i ja imam. Mnogo se ljudi tripuje na ovom forumu, čovek bi pomislio da su krševi u pitanju. Ja stvarno ne znam šta radite sa telefonima kad ne možete da izgurate dan. Meni je S20+ ekstra aparat, a imao sam N10+...

Послато са SM-G985F помоћу Тапатока

Apsolutno, što je najgore, nema konkurencije. Jedino iP 11 Pro Max, ali ko ne želi iOS, a želi premum flagship u pravom smislu te reči S i Note serija su jedini izbor. Huawei je van priče bez google servisa.

Sent from my Samsung Galaxy S20 Ultra using Tapatalk
 
Niste još shvatili da se ovde telefoni menjaju na mesec dana
 
Exynos verxija S20+. Prvih par dana i nisam bio zadovoljan baterijom. 4-5h SOT a 14-15h ukupno do 10% sto je onako. Primetio sam i da je topliji (ne vreo kao nekima). CCSWE i Naptime nisu nesto znacajno pomogli.
Promena se desila kada sam prebacio na Performance mode. Baterija je trajala isto ali je telefon bio znacajno hladniji sta god da radim (igrice uopste ne igram tako da je to iskljuceno iz moje price). Citao sam negde da tvrde da je default Optimized mod baterije problem pregrevanja i loseg SOT-a
Juce sam prebacio na Medium power saving, (70% cpu, AOD ukljucen ali ga ja koristim na tap), 120Hz preko bixby rutine. Telefon se ne greje a rezultat je 7+h SOT (makar pola je video) posle 25h do 10%.
Razliku u performansama uopste nisam primetio (niti u brzini niti u notifikacijama i slicno, a ako mi zatreba za nesto tih dodatnih 30% CPU snage lako se prebaciti nazad na Performance mode). Wifi, data, gps, bluetooth sve ukljuceno sem nocu sto se gasi preko bixby rutine (wifi je uvek on).
Meni je ovo sad skroz ok i prihvatljivo iako i dalje nije ekstra ekstra kao na nekim drugim telefonima.
Fingerprint reader je razocarenje.
Razocarenje jeni sto u Samsung svetu uopste postoje dve klase korisnika (exynos & sd) i jos vise sto je nama zapala verzija i koja je sporija i koja trosi vise struje.
86feb824e1ab66a8b0a884ca0356f814.jpg
93b1045fd99da1636178dba8afe9c4fa.jpg
 
Poslednja izmena:
A kako ukljucis 120 na tom modu?

Послато са SM-G980F помоћу Тапатока
 
A kako ukljucis 120 na tom modu?

Послато са SM-G980F помоћу Тапатока
1. Postavis 120Hz dok si u optimized ili u performance modu (u medium modu, 120Hz nece da radi)
2. Napravis Bixby rutinu koja se okida kada ti stisnes start i koja onda prebacuje power managment na medium. To radis u Advanced features/Bixby routines.
To je to. Tako mozes imati i Medium power managment i 120Hz. Iz nekog razloga 120hz ostaje ukljiceno kada ovako prebacis na medium power. Kada rucnonprebacujes na medium prebacuje se i na 60hz. Nadam se da nije nesto sto ce u nekim updejtovima da "isprave".

Ali da, ukucaj u youtube 120hz Bixby i tona video tutorijala ce ti izac.
 
Poslednja izmena:
Mališa definitivno gura dan bez problema sa jednim punjenjem. Od 10 dana tipa 1 sam morao da dopunjavam. Mislim da sam našao telefon na kome ću potrajati...bar do s21 (i to samo ako bude išao sa 256gb) [emoji2960][emoji56]
87caae81995042a398dd930ded3a3700.jpg
dc459f220a254191093c608d6e50dae5.jpg


Sent from my SM-G9810 using Tapatalk
 
Razmisljam se da uzmem s20 ili s20+ u mts uz box4 i cena mi je korektna. Mozda za nijansu vise vucem ka plus modelu zbog vece baterije i mozda za nijansu bolje kamere. Najvise me muci ta baterija uz exy, koliko mogu ocekivati SOT u sledecem koriscenju: od 09h ujutru do 19:30 na 4g na Nbg znaci signal odlican, citanje foruma preko TT, instagram, FB, whatsapp i malo surfa, verovatno bez poziva ili maximum 5-10 min razgovora. Hoce li izgurati bar 4-5h i da uvece ne moram da trcim kuci u 19:30 da ga stavim na punjac?
 
Razmisljam se da uzmem s20 ili s20+ u mts uz box4 i cena mi je korektna. Mozda za nijansu vise vucem ka plus modelu zbog vece baterije i mozda za nijansu bolje kamere. Najvise me muci ta baterija uz exy, koliko mogu ocekivati SOT u sledecem koriscenju: od 09h ujutru do 19:30 na 4g na Nbg znaci signal odlican, citanje foruma preko TT, instagram, FB, whatsapp i malo surfa, verovatno bez poziva ili maximum 5-10 min razgovora. Hoce li izgurati bar 4-5h i da uvece ne moram da trcim kuci u 19:30 da ga stavim na punjac?
Ako je non stop na 4g jedva da ce da ti izgura to sto si napisao.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Jeste, samo 4g, nemam Wi-Fi na poslu

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Pa onda se ne nadaj da ces ostati sa vise od 20-25% baterije,4g je najveci problem exy vuce bateriju ko blesav.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Onda s20+
Na gsm s20+ ocena za trajanje baterije je 87h a za s20 je 71h. Ako se dobro secam review-a, u pitanju su exynos modeli.
Plus ima dodatnu kameru za dubinu. Nemam pojma koliko je korisna al tamo je :)
 
Poslednja izmena:
Od premalo do previše, svakakvih iskustava ovde možeš da pročitaš [emoji6][emoji112]

Sent from my SM-G9810 using Tapatalk
 
Neverovatno da još nisu sredili to sa signalom. Ja telefon koristim 80% vremena na 4g, nekad u periodu od 7-23, nekad od 10-00. Tako da mi je najbitnije da izguram dan bez utičnice. Ako na 4g to ne može onda da ne gubim vreme gledajući S20+.
 
A sto jednostavno ne predjete na 3G tu nebi trebalo da ima problema a razliku u brzini necete toliko primetiti.
 
Ma gde nema razlike. 3G nema smisla više ni koristiti pored stabilne 4G mreže. Ja uglavnom imam 4G+. Oseti se razlika između 3G i 4G.
Msm još jedna glupost - kupiš telefon od 600+e i koristiš 3G. Ili prebacuješ na 2g kad si na WiFi da ti ne ždere bateriju. Za ovako nešto nema opravdanja u 2020. godini.
Oprostio bih mu loš fp senzor ali autonomiju nema šanse.
 
Neverovatno da još nisu sredili to sa signalom. Ja telefon koristim 80% vremena na 4g, nekad u periodu od 7-23, nekad od 10-00. Tako da mi je najbitnije da izguram dan bez utičnice. Ako na 4g to ne može onda da ne gubim vreme gledajući S20+.
Nemoj da gubiš vreme.
A sto jednostavno ne predjete na 3G tu nebi trebalo da ima problema a razliku u brzini necete toliko primetiti.
Probano i na 3g obe kartice, ništa značajnije se nisam usrećio.

Sent from my SM-G9810 using Tapatalk
 
A da li mogu da vratim s20/+ ako potpisem novi ugovor za box 4 paket (vec imam box 4 pa bih samo dodao telefon i placao full pretplatu) i jednostavno ne ispuni moja ocekivanja u tih prvih 14 dana? Ne vidim bolju opciju za nekih 500e (s20 bi me 400e izasao) plus ide na rate? Mozda iPhone 12 ali sumnjam da ce biti po toj ceni

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
A da li mogu da vratim s20/+ ako potpisem novi ugovor za box 4 paket (vec imam box 4 pa bih samo dodao telefon i placao full pretplatu) i jednostavno ne ispuni moja ocekivanja u tih prvih 14 dana? Ne vidim bolju opciju za nekih 500e (s20 bi me 400e izasao) plus ide na rate? Mozda iPhone 12 ali sumnjam da ce biti po toj ceni

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
Možeš ga vratiti samo online ako uzmeš i to imaš dve nedelje, u slučaju da uzmeš u poslovnici ne možeš ga vraćati.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Pa da, uzeo bih online, nego ipak uzimam nov vakum telefon, a vracam potencijalno koriscen pa da ne zezaju

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
^ malo pogledaj u zakonu ali mislim da ako ga uzmeš online možeš ga vratiti iako je korišćen. Nisam siguran pa proveri

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno