Šta je novo?

Samsung Galaxy S20/S20+/S20 Ultra

Isprobao sam Power saving sa 60Hz, dobio sam ~1h SOT-a više nego bez Power savinga i 120Hz, tako da ništa :)

Generalno me ne zanima SOT, bitno mi je da mi fon izgura od ujutru do uveče, pa da li ostane na kraju dana na 5% ili 35% baterije, nije frka, svejedno ide na punjač, ovo sam samo zbog testa ispratio...
 
Power saving mi uopste ne smeta. Al probacu ga par dana na 96 ili 120Hz sa power saving.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da podelim sa ekipom kako da poterate qhd i 120hz istovremeno pošto je čovek podelio u note 20 temi (ujedno ispravim grešku koja tamo postoji u tutorijalu)...

1. Instalirati ADB
2. Enable usb debbuging u developer opcijama
3. Proveriti da telefon radi na fhd+ i 120hz
4. Povezati telefon sa PC
5. U opcijama za povezivanje odabrati image transfer (ne znam da li je ovo bitno ali merzelo da experimentišem pa sam radio kako piše)
6. Otvoriti ADB na PC-u
7. Kucati ADB devices i odobriti pristup kad zatraži na telefonu
8. Kucati: adb shell wm size 1439x3199 (nisam probavao sa 1440x3200)
9. Kucati: adb shell wm density 560
10. Adb exit i to je to
*11. navode da treba otići u dev opcije i podesiti minimum width na 411 mada je kod mene to već pisalo (možda na većim telefonima treba da se promeni)!
12. Uživajte u telefonu boljem od s21 [emoji1][emoji1][emoji56]

Slike pre i posle u prilogu...

Napomena: ne mogu nikoga da učim kako se skida i koristi ADB, ima gomila objašnjenja na netu pa samo navalite...trud se isplati itekako [emoji56][emoji3590]
9a8966a0bbec913ad0510543b4cde8e7.jpg
369494814b829b15267d953cf643863a.jpg


Sent from my SM-G9810 using Tapatalk
 
i jel realno vidis razliku sem u tome da su sitnija slova? Ja sam menjao izmedju jedne i druge rezolucije i nula razlike vidim. Istina, imam dioptriju a naocare sam vec odavno trebao da updejtujem..

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa vidi se kad se čovek zagleda realno, mada je meni bitnije da sam dobio ta sitnija slova, sad mi dođe otprilike kako mi je na n20 ultra bilo [emoji56]

Sent from my SM-G9810 using Tapatalk
 
Pa vidi se kad se čovek zagleda realno, mada je meni bitnije da sam dobio ta sitnija slova, sad mi dođe otprilike kako mi je na n20 ultra bilo [emoji56]

Sent from my SM-G9810 using Tapatalk
Kakva je razlika u potrosinji baterije na vecoj rezoluciji na 120hz?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Razlika u potrošnji između fhd+ i qhd je uvek bila mizerna, na nivou ststičke greške; tek spuštanjem na 720p možeš dobiti neki primetni napredak i sot-u.

Sent from my SM-G9810 using Tapatalk
 
Ne znam sto jednostavno softwerski ne otkljucaju najvecu rezoluciju u 120hz.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Čekam da neko sa exynosom odradi mod pa da vidim da li je do toga da exy ne može da izgura ili šta drugo? One plus 8 pro je pokazatelj da sd 865 tera bez problema.

Inače jutros izašao novi (3ći po redu) A11 firmware za HK telefone [emoji56]

Sent from my SM-G9810 using Tapatalk
 
Da podelim sa ekipom kako da poterate qhd i 120hz istovremeno pošto je čovek podelio u note 20 temi (ujedno ispravim grešku koja tamo postoji u tutorijalu)...

E to, hvala Proday, isprobavam danas :)
 
Drustvo, da li nekog zeza Gmail sa obavestinjima ( Samsung S20 A11)? Ni za jedan mail mi nije stiglo obavestenje, tek kad udjem vidim ih. Proverio sam npr microsoft mail i on radi kako treba, ovo je bas gmail aplikacija i primetio da zeza. Pre je sve top radilo, a nisam nikakve restrikcije aplikaciji uveo.
 
Radi odlicno, stizu notifikacije. Da nisi pravio neke labele/filtere pa da za njih nije ukljuceno da daje notifikaciju?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Pozdrav ljudi. Od skoro sam vlasnik obicnog S20 modela. Imam problem sa baterijom,definitivno traje dosta ispod ocekivanja za bateriju od 4.000 mah. Tesko da moze dan da mi izgura. Imam aktivna 3 mejl naloga, viber, insta, i to je to. Do popodne sam na 4g posle na wifi uglavnom. Evo i screenshota sta kaze baterija. Moze li neki savet za podesavanja? Ukljucen j 120hz sa fhd+ rezolucijom. Zahvaljujem
cac8f9bceef2d20050a52335175c3e81.jpg
7621164271e848f7fd42e673d6b6d048.jpg


Sent from my SM-G980F using Tapatalk
 
Da ti ne predlazem gluposti, tipa stavi na 96hz, obrisi ovo, ono, pali modove itd sto vecina koristi, a platio si telefon 1000+ eura.
Jedino cu ti reci da ne ocekujes previse od 4G i exynosa, pogotovo ako ti je slabiji prijem mreze na lokacijama na kojima boravis tokom radnog dana.

Kako se snalazis sa adb komandama? Ja sam uvijek nakon kupovine Samsunga skidao sebi gsam battery monitor i better battery stats.

Za gsam je bilo potrebno (makar do proslogodisnjih modela) ukucati nekoliko adb komandi kako bi aplikacija skupljala podatke u pozadini. A BBS kad radi radi super, ali nekada zna zabagovati. Isto je potrebno ukucati, cini mi se 3 adb komande kako bi kupila podatke. Pomocu te 2 aplikacije mozes djelimicno steci uvid sta ti crpi bateriju. Meni je pomogla nekoliko puta.

Ako bas zelis da se igras i gasis servise koje ne koristis, instaliraj Package disabler (ima i placena verzija). Efikasnost je 50/50 u smislu ako ne znas sta iskljucujes mozes napraviti vise stete nego koristi.

Od note 8 sam se igrao sa tim, citao iskustva ljudi sa xda, gledao kako se ponasa baterija nakon gasenja pojedinih servisa, itd. Najprostije receno moze ti se desiti da iskljucis neki servis koji je potreban aplikaciji koju koristis i da ona neprestano trazi taj servis u pozadini sto dodatno crpi bateriju. Smijesno zvuci, ali nekada se desi.

Najbolja podesavanja su bila na KitKat verziji, na mom prvom Note 3 kada si mogao instalirati aplikaciju wakelock detector i sve podesiti za 5 minuta. Telefon je bukvalno gubio 1% tokom noci. Ali sta je tu je, to je blokirano odavno.

Uglavnom, nemam vise vremena za to, tako da sam promijenio skroz platformu, jer ovdje nema tih gluposti (desi se nekim azuriranjem, ali se vekma brzo otkloni). Ali kad bih uzimao android, samo bi Note dosao u obzir :D.

Sretno. [emoji41]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nisam do sada radio sa adb-om al mislim da cu se snaci. Samo mi je nezamislivo da ne moze dan da izgura uz neko prosecno koriscenje. Mislim da je nesto crpi posto drug ima isti tel al nema problema sa bat. Razmisljao sam da obrisem neku app pa da pratim stanje.

Ubacio sam ss potrosnje od jutros

https://imageupload.io/tie4gOztnP.i
 
Poslednja izmena:
Ugasi 120hz, spusti rezoluciju, napravi rutinu da prebacuje na 2g kad god si na wifi, ugasi AOD, stavi sve zivo u deep sleep, nauci da koristis adb. Kad ga skroz osakatis, mozda ce da pregura dan.

Takodje, nije lepo da pises da baterija ne valja, sad ce da dodju ljudi da ti objasne kako imas neki problem u zivotu pa previse koristis mob ili ti je los signal ili previse ocekujes od tako jeftinog telefona. Da sumiram, odlicno si potrosio soma eura, problem je u tvom nacinu koriscenja i tebi samom, mob je odlican :D



Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Osakati ga skroz :D. Nema tu leka druže. Napisano ti je sve u postu pre. Exynos+4G pa pa baterijooo.
 
Instaliraj sa samsung storea, galaxy labs, pa onda iz njega battery tracker, dace ti detaljniju analizu baterije..
Ali koliko vidim, imas aktivan bluetooth verovatno zbog smart sata,
Instagram ti melje bateriju u pozadini a i u koriscenju, jos ako si na 4G koristio insta i bio napolju na 100% osvetljenja, to je prvi problem. Treba ti alternativni instagram klijent ili dns adbloker da u njemu blokira mnogobrojne reklame.. takodje ogranici rad u pozadini instagramu i ostalim aplikacijama koje ti nisu mnogo bitne da vrsljaju u pozadini (samsung daily i jos nekoliko), i blokiraj koriscenje podataka u pozadini (uspavaj ih)..
Ako si radio azuriranja skoro, ili nekoliko u nizu preporucuje se factory reset, pa kreni ispocetka..
Ja imam S10 plus exy i sa slicnim koriscenjem, ni izbliza nisam na potrosenih 20+ procenata baterije, s tim sto instagram ne koristim toliko.. lako guram dan sa jacim koriscenjem 4G Wifi 50/50%..


Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nemate vi pojma kako se koristi Samsung telefon, sad ce doci Darko da vas nauci, vi sad sto imate telefon vise znate od njega koji redovno prati YT objave, ajte molim vas, uozbiljite se.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Posle par dana korišćenja da javim da sam definitivno prezadovoljan kako tel radi qhd + 120 hz

Sent from my SM-G9810 using Tapatalk
 
Jedna reč: ZMAJ! :)
 
Pozdrav ljudi. Od skoro sam vlasnik obicnog S20 modela. Imam problem sa baterijom,definitivno traje dosta ispod ocekivanja za bateriju od 4.000 mah. Tesko da moze dan da mi izgura. Imam aktivna 3 mejl naloga, viber, insta, i to je to. Do popodne sam na 4g posle na wifi uglavnom. Evo i screenshota sta kaze baterija. Moze li neki savet za podesavanja? Ukljucen j 120hz sa fhd+ rezolucijom. Zahvaljujem
cac8f9bceef2d20050a52335175c3e81.jpg
7621164271e848f7fd42e673d6b6d048.jpg


Sent from my SM-G980F using Tapatalk
Savet: prodaj telefon dok je još uvek nov i kupi normalan telefon. Bukvalno koji god flagship bilo koje marke da kupiš komotno će ti gurati dan a nećeš biti uskraćen niti ćeš morati 100 stvari da podešavaš i sakatiš uređaj.
 
Nemate vi pojma kako se koristi Samsung telefon, sad ce doci Darko da vas nauci, vi sad sto imate telefon vise znate od njega koji redovno prati YT objave, ajte molim vas, uozbiljite se.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Sta ti znaci druze to imenovanje mene?Ja pisem to jest komentarisem uredjaj koji ja posedujem. Nikad nisam ni kome pametovao posebno o s20 i s20+.Ako nemas sta pametno da napises nemoj pisati nesto samo da bi napisao post.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Proglasili su te za Spokesman-a za Samsung, pre neki dan.[emoji6]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ugasi 120hz, spusti rezoluciju, napravi rutinu da prebacuje na 2g kad god si na wifi, ugasi AOD, stavi sve zivo u deep sleep, nauci da koristis adb. Kad ga skroz osakatis, mozda ce da pregura dan.

Takodje, nije lepo da pises da baterija ne valja, sad ce da dodju ljudi da ti objasne kako imas neki problem u zivotu pa previse koristis mob ili ti je los signal ili previse ocekujes od tako jeftinog telefona. Da sumiram, odlicno si potrosio soma eura, problem je u tvom nacinu koriscenja i tebi samom, mob je odlican :D



Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Јел могуће да троши АOD 20% дневно као што неки наведоше овде? Мени на note око 5% за цео дан, немогуће да је толика разлика у aod - у између хатдверски и софтверски овако сличних телефона

Послато са SM-N986N помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Sta ti znaci druze to imenovanje mene?Ja pisem to jest komentarisem uredjaj koji ja posedujem. Nikad nisam ni kome pametovao posebno o s20 i s20+.Ako nemas sta pametno da napises nemoj pisati nesto samo da bi napisao post.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Ti si decka sa foruma ubedjivao da njegov telefon ne valja jer si ti video na YT drugacije. Druze pa kako ja tebe da svatim ozbiljno, decko koristi telefon napisao mane telefona i ti kazes da je na snimku na YT bolje. Pa nemoj nas zezati molim te.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Oko1-1.5% na sat. Auto brightness i samo sat prikazuje. Od jutros mi je pojeo 7.7%.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Oko1-1.5% na sat. Auto brightness i samo sat prikazuje. Od jutros mi je pojeo 7.7%.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Ево од јутрос, стварно је превелика разлика... Имам инсталиран и Aod notify апликацију...
66b885efc386d2ec4926066ca0d7da0a.jpg


Послато са SM-N986N помоћу Тапатока
 
Evo kako je kod mene.
5d654440bc09d73017213431f50741e1.jpg


Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno