Šta je novo?

HP EliteBook 850 G3 problem sa paljenjem

chedomil

Slavan
Učlanjen(a)
08.02.2008
Poruke
46
Poena
304
Dakle, situacija je sljedeća:

U toku rada na računaru došlo je do zamrzavanja slike na ekranu i nikakva komanda osim Hard reset nije pomagala. Slika na ekranu je izgledala kao na ovoj slici: https://drive.google.com/file/d/12TG6T86pUVSCNuvXRRdDxDBE90_W79MC/view?usp=drivesdk

Pokušao sam da ponovo pokrenem računar, ali se samo upale lampice na tastaturi i nakon nekog vremena ventilator, ali se BIOS ne pokreće.

Nakon nekog vremena (ukapirao sam da zatvaranje/otvaranje ekrana pomogne) krene BIOS (pojavi se HP logo kao na slici), ali zaledi odmah ili u najboljem slučaju kratko nakon dizanja sistema.

Slično se znalo desiti i prije kada bi recimo prenosio laptop, ali rijetko, te bi se odmah mogao upaliti bez problema.



Ima li neko ideju šta bi mogao da bude uzrok?
 
Moja neka pretpostavka je da je moguće da je "pukao" bios. Ako je to problem onda mora da se skine bios I da se ponovo upiše programatorom. Jako cesto taj problem ima hp.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Provjeri ram memoriju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Proveri i hard disk

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Iskljuci punjac sa laptopa, Skini bateriju laptopa (Ne BIOS bateriju), izvadi RAM memorije, skini hard disk, drzi taster paljenja pritisnut minimum 1 minut (moze i duze), vrati hard disk, vrati RAM memoriju, ubaci Bateriju, stavi na punjac i probaj. Ako i to ne pomogne proveri samo RAM i Hard Disk na nekom drugom laptopu jer ovo meni naj vise lici na problem RAM-a
 
Nazad
Vrh Dno