Šta je novo?

Novi telefon?

Bobajakuda

Slavan
Učlanjen(a)
15.09.2013
Poruke
2,263
Poena
240
Skoro 3 godine koriscenja RN4... Razmisljam da ga zamenim samo zbog kamere koja od milionitog pada izgleda kao da je iz 2010-te godine.
Problem je sto mi glava ne dozvoljava da dam vise od 150-200€ u kesu, a telefon koji mi se mnogo dopada je Mi9T cije je cena 300€ na KP i kog nema u MTS-u gde mogu na rate po 2000din.
Drugi izbor bi mozda bio Redmi Note 7 4/64 u Gigatronu za 26000din na cekove + JBL slusalice. Na forumu sam citao da je taj model promadaj i da posle Redmi Note 5 nema dobrih modela.

Ili da cekam neki pad cena.

Slobodno pisite sta god vam volja. Hteo bih da cujem sto vise predloga.
 
Ok je RN7, samo sto je napredak veoma mali posle RN5, u odnosu na RN4 je svakako bolji.

Do 200e je Mi A3 najbolji telefon, 9T je na oglasima 270-280e.
 
Jedino sto mi se ne dopada na RN7 je ekran. Snajka ima Samsung A40 i mnogo je bolji naspram RN6 Pro i RN5 koje ima brat.
MiA3 sa 720p mi je ok samo ne bih zbog Android One. Navikao sam MIUI.
Na znam za Mi8 Lite...mada njega nema u ponudi kod Vladimira. Kakav je Note 8 sa MT procesorom?
 
Nesto mi se cini da mu nece padati cena ispod 270€. Tu je vec RN8, Mi9 Lite i Mi9SE.
Uzeo bih ga u MTS-u samo ga nema vec duze vreme, a svaki dan proveravam.
 
Mi9 Lite 35.000din
Mi9T 47.000din

To su cene sa fiskalnim. Cenu Lite modela bih nekako prezalio ako bih jedan deo na rate i drugi u kesu. Samo nisam siguran kakva je kamera? Ima dobru bateriju, amoled ekran i osrale stvarcice.

Najjeftinije bi me izasao RN7, ali me odbija kvalitet ekrana i mozda ne bas tako dobra kamera.
 
Naravno da vredi ici. Što se tiče ekrana, meni je bio odlican, ali najbolje sam da vidiš da li ti odgovara ili ne? Koristio sam A3 jedno 3 nedelje uporedo sa M9 T i nisam primetio neke drasticne razlike u prikazu ekrana.

Послато са SM-T510 уз помоћ Тапатока
 
Ako u obzir dolazi polovno, uzmi POCOPHONE i uzivaj, on je 200eur dobar ocuvan.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Ne vredi Pocophone 200e, Mi 9t je dosta bolji telefon, a nov je ~270e.
 
Skroz sam zaboravio na njih i sad gledam u onoj radnji (iako nemam neko misljenje o njima, ali daju na cekove pa ajde) u centru Bg-a i tamo su cene za:
Mi8 6/64 - 31.600
RN7 6/64 - 22.600
Mi9T 6/64 - 32.800
MiA3 4/128 - 22.600
RN8 Pro 6/64 - 29.800
Mi9 Lite 6/64 - 31.600

-Mi8 je mozda ?najbolji? sa ove liste samo taj notch me brine.
-MiA3 bi bio ok kad bih mogao da de ubaci MIUI?
-Za Mi9 Lite nema tema na forumu pa nemam pojma kakav je.
-RN8 Pro ima MT procesor sto meni licno ne smeta jer ne igram igre, ali ne znam kakva bih ogranicenja imao sa njim..u smislu gCam, custom rom-ovi itd
 
Mi 8 ima najbolju kameru sa liste, ostalo (ekran, zvuk, dizajn, autonomija baterije) je bolje na 9T. 9T ima i wide-angle kameru ako ti nesto znaci.

A3 je sasvim solidan telefon, vredi tih 22.600.
 
Poslednja izmena:
Mozda ti pomogne. Bio na rn7 i jako mi legao miui. Posle uzeo a3 i bilo mi sve "prazno" posle miui, normalno.
Posle nedelju dana se naviknes, pogotovo ce ti se svideti ekran posle rn7, kompaktnost u ruci i autonomija baterije.
Najbolje bi bilo da ih probas oba uzivo.
U sustini koji god da uzmes, ne gresis.

...A3...
 
Svidja mi se MiA3. Taj ekran na koji se zale mi je ok. Ne verujem da bih video piksele, a sigurno je bolji od IPS obzirom da je Amoled.
Jedino je problem sto dugo koristim RN4 pa sam se navikao i mislim da nema sanse da koristim cist Android. Cale ima Moto E5 i kad uzmem da mu nesto namestim bude mi nekako bzv.
Gugl mi nista ne pomaze kad probam da nadjem MIUI rom za A3 ili jos uvek nije dostupno? Vidim da za A1 i A2 ima.
 
U Mi9T temi su podeljena misljenja. Jedni kazu da je kamera ispod proseka, a drugi da je dobra.
A3 sam gledao i onaj stock Android me odbija samo tako. Ok da ubacim launcher, ali uvek ce se videti repovi. [emoji853]
 
9T ima sasvim solidnu kameru za svoj cenovni rang. Jedino ne moze da se poredi sa Mi 8 + gcam, mada s njim ne moze da se poredi ni Mi 9, Mi 9T Pro. Tako da, u zavisnosti od toga koliko ti je vazna kamera imas izbor Mi 8 vs Mi 9T. Mana 9T je po meni FP senzor koji je primetno losiji od onog u Mi 9 modelu, a kao i svaki drugi opticki FP cim je prst prljav, vlazan ili displej, to ce da brljavi i pravi probleme. Ovi tradicionalni su mnogo bolji i pouzdaniji po tom pitanju. Medjutim, u odnosu na Mi 8, 9T ima bolju bateriju, veci displej bez noca, glasnije zvucnike... Mi 8 je fluidniji, ima jaci hardver, ima bolju kameru, ima taj standardni senzor otiska prsta.

Sa druge strane Mi A3 vs RN7 po meni RN7. Zbog softvera i FP senzora. Kamere, hardver, baterija itd. nema tu neke razlike. Displej jeste AMOLED, ali nije to neki kvalitet + 720p. Sta znam...

Sve u svemu prvo odluci koliko novca zelis da izdvojis jer je 10.000 razlika izmedju ova dva dueta, a onda na osnovu tvojih potreba i preferencija odluci. Nabrojali smo ti ovde sve subjektivne i objektivne prednosti i mane ovih modela.

RN8 Pro i Mi 9 Lite nemaju sta da traze u istom cenovnom rangu kao Mi 9T ili Mi 8.
 
Imam na jednom mjestu novi Mi 8 6/64 za 230e. Nekako mi je preniska cijena, bojim se da nije neki defektan model? U pitanju je online shop ovdje u BiH. Da li uopšte kupovati Mi 8 ili doplatiti za Mi 9 lite ili 9t?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno