Šta je novo?

AMD Radeon ASRock

Milosnis018

Cenjen
Učlanjen(a)
17.01.2010
Poruke
645
Poena
180
Moja oprema  
Ostale periferije
Sony Playstation 5
Laptop
LENOVO IdeaPad 1 Ryzen 7 5700u 16gb ddr4 1TB NVMe
Tablet
Lenovo Tab M10 FHD Plus
Mobilni telefon
Motorola Edge 40
Pametni uređaji
Honor Watch GS Pro
Steam
jomilos84
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Video sam da su se pojavile kod nas ASRock grafičke kartice pa me zanima da li je neko od vas čuo čitao kakvog su kvaliteta?
Primećujem da su jeftinije. To može biti pošto se probijaju na EU tržište.
Računam da treba da budu kvalitetne da ne bi dobile u stratu etiketu loših kartica
3f0a4b0dd16a75db66288edd6f3cf7de.jpg


Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Ok kartice, rade posao. Kroz ruke mi je proslo 20ak kom, nije bilo nikakvih problema. S’ obzirom da su jeftinije od ostalih Amd partnera, te od Gtx 1050 Ti i Gtx 1650, dobra kupovina.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kupih u subotu RX570 4Gb Phantom OC.
Samo namesti profil za ventilator i nema problema.
 
Nema vise losih proizvodjaca kartica, sad ima losih i dobrih modela istih proizvodjaca. Na primer,asus dual je prilicno los,asus strix je uglavnom dobar (mada ima i kod njega gluposti).

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
rivju bar polukrštenih rivjuera (ne sa tjuba).gledaš temperature,buku,hlađenje naponske i memorije.

obratiš pažnju jel custom pcb ili stock,većina ovih izvikanijih ima varijantu sa stock pcb-om na koji nalepe generički svoj dual fan kuler obore 15-20c temperaturu i valjaju kao dobro rešenje ko nema para za puni custom pcb i hlađenje specijalno dizajnirano za taj pcb i ohlađena i naponska i memorija.

lepo piše plakata gore,asus je odličan primer.imaju stock rešenje samo prelepe asus nalepnicu i uvale ti neki svoj zbućkan softver,imaju šatro dualfan rešenje gde zvrji neohlađena memorija i naponska (ili koliko je hladnjak hvatao sam od sebe) i na vrhu full custom rešenje tj spomenuti strix,ali nije pravilo da je niti dobro kamoli odlično jer se znalo (zavisno od modela) da se desi da i tu nalepe gladnjak dizajniran za jedan model preko drugog i bude problema.

sa druge strane imaš AIB-e koji su se specijalizovali za određene čipove/karte (npr sapphire) i u vrhu ponude i vrlo često čak i za taj stock pcb+dual/triple fan kuler kršteno odrade i dizajniraju sve i onda imaš čak sjajnu izvedbu karte.npr za ere havajćanki imao si trixx (stock pcb + njihov tripl fan kuler) od koje je samo bolja izvedba havajćanki ukupno bila isto njihova vapor x (custom pcb+baš za taj custom pcb dizajniran kuler).
 
Mislio sam više da posledica bude lošije ponašanje u radu. Da su zakinuli na magistrali, na brzini memorije i sl, pa da se oseti razlika izmedju nominalno istih modela.

Temperature, iako nezanemarljive, m en einteresuju, ako ne utiču na FPS i ostale pokazatelje potrebne u radu. Ako se grafika pregreva i zbog toga ne radi valjano, to je defekt i za neku drugu priču.
 
Ukratko, nisi u pravu, procitaj ponovo post iznad tvog, daleko je tacniji od onog sto ti mislis.
 
Ne tvrdim da sam ikako u pravu, niti tvrdim da je napisano nešto netačno.

Nisi shvatio šta mene interesuje.
 
ne bi smeli van specifikacije dizajna da izađu inače bi ih i nvidia i amd ugasili i skinuli im gaće sa zadnjice ako bi ti prodali npr 2060gtx sa ubijenom magistralom (ako je sama nvidia ne ubije a ne verujem da će im skorije ponovo pasti takva ideja na pamet).ono gde mogu da fušare je baš izvedba - hlađenje,memorijski čipovi (moraju da rade po specifikaciji dizajna ali npr na jače modele se stavlja bolji die npr hynix-a za koje se zna da će da radi daleko brže od specifikacije i da ćeš da imaš dobar overklok memorije (koji je danas pa i nebitan pogotovo u 1080p koji kontam tebe zanima)).

magistrala danas više ne igra ulogu jer i jedni i drugi su danas usavršili kompresiju a i ne blamiraju se sa 64bit i 128bit pa i u low segmentu tj to nije stvar oko koje treba da se sekiraš.sekiraj se oko izvedbe i ako ti neka zapadne za oko pogledaj kršten pisan rivju i nema greške.
 
Mislio sam da se "loš-dobar" odnosi na to da su neke serije (modeli), iako koriste isti GPU kao bolji modeli, osakaćene (namerno) stavljanjem npr. sporije memorije, lošijim primerkom GPU itd.

Lično me ne zanima previše da li hladnjak preklapa celu ploču, da li ventilator hladi najefikasnije što može i sl, sve dok grafika radi to što se oglašava.

Imam Sapphire...
 
potcenjuješ problem hlađenja,a precenjuješ memoriju i magistralu...kod amd-a je nasumično,zavisi od dana u fabrici pa ne možeš za sigurno da kažeš kakav primerak silikona će bilo ko da dobije,dok donekle može da se kaže da nvidia bolje binove ostavlja sebi,ali to su baš nijanse bitne ljudima koji ganjaju svetske rekorde u klokovanju...za nas ostale ako piše da je npr 2080 gtx radiće kao 2080 gtx,oveklok kako te sreća pogleda,a jedino bitno je kako je odrađena jer ako npr nije memorija adekvatno ohlađena karta posle nekog vremena može da dođe do artefakata a ti je pošalješ u servis njima u podrumu ne baci artefakt i onda se naganjaš sa njima ko je u pravu,ako nije naponska ohlađena karta će da trotluje u dužim sesijama (opet nešto što će da bude cim da reklamiraš) itd.ovo pogotovo važi za radeone jer zbog cene i marže većina fušari gde i kako može na njima.
 
Au... Super tema! Baš mi je ovo trebalo pošto sam bacio pik na RX 590, Sapphire i ASRock, a razlika u ceni je ipak primetna. [emoji848]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 
potcenjuješ problem hlađenja,a precenjuješ memoriju i magistralu...kod amd-a je nasumično,zavisi od dana u fabrici pa ne možeš za sigurno da kažeš kakav primerak silikona će bilo ko da dobije,dok donekle može da se kaže da nvidia bolje binove ostavlja sebi,ali to su baš nijanse bitne ljudima koji ganjaju svetske rekorde u klokovanju...za nas ostale ako piše da je npr 2080 gtx radiće kao 2080 gtx,oveklok kako te sreća pogleda,a jedino bitno je kako je odrađena jer ako npr nije memorija adekvatno ohlađena karta posle nekog vremena može da dođe do artefakata a ti je pošalješ u servis njima u podrumu ne baci artefakt i onda se naganjaš sa njima ko je u pravu,ako nije naponska ohlađena karta će da trotluje u dužim sesijama (opet nešto što će da bude cim da reklamiraš) itd.ovo pogotovo važi za radeone jer zbog cene i marže većina fušari gde i kako može na njima.

Prvi dio vezan za Amd i Nvidia nije tacan.
Drugi dio je djelomicno tacan. Za mining, tj eksploataciju 24/7/365 bitno je da kartice imaju ohladjenu memoriju i naponsku sekciju. Za (casual) gaming nije toliko bitno. Ako je cijena ista, naravno uvijek treba uzeti verziju sa boljim hladnjakom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
evo ti ovde samo na forumu brda slučajeva od ljudi koji nisu majneri,uostalom neko ko vrti igre skoro svakodnevno i više sati u nekom skučenijem kućištu ispod stola peći će mnogo više kartu nego majner koji zna šta radi,tako da svaka generalizacija kao i uvek u svemu je upitna.što se tiče power delivery trotlovanja opet ne veruj meni,guglaj fijasko sa evga kartama gde su slepci slali adaptere za hlađenje ili refund ljudima koji su kupili karte,asus koji je isti istovetni hladnjak stavljao na više generacija karata pa negde dokači memoriju,negde ne dokači...primera do sutra da nabrajam.

a za prvo,opštepoznata stvar da je nvidia ostavljala sebi binovane čipove za kompletne serije founders karata,uostalom ima čipova koje uopšte nisu ni prodavali aib-ovima...za amd tvrdim iz ličnog iskustva,a nije ih mali broj prošao kroz ruke,bukvalno bilo je slučajeva da nabodem jak asic na bofl vtx3d ili kako se već zvao onaj powercolor za siromašne karti a bude krš na vaporci (a safir im je premium i ekskluzivni partner) i traži zlo i naopako napona...voleo bih da čujem neki jači kontra argument pošto je ovo samo moje lično iskustvo,ma kakvo bilo.
 
Nazad
Vrh Dno