Šta je novo?

Creative Chrono BT zvučnik...

Altru

Slavan
Učlanjen(a)
30.12.2013
Poruke
4,375
Poena
335
u potrazi za satom koji bi mi stajao na stolu dođoh do ovog bt zvučnika...nisam ni znao da ovaj model uopšte postoji dok nisam na njega natrčao na nekoj akciji van srbije...na kraju dobih i više nego što sam tražio..:)

za početak sat...ima 3 nivoa brightnessa, jedino mi se ne sviđa što nema 24h mod, ali nije sad neka velika mana...velike brojke, odlična vidljvost...

ima fm radio, antena je obmotana oko donjeg dela zvučnika, ali sam i sa namotanom antenom uhvatio dosta beogradskih stanica...odličan prijem...ima automatski sken stanica, koje kasnije mogu da se stavljaju u favorites...

pozadi se nalazi aux ulaz ko već hoće da nakači nešto externo na njega...tu je takođe slot za micro sd karticu, jer je uređaj i medija plejer pa možete da slušate i muziku sa kartice...moram samo da proučim do koliko gb kartice može da primi, to bar nisam video u uputstvu...naravno, ima i mikrofon pa može da služi i za razgovore...

baterija ne znam još koliko drži, ali po nekim utiscima na netu ako radi kao sat i fm radio puni se na nedelju dana...ima ipx5 sertifikat, znači splash proof...

kontrola izvora se vrši preko creative connect aplikacije, tu se bira izvor bt, aux, fm, ili sd kartica...preko app se može podešavati i volume...naravno, postoje tasteri i na samom uređaju...na zadnjem delu je gumeni držač za nošenje...

zvuk...pa jedno nekoliko puta bolji od jbl go sa kojim mogu da ga uporedim...daleko puniji zvuk sa više basa, ali bas nije prenaglašen...pasivni vufer na donjem delu zaista utiče na dubinu zvuka...zvučnik može da se postavi i vertiklalno da prekrije sat i tada je zvuk nešto fokusiraniji, malo se stanji bas ali srednji postanu izraženiji...da imam još jedan mogli bi da se pretvore u stereo par...

sve u svemu više sam nego zadovoljan za nekih tridesetak evra...mislio sam da za te pare kupim neki pristojan desktop sat, ali ovo je toliko krcato funkcijama da sam prijatno iznenađen...

https://en.creative.com/p/speakers/creative-chrono
 
Poslednja izmena:
nisam baš pažljivo gledao, max kartica je 32gb...dosta važan detalj, skinuo sam na sajtu detaljno uputstvo za zamenu baterije, i koliko se može videti koristi običnu cilindričnu lion bateriju od 2200max, tako da u principu može relativno lako da se stavi druga...ne znam tačno koja je vrsta baterije, ali možda može i neka jača da se stavi...
 
32gb je sasvim dosta i za v0 mp3 (za kojim nema potrebe,ne verujem da dac u njemu bi bolje pustio bilo šta i preko v3),a ako bi pustio neki noviji format mogućnosti su skoro neograničene. :)
 
pusti, već sam napravio overkill sistem :) pošto sam kupio još jedan chromecast audio da ga imam u rezervi ajd rekoh da ne stoji u fioci priključio sam ga na ovaj zvučnik dok mu ne nađem bolje društvo...i to sasvim dobro zvuči, a i ne srče bateriju kao bt...sad uglavnom slušam internet radio...pošto već dugo nemam fm tuner niti bilo kakav radio u kući užasnut sam kakva se muzika pušta na našim radio stanicama :smash: na fm ništa od iole pristojne muzike nije ostalo...mislim, ranije je ipak bilo nešto bolje muzike na fm-u...

nego šta se dešava sa creativom kod nas? ne postoji više uvoznik ili šta? potpuno sam izgubio uvid u to šta rade a sad vidim da i dalje imaju neke zanimljive proizvode...kod nas su preko noći nestali čini mi se, ne vidim da ih bilo ko prodaje...
 
Nazad
Vrh Dno