Šta je novo?

Kako se pokreće tužba protiv telekomunikacionog operatera?

Učlanjen(a)
25.02.2012
Poruke
1,586
Poena
245
Pozdrav,

naslov sve govori -- Kako se pokreće tužba protiv telekomunikacionog operatera?

Konkretno Telekom Srbija mi prodaje usluge 4G Interneta sa msat TV. Usluga interenta ne radi na lokacijama koje ja mogu da priuštim za stanovanje, niti je radila na inicijalnoj lokaciji navedenoj u ugovoru. Kako Telekom svaku reklamaciju odbija kao neosnovanu, preostaje mi da ih tužim za neizvršenje ugovorne obaveze, kršenje ZZP, krešenje ZOO, i nepravične ugovorne odredbe.

Problem koji se javlja je brzina od 1-3 Mbps u download smeru i 0.5 Mbps u upload smeru na LTE+ modu rada.

Raskid kod njih bi me koštao 25 000 din, iako uslugu koristim samo 3 meseca, usled priključnih taksi. Svakako, ne radi se ovde o raskidanju iz hira, već o tome da usluga ne radi, operater neće da popravi problem, stoga sam primoran bio da uzmem usluge drugog provajdera, a kako još uvek nisu rešili problem, hoću da raskinem ugovor.

Interesuje me, koje su cene svega ovoga, kome se obratiti, da li postoji advokat koji je specijalizovan za IKT poslove, na kom sudu treba tužiti Telekom, kako prikupiti dokaze, i slično.

Napomena: Ako nemate konkretan savet ili informaciju, nemojte odgovarati. Imam razloge zašto hoću da tužim Telekom, a svi korisnici, osim onih koji rade u Telekomu, mogu nešto pozitivno da dobiju iz toga.
 
Mogu ti ispricati za raskid ugovora sa njima vezano za los signal kod telefona na lokaciji gde sam ziveo
Otisao zalio se ,poslali lika da meri signal,ustanovio da nije dobar,naravno njih bas briga ne daju raskid
Otisao u Ratel napisao zalbu kod njih ,oni poslali coveka koji ponovo meri signal ,ustanovili da je signal los
Poslali zatim resenje Mts-u,oni me.zvali da dodjem da raskinemo ugovor
Raskinuo ugovor na njihovu stetu ,posle par dana stize mi racun 24k da platim
Odlazim do njih pokazujem papir sa raskidom ugovora na njihovu stetu,odgovor, izvinite kolega zaboravio da zavede tako raskis
Nezvanicno mi receno da nikako ne placam (nisam ni mislio da platim)to im je fora pa onda predlazu da za te pare ipak ostanem kod njih jer je problem to vratiti itd.Klasicni prevaranti
Sve to je trajalo nekih 3-4 nedelje
Pisle toga sam i fiksni broj prebacio kod drugih
Ako te jos nesto zanima pitaj


Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Kako si izdejstvovao da posalju nekoga? To je prvi korak koji meni ne prolazi, samo me otkace kao izvrsili su provere i OK je.
 
da tuzis mts u srbiji? gubljenje vremena, para i zivaca.

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk
 
Milane ima li ista od ovih "telekomunikacionih" usluga da ti radi kako treba? :d
 
@Zeha, @p3dJ4 -- pogledajte Napomenu u prvom postu.

Svejedno, @Zeha: Da, SBB coax net i tv, kao i Telenor za razgovore.
 
Poslao sam drugarici poruku, pre par godina je imala sličan problem sa MTS-om, čim se javi pisem.

Sent from my 3310 using Tapatalk
 
Kako si izdejstvovao da posalju nekoga? To je prvi korak koji meni ne prolazi, samo me otkace kao izvrsili su provere i OK je.
Otisao tamo i rekao da nemam internet na telefonu,da mi radi samo gsm signal ,da lose cujem sagovornika i fa cu se zaliti tada Ratelu ako mi ne dozvole raskid ugovora
Generalno ti imas pravo i bez toga otici u Ratel i podneti zalbu
Navedes sve gore napisano ,ja sam cak naveo da su mi rekli" pa ne prodajemo mi vama signal "
To je bio vrh odgovor neke smesne menadzerke u ekspozituri na trgu Nikole Pasica ,sva sreca pa je vise nisam vidjao

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Ovo sam im sada poslao.

g3skMOP.png


A ovo RATEL-u (iznad sam naveo broj ugovora, broj telefona, mail, ime i prezime itd):

bsZ0dGM.png
 
Poslednja izmena:
Lepo napisano

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Za početak, rok za odgovor na reklamaciju je 8 dana.

Ako je verovati članku ovde: http://rtv.rs/sr_lat/ekonomija/potrosaci-ne-znaju-svoja-prava-prilikom-reklamacije_893231.html kazne su velike i nepoštovanje roka možeš prijaviti tržišnoj inspekciji.

Svojevremeno sam ih i ja prijavio tržišnoj (negde 2011) , pošto sam imao šest uzastopnih reklamacija na račun na koje mi niko nije odgovorio. Sve je rešeno u roku od 15 dana.

Kada ti konačno odgovore možeš da uputiš pritužbu Ratel-u. Ako iz nekog razloga to ne prođe možeš razmatrati tužbu.

Ovo je Mts-ov pravilnik o rešavanju reklamacija: https://www.google.com/url?sa=t&sou...FjAIegQICBAB&usg=AOvVaw2rrd3o1Xcg9zN9ysJt1PQS

Kod usluge sa kojom imaš problem može biti u jačini signala na tvojoj lokaciji, ili, ako je ona dobra u opterećenosti bazne / baznih stanica i njihovoj tehnologiji. Telekom se može izvlačiti da nije u pitanju fiksni već mobilni priključak i da ne garantuju dostupnost/protok na svakoj mikro lokaciji. Iako je po svoj logici u pitanj fiksna usluga, to što usluga _može_ da radi bez problema na drugoj lokaciji će biti sigurno jedan od izgovora. Paralelu možeš da vučeš sa standardnim mobilnim paketima gde nema garancije ćeš signal imati npr u tvom stanu u prizemlju, a 10 metara dalje ili 3 sprata više je sve ok. Tu će ti značiti da saznaš kakva su iskustva drugih.

Vidim da si pripremljen na to da će te gomila malodušnih odgovarati od pokušaja ostvarivanja svojih prava rečenicom "Batali, ne možeš im ništa"... Uvek me je fascinirala ta kombinacija malodušnosti i ogromnog entuzijazma za širenje istog :)
 
Botovi i zaludni pisaci postova ,kada im pogledas postove sve ti jasno
Samo ti druze teraj ,to je tvoje pravo

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Podrška od mene.
Imao sam problem sa njima pre nekoliko godina. Kada sam hteo da sklopim ugovor sa njima za mobilni broj, navodno sam imao neki dug prema njima po osnovu davnog ugovora za ip tv. Nekih 5-6 hiljada.
Dopisivah se sa njima (da slanje pisanih dopisa poštom jer oni telefone za to nemaju, kakva ironija) nekih tri četiri meseca bez ukljucivanja neke treće strane.
Otpisase neosnovan dug na kraju. Jer sam bio u pravu a oni u krivu.
Nije ista situacuja ali, siguran sam da se čovek ako je uporan i nepokolebljiv i siguran da je u pravu, može izboriti i sa Telekomom.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Ugovor uvek moze da se raskine,pitanje naplate penala po ugovoru je druga stvar.
 
Osim ako imaš neplaćen račun, onda ne može. A ako prestaneš da plaćaš, ili npr. umreš (kao što se desilo mom pokojnom dedi), nastave da naplaćuju mesecima, obnove ugovor na 36 meseci i onda ga raskinu zbog neplaćanja i probaju da tuže preminulog za 150 000 din, na šta je sud doneo presudu da kako je čovek preminuo i porodica dostavila izvod iz knjige umrlih, mts nema pravo na odštetu. Nisu hteli da raskinu ako se ne plate dva meseca korišćenja pre smrti.
 
Ovo je tako j*banje u mozak i vređanje inteligencije.

Odgovor na poslednji prigovor, u rekordnom roku od 1 dana.

fIqFNGp.png
 
Tako to ide,sada ides u Rem i pises zalbu njima ,ponesi i taj pisani odgovor
Kada dodjes u Rem obrati se obezbedjenu na ulazu ,sve ce ti ljudi objasniti ,sta i kako

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Ja bih im za ovo odmah zveknuo tužbu. Inače, uglavnom odmah pošaljem opomenu pred tužbu, zvaničnu, pa onda tužim. Uglavnom ostvarim svoja prava već prilikom opomene. Ne koristim Ratel, inspekcije i tako to.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Ne znam da sastavim opomenu pred utuženje. Svakako, kontaktirao sam nekoliko advokatske kancelarije putem email-a, niko mi do sada nije odgovorio. Ne znam da li neće da se "kače" sa Telekomom ili smatraju da ne mogu nešto puno da zarade..? Može li neko da mi pomogne konkretno u daljim koracima?
@kvaka22 REM nije zadužen za operatore elektronskih komunikacija, već samo za elektronske medije -- online magazine, televizije, radio stanice, i slično.
 
Kako nije,gresis
Ja sam isao u Ratel tada i pisao zalbu,pa znam valjda gde sam bio

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Ok mislim na Ratel

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Ah. Ok, jasno. Poslao sam im prigovor elektronski, dužni su da to tretiraju kao da sam lično bio.
 
Uspostavio sam kontakt sa Udruženjem potrošača "EFEKTIVA" (efektiva.rs). Njihov pravnik će mi pomoći da sastavimo tužbu.
 
Podrska od mene, teraj ih do kraja. Skoro sam presao u VIP i ratosiljao se zadnje stvari koje sam imao kod njih, uskoro i supruga prelazi isto. Uzas kompanija koju treba dobro protresti i ocistiti i na kraj prodati.
 
Blizu su prodaje, gledaju da nabiju sto vise korisnika a i za neplacene racune za sve i svasta pod njihovom sapom su postali nerealno fleksibilni, tako da ocekujem da ih prodaju za najkasnije 24 meseci i to velikodusno receno.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Zvao sam RATEL, čovek kaže da od mene nema nijedan prigovor na Telekom evidentiran u poslednjih 3 meseca. Wow. Rekao mi je da odštampam i pošaljem poštom. To ću i da uradim.
 
Tako sam se i ja prvi put zeznuo kad sam im pisao i imao problem sa Orionom, kada popunis na sajtu formular, tebi stigne mail koji ode u spam folder, u njemu je link da potvrdis da je tvoja adresa i tada njima ode prigovor ako to ne uradis ne stigne im tvoja zalba.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno