Šta je novo?

Šta posle xiaomi mi4c?

adzo

Cenjen
Učlanjen(a)
21.02.2012
Poruke
473
Poena
195
Vreme je za zamenu mi4c. Osoba sam koja slabo koristi mobilne. Igrice ne igram. Drustvene mreze ne koristim. Pozivi, poruke, kamera, navigacija, deezer i youtube. Sto se tice hardvera mi4c mi zadovoljava potrebe :)
Sta mi je bitno kod telefona: Sto kompaktnije dimenzije, sto bolja kamera(bar da bude u rangu mi4c) i da radi navigacija korektno. Budzet je 150-200€
Telefone slabo pratim i uglavnom znam za modele xiaomi-ja ali i oni imaju na desetine modela pa su zbunjujuci. Koliko sam mogao da ispratim u ovo sto meni treba se uklapa mi A3.

Tu su i redmi7 pa valjda uskoro izlazi redmi8(vredi li ga cekati?). Kod A3 mi je recimo manjkavost sto je cist android jer sam se navikao na MIUI...dupli klik za otkljucavanje mi vise znaci od senzora za otkljucavanje...
Opet sa druge strane mi9se i mi9t i mi9 lite...su visa kategorija i ne znam vredi li doplate za ovakvog korisnika?
Da li ima nesto kod Huawei interesantno? Oni su mi tek zbunjujuci sa svojim serijama Huawei i Honor i P i Smart... :)
 
Žena ima Redmi 7 i radi vrh. Imala je LeEco Le Max 2 (SD821/4GB). Nervirala ju je baterija koja čak i nova traje od jutra do večeri. Uzeo sam joj Redmi 7. Brinuo sam se da će joj možda delovati sporiji u odnosu na Le Max 2 (slabiji čipset, manje memorije), međutim ispalo je ok. Za stvari koje njoj trebaju (isto kao kod tebe sem deezera) rade identično. Čak sam joj u jednom trenutku uzeo i Xiaomi Mi Note 3 (SD660/6GB) i koristila ga je dan. Jednostavno, sad je navikla da joj baterija traje 3 dana, koliko uglavnom izvuče kod Redmi 7.

Kamera na Redmi 7 je odlična preko dana. Egal je i sa Le Max 2 i sa Mi Note 3. Ima lep i bokah efekat. Naveče već posustaje ali daleko od toga da je neupotrebljiva.

IMG_20190725_190227.jpg
IMG_20190726_203434.jpg
IMG_20190801_201438.jpg
IMG_20190807_195728.jpg
IMG_20190907_122143.jpg

Redmi 7 je već ispod 120eu kod mađarona, tako da se isplati. Baterija vrh, ostalo u klasi.
 
Poslednja izmena:
Imao Mi 4C, moj prvi šaomi, tada za 120 eura nov hardverski u klasi G4 koji je bio drastično skuplji... Neće nikada biti slične ponude. Ako ti odgovara Miui biće ti ok Mi 8 Lite ili RN 7 dok na drugu stranu imaš Mi A3 sa AOne, pa vidi šta ti više odgovara, ali ne bih preporučio da ideš ispod navedenih.
 
Porucio sam u Telekomu Mi9T. Nadam se da nisam promasio jer me brine velicina telefona. Ako ga ne budu imali ili se bude dugo cekao, kupicu od Vladimira A3(kao sto sam i uzeo mi4c od njega)
Samo me velicina telefona brine sve ostalo je daleko bolje nego sto mi realno treba.
 
Znam
Sve sam ovo po 100x gledao
Sta da uzmem umesto ovog? Koji ima manji? A3 je 2mm uzi i 3mm kraci. Veoma slicni telefoni po dimenzijama. Lomim glavu vec par nedelja i nista pametnije od A3 nisam smislio
 
Ja sam se tako dvoumio izmedju redmi 4 i redmi note 4x. Uzeo sam note i nisam se pokajao, naviknes posle 2 dana. Sad imam mi 8 lite, sasvim ok telefon, baci pogled. Cak i podcenjen kod nas

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Video sam mi8 lite ali on je jos veci od mi 9t. Skoro 2mm siri :(
Ako se dobro secam kamera je bolja i na A3 i na 9t. Mada koliko sam poredjenja pogledao moguce i da sam nesto pomesao :)
Ne prave vise telefone ispod 6''
 
Da se i ja javim i zahvalim svima na pomoci. Stigao je Mi 9T plavi. Preko ugovora. Neverovatno je da sam nekako dobio model sa 128GB iako sam narucio sa 64GB(tj taj je jedini imao, narucio bi ja i 128)
Razlika izmedju mi4c i ovog je kao nebo i zemlja i to posle samo 2 dana koriscenja. Kamera je mnogo bolja, autonomija takodje, ekran ne moze ni da se poredi. Plasio sam se da ce biti preveliki ali posle par dana koriscenja sam se koliko toliko navikao. Jeste veci ali nije to nepremostiva prepreka(sirina je sasvim ok tako da lepo staje u saku). Mozda nekome i pomognem ko se isto predomislja, da znam ovo sto sad znam ne bi ni sekund razmisljao o Mi 9T. Fantastican telefon. Dalje cu u odgovarajucoj temi.
 
Nazad
Vrh Dno