Šta je novo?

vredi li 80e plus razlike mi9t u odnosu na mi a3

Rosuljac

Poštovan
Učlanjen(a)
12.04.2017
Poruke
111
Poena
70
Ovako rn4 pa mi a1 oduševljenje iskreno sad nema takav mob da se kupi za male pare kolko je on tada bio dobar. matalni full fejm i dan danas ne poderan a uradan svugde. I sad ne secka radi savršeno al došlo vreme da se da potomcima da se igraju a da se kupi novi.
Gledao sam a3 i ok je. Razočarenje jer nije ko a1 kad se pojavio iskreno. Mislim ok je on al nije "wow" ne smeš da propustiš prilikuda ga kupiš ono fency best bay fazon i nije iskreno fali mu 7 nešto procesor i FHD eee onda bi bio BSB. Imao kratko RDNote 7 i nah... prodao i opet uzeo od klinca A1. Nedelju dana se mučio sa šljamsungom a70 tako nešto i neee ne više.

E sad da li ići na a3 ili doplatiti 80e za mi9t.

Iskreno opet a3 mi ono nahhhh ok je super za te pare je super al kako mu ne dadoše fhd i bar 7serije procesor da bude odma kod mene.
Mi9t me nervira ona iskačuća kamera i mislim da ću da je s*mjau**mjau**mjau**mjau*m za manje od mesec dana garant. Mob ne nosim u maskici odvratno mije sve to folije stakla i sl.. kupio sam ja njega ne on mene tako da...

Šta raditi odluka do srede kad ide od madjara tura pa ono... nije baš hitno... iskreno ni jedan me ne oduševljava ko rn4 kad se pojavio pa rn5 pa mi a1...ehhh lepa vremena ovo sad sve blahhh

p.s. i dan danas žalim što nisam kupio mi8 koji mi se baš svidjao :p al bio preskup :p nebitno al možda i bitno...
p.p.s. a da ima li neki metal frejm ceo da je ko mi a1 dakle bez stakla al da je dobar u svemu ostalom ko ovi staklanci danas...
 
Skoro uzeh A3 za devojku, nakon toga 9T za sebe, definitivno vredi 80e razlike.

Koji god da uzmes neces pogresiti, oba su bolja od bilo kog Redmi Note telefona i vrede koliko kostaju.
 
Note 7 je razočarenje totalno možda što volim ćist android ... al ne mogu da verujem da a1 i dalje razbija kako radi i da treba da dam 200e više da bi nešto bilo malo bolje? Ne kapiram šta se dešava sa xiaomi počeo i on ko Huawej ili mi se samo čini. Pre je bio ono kradja cena bukvano kad ga kupiš...
p.s. da sam prodavao imao bi mi9 kod mene kolko sam ljudi ubedio da kupe xiaomi samo mi krivo gledam nisam pametan i što više čitam nisam siguran šta rade. Zato i pitam možda neko trezvene glave da me rasvesti malo !!!
 
Pazi 300e 10 dana aprtman ima sad da se plati u sezoni 2020 unapred u Platamonu za celu porodicu nisu male to pare... pa kao *mjau**mjau**mjau**mjau*š 300e šta je to... ili u bre 200e ništa
 
Ne znam sta ocekujes i na osnovu cega poredis, ali A1 i 9T su nebo i zemlja u svakom smislu.

RN7 je prehajpovan, ubili su smisao Redmi Note serije nakon RN5, samo refresh za refreshom, nikakav krsten upgrade. A3 s druge strane je isto dobra kupovina, dok su A2 i A2 Lite besmisleni telefoni.
 
oće neko da se uključi ili ćukupim a3 :p totalno osim meninegativno iskačućeg selfi cam malo bolji cpu koji mi ne treba ne igram višegotovo igre... ajmo pričajte ljudi mnogo su sličniji nego što mislite?
 
Skoro uzeh A3 za devojku, nakon toga 9T za sebe, definitivno vredi 80e razlike.
Koji god da uzmes neces pogresiti, oba su bolja od bilo kog Redmi Note telefona i vrede koliko kostaju.

Posto imas oba telefona pri ruci, kolika je razlika u kameri? Koliko se razlikuju A3 i 9T/9SE?
Ne znam ima li svrhe da dajem 80€ vise ako me ne zanimaju igrice ili selfiji?
 
Dosadan sam znam, ali kad se ne razumem previse pa moram da zapitkujem :)
Postoji li razlika primetna izmedju 9SE i 9T? Ako bi se odlucio za njih umesto za A3 verovatnije bi uzeo 9SE zbog kompaktnijih dimenzija. Kod 9SE mi je najveci problem nedostatak LED notifikacije...
MIUI mi je super a cist android nikad nisam ni imao niti je imao neko u mom okruzenju...tako da ne mogu ni da poredim :)
 
@adzo

Zavisi za sta koristis telefon, autonomija i chipset su primetno bolji na 9t, koliko znam i zvuk je bolji.

Sta koristis trenutno?
 
RN7 je prehajpovan, ubili su smisao Redmi Note serije nakon RN5, samo refresh za refreshom, nikakav krsten upgrade. A3 s druge strane je isto dobra kupovina, dok su A2 i A2 Lite besmisleni telefoni.

Potpisujem za oba.
 
Xiaomi mi4c. Koristim poruke, pozive, kameru, tapatalk, deezer i navigaciju. Selfije ne slikam, drustvene mreze ne koristim i telefon otkljucavam duplim klikom na ekran :)
Kao neki penzioner :)
Uzeo bi ga opet da ima novi. Na ovom sam menjao ekran i baterija vec popusta(moram da ga punim svaki dan) i vec je vreme za novi.
 
Poslednja izmena:
@adzo

Ne slikas selfije, jos bolje, ne bi mnogo drndao selfi kameru na 9t. Takodje i veca baterija bi ti znacila zbog navigacije. Razliku u chipsetu ne bi primetio sigurno.

Na strani 9 SE je ergonomija, moras sam da prevagnes sta ti vise znaci. Takodje, sto se 9 SE tice, rece mi Kidence da ima neki hardverski problem, tako da ne znam koliko je pametno kupovati, mada ako uzimas s garancijom nema brige.
 
Ma problem je što klinka krenula u školu i dao bi moj telefon njoj a ja da kupim. Tako da ne mogu da čekam da mogu znam šta bih. Ovako sam odlučio umesto da joj kupim telefon od 100e procenim moj na 100e polovan koji je bolji nego taj novi. A sebi kupim telefon od 200e. Al kad sam video da je mi9t samo 85e skuplji upao mi u oku. Iskreno al iskreno... volim andorid one više od "čudnog" miuia koji mi ni na note 7 nije lepo lego. Kad pogledam kamere iste. staklemi oba. Iskačuća kamera samo minus na mi9t. baterija tu negde ja svaki dan kad legnem stavim tel na punjač tako da mi bat ne znači ništa. Fullhd? ili hd? totalno mi nebitno. Najveća stvar koja mi smetala još pre 2 god je skener pozadi koji mi je neprirodan i užasan sad rešavaju oba od napred. Da je metalan ceo ko mi1 a3 bi bio moj. Slušalice me ne zanimaju kao ni IR ( koji koristim samo u čekaonicama u domu zdravlja nekad ili ispred prodavnica tv opreme :p ) ...

Zašto ali zašto nisu stavili metal kućište pozadi i amoled full hd napred sa otiskom u ekranu i sd7xxx neki procesor u A3 i ja nebi sad ovde kuckao ni sekundu !!! Nosio bi ga dok ne umre pa bar 4 godine sigurno...
 
Kako ti je rezolucija totalno nebitna a pitas se zasto nisu makar FHD stavili? [emoji23]
Iz tvojih postova se zakljucuje da tebi nije opravdana razlika u ceni. I u tome ne vidim nikakav problem. Slobodno onda pazari A3 i uzivaj. [emoji4]
 
...
Iz tvojih postova se zakljucuje da tebi nije opravdana razlika u ceni. I u tome ne vidim nikakav problem. Slobodno onda pazari A3 i uzivaj. [emoji4]

Upravo to ali teško sam sebe da ubedim u to nekako potajno me vuče ta MI serija odavno već 3 godine al nekako uvek izaberem srednju klasu, a i trebalo mi je još neko da to kaže da potvrdim zato sam i pitao da li vredi doplatiti. Iskreno po meni ne vredi razlika skoro pola vrednosti telefona da se doplati a ne dobija se 50% bolji telefon! I da naručen je plavi mi A3 od 128gb ovog puta sam preskočio radnje i uzeo od Vladimira.
Iskreno i stock android je presudio. Nekako mi ne leže MIUI uopšte...

p.s. Bravo kolega koji mi je predložio MI 9 LITE odličan telefon al kad mu padne cena za neki mesec. Gledao sam ovaj mi 9 lite i prosto mi nije jasno što mi 9 lite sa android stock nisu nazvali A3 to je sve što bi mi trebalo i onda bi bio baš pun pogodak.
Sd 710 Full HD ostalo isto AMA BAŠ ono što je po meni trebao da bude A3 ! Kakav propust od xiaomia što je najgore možda i nameran !!!!
 
Naravno da je nameran i nije propust, guraju se MemeUI uredjaji, zato me i cudi sto je A3 zapravo dobar uredjaj, prosla serija je bila fail. 9 Lite je mogao biti A3 Pro, na kineskom trzistu A3 je Mi CC9e, a 9 Lite je Mi CC9.
 
@adzo
Na strani 9 SE je ergonomija, moras sam da prevagnes sta ti vise znaci. Takodje, sto se 9 SE tice, rece mi Kidence da ima neki hardverski problem, tako da ne znam koliko je pametno kupovati, mada ako uzimas s garancijom nema brige.

Uh uh
Ovo oko hardverskog problema mi se ne dopada. Uzimao bi 99% preko Vladimira sa K/P jer sam od njega vec uzimao, ali do sada mi srecom nikad nije trebala garancija pa ne znam koliko je siguran. Pise godinu dana garancije. Kao i svaka elaktronika ako radi prvih par meseci to ce duze vremena raditi...

Citajuci forum jutros naletim na "saborca" koji koristi slicno telefon i ima slicne dileme. Nisam ni znao da MTS ima uopste u ponudi 9T. Mada opet ja kod 9T necu koristiti ni 10% njegovih mogucnosti a i on bi 6.4'' sto je bas bas veliko...
Ne znam ni sam, sto vise citam to mi je sve gore :D Evo nisam ni znao da ima Mi9 Lite... i dalje sam najblizi da uzmem A3 ali taj cisti android...sinoc gledah neki review na youtube...za onu navigaciju na ekranu i da se back taster pojavljuje tek sa ulaskom u aplikaciju, da je ekran skracen uvek za onaj "home" taster...mada kamere deluju dobro...sto onaj sinoc rece sve je manja potreba za cistim andoidom jer i samsung i huawei i xiaomi imaju ispeglane verzije svojih sistema...
MIUI je perfektan i valjda sam se toliko navikao na njega, da kad probam neki drugi telefon nije mi to to :)

Ja znam sta bi ali takvo nesto vise ne prave: telefon oko 140mm x 70mm, sa hardverskim dugmicima za navigaciju, da ima dobru kameru, led notifikaciju, da ima vise od 2/16GB memorije(ako je moguce podrsku za SD karticu)...eto nije puno...MIUI ako je moguce :)
 
Upravo to ali teško sam sebe da ubedim u to nekako potajno me vuče ta MI serija odavno već 3 godine al nekako uvek izaberem srednju klasu, a i trebalo mi je još neko da to kaže da potvrdim zato sam i pitao da li vredi doplatiti.

I Mi 9T pripada srednjoj klasi. Stavise, Mi A3 po svojoj ceni pripada low end segmentu dok je 9T negde na granici koja se iz godine u godinu menja. Naravno na osnovu svega sto nude ovi modeli, nikako se ne mogu smestiti u gore pomenuti segment. [emoji4]
 
Poslednja izmena:
Na kraju sam otisao do poslovnice, pitao imaju li Mi9T, kazu da ga imaju u nekoj drugoj poslovnici na stanju(iako ga nema na sajtu - mada su mi rekli da im uskoro stize nova kolicina) i porucio sam ga.
Posto nisu sigurni u tu njihovu evidenciju da li ima ili nema rekose mi da mogu da naprave i listu cekanja i da sam prvi na toj listi...

Uglavnom ako ne bude ovog telefona u MTS-u, posto sam veoma nepoverljiv prema njima a i prvi put uzimam telefon preko MTS, juricu nesto kasnije preko Vladimira
 
Da se javim
kupljem MI A3 još onaj dan al eto testiram par dana i ono. Nit smrdi nit miriše... Zadovoljan sam lepo telefonče ok je, drži dugo baš bateriju čak sma i real racing instaliro lepo nema lagovanja... slike radi extra samo da nadjem gcam da bude još bolje...
Mane senzor je sporiji nego onaj od pozadi. Nervira duplo povlačenje na gore za app. Da je metal pozadi ne staklo bilo bi bolje. E sad ekran. Dok neko ne stane da pridje na pr cm nema šanse da primeti da nije FHD a najviše me to plašilo. Ekran je extra generalno sve je dobro al eto meni nešto fali da budem zadovoljan ko nekad sa mi a1... A da bolje od Note 7 imao sam ga sad je kod supruge i bolji je izbor svakako ... eto ukratko za ove pare oko 190e za 128gb nema bolje. Da li su mogli jači čip i fhd mogli su i onda bi tek bio bombica eto...
 
Imas u podesavanjima za duplo povlacenje tj to mozes iskljuciti.

...A3...
 
Da se i ja javim i zahvalim svima na pomoci. Stigao je Mi 9T plavi. Preko ugovora. Neverovatno je da sam nekako dobio model sa 128GB iako sam narucio sa 64GB(tj taj je jedini imao, narucio bi ja i 128)
Razlika izmedju mi4c i ovog je kao nebo i zemlja i to posle samo 2 dana koriscenja. Kamera je mnogo bolja, autonomija takodje, ekran ne moze ni da se poredi. Plasio sam se da ce biti preveliki ali posle par dana koriscenja sam se koliko toliko navikao. Jeste veci ali nije to nepremostiva prepreka(sirina je sasvim ok tako da lepo staje u saku). Mozda nekome i pomognem ko se isto predomislja, da znam ovo sto sad znam ne bi ni sekund razmisljao o Mi 9T. Fantastican telefon. Dalje cu u odgovarajucoj temi.
 
Nazad
Vrh Dno