Šta je novo?

Instalacija WIN7 preko vec instaliranog WIN10

podrazumeva se kao i uvek za sedmicu da peške moraš da prokopaš drajver za lan/wlan.u teoriji možeš ako te baš mrzi da tražiš peške da skineš driverindentifier portable i prebaciš ga na taj računar i on će skenira sve vid-ove i izbaci ti html fajl koji otvaraš u kojem već brauzeru imaš pristup netu.

što se tiče usb-ova,morao bi bar usb 2.0 port da radi,a ako nemaš usb 2.0 na laptopu šta da ti kažem sem taf lak druže,pokušavaš jako zahtevnu gimnastiku i nauoružaj se strpljenjem...

strelec usb-om bi trebao da možeš da izađeš na net (lan će sam da radi,wlanu pristupaš iz PEN network-a) i da svučeš na taj disk wlan ili lan drajver.opet,za ovo ti treba drugi komp da bi skuvao strelec usb...
 
Poslednja izmena:
Ne znaci mi mnogo taj screenshot, jedino da kliknes desnim dugmetom misa na svaku komponentu sa zutim uzvicnikom >> Properties >> Details >> Hardware Ids i onda screenshot gde se jasno vidi tekst.

Sto se prebacivanja drajvera tice, prvo ih skini npr. za ova cetiri HP modela koje sam naveo iznad. Jesi Win7 instalirao na NTFS ili FAT32 particiji? Ako je FAT32 u pitanju, jednostavno napravi DOS butabilni USB stick pomocu Rufus-a, onda snimi i drajvere na njega (u neki zaseban direktorijum), butuj ga i prekopiraj ih direktno iz DOS-a negde na HDD. Ako si Win7 instalirao na NTFS, onda ti treba jos i NTFS podrska za DOS, imas uputstva za ovo na netu, recimo:

https://www.bootdisk.com/ntfs.htm

ili

https://superuser.com/questions/480230/how-to-create-bootable-dos-usb-stick-which-sees-ntfs-drives
 
Moze i jednostavnije :)

Skini Ubuntu Desktop image file (bilo koja novija verzija), snimi ga na USB preko Rufus-a i boot-uj. Odmah ces moci na Internet da poskidas sve drajvere i snimis ih na HDD. Ne treba da instaliras Ubuntu, nego samo da ga butujes sa USB-a.
 
To se ne razlikuje nista od Sergei Strelec-a, isto je Live okruzenje ali ce se bar snaci, Linux ima da ga zbuni samo tako. Koliko sam razumeo nema da se skinu drajveri za Win7, zato sam i predlozio DRP, provereno radi.
 
@ djalf - Mislio sam "jednostavnije" u odnosu na moj prvobitni predlog, ne u odnosu na tvoj predlog :)

Moracu i ja jednom da probam Sergei Strelec, godinama unazad koristio sam Hiren's BootCD, pa onda presao na Gandalf-ov Windows 10PE...
 
Hvala, ljudi. Preko Streleca sam skinuo vecinu drajvera i onda preko DRiver Easy-ja instalirao ostatak. E sad jedino sto me muci jeste ovaj jedan "Unknown" koji je ostao da se zuti. A njega ne prepoznaje Driver Easy. TAkodje, i dalje imam problem sa USB-om, ne registruje kad ubacim stick...

https://ibb.co/5c76vcW

U pitanju je acpi msft0101
 
Poslednja izmena:
Da li ma Device ID u properties ?
 
Probao da googluješ ID ? ACPI obično ide sa chipset drajverima.
 
To je moguće u slučaju da si stavio W7 x86 SP1, odnosno 32 bit-ni OS. Zakrpa se jedino može primeniti na W7 x64 SP1, odnosno 64 bit-ni OS.

Tako piše u samom upustvu zakrpe. Zapravo, to je jedan deo Intel-ove ponude, koji nikad nije izašao za x86, samo za x64.

Ili je moguće da si stavio W7 bez SP1, u šta sumnjam, ali mi samo pada na pamet, onako bezveze.
 
To je moguće u slučaju da si stavio W7 x86 SP1, odnosno 32 bit-ni OS. Zakrpa se jedino može primeniti na W7 x64 SP1, odnosno 64 bit-ni OS.

Tako piše u samom upustvu zakrpe. Zapravo, to je jedan deo Intel-ove ponude, koji nikad nije izašao za x86, samo za x64.

Ili je moguće da si stavio W7 bez SP1, u šta sumnjam, ali mi samo pada na pamet, onako bezveze.


U pravu si, 32-bitni je win u pitanju :/
 
Hvala svima u svakom slučaju,nešto sam i naučio
 
Nazad
Vrh Dno