Šta je novo?

VIP Vikend net bez Huawei MiFija

Misko78

Slavan
Učlanjen(a)
03.05.2004
Poruke
1,763
Poena
375
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i5 12600K + Corsair 115i Elite Capellix
Matična ploča
MSI PRO Z690-P DDR4
RAM
Kingston Fury Renegade RGB 3200 4x16GB
GPU
Gigabyte Aorus Master 3080
Storage
Kingston KC3000 + WDC-WD120EFBX
Zvuk
Onboard
PSU
Corsair HX750
Kućište
Cooler Master Mastercase MC500
Monitor
IIyama G-Master GB2770QSU
Miš & tastatura
Razer Basilisk Ultimate + Corsair K70 RGB MK2 LP
Laptop
Asus TUF FX505DU-BQ016
Mobilni telefon
Iphone 15
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Da li je neko probao da izvadi sim karticu iz MiFi_ja i stavi u ruter sa 3G modemom?
 
Da, radi bez problema. Mozes i u telefon da je stavis ako hoces. Nije vazan uredjaj.
 
Hvala, VIP tvrdi da ne može, ja ću kupiti njihov MiFi nije problem i biće zgodan za korišćenje u vikendici, izletima i sl. ali meni prvenstveno treba da mogu da imam net u LAN mreži kad odemo na LAN party jedom u šest meseci, WiFi kad nas ima po 6-8 nakačenih uvek pravi problem, neko ispadne iz mreže, ili mu protok bude loš i sl.
 
Moras da kupis MiFi, ali ne moras da ga koristis.
 
Ja tako koristim VIP kucni net od prvog dana samo sam izvadio sim iz bese Alcatel rutera stavio u svoj Huawei MiFi i otisao , cak im ni ruter nisam uzeo iako su insistirali

@Misko78 na cemu ti protok bude los i diskonektruje na MiFi il tom 3g ruteru sto si pomenuo?
 
Poslednja izmena:
@poglavicas
Hvala!!!

@tebrovic
Hvala!!!, na wifi ruterima generalno, ovo su onako da kažem specijalni uslovi korišćenja, npr 8 različitih kompova što desktop što laptopi s svi imaju različite wifi adaptere, igra se po najmanje 12 sati dnevno, kopiranje fajlova između kompova, neko bleji-pauzira na netu, često nismo svih 8 u istoj sobi pa nekima zeza. Probali wifi i odustali od njega brzo, samo kablovi i gigabitni lan. Do sada je uvek neko radio bridge telefona i mrežne karte ali recimo meni od najnovijege win10 updatea to više ne radi i moram da radim ICS, na stranu to što pukne usb tethering kad se javiš na fon. Mi smo svi matore prdonje sa sitnom decom i malo slobodnog vremena *mjau**mjau**mjau*, a kad skupimo jedva neću da gubimo vremen na setovanja i sl. Nekad je bilo lakše, nije ti trebao net da se igraš samo su monitori bili teški :Dm a svič je završavao posao.
 
Ah pa da meni radi na 7 uredjaja bez pucanja mada je sve to light u poredjenju na to sto ti rece plus jedini leecheri smo burazer i ja a retko da smo kuci u isto vreme , uglavnom nemaj brige te sim kartice rade gde god :)
inace cisto da znas da su te tarife pod "NMS" tako da nemoj ocekivati neki super brz net msm da je plavon nekih 50mbps
 
Ah pa da meni radi na 7 uredjaja bez pucanja mada je sve to light u poredjenju na to sto ti rece plus jedini leecheri smo burazer i ja a retko da smo kuci u isto vreme , uglavnom nemaj brige te sim kartice rade gde god :)
inace cisto da znas da su te tarife pod "NMS" tako da nemoj ocekivati neki super brz net msm da je plavon nekih 50mbps

Evo vec cela godina, ako ne i vise, koristim taj Vikend....brzina mi je oko 110-140/45....mada sad je exe net jeftiniji,pa mozda iz tog razloga batalim...inace u Leskovac to koristim
 
Evo vec cela godina, ako ne i vise, koristim taj Vikend....brzina mi je oko 110-140/45....mada sad je exe net jeftiniji,pa mozda iz tog razloga batalim...inace u Leskovac to koristim

Uh pa extra onda ako nije ,kapirao sam da je 100% pod NMS jer nigde nema brzina a leecherski je dodatak sto obicno spada pod to

Hvala za info! :)
 
Nazad
Vrh Dno