Šta je novo?

Eksterni ssd vs nvme enclosure

prowler13

Poštovan
Učlanjen(a)
13.08.2016
Poruke
50
Poena
59
Treba mi novi eksterni hard kapaciteta 256 do 500 GB za brzi transfer file-ova. Zahtevi su da bude usb type C (da moze da radi u sa klasicnim usb tj da ima ili drugi kabel ili nastavak), da moze hhd direktno sa tel da se uparuje (type c, android), kad bi bio thunderbolt da bude futureproof to bi bilo extra ali mislm da mi je to izvan budzeta. Laka upotreba, relativno robustan, manjih dimezija....U izbor su usli:

1. Samsung T5 - srednja cena, solidna brzina, nema ip zastitu, samo type c
2. Sandisk Extreme portable ssd - najniza cena, najniza brzina po testovima, ip zastita, samo type c
3. Samsung x5 - visoka brzina transfera, visoka cena, thunderbolt 3
4. neki enclosure + nvme m.2 disk od 500gb - razlicitih enclosura ima od 30$ do 150$ u zavisnosti da li imaju thunderbolt ili samo type c, memorija skupa, najveca brzina transfera, to sto sam sklapam ovde i ne gledam kao neki +, futureproof,

U principu me najvise vuce Sandisk kao gotova jeftinija (ne jeftina) opcija ili da ako idem na performase onda neki dobar enclosure + npr samsung 970 pro pa da leti, ali me tu cena bas ubija i ne znam da li ima to na kraju svega smisla. Koristicu za transfer file-ova, ne bas da direktno radim sa video ili max npr file-ovima sa ssd-a tj to bi bilo redje.
 
Nvme se greju kao ludi, ne znam koliko su dobri kao prenosni tj. sigurni ili postojani na toplo hladno!
 
Sve se svodi na recenzije produkata koji su tiu zapali za oko.
Opcija 2 je svakako kao osnovno-najjeftinije resenje.
Manje-vise za usb-c ti svaki ssd moze pomoci stim da ako znas na cemu ti akcenat stoji.
Onda vrijedi dodatno porazmisliti koji ssd izabrati.

A ako ce izbror pasti na tunderbolt onda svakako vrijedi i nvme uzeti u obzir.
Tunderbolt je koliko me pamcenje sluzi znacajno brzi od usb3.
Sto se hladjenja istog tice(kako rece kolega post iznad), tu ti pasivno hladjenje moze pomoci stim da se dodatno informises
koje kuciste je bolja opcija za tako nesto tj. da li podrzava itd.
 
Opcija 2 ce izgleda biti i najrealnija. Za moje potrebe tj prebacivanje podataka i ponekad da se vuku radni file-ovi ovo je jednostavno jedino ok resenje u kontekstu cena / realne potrebe. Samsung t5 je slican samo skuplji, x5 je preskup a enclosure varijanta, koja je i najbolja, + dobar m.2 disk je jednostavno za mene bacanje para za brzinu koju necu iskoristiti u toj meri....tj necu direkt raditi s file-ovima s tog diska....sto vise citam recenzije sve vise idem na tu stranu.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno