Šta je novo?

Novi GPU ili xbox?

Učlanjen(a)
17.11.2007
Poruke
658
Poena
320
Trenutno se “igram” na konfiguraciji iz potpisa. Kazem “igram” jer kao i vecina starijih forumasa od posla i privatnih obaveza nemam ni priblizno vremena za to kao nekad..

Elem, kad se igram, uglavnom je to na gamepadu i u 1440p. Gears 5 mi je npr sljakao full. Resih medjutim da utopim gpu jer se ne koristi i razmisljam da kao alternativu uzmem xbox one s ili x i prikacim ga na 4k tv. Ima li to smisla kao alternativa tj. kako se uopste poredi sa recimo tim da kupim novi gtx 1660 ili rtx 2060. Napominjem opet, bas sam casual gamer i u poslednji par god stizem da obrnem samo eksluzive iz oba tabora i to je to..



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Trenutno se “igram” na konfiguraciji iz potpisa. Kazem “igram” jer kao i vecina starijih forumasa od posla i privatnih obaveza nemam ni priblizno vremena za to kao nekad..

Elem, kad se igram, uglavnom je to na gamepadu i u 1440p. Gears 5 mi je npr sljakao full. Resih medjutim da utopim gpu jer se ne koristi i razmisljam da kao alternativu uzmem xbox one s ili x i prikacim ga na 4k tv. Ima li to smisla kao alternativa tj. kako se uopste poredi sa recimo tim da kupim novi gtx 1660 ili rtx 2060. Napominjem opet, bas sam casual gamer i u poslednji par god stizem da obrnem samo eksluzive iz oba tabora i to je to..



Sent from my iPhone using Tapatalk

Xbox je po meni besmislena kupovina za nekog ko ima PC i moze da se igra na njemu, jer sve sto ima na boxu sad ima i za PC... jedino ajde neko ko bas nema PC za igre pa da kupi Xbox One za 100-ak evra pa da razumem
 
Ne vidim poentu zamene za XBox...ako PC radi kako treba, zašto?
Ako se igra samo povremeno, zašto prelazak na 4K (i to još na XBoxu koji može da sanja ljudski 4K)?
Ako se već skače na 4K, zašto pare koje bi dao za konzolu ne uložiti u propisni GPU (uz pare od prodaje 1060-ice)?

Ič mi nije jasna ova logika...
 
Znam da je cudna “logika”. Radi se o tome da po ceo dan sedim za kompom na poslu i onda kad dodjem kuci igranje dolazi u obzir jedino ako lezim...a i god druzenja sa ps4 nisu pomogle sa ovim :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako je samo ležanje problem, tu su bežične periferije ili ITX kućište (za transport u drugu sobu sa TV-om). Sve to je daleko jeftinije od 500€ koliko košta XBox...
 
Xbox one x uz malo truda moze da se nadje za 300eur.. Dok One S ide lagano za 150eur u 1TB verziji. Kolika je uopste razlika u performansama u 1080p? Gledam poredjenja po netu i sve mi je to tu negde. Nisam od onih koji prave neku bitnu razliku izmedju 30/45/60fps...ja sam iz ere Voodoo i Riva kartica kada je 30fps bio mama :D
 
Ti si vec resio sta ces samo, pored racunara koji imas, Xbox je bacanje para. Uzmi kontroler samo.
 
Sad ispade da "branim" xbox :D Ok ubedili ste me. 4K gaming ce da saceka nextgen konzole. Ostaje nedoumica, da li mi je za casual 1440p gaming dovoljna 1060 ili da je prodam, dodam 50eur i uzmem 1660? Vidim da su razlike oko 10% u realnom radu. Ima li nesto znacajno bolje u rangu do 200eur?
 
Nazad
Vrh Dno