Šta je novo?

Konfiguracija za 400e, šta menjati?

p4p1

Poznat
Učlanjen(a)
18.09.2019
Poruke
0
Poena
30
Pozdrav svima, hteo bih da uzmem neku budžet varijantu za FHD gaming. Prvobitno mi je ideja bila da potrošim 300e, ali sam ubrzo uvideo da od toga nema ništa i skrpio sam se za 400, a po potrebi bih išao i do 450e.
Ovo mi je preporučio drug:

Kućište: MS Cyclops V (30e)
Matična: GIGABYTE AB350M-DS3H V2 AMD, AMD® AM4, AMD® B350, Micro ATX (73e)
Procesor: AMD Ryzen 5 1600 3.20GHz AM4 BOX + Wraith Spire Cooler (100e)
Grafička: MSI R9 380 4gb (polovna, 70e)
RAM: DIMM DDR4 8GB 2666MHz Kingston HyperX Fury Black CL16, HX426C16FB3/8 (40e)
Hard disk: 3.5" SATA3 7200 1TB Seagate Guardian ST1000DM010, 64MB (38e)
Napajanje: LC Power 600W LC600H-12 V2.31 (35e)

To je okvirno nekih 385e. Idealno, ja bih dodao i SSD, čisto da stavim OS na njega i možda 1-2 igrice, recimo "SATA3 128GB BioStar S100 Series 530/380MB/s, S100-128GB" (20e) i to bi taman bilo oko 400e.
Cene su sa Emmi-a i KP.

E sad, šta bi ste rekli da ovde ne valja, šta bi menjali? Ja imam nekoliko nedoumica i nekoliko noob-ovskih pitanja:

- Što se kućišta tiče, ja bih radije uzeo MS Cyclops IV. Pretpostavljam da tu nema neke bitne razlike osim estetike, ali čisto da budem siguran?
- Da li se isplati dodati još nekih 10e i uzeti Gigabyte AM4 B450M GAMING DDR4/SATA3/GLAN/7.1/USB 3.1 za matičnu?
- Grafička mi zadaje najviše problema, jer bih pazario polovnu. Uzeo bih preko proverenog KP acc-a naravno, čisto sumnjam i da bi neko nju koristio za majnovanje, ali opet mi je to nekako lutrija. Razmišljam se da nađem neku nekorišćenu na KP, npr. AMD Radeon RX 570 4gb i da se uklopim u nekih 450e bez SSDa. Što me dovodi do sledećeg pitanja, znam da je RX 570 bolja od R9 380, ali da li smatrate da je toliko bolja da opravda razliku u ceni?
- Je l mogu da povežem ovo sa TV-om preko HDMI kabla?

I za kraj, meni bi ovo neko trebao da sklopi. Je l ima neko iskustva s tim, tipa da li znate koliko se naplaćuje takva usluga, odokativno? Još bolje ako znate nekog da mi preporučite? Konkretno za Niš. Ja stvarno ne bih da se petljam sam i da me uči čika google. Em bi mi uzelo previše vremena, em verovatno postoji realna šansa da ***** nešto.

Slobodno predlažite i udrite po meni ako sam napisao neku glupost. :D

Hvala!
 
Poslednja izmena od urednika:
Definitivno uloži tih 10€ za b450, isplatiće se ako/kada apgrejdiješ a i memorije bolje rade i lakše se nameštaju.
Rx 570 bi bilo idealno za tu kombinaciju, 3xx ima verovatno samo polovnih a to je malo matoro za garanciju.
SSD bilo šta, nije važno za sada jerbo je daleko brži nego HDD. Instaliraš win na njega a sve ostalo prebaciš na HDD. Imam ja W10 insider verziju na 120GB i sve normalne programe (Office itd) na njemu izuzev igara i tek je na malo više od pola pun.
Za povezivanje na TV, praktično sve novije grafike imaji HDMI, no problemo.
Za sklapanje neznam, moraće neki Nišlija da se umeša ali ni to nije baš neka nauka, samo uputstva i šrafciger.
 
Cyclops V ima bolje prednje filtere za prasinu od IV. Takodje kao sto je kolega rekao, imas RX 570 za po 100e, mozda manje. I obavezo neki SSD barem od 120gb (20e).
 
Ja sam RX570 4GB Aorus uzeo za 90e polovnu u junu, bez garancije, sljaka bez problema. Plocu sam na KP uzeo MSI B450M Gaming Plus za 75e, bolji izbor od te B350 sigurno.
Ako ti nije nesto neophodan prostor i hard disk uzmi neki SATA SSD od 500GB pa kasnije dodaj neki hard disk ako bude bilo potrebe. Obavezno kasnije dodaj i jos jedan modul od 8GB.
Ryzen 5 2600 ti je oko 120e pa mozda bolje da ides na njega, nije neka razlika, napajanje bih pre uzeo ovde predlagani Gigabyte od 500W nego taj LC.
 
Nazad
Vrh Dno