Šta je novo?

Recovery obrisane particije - help

Gadjan

Slavan
Učlanjen(a)
01.05.2006
Poruke
2,363
Poena
390
Imam dosta iskustva sa hardverom i softverom ali ovo mi nikad nije zatrebalo pa nemam pojma. Tj snašao bih se ali ne bih da prčkam logično već bolje da mi neko kaže odmah šta provereno radi najbolje, da ne zeznem nešto dodatno i ne gubim vreme, pošto ja nisam u toku.

Hard disk je 1tb imao je samo jednu ntfs particiju i skoro je pun podataka. Kako spasti to uz što manje cimanja? Problem je što je particija greškom obrisana a zatim kreirana nova pa onda i ta obrisana. Tako da je trenutno stanje neformatiran disk, sav prostor je "unallocated". Da li je to nerešiv problem, da li je stara particija prepisana novom? Ne znam oko toga. Tj da li će partition recovery alati videti tu drugu, praznu particiju? I koji alat je dobar koji da prvo probam?
Brine me i ako ovo ne uspe, povraćaj podataka da li je moguće spasti sve (ništa nije prepisivano) i koliko je to komplikovano, da li je izvodljivo da se nađe i lepo vrati sortirano kako je i bilo (ima mnogo podfoldera i fajlova) a ne da samo izbaci sve na gomili ili neka random imena fajlova..
 
Pa jel može sa partition wizard da se vraća particija? Kako? Sad ću da pročeprkam. Koja je onda poenta partition recovery wizarda... evo u njemu sam našao particiju deluje sve na mestu, folderi fajlovi, popunjenost ali nisam se još usudio da probam dok ne dobijem potvrdu. Mada i mislim da on može samo u full verziji da vraća?

edit:
Uspeo sa full verzijom, hvala puno.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno