Šta je novo?

Kopiranje kontakta sa google na icloud

Stiven

Slavan
Učlanjen(a)
13.05.2005
Poruke
1,458
Poena
395
Ajde pomoc posto izgleda da sam nesposoban da odradim guide kako treba da syncujem google kontakte na icloud. Oba naloga mi metnuta na contacts, stavio ja da mi primaran icloud ili google meni se kontakti ne iskopiraju. Trenutno drzim primary na google jer hocu da imam sve kontakte na jedan i drugi servis.

Ovo mi pravi problem veliki jer kontakte nemam na ipad ili macbook jer mi nisu syncovani. Dal ja nesto nisam uradio kako treba ili ne moze da se synucuju kontakti po defaultu? Ili da li ima neka fora da prebacim kontakte pa eto sam rucno da kopiram.

Treba na oba naloga isto da bude, jer koristim i android.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ne mogu se iCloud i Google sinhronizovati tako. Moras da odabereš šta hoćeš. Ili ili
 
Nista onda ako neko zna neki cool app koji to lepo radi :) ovako ako bude bilo ne verujem da cu ikad koristiti icloud za kontakte :/


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ali i dalje, ako doda kontakt on ide samo na iCloud mislim ako ima podesena oba naloga. Ne postoji podesavanje u telefonu da se bira na koji nalog hoces da ide kontakt ili da odaberes sve.
 
Ja kontakt koji dodam zavrsi na google , ja imam samo sebe kao kontakt na apple id ili icloud sta je vec.

81c049e04abe0e06e7d3e38997e850ee.jpg


Snimam na gmail, jer moram da imam iste i na android, al problem mi je sto nemam te na icloud.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Poslednja izmena:
Ali i dalje, ako doda kontakt on ide samo na iCloud mislim ako ima podesena oba naloga. Ne postoji podesavanje u telefonu da se bira na koji nalog hoces da ide kontakt ili da odaberes sve.

Tacno, izgleda nisam razumeo pitanje jer sam mislio da hoce da ih samo prebaci na Google nalog :)

Onda jedino peske da ih prebaci sa Google na iCloud i to kad god nekog doda u kontakt

https://www.igeeksblog.com/how-to-import-google-contacts-to-icloud-account/
 
Ako su svi kontakti na Google, i plus imas Android uredjaj, onda ti je iCloud u toj prici nepotreban. Dodas samo isti Google nalog na sve Apple i Android uredjaje, i kontakti ce biti sinhronizovani. Kada na Apple uredjaju dodajes Google nalog u Settings > Password & Accounts, izaberes koje servise hoces da sinhronizujes sa tog Google naloga.

Ako ipak odlucis sa prebacis sve na iCloud, onda se na racunaru ulogujes na gmail.com pa u kontaktima exportujes sve u vcard fajl, koji zatim importujes u kontatke na icloud.com.
 
Nazad
Vrh Dno