Šta je novo?

spajanje 5.1 zvučnika na izlaz za slušalice

pcpartpicker

Cenjen
Učlanjen(a)
05.04.2019
Poruke
1,054
Poena
115
Pozdrav svima.
Zanima me da li ću napraviti štetu/kvar na laptopu,mobitelu ili TV-u ako spajam 5.1 zvučnike sa pojačalom na 3.5mm ulaz sva 3 uređaja predviđen naravno za slušalice?
Mislim znam da nije namjenjeno za spajanje bilo čega sem slušalica pa zato i pitam.
 
headphone out na većini regularne consumer elektronike je obični linijski (100kOhm) izlaz,indentičan sa aux ili line out-om.u prevodu nećeš ništa da spališ.

nemam pojma kakav je to sistem koji kačiš,ako nema pojačalo nećeš prvo moći da spojiš drugo ne bi ništa značajno ni čuo.ali,čim se ne buniš može se predpostaviti da imaju neki stereo ulaz (line in ili aux) i onda najčešće je urađeno da su oba leva satelita L,desna R,front i sub su mono i to u principu lepo radi.takođe sam gledao kao neki šatro surround (prvi levi satelit panovan 50L,drugi 100L,isto važi za desne,sab i front mono) u suštini ti dođe na isto.

da sumiram,uspeh te operacije ti zavisi od toga kakve ulaze taj sistem ima i jel' aktivan (ima ugrađeno pojačalo),ako ima samo 5.1 ulaze moraćeš da nađeš odgovarajuću zvučnu,ili drugi sistem.što bar danas nije teško i skupo,početni 2.0 mikrolabovi se po oglasima mogu naći za 30e i to svira za sve te pare i mnogo veće.
 
Poštovani,zvuk imam,samo pitam da li bi moglo doći do spaljivanja nekog od dijela elektronike,konkretno ako je laptop da li mogu spalti zvučnu a ako je u pitanju mobitel da li mogu spaliti neki čip pa da više nemam zvuka ni preko slušalica.
Zvučnike spajam preko obično 3.5mm stereo jack-a,vjerovatno imaju pojačalo u wooferu.
 
ne bi ništa spaliJo, ne brini.

ukoliko imaš stereo ulaz na 5,1 sistemu, ju ar gud tu gou. čuće se stereo zvuk sa svih zvučnika, a zvučnici na tv će biti isključeni.

(zato su i napisali headphone out, a ne line out)
 
Aha hvala.Znači nikakvu struju/napon ja ne dovodim na izlaz za slušalice??
Pa ipak ako se dobro sjećam na nekim laptopima je kombo line out/headphone out a na većini samo headphone,eh sad ne znam možda ima neka zaštita na ovim prvim šta znam...
 
lepo piše plakata gore,headphone denotira samo da gasi ugrađene zvučnike prilikom kopčanja,elektronski to je indentičan izlaz kao i svaki drugi linijski.

čak i da laptop ima neko ultramegagiga ugrađeno pojačalo za slušalice (a nema) najgori scenarij bi bio da bi na laptopu morao malo da smanjiš izlaz.spaliti tako ništa nećeš.
 
Nazad
Vrh Dno