Šta je novo?

Pomoc oko ploce

Fygaroo

Poštovan
Učlanjen(a)
14.07.2018
Poruke
691
Poena
80
Kupujem nov komp i planiram da uzmem ryzen 2600x sa m.2 ssd ali me zbunjuje sto na svakoj ploci pise :

Podržava samo M.2 SATA SSD-ove kada koriste AMD 7. generaciju A-serije ili Athlon[emoji769] procesor.

Znaci li to da nece raditi sa ryzen ?

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Nisam siguran za x570 chipset ali za x470 radi M2. ali u SATA modu a ne NVMe

AMD Athlon™ with Radeon™ Vega Graphics/ 7th Generation A-Series/ Athlon™ X4Processors :
1 x M.2 Socket 3, with M key, type 2242/2260/2280/22110 storage devices support (SATA mode)
 
Meni npr stoji u ASssd stornvme-ok. Kako drugačije da znam da li je u sata ili nvme modu? Ploča iz profila.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Pa onda jeste u NVMe modu inače bi pisalo "Storeahci".
 
Ma jasno al si me zbunio sa ovim o x470 ploči.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Lepo pise:
"Podržava samo M.2 SATA SSD-ove kada koriste AMD 7. generaciju A-serije ili Athlon procesor."
Dakle M.2 slot radi u SATA modu ako se koriste Athlon procesori, ne vazi za Ryzen.
X470 podrzava NVMe naravno.
 
KOd mene ovaj SSD M.2 256GB BioStar M500 Series NVME na b350 Tomahawku radi kao NVMe . Lepo to radi, osim sto mi se ne svidja temperatura istog ne silazi ispod 50 stepeni!
 
Poslednja izmena:
KOd mene ovaj SSD M.2 256GB BioStar M500 Series NVME na b350 Tomahawku radi kao NVMe . Lepo to radi, osim sto mi se ne svidja temperatura istog ne silazi ispod 50 stepeni!

Pa montiraj mu hladnjak. Ima kod nas po prodavnicama elektro materijala pasivnih hladnjaka i termoprovodljive (neki su stavljali i običnu dvostrano lepljivu traku i kažu da provodi toplotu) obostrano lepljive trake. Izmeri dimenzije nvme, pa ako je potrebno i izbrusi hladnjak, nalepi traku na isti, montiraj nvme pa postavi hladnjak. Možeš čak postaviti manji ventilator na hladnjak koji će još više uticati na smanjenje temperature nvme.
 
Dolazi sa vec montirnim hladnjakom, ne verujem da bih ja uspeo da mu napravim bolje hladjenje.
Temparature nisu strasne, 50+ stepeni , ali su vece nego kod ova dva SSD-a koja imam gde temp ne prelazi 30 stepeni!
 
Nazad
Vrh Dno