Šta je novo?

Blietooth sluske za filmove

Učlanjen(a)
17.11.2007
Poruke
658
Poena
320
Drustvo sta preporucujete od over-ear bt sluski za filmove. Budzet mi je do 150-200eur recimo. Treba mi da su udobne pre svega, da imaju izrazen bass. Surround zvuk mi nije must, kao ni Anc. Ovo drugo mi sta vise ne treba uopste.

Gledao sam Sonu wh-1000xm3 ali su mi preskupe. Postoji li nesto slocno samo bez anc? Kad bih nasao neke bezicne sennheiser hd 569/599 to bi mi najvise odgovaralo. Ove sluske su preudobne :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uzmeš te sony polovne ili bose 35 II i uživaš! Nisu oličenje basa ali toliko neutrališu sve okolo da ti bas opet dolazi do izražaja.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
ja bi tražio sennheiser momentum polovne za cca 200e.zvuče bolje čak i od sony-ja...

momentum 2 AEBT zna da ima bugova sa ANC na jednoj strani se propusta zvuk a na drugoj ne a i BT konekcija je zezala, bar se meni desilo kad sam ih probao kod druga a i nesto sam slicno citao pre 1-2 god mozda su i sredili to do sad. Ali za filmove bi bile bolje nove momentum 3 one su po ovim testovima naj-bassy od gore navedenih modela konkurencije.

ako ti ne smeta plastika koja skripi uzmi hd4.50 one su suvi bass mada nisu toliko udobne
 
Ceprkajuco po netu dolazim do zakljucka da nijedan sajt kao bestbuy za TV upotrebu nije naveo bluetooth sluske zbog latency-ja. Svi forsiraju RFI. Ja sam do pre neki dan koristio beats solo 3 wireless na kompu i ne secam se da sam ikad primetio kasnjenje zvuka. U cemu je fora?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne znam koliko si osetljiv na neudobnost slušalica, ali ako jesi, ne uzimaj Sony WH-1000XM3, ja mogu da ih nosim najviše sat vremena (mada su bolje od WH-1000XM2, koje takođe imam) , ali sam ja dosta osetljiv. Najbolje da probaš pre kupovine, bilo koji model da je u pitanju.
 
ja sam ih držao 3 sata i plakao kad sam ih vraćao...ali momentum zvuče bolje,naročito detalji,slika i ja lično više volim tačan i brz bass.plus,velika je razlika u ceni kod nas u korist sennheisera.

iskreno ja i na sbc-u nemam problem sa filmovima (blag lag na koji ne obraćam pažnju posle 30 sekundi),doduše dosta latencija zavisi i od emitera,džabe sluške imaju i aptX adaptive ako je emiter 2.0 iz 2006te...

i tu je senn u prednosti jer ima sve aptX kodeke (hd,ll i adaptive) dok sony ima njihov ldac koji je navodno gori sa latencijom i neki proprietary koji nisam čačkao (svo vreme sam bio na fonu i LDAC-u otpanjenim do kraja),gledao sam video i nisam primetio latenciju...ne bih se iskreno zamarao sa tim ako bluetooth izvor je iole noviji.
 
Kod mene je problem kod ultrasone p840 (imam bt sirius modul). Odlicna izrada, metal, leather memory foam pads. Inicijalno su stvarno udobne, zvuk kao zatvoreni 600 uz naglasen bass. Ali posle 1-2h tezina, clamp stvara haos na glavi plus mi vrh usiju pocne driver da dodiruje (tacnije metalnu plocu na driveru). Slican sam problem imao i sa momentum 2. Realno ako gledas spec bose su nista posebno osim lepog dizajna nisu ni po cemu top al si j***no udobne zato se zaleteh i uzeh 2 para -_- sa casual listening i all around su i soundlink ok a ima ih po oglasima i za ~140€. Nemaju anc al ako su udobne kao qc35 ne treba ti nista vise bt... svi se zalecu jureci zvuk, opcije a zapravo ako su neudobne bacices ih sa glava pa makar imale ugradjenu masazu skalpa xD
 
to što si ti pipav ne znači da su svi i da niko sem ti nije držao slušalice na glavi pa nema pojma o čemu priča.senn sam držao preko sat,a sony 3 sata,nikakav problem nisam imao.o drugim slušalicama da ne pričam...bose izbegavam u najširem luku pa i da ih džabe dele na ulici,uzeo bih i dao nekom.kul koga zanimaju samo filmovi i baš nikad ne bi muziku pustio na njima.

edit: i meni i op-u predpostavljam je bt krucijelan u celoj priči,soundlink i sl nisu prosto opcija jer obesmišljavaju celu priču o praktičnosti.
 
Poslednja izmena:
Kao prvo ja jesam pipav i sve ono pisem u svoje ime.
Necu valjda da pisem kakvo je nesto u ime tebe i reviewera sa neta?
Najbolje zaobidji i moje postove u sirokom luku kad su ti slusalice toliko bolna tema :O
Soundlink i jesu bt ....
Ima na oglasima hd4.40 za 5500din
Momentum 2 za 180€
 
Mislim da sam i janodnpipavoh nazalost. Beats solo 3 wireless sam izmedju ostalog profao zbog prejakog clampa..
Narucis Steel Series Arctis 7. Treba da stignu prekosutra, pa javljam utiske. Nisu BT, al zavrsice posao vajda. Prioritet su mi zvuk i udobnost, a ove rtings ocenio jako visoko u tom pogledu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
SS Arctic 7 solidne. Nista vise od toga. Bar ne na prvi utisak. Mislim da su PS4 gold bolje od njih. Mozda malo plasticnije, ali jeftinije i slicnog kvaliteta zvuka. Pritom su ove Arctis sa nekim izvorima prilicno tihe. Prosto sam zatecen visokim ocenama koje su dobile. Po meni ne vrede ovih 135eur koliko sam ih olatio.

Elem, nesto zanimljivo sam primetio. Rade na Sony Bravia android Tv kada sa ustekaju na USB! Jedino sto daju zvuk paralelno i na TV i ma sluske. Ima li neko iskustva sa usb slusalicama i android tv? Na googlu nesto nista konkretno nisam uspeo da nadjem


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno