Šta je novo?

Cpu i ploca, da li je sve okay?

Talas

Poštovan
Učlanjen(a)
31.03.2016
Poruke
6
Poena
51
Poz ljudi, trebala bi mi mala pomoc, ako moze neko da pogleda, stvarno nisam u toku, a gledao sam nesto od opreme, tgreba mi brzinski da to uzmem i stvarno ne mogu da se ukljucujem i informisem kao sto bih u nekom drugom slucaju.

Sad, ono sto mene zanima je, ako neko ima iskustva sa ovim komponentama ili ako zna nesto, da li ima ovde neki, da kazem, ocigledan problem u vezi sa plocom i procesorom kojeg ja nisam svestan, znaci samo ako nesto debelo ne stima ovde, voleo bih da znam, naravno. Mene brine samo cipset i neki limiti ploce ako postoje, posto je ocigledno u nekoj donjoj srednjoj klasi, ili sta vec, tako nesto.

CPU: INTEL Core i5-9400F 2.9GHz (4.1GHz) Intel® 1151 (8. i 9. gen.), Intel® Core™ i5, 6
MB: ASUS TUF B360-PLUS GAMING Intel, Intel® 1151 (8. i 9. gen.), Intel® B360


Ostatak konfiguracije, cisto da se ima puna slika:
RAM: KINGSTON HyperX FURY RGB 16GB (2 x 8GB) DDR4 2666MHz CL16 - HX426C16FB3AK2/16 16GB kit, DDR4, 2666Mhz, CL16
GPU: GIGABYTE GeForce RTX 2060 OC 6G V2.0 - GV-N2060OC-6GD Nvidia GeForce RTX 2060, 8GB, GDDR6, 192bit
SSD: TRANSCEND PCIe SSD 220S - TS256GMTE220S 256GB, M.2 2280, PCIe, do 3500 MB/s
+ ova sica, napajanje 600W Chieftec, 1TB HDD i tako, ne verujem da je ostatak nesto posebno relevantan.

E, da, monitor je 27" 2K rezolucija, ali to jos nije odluceno i tako, nije ni vazno za monitor i to.

U svakom slucaju hvala, a ako neko moze da pogleda i to, bilo bi super.
 
Hvala na odgovoru, nisam ni video da je ovo postavljeno, stvarno sam u haosu ovih dana, ali porucio sam nesto, sutra mi stize, malo sam menjao komponente, svejedno, hvala za preporuku za napajanje, iskop'o sam kuci neko moje napajanje od ranije, neki Cooler Master, ali uzimacu sigurno neko napajanje u narednih par nedelja, tako da, super i hvala, ovako imam polaznu tacku kada budem gledao sta i kako.
 
Memorija HX426C16FB3AK2 nije na listi podrzanih. HX426C16FB2K2 jeste. Sto znaci da bi ti 99% radilo, ali ja bih svakako uzeo neku sa ove liste podrzanih da ti se ne bi desilo da ne radi XMP profil i da moras da manuelno overklokujes: https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/...60-PLUS-GAMING-Memory-QVL-report_20180402.pdf

Ostalo je sve ok. Ja bih za te pare uzeo Ryzen, ali ovo je dobra konfiguracija ako bas hoces intel.
 
Hvala, tek sad videh ovu poruku, uzeo sam na kraju plocu sa Z390 cipsetom, a memorija mislim da je ostala ista, ali sam imao problem oko monitora, sedam dana cekam radnju da resi to i na kraju nista, pa se sad "bakcem" sa tim, danas moram da odlucim za monitor, a jos nemam pojma sta cu tacno, prodje skoro 15 dana, a meni kao hitno bilo, sad vec polako gubim volju.

Za memoriju, ne znam, nisam gledao kompabilnost, samo sam sastavio komp i upalio da prodjem power test, nemam pojma, za sada sve izgleda u redu, ali mrzelo me da kacim na tv, ili da jurim neki monitor, sve cekam svaki dan da ce se nesto resiti.

Evo sad gledam, ni za ovu plocu memorija nije na listi podrzanih. Hvala i super sto si mi skrenuo paznju, ako budem imao nekih problema, da probam to odmah da zamenim, da ne izgubim vreme na neke pokusaje.
 
Nazad
Vrh Dno