Šta je novo?

wifi problem

DaPimp

Slavan
Učlanjen(a)
05.02.2005
Poruke
2,501
Poena
380
Da skratim,

Laptop star 8 godina, Dell N5010, wifi konstantan svih 8 godina. Nikad pucanje, usporavanje i slicno.
Nazalost ovaj iznad je crkao i kupim HP 15-db104nm. Nova instalacija win 10 i sve fercera kako treba, ali wifi me ubi.
Konstantno pucanje, net se u 60% vremena vuce tj radi 12 puta sporije od 60mbps koliko je na starom radio konstantno. Na ostalim uredjajima (telefon, tablet, box, tv, drugi lap ... ) uvek max.
Probao sam da dodelim static IP, da menjam kanal, isao u power settings, instalirao stariji driver ... ne pomaze nista. I dalje svako malo pucanje i usporavanje neta.

Da napomenem da mi se setup mreze nije menjao vec dugo godina, sbb Cisco EPC3208G + TP Link Archer C7 AC1750 i tako vec godinama bez ijednog problema.

Protocol: 802.11n
Security type: WPA2-Personal
Network band: 2.4 GHz
Manufacturer: Realtek Semiconductor Corp.
Description: Realtek RTL8821CE 802.11ac PCIe Adapter

Ja vise nemam ideja sta uraditi, pa ako neko ima ideju sta jos pokusati, bio bih mu zahvalan.
 
Hvala Dzoni, pokusacu pa javljam posle nekog vremena ima li pomaka.
 
Realtek wifi mrezne znaju biti problematicne random , cesto sam imao raznih problema sa usb wifi karticama koje imaju realtek wifi cip , na atheros i intel sam imao manje problema , moguce da ti je falicna wifi kartica u njemu , probaj ubuntu na usb da podignes za pocetak.
 
Rezultat: probao sam driver koji je dzoni predlozio, ali i dalje na 2.4 konstantno puca i usporava.
Vratio driver, pokusao 5ghz, net radi super i nema tog usporavanja, ali svakih sat dva pukne skroz. Kliknem na ikonu wifi-a i vidim da wifi skroz ode u off, zatim se upali ponovo i konektuje na istu mrezu i onda narednih sat dva sve 5. Nist' mi nije jasno :)
 
@DaPimp jel imas genericni ruter koji si dobio od provajdera il si kupio krsten? Ako imas genericni ovo je normalno u slucaju da imas povezana 3-4 uredjaja, sto se 5Ghz tice njemu je domet los znaci samo ako si u istoj prostoriji u kojoj ti je ruter moze ako se odaljis mreza ce da pukne
 
^da AC1750, a nije do njega 2000% jer je godinama sve radilo kao podmazano, a ispadali bi i drugi uredjaji sa wifi-a a to se ne desava. Znaci samo je do ovog prokletom laptopa i wifi modula/kartice u njemu. Sto se tice daljine rutera, druga je soba, ali nema vise od 6-8m zavisi od pozicije.
 
Onda ti definitivno negine neki wifi adapter ,da se bakces sa tim integrisanim samo ces zivce izgubiti a za oko 2000din imas odlicne usb adaptere koji definitivno rade bolje od tih integrisanih
 
Koji kanal na ruteru si probao ?
 
^da AC1750, a nije do njega 2000% jer je godinama sve radilo kao podmazano, a ispadali bi i drugi uredjaji sa wifi-a a to se ne desava. Znaci samo je do ovog prokletom laptopa i wifi modula/kartice u njemu. Sto se tice daljine rutera, druga je soba, ali nema vise od 6-8m zavisi od pozicije.

Naleteo sam i ja na taj problem skoro. :)

Pa rekoh da se dopunim sa novim infom, za one koji budu tražiti rešenje. Problem je sama kartica, Realtek je ukakio sa njima. Rešenje je da se pusti da Windows sam instalira drajver i da se ne dira dalje. Šanse da pomogne su fidi-fidi.
 
Nazad
Vrh Dno