Šta je novo?

S10e ili?

BigToni

Cenjen
Učlanjen(a)
28.07.2012
Poruke
115
Poena
170
Planiram da pazarim telefon iz naslova, pre svega jer je zaokružen uređaj i gotovo da nema konkurenciju za ≈ 500e, osim eventualno malo slabije baterije.
Vredi li gledati išta drugo za ove novce? Garancija se podrazumeva. Hvala
 
Šta ti je bitno kod telefona?

Ukoliko kamera nije prioritet, možeš naći gotovo upola jeftinije telefone koji će po svemu sem kameri biti egal sa S10e, a u nečemu i bolji.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Ne znam kakav je Samsung sa podrskom u Srbiji, u Austriji mislim da ima najbolju postprodajnu podrsku, ti jeftini telefoni nemaju to.
 
Ja planiram da uzmem A40. Bio u Samsung Store-u pre neki dan, meni S10e realno nije potreban, samo hocu manji telefon u ruci da lezi kako to treba. A40 i S10e su skoro isti u ruci, naravno S10e je bolji dosta po specifikacijama ali ni A40 nije los.
 
Uzmi P30. Daleko bolji telefon od s10e, samo ako ti dimenzija odgovara. S10e ce ti otprilike biti neprijatno da drzis u ruci ako malo cesce rukujes telefonom. Zagrevanje izuzetno izrazeno. Baterija izuzetno losa ( za tu cenu telefona ). P30 niti se greje, ima mnogo bolju bateriju, ima bolju kameru.
 
Bio sam u radnji i probao sam oba uredjaja i moram priznati da p30 bolje leži u ruci, to je neka idealna dimenzija, mada je i s10e veoma prijatan za rukovanje. Skeptik sam po pitanju p30 iz razloga što se sve ovo dešava sa huaweijem, jednostavno ne bih da me boli glava, iako su rekli da će dobijati punu podršku itd.
Što se tiče s10/10+ teme, iščitao sam poprilično, u principu se već zna da s10/e nisu najbolji na bateriji i to je otprilike to.
 
P30 ce dobiti sigurno Android 10, za 11-cu zavisi od razvoja situacije...
Mislim da nema potrebe za brigom ako update na 11 - cu nije presudan. A I P30 bi trebalo da bude 50-100€ jeftiniji
 
Imam P30, odlican telefon ali mi je potrebno nešto kompaktnije. Nekako mi je postao nezgrapan za korišćenje, a S10e mi je odličan što se tiče dimenzija. Pošto sam koristio S7 2 godine pre ovog P30, samo cu pitati kakva je baterija na S10e? Pošto mi se ostalo sve svidja pa jedino da li uz neko prosečno korišćenje može da izgura dan baterija...

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
I ja sam koristio S7 skoro pa 2 godine i sviđa mi se S10e jer je istih dimenzija, a ekran je dosta veći. Ali posle one torture sa baterijom ne bih pazario S10e sa exynosom, samo sd. Iskreno čisto sumnjam da može da izdrži nešto duže od S7. Sad čekam S20. :d
 
Slažem se, sa Exynosom na S7 je zaista bilo mučenje sa baterijom. Samo što je malo teze doći do SD verzije od S10e. Uzgred, da li ima neke cake oko ažuriranja softvera i slično sa SD verzijom, pošto nije namenjena za Evropu?

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Imam P30, odlican telefon ali mi je potrebno nešto kompaktnije. Nekako mi je postao nezgrapan za korišćenje, a S10e mi je odličan što se tiče dimenzija. Pošto sam koristio S7 2 godine pre ovog P30, samo cu pitati kakva je baterija na S10e? Pošto mi se ostalo sve svidja pa jedino da li uz neko prosečno korišćenje može da izgura dan baterija...

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Baterija na s10e očaj...mislim da mi je s7 poprilično bolji bio sa autonomijom, posebno sa onim firmwerima u startu što se pojavio, posle su ga unakaradili poprilično (inače s7 je telefon koji sam najduže nosio, s10e verovatno najkraće).

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Imam P30, odlican telefon ali mi je potrebno nešto kompaktnije. Nekako mi je postao nezgrapan za korišćenje, a S10e mi je odličan što se tiče dimenzija. Pošto sam koristio S7 2 godine pre ovog P30, samo cu pitati kakva je baterija na S10e? Pošto mi se ostalo sve svidja pa jedino da li uz neko prosečno korišćenje može da izgura dan baterija...

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Presao sa p30 na s10e.Sta da ti kazem,s10e mi je bolji,kompaktan,zvuk bolji,kamera odlicna,meni licno fotke deluju realnije.E sad baterija,sanse nema da izdrzi dan,ocajna.Ali nisam zazalio sto sam presao na isti.Na p30 me nerviralo ubijanje app u pozadini,zato valjda baterija i jeste tako dobra,ko bi ga znao.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Prosto čovek mora napraviti neki kompromis. Razmišljam i o Pixel 3 za koji kažu odmah da je baterija očajna. Na S10e bih se nekako prilagodio, samim tim sto sam već koristio Samsung, a nedavno sam nabavio tablet pa neke stvari sad radije radim preko njega nego telefona.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Prosto čovek mora napraviti neki kompromis. Razmišljam i o Pixel 3 za koji kažu odmah da je baterija očajna. Na S10e bih se nekako prilagodio, samim tim sto sam već koristio Samsung, a nedavno sam nabavio tablet pa neke stvari sad radije radim preko njega nego telefona.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Ako su ti kompaktne dimenzije i baterija prioritet, obrati pažnju i na sony xz2 compact. Ima i u duos izvedbi. Po meni je jedina njegova mana bila nedostatak 128gb osnovne memorije i nešto lošija kamera od samsunga. Zato sa autonomijom poprilično bolji od pomenutih s10e i p3.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Jednom sam koristio Sony ali nekako mi nije legao taj telefon. Po svemu ostalom mi S10e odgovara. A što se baterije tiče moraću tu napraviti kompromis. Na kraju krajeva uvek se može kupiti power bank :)

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno