Šta je novo?

MX518 klik na skrol - kako srediti?

dule0911

Slavan
Učlanjen(a)
26.01.2009
Poruke
1,161
Poena
350
Ukratko - kliknem jednom na skrol, a to zapravo uradi 2-3 puta. U pitanju je mx518 koji sam uzeo sa alija za 30ak $, ne bih da se smaram sa reklamacijom za taj iznos, vec da vidim da li postoji neko bezbolno resenje. Mis je uzet nov, od prvog dana se tako ponasa, mislim da je original jer se ne razlikuje od originala koji koristim kuci, samo taj skrol nervira. Jel pomaze neko ciscenje ili mora da se menja skrol/klik - i kako? Da li mora da se lemi nesto ili je rastavljanje u zamenu i ponovno sastavljanje dovoljno? Nemam preterano mirnu ruku za lemlilicu, zato pitam...
Sam skrol radi dobro, kao i levi/desni klik, samo klik na skrolu zeza. Ne znam u tom kontekstu da li moze nezavisno od skrola da se zameni ili idu u paketu.
 
Ako misliš na točkić kada ga stisneš, i on ima mikro prekidač kao i dugmići i može da boluje od istih bolesti. Probaj da usporiš Double click u Control panelu. Ako ne onda mora da se menja.
 
Na tockic mislim, da. Jel mikroprekidac nezavisan deo ili ide sa tockicem? Ako neko ima info kakav ide, ako ne kopacu sam...
Nije problem double click (sem ako to podesavanje nekako utice i na klik na skrol), neki put opali i 3 puta za jedan klik na skrol. Nervira kad otvaram/zatvaram tabove po okruzenjima pa mi zatvori fajl koji nisam hteo...
 
Kod starog modela je standardan swich 1, 2, isti je i za levi/desni klik i skrol-klik. Ako si ga regularno uzeo zašto ga ne bi reklamirao, ako imaš šta da koristiš u međuvremenu.
 
Nazad
Vrh Dno