Šta je novo?

Dobra a jeftinija tastatura

TosaNS

Slavan
Učlanjen(a)
12.08.2010
Poruke
3,031
Poena
305
Gledam tastature i pitam se koju izabrati da li mehaničku ili običnu? Do sada sam imao sve Logitech tastature možda se opet opredelim za istu firmu ali koja bi bila približna Logitech pro tastaturi koja je mehanička ili G213 Prodigy. Nisam u žurbi i ova G110 koju imam radi okej tako da imam dovoljno vremena da izaberem odgovarajuću.
 
Obavezno mehanicka, razlika je prilicno velika. Posebno neka kvalitetnija mehanicka,ima ih polovnih za 40-50e. Jedino obrati paznju ako ti smeta bucan klik, uzmi neku sa red switchevima.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Ja mogu da ti kažem za Vata tastaturu, pošto nju imam a to mi je ujedno i prva mehanička posle skoro 20 godina. Moja ima Outemu Blue switcheve, osećaj pri kucanju je odličan, ali je malo glasnija tastatura, suprugu recimo nervira zvuk - mada je meni ok.
Izrada je solidna, tastatura ima neku težinu i čvrstoću koja mi odgovara.

Ja sam u suštini odrastao pored pisaćih mašina, obožavao sam da kucam na njima kao klinac, pa me zvuk moje tastature podseća na to.

E sad, koliko će da izdrži, to ćemo tek videti, imam je tek nekoliko meseci.
 
Da iskoristim temu.

Godinama koristim Logitech Wireless MK320 tastaturu i u sustini sam zadovoljan, pre svega pouzdanom i stabilnom konekcijom a ima i MM tastere koje stalno koristim.

Razmisljao sam da je zadrzim samo za te ''wireless'' potrebe jer nije bas idealna za kucanje a i tasteri su poceli malo cudno da se cuju posle 8 godina upotrebe iako rade normalno.
Prvo sam trazio klasicne, membranske sa RGB osvetljenjem (povremeno bi mi trebalo bar neko diskretno osvetljenje tastera, idealno jednobojno ali to je bar danas lako podesiti). Hteo sam da izbegnem mehanicke (zbog buke koju prave) ali s obzirom da bih zadrzao bezicnu Logitech (koja je sigurno tisa pri kucanju) onda to i nije toliki problem, menjao bih po potrebi.

U klasi kvalitetnih i skupih modela videh nekoliko zanimljivih tastatura ali sve su 150-200e ili skuplje a toliko ne bih izdvajao (a da ne probam da li mi odgovara), pitanje je da li bih bio zadovoljan sta nude za taj novac.
Npr. ova HX mi je ok, u smislu dizajna, kvaliteta i funkcionalnosti ali sam resio da pronadjem neku (bar delimicno i na izgled slicnu) do 8k din.

Videh da hvale turske mehanicke, navodno su dobre u toj cenovnoj klasi, npr. ova me podseca na HX model, znam da po kvalitetu nije tako dobra (sto je i logicno) ali mislim da bi mi odgovarala, nije ni skupa. Osvetljenje deluje dosta kvalitetno za tu klasu a ima i palm rest dodatak koji se izgleda povezuje ''na magnet''. Kosta malo preko 6k din na snizenju pa sam razmisljao da je narucim, sto cu i uraditi verovatno, osim ako neko ima proverenu informaciju da je mozda krs za te pare ili ako postoji neka bolja (slicnih karakteristika) a do 7-8k din.
 
Poslednja izmena:
Bolje kupi polovnu tu HX koja misliš da bi ti odgovarala nego neku novu tursku. Bilo je tih Alloy Elite (non-RGB) i za ispod 8k na oglasima i to u garanciji. A posle, u slučaju da ti ipak ne odgovara, proslediš je dalje za iste pare.
 
Nije los savet ali do 100 evra na KP trenutno vidim samo neke slabije, osnovne HX Alloy (85-100 evra, nisam bas odusevljen sta nude za taj novac) i nove, membranske HX Alloy Core. A sudeci po utiscima ni te najskuplje HX alloy nisu bas bez mana.

Nasao sam jos dve zanimljive za ~8k din.
https://www.redragonzone.com/products/redragon-k580-gaming-keyboard



Deluje dosta dobro za 7-8k din. Odlicno osvetljenje, pune je velicine, ima zasebne MM tastere, skrol tockic za regulaciju osvetljenja i zvuka ali su je zakinuli za palm/wrist rest a i ovaj redragon natpis deluje bedno :d


https://www.syntech.co.za/product-range/redragon-broadsword-pro-tenkeyless-rgb-optical-mechanical-gaming-keyboard-black/#lightbox[productGallery4740267]/0/
Ova druga je ''skracena'' (TKL), takodje ima odlicno svetljenje i sve kao model iznad ali ima i magnetni palm/wrist rest dodatak sto je odlicno.





Ali je zanimljivo da je nema na zvanicnom sajtu proizvodjaca, nasao sam samo dve slicne:
https://www.redragonzone.com/collections/keyboard/products/redragon-k587-pro
https://www.redragonzone.com/collections/keyboard/products/redragon-k587-magic-wand


Na Amazonu vidim uglavnom visoke ocene (4.5/5) za sve ove tastature tako da cu verovatno uzeti jednu od tih, samo jos da procenim da li onu pune velicine ili skracenu.
 
Poslednja izmena:
Prekopiraj pun naziv modela, vec na prvoj strani pretrage izaci ce 3-4 prodavnice koje imaju tu tastaturu, cene su 7900-8999 din.
 
Poslednja izmena:
Evo moje preporuke, Durgod Taurus 320: https://kprepublic.com/collections/durgod/products/durgod-87-taurus-k320-mechanical-keyboard-using-cherry-mx-switches-pbt-doubleshot-keycaps-brown-blue-black-red-silver-switch

84$ za kvalitetnu TKL tastaturu sa doubleshot PBT keycapovima i oriđiđi Cherry MX prekidačima (i to solidan izbor), odvojivi USB-C kabl...odlična cena. Dosta hvale ovu tastaturu. Jedino što nema iluminaciju...ali ima i drugih Durgod modela sa RGB, praktično su isti, samo koštaju više, je li.
 
Poslednja izmena:
Meni su otkazali tasteri na Kumari posle nepune dve godine koriscenja, tako da vise nikome ne mogu da preporucim "alternativne" sviceve. Do sada sam koristio dve HyperX tastature i vrlo sam zadovoljan, tako da je preporuka ili krstena Cherry ili dobra membranska(G15 imam preko 10 godina, koristi se svaki dan, ludilo od tastature:))


Edit: Imate HyperX Pro sa Red tasterima na akciji u radnji "koja prodaje igre", deluje mi kao super kupovina
 
Poslednja izmena:
@jurodivi

Taurus 320 deluje ok, klasika, verujem da je kvalitetna ali ne bih davao bas toliko novca za ogoljenu tastaturu bez osvetljenja (+ dazbine i garancija ''na daljinu'').

U medjuvremenu videh i ovu: https://www.redragonzone.com/products/redragon-k596-vishnu-2-4g-wireless-wired-rgb-mechanical-gaming-keyboard

Wireless + mehanika, kazu da radi normalno, bez ikakvih problema u bezicnom modu. Trenutno ne moze da se kupi u SRB, verovatno ce biti oko 100 evra, ako se pojavi.



I dalje razmsljam da li da uzmem neku kvalitetnu membransku sa osvetljenjem (mozda i bezicnu) ili RGB mehanicku (tripujem da bi mi povremeno smetao zvuk)
 
Nazad
Vrh Dno